Keresés

Részletes keresés

elsbetusz Creative Commons License 2018.06.15 0 0 2050

Sziasztok! Kérdésem az lenne, hogy ha Brugge-be szeretnénk vonattal menni Brüsszelből a hétvégén, akkor a vasútállomás jegykiadó automatájából is tudunk weekend jegyet venni féláron, vagy azt csak a neten lehet előre?

 

2szille Creative Commons License 2018.05.02 0 1 2049

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget és a fórumban leírt tapasztalatait! Nagyon hasznos infókat osztottatok meg! Nem is nagyon tudok mit hozzátenni, csak néhány szubjektív véleményt. Tegnap jöttünk meg Brugge városából, 3 napig majd megvett az isten hidege bennünket. :))) Szerencsére rákészültünk, de akkor is.... Zaventemre érkeztünk, előre megvettük a weekend retúr vonatjegyet. A Central állomáson leszálltunk, csaptunk egy jó kis brüsszeli városnézést. A Manneken pisnél bemenekültünk a tömeg elől, beültünk megkóstolni a söröket. ( 3 fajtát - azt hiszem összesen 6-7 eu között volt és finom.) Este a Centraletől vonatoztunk tovább Brugge-be. A szállás az Óváros északi részén volt, gyalog indultunk el, de pechünkre elkeveredtünk - nem is kicsit, a navigációk, appok beintettek, de ez nyilván a mi ügyetlenkedésünknek volt köszönhető. Viszont az emberek nagyon segítőkészek voltak, így végül odataláltunk. A szállásadó mondta, hogy az állomástól 5-6 eu lett volna  a taxi. Visszafele igénybe is vettük, bár a címre hívás miatt 10 lett belőle. A Csoki Múzeum szerintünk túl volt árazva, bár ajándék csokik vásárlása szempontjából meg igencsak rentábilis volt. Még az ajándékoknál maradva: a Krokodil nevű játékboltban nagyon igényes játékok vannak, már 5-6 eurótól is, akár a csillagos  égig.

Még egyszer köszönök mindent, a leendő utazóknak kellemes utat, sok élményt kívánok!

Előzmény: olivam (2026)
vélemény Creative Commons License 2018.05.01 0 0 2048

Köszi. A francia nyelvvel kapcsolatban mindig gátlásaim vannak

Előzmény: olivam (2047)
olivam Creative Commons License 2018.05.01 0 0 2047

Valóban kissé megtévesztő elnevezés. A midi franciául delet jelent, de nem az égtáj, hanem a napszak delet. A régi franciában jelentette állítólag a dél mint égtájat is, ill. Dél-Franciaországot, és azért kapta a pályaudvar a nevét, mert onnan indultak a vonatok Dél-Franciaországba (ahogy pl. a Luxembourg pályaudvar neve is abból jött, hogy valaha onnan indult a luxemburgi vonal, ld. még: Párizs, Gare de Lyon).

https://www.brussels.info/train-stations/

 

Előzmény: vélemény (2046)
vélemény Creative Commons License 2018.04.30 0 0 2046

Köszi. Én  voltam már Brüsszelben háromszor is, e  mindig csak  1 éjszakát, nekem az egész egy nagy katyvasz. Megzavar a három pályaudvar és a két nyelv. Úgy, hogy egyiket sem értem. Bele kell merülnöm a térképbe, mert eddig azt hittem, hogy a Midi az a Central.

Előzmény: dalma53 (2045)
dalma53 Creative Commons License 2018.04.30 0 0 2045

Nem tudom, hogy mentek a Midire, de a legegyszerűbb ha a Centrálról vonattal jöttök. Ha kiléptek a Midi főbejáratán, balra kell fordulni, a vasútállomás épülete mellett gyalogoltok, a legközelebbi jobbra kanyar sarkán áll a busz, minden órában és félkor indul.

A reptér kicsi, aránylag gyorsan megy a csom. ellenőrzés, szerintem is elég a 4 óra.

Előzmény: vélemény (2044)
vélemény Creative Commons License 2018.04.30 0 0 2044

Nagyon köszönöm!

 

Odafelé, a Charleroi- Bruges szakaszra megvettem a jegyet, 5€/fő.

Visszafelé a Brusszel- Charleroi szakaszra még vacilálok. A busz 55 perc, 14,80€, közvetlen a reptérre. A vonat csak  48 perc és 10€. Ajánlja reptér honlapja, hogy a reptérig a busz -vonat kombóra vegyem a jegyet, de végül ezt nem engedi, csak a Charleroi Sud-ig, ami a vasútállomás. Az kiderült, hogy 20 perc a buszozás, gondolom várnak a vonat érkezése után néhány percet. Mindent beszámítva ez hosszabb, mint buszozás. Mi a véleményetek?

 

Visszafelé a Ryannel jövünk, 18.00-kor indul. Beszálló kinyomtatva, nagy kézit a gépnél veszik el, nem kell miatta  pulthoz menni.   Én hazafelé szeretek hamar kimenni , esetleg már 2,5 órával az indulás előtt. de ez a reptér elég kicsinek tűnik.   Elég lehet  4-re kiérni.

 

Bocs a sok kérdésért

Törölt nick Creative Commons License 2018.04.30 0 0 2043
Előzmény: Törölt nick (2042)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.30 0 0 2042
Előzmény: vélemény (2035)
vélemény Creative Commons License 2018.04.30 0 0 2041

Köszönöm

labirintus1 Creative Commons License 2018.04.30 0 0 2040

Szerintem, könnyen megtalálható az indulási hely. Korábban a jegyen szerepelt egy kis térkép, hogy a vasútállomás (Midi) melyik kijáratához kell menni. Meg a buszok is nagyon felűnőek, úgyhogy elvileg nem fogod eltéveszteni. 

Előzmény: vélemény (2035)
Irenee Creative Commons License 2018.04.29 0 0 2039

Ha vissza is 5 euró, akkor ne gondolkodj, mert később csak drágább lesz, és a legkényelmesebb megoldás.

Előzmény: vélemény (2035)
vélemény Creative Commons License 2018.04.29 0 0 2038

Köszönöm!

Előzmény: Kőkapu1 (2036)
Kőkapu1 Creative Commons License 2018.04.29 -1 0 2037

Köszönöm!

 

 

Egyébként azzal semmi gondom, ha kijavít, hiszen tényleg nem jól jelent meg, én meg nem olvastam át, mielőtt elküldtem, csak azt nem értem, miért ezen a módon kellett... 

Előzmény: henteskeee (2033)
Kőkapu1 Creative Commons License 2018.04.29 0 0 2036

Három éve úgy voltunk, hogy Charleroi-ról Brugesbe mentünk, ott töltöttünk öt napot (illetve egy nap átmentünk Gentbe is), azután vonattal Brüsszelbe mentünk, és három nap múlva onnan mentünk a repülőtérre. Akkor is Flibcoval mentünk, a busz ugyanúgy teljesen rendben volt, a Midi mellől indult. Azt hiszem, a honlapon van térkép, amin be van jelölve a pontos hely. 

 

Nekünk teljesen pozitív velük a tapasztalat, mert amikor először akartunk menni, az egyik gyerek bárányhimlős lett, ezért nem tudtunk utazni. Megírtuk nekik, és viszzaadták a jegyek árát, pedig elvileg nem kéne. 

Előzmény: vélemény (2035)
vélemény Creative Commons License 2018.04.29 0 0 2035

Köszönöm mindenkinek! Most még 5€. Lefoglalom. Visszafelé még gondolkodom, mert vissza már Brüsszelből megyünk.

Végigolvastam a tripadvisoron a véleményeket, érdekes módon a Brugesbe menő buszokról pozitívak a vélemények, a Brüsszelbe menőkről viszont nagyon rosszak. Könnyen megtalálható az indulási hely Brüsszelben?  Mi ugye nem oda érkezünk, tehát nem tudom automatikusan, hogy hol a megálló.

Persze több negatív véleménynek az volt az oka, hogy véletlenül rossz időpontra foglalt a panaszos, és nem kapta vissza a pénzt. Én is foglaltam már rossz napra vonatjegyet is, színházjegyet is. Benyeltem, tanulópénz.

dalma53 Creative Commons License 2018.04.29 0 0 2034

Minden úgy van ahogy leírtad, épp egy hete utaztunk vele. A Wizz. érk. után kb 3/4 órát kellett várni az indulásra, végig autópályán megy, tiszta, gyors. Mi is végül neten vettük meg a jegyeket, kb 2 héttel az ind. előtt 18.20 €-ért, de korábban biztos olcsóbb lett volna. Nektek még van idő megvenni, talán sikerül még az öt euros is. A sofőrnél 21 € lett volna, láttam kiírva.

Előzmény: Kőkapu1 (2028)
henteskeee Creative Commons License 2018.04.28 0 0 2033

Egyértelmű volt a Gent nekem!

Kőkapu1 Creative Commons License 2018.04.28 -1 0 2032

Tabletről írok, és kijavította... 

 

 

Egyébként nem értem, miért így kellett felhívni rá a figyelmemet, amikor egyszerűen megkérdezhetted volna azt is, hogy nem Gentet akartam-e írni?

 

Örülök, hogy ezt mind hozzá tudtad tenni segítségnyújtásként a kérdezőnek...

Előzmény: Rutin68 (2031)
Rutin68 Creative Commons License 2018.04.28 0 0 2031

Genf melyik országban van?

Előzmény: Kőkapu1 (2030)
Kőkapu1 Creative Commons License 2018.04.28 0 2 2030

?

Nem igazán értem, hogy mi lenne a kérdésed.

Előzmény: Rutin68 (2029)
Rutin68 Creative Commons License 2018.04.28 0 0 2029

Átugrik Svájcba is?

Előzmény: Kőkapu1 (2028)
Kőkapu1 Creative Commons License 2018.04.28 0 1 2028

Kétszer voltunk eddig Brugesben, másodszor most Húsvétkor, és mindkét alkalommal a Flibcoval mentünk. Teljesen korrektek, valóban ennyi idő az út, egyedül Genfben van megállója. A busz tiszta, kényelmes. Azt viszont érdemes tudni, hogy az 5 eurós ár csak akkor van, ha nagyon korán foglalsz. Minél közelebb van az indulás napja, annál drágább lesz az ár. Sofőrnél vásárolva a legdrágább, és csak akkor lehet, ha van hely. Tehát,  ha a repjegy megvan, utána érdemes minél előbb megvenni a transzfer buszra a jegyeket. 

Pl. Nekünk most négy főre 50 euróba került oda-vissza, de 2 héttel utazás előtt már 120 lett volna. 

Előzmény: vélemény (2027)
vélemény Creative Commons License 2018.04.28 0 0 2027

Sziasztok!

 

Júliusban utazunk Belgiumba. Charleroiból egyenesen  Brugesbe mennénk. Találtam egy buszt, flibco a cég neve, 2 ó 10perc alatt megy a reptéről Brugesbe, 5-10 €-ós árat írnak. A vonat brüsszeli átszállással 1ó 53 perc, de nem a reptértől, hanem a Charleroi . Próbálta állomástól, ahova még el kell jutni, és 22€.   Próbáltátok már ezt a céget?

olivam Creative Commons License 2018.04.27 0 0 2026

Nincs mit :-) És közben még eszembe jutott, hogy ha üvegházazás után van egy kis időtök, akkor érdemesebb reggel a Gare Centrale-nál leszállni és ott lepakolni. Ugyanarra a 3-as villamosra a Bourse vagy a De Brouckere megállónál is fel lehet szállni (egyébként a föld alatt kell keresni és M betűvel jelzik, mint a metrót), mindkettő kb. 10 perc gyalog a Centraltól. Visszafelé akkor benézhettek a Grand Place-ra, kispisis, gofri/sör stb. - kicsit szívderítőbb környék, mint a Nord -, és aztán a Centralon fölugorhattok a reptéri vonatra.

Előzmény: 2szille (2025)
2szille Creative Commons License 2018.04.25 0 0 2025

Hálásan köszönöm!!!

Előzmény: olivam (2024)
olivam Creative Commons License 2018.04.25 0 0 2024

Az üvegházas kérdéshez: ha a vonatról a Bruxelles Nord-ban szálltok le, ott tudjátok hagyni a cuccot pénzbedobós csomagmegőrzőben, és majd onnan a reptérre is gyorsan el lehet jutni vonattal.

A Nordtól megy a 3-as villamos, a 'De Wand' megállónál leszállva még egy kicsit sétálni kell az üvegházakig. STIB-jegy kell rá, automatából 2,10 eur.
(A Nordtól vannak ugyan közvetlen DeLijn-buszok is a "Koninklijke Serres" megállóhoz, de itt úgy látom, hogy ünnepnap csak óránként/félóránként közlekedik: 230-as és 232-es számú busz. A DeLijn a flamand Volánbusz, jegy a sofőrnél kapható, asszem 3 eur.)

Előzmény: 2szille (2020)
2szille Creative Commons License 2018.04.22 0 0 2023

Még egy utolsó biztonsági kérdés: ha megvesszük most online a hétvégi jegyet (50% kedvezménnyel) Zaventem reptérről Brugge-be és vissza, akkor odaúton és visszafelé is leszállhatunk Brüsszelben várost nézni? (Magyarul Brüsszelben megszakítható az út? Még aznap továbbutazunk, illetve visszafelé  is aznap továbbmennénk a reptérre.) Mintha ezt olvastam volna itt a fórumon, hogy lehet, de már zsong a fejem a sok infótól.  Bocsánat a sok kérdésért, ha tudtok, segítsetek.

Előzmény: Ychromos (2021)
2szille Creative Commons License 2018.04.22 0 0 2022

Nagyon szépen köszönöm!

Előzmény: Ychromos (2021)
Ychromos Creative Commons License 2018.04.21 0 0 2021

Zaventem reptérről megy vonat Bruggebe közvetlenül, nem kell átszállni.

A jegyet online is meg tudod venni. KLIKK

A hétvégi jegy A allomástól B állomásig, és vissza B állomástól A állomásig szól, csak retúrt lehet venni.

 

Előzmény: 2szille (2020)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!