Keresés

Részletes keresés

roly52 Creative Commons License 2011.09.29 0 1 205

Szomorú amit írsz . Én azonban azt gondolom , hogy akinek van macija , az pontosan tisztában van a rendelettel és azzal , hogy a macik kártékonynak lettek kikiálltva.Megjegyzem talán joggal , bár .... Éppen ezért haldoklik a fórum , mert aki nem ment intézni annak idején a macik sorsát (tartási engedély) sajnos inkább nem szól róla. Nagyon szimpatikus Nextdoor időnkénti hozzászólása , miszerint arról és csakis arról nyilatkozik , hogy mennyire tilos macit tartani. Azt gondolom aki erre a fórumra -medve tulajdonosként valaha hozzászólt - eléggé macifan ahhoz , hogy bátran állíthatom gondos és felelősségteljes gazdi. Nem ők lesznek azok akik megunván , megijedvén szélnek eresztik a medvéjüket .

Előzmény: Bredo_Birka (204)
Bredo_Birka Creative Commons License 2011.09.28 0 0 204

Azoknak tényleg szabad tartani mosómedvét akik a kormány rendelet előtt is tartottak és beregisztráltak a természetvédelmi hatóságnál.

Én a szakdolgozatomat pont arról írom, hogy mennyire vannak tisztában az emberek ezzel a kormányrendelettel és mennyire ismerik a fajt.

Sajnos eddig csak egy ember töltötte ki közületek, pedig tényleg nagy segítség lenne a számomra, ha többen is megtennétek.

Mellesleg ami igen meglepő számomra, hogy 29 kitöltő fele hiszi azt, hogy ez a faj védett és 90%ban nem is hallottak a kormányrendeletről őt arról sem, hogy egyáltalán lehet e mosómedvét tartani.

Mellesleg ha valakit netán érdekel miért is foglalkozom ennyit ezzel a témával utána lehet nézni, hogy tényleg milyen gondokkal jár, ha ez a faj elszaporodik. Németországba például már igen komoly gondok vannak vele kapcsolatban.

nextdoor Creative Commons License 2011.09.20 0 0 203

Íme a rendelet vonatkozó része:

A Kormány 41/2010. (II. 26.) Korm. rendelete
a kedvtelésbõl tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról
...

2. § (1) Kedvtelési célra nem tartható és nem forgalmazható olyan állat, amelynek tartása az adott faj fennmaradását
veszélyeztetheti.
(2) A védett állatfajok védelmére, tartására, hasznosítására és bemutatására vonatkozó részletes szabályokról szóló külön
jogszabály hatálya alá tartozó állatfajok egyedeire a külön jogszabályban meghatározott rendelkezések az irányadóak.
(3) Az állatok védelmérõl és kíméletérõl szóló 1998. évi XXVIII. törvény (a továb biak ban: Ávtv.) 24/F. §-ának hatálya alá
tartozó, az ország õshonos növény-, illetve állatvilágára ökológiai szempontból veszélyes állatfajok listáját az 1. számú
melléklet tartalmazza.

 

NEM TARTHATÓ...

Előzmény: roly52 (202)
roly52 Creative Commons License 2011.09.19 0 0 202

A megfogalmazás nem tökéletes. ahogyan a kérdőíben is van.

 Egy új szabályozást fogadtak el 2010-ben, ami megtiltja a mosómedvék kereskedelmét , szaporítását. Tudomásom szerint a tartását nem. Illetve , hogy pontos legyek akinek már a törvény elött volt macija és a jegyzőnél bejelentette , megfelelő tartási körülményeket biztosít  ,az megtarthatja a macit. Nyilván felelősséggel. Nálunk sajnos ez utóbbival vannak gondok. A felelős állattartás nem erőssége az emberek nagy részének.

 

Én így ismerem a rendeletet.

Előzmény: nextdoor (201)
nextdoor Creative Commons License 2011.09.19 0 0 201

És nem tudod, hogy 2010-től mosómedvét tartani tilos?

Előzmény: Bredo_Birka (200)
Bredo_Birka Creative Commons License 2011.09.19 0 0 200

Sziasztok!

 

 

Végre sikerült eljutnom ide is. Sokat szenvedtem azzal, hohozzá tudjak szólni :D

Egy kérésem lenne felétek!

Negyedéves hallgató vagyok a Szent István Egyetemen és a szakdolgozatomat a mosómedvékről írom.

Készítettem egy kérdőívet, amit sok emberrel már kitöltettem, de egyikük sem tart/tartott mosómedvéket. Ezért lenne nagyon fontos, hogy titeket is megkérdezzelek, mert szeretnék képet kapni a tartok véleményéről is.

Előre mondom, hogy ez névtelen és ne ijesszenek meg a kérdések, nem fogok senki után kutatni.

Nagyon szépen köszönöm az együttműködéseteket

 

A link ahonnan elérhető a kérdőív.

https://spreadsheets.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dDlwaFdkX3ljVWJJZ2VIamdoc0lOdEE6MQ

 

További kellemes napod

Dia

roly52 Creative Commons License 2011.08.23 0 0 199

Szia !

Nagyon csinos kis ketrec! DE reméljük ebben azért mosómacit senki nem fog tartani!!!!

coni91 Creative Commons License 2011.08.21 0 0 198

Sziasztok!

Van egy elado nagy fém ketrecem.'65cm magas3kb 25cm a lábai.108cm széles és 56cm vastag.Kihuzható tálcával.

Ára 30.000ft.

Érd:0620 3269708

roly52 Creative Commons License 2011.08.17 0 0 197

Veresegyházi medve menhely!

Előzmény: HÚSOSPALACSINTA (196)
HÚSOSPALACSINTA Creative Commons License 2011.08.14 0 0 196

Egy valami lemaradt. Ha valakinek van jó ötlete, de nem itt akarja megosztani, akkor kérem irjon nekem. bob007@umszki.hu

Koszonom.

HÚSOSPALACSINTA Creative Commons License 2011.08.14 0 0 195

Sziasztok,

 

Nagyon régóta keresek olyan helyet ahol mosómedvéket lehetne simogatni, etetni. Több állatkertben is jártam, legutóbb a pécsi állatkertnek volt ez az "attrakciója" a pécsi állatkert születésnapi évfordulóján, de idén ez is elmarad (épp ma van). A google-t már kifogyott a találati lehetőségekből (jóbbára régi linkeket kapok csak, híreket)

 

Azt is tudom, hogy csak olyan jöhet szóba ahol kézhezszokotatott mosómedvék vannak, már magánállatkerteket is próbáltam hívni, de ottsem jártam sikerrel. Az egyik telefonállásom alkalmával azt a tippet kaptam, hogy keressek mosómedve "telepet" ahol tenyészeti célból tartják őket, de ilyet egy darabot nem találtam. Szóval most hogy teljesen kifogytam az ötletetkből, segítséget kérnék, ha valakinek van bármi jó tippje, kérem ossza meg velem. Ismertek olyan helyet, ahol pár percre, de lehet mosómedvét simogatni? :))

 

Köszi előre is a válaszokat.

molokismi Creative Commons License 2011.07.15 0 0 194

Az én mosómacim már 12 éves. Brunó a neve. Pesten vettük a Dunaplázában a földszinten egy állatkereskedésben. Mikor hazahoztuk a fürdőszobába zártuk be egy éjszakára. Utána teljes nagytakarítást és festés várt ránk. Úgy kipakolt mindent ami a fürdőben volt, hogy egy 30 centis vonalzót  nem lehetettvólna lerakni sehova mert totál szét terített mindent. A menyezet alatt húzodik egy fütés cső, ennek segítségével felmászott és gondoskodott arról, hogy az egész menyezet az ő tappancs nyomaitól legyen tarka. Most egy 3x4 méteres kifutója van mászófákkal, polcokkal. Azt eszi amit a kutyáink: moslékot, tápot. Mindenevő de az igazán nyerő cucc az a hal és a csoki.

KifLii Creative Commons License 2011.04.27 0 0 193

Sziasztok

Én most akarok beszerezni egy mosómacit..visszaolvastam mindent és van kertünk és talán meg is lehetne azt oldani,hogy egy nagyobb ketrecben tartsuk..bár bentre szeretném :) Lehetőleg egy fiút akarok gondozni de mivel az ivarérettségnél bezazulnak úgy gondoltam ivartalanítani kéne.Plus nem ártana talán egy-két oltás,mert van egy kutyám és két macskám..akik szeretnek csavargohni és ne adj Isten ha ők összeszednek valami neki ne legyen rögtön gondja. Azt akarom kérdezni hogy ez mind körülbelül mennyibe fájna nekem? Egy ideális ketrec (oszlopokkal,dróttal stb) a kajáltatás,oltás és ivartalanítás. Mert én még csak 16 éves vagyok,és nem hiszem h a szüleim álnnák a cehhet,ezért nyárimunkámon tudni akarom mennyit kell összegyűjteni.

roly52 Creative Commons License 2011.04.21 0 0 192

Szia!

Külön választják ők magukat meglátod!

Előzmény: fekete.tamas5 (191)
fekete.tamas5 Creative Commons License 2011.04.17 0 0 191

Sziasztok!

Nekem is van egy pár mosómedvém.

Arra tudnátok nekem válaszolni, hogy az ellés idején külön kell- e választani a nőstényt és a kant?

Ha külön kell, akkor meddig kell őket külön zárva tartani?

 

Légyszíves segítsetek!!

 

bolero84 Creative Commons License 2011.04.13 0 0 190

Szia!

Ő úgysem tudja,hogy én nem mosómedve vagyok :)

 

 

Valaki bátor volt.Felrakott egy hírdetést mosómedve eladásról...

Előzmény: roly52 (189)
roly52 Creative Commons License 2011.03.30 0 0 189

Szia!

Miért nem ivartalanítod? Pedig párban boldogabbak.

Előzmény: bolero84 (188)
bolero84 Creative Commons License 2011.03.18 0 0 188

Nekem a Mufurcot át kell adnom bratyómnak...nála fogja el tölteni hátralevő életét...a Maki meg marad itthon...nem lehet szaporítani és eladni sem...én kedvencnek megtartom Makit...

Előzmény: roly52 (187)
roly52 Creative Commons License 2011.03.12 0 0 187

Sziasztok!

Nagy a csend a fórumon. Igaz , tél volt, ezt mackós szempontból nem az igazi. Látom szépen cseperednek a  kölykök.

bolero84 Creative Commons License 2011.02.23 0 0 186

Tilos eladni és venni mosómedvét!

email:bolero84@freemail.hu

ide írj inkább.

Előzmény: Jucus007 (185)
Jucus007 Creative Commons License 2011.02.14 0 0 185

Sziasztok!

Szeretnénk a párommal mosómacit venni.Azt szeretném kérdezni,hogy ki mit mond,hogy fiút vagy lányt vegyünk?Melyikkel könnyebb amikor már ivarérett?Előre is köszönöm,ha segítetek dönteni. üdv. Jucus

bolero84 Creative Commons License 2011.02.03 0 0 184

Gyönyörű Maci!

Én is dobok egy képet...mostmár nagy a Maki,de még mindig nagyon szeretjük...

Előzmény: Blivi77 (183)
Blivi77 Creative Commons License 2011.02.02 0 0 183

Blivi77 Creative Commons License 2011.02.02 0 0 182

Sziasztok macigazdik! :)

 

Én is imádom a mosókat. Lujzika már sajnos nincs velem, de megosztok veletek néhány örömteli pillanatot.

bolero84 Creative Commons License 2010.11.11 0 0 181

Hellóztok! A Maki nagyon szép és szelid fiú...majd dobok fel képet róla...

nextdoor Creative Commons License 2010.11.03 0 0 180
a Kormány 41/2010. (II. 26.) Korm. rendelete
a kedvtelésbõl tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról szerint az észak-amerikai mosómedve (Procyon lotor) nem adható el, nem ajándékozható és nem örökölhető,
Előzmény: romierna (179)
romierna Creative Commons License 2010.10.31 0 0 179
Sziasztok!

Nagy kertes házamba szeretnék egy tündéri mosómedve fiúcskát!Aki ebben tud nekem segíteni illetve a tartásával kapcsolatban azt kérem írja meg erre az email címre: romierna86@gmail.com
Komolyan szeretnék nem fellángolás lenne számomra, imádom az állatokat.
Köszönöm a segítséget!
Erna
kisgazda17 Creative Commons License 2010.10.16 0 0 178
Szia

Nem kellene még elültetni a cseresznyefát?:)
csaby74 Creative Commons License 2010.09.07 0 0 177
Na csak találtam egy ujabb képet.
csaby74 Creative Commons License 2010.09.07 0 0 176
Helló.Sajnos nincsen új képem:)de rakok a régiekből.Vigyázz magadra.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!