Keresés

Részletes keresés

sanse79 Creative Commons License 2021.02.12 0 0 28972

Igen, én is úgy értelmezem. Nálunk vásárlás volt, úh nalunk a csok szrződéstől kezdődik a 10 év...nálunk az uj epitesu picit elhuzodott :D:D: szoval mi 2017ben szerződtunk  csokra...es 2019 majus 1-en koltoztunk be :D

Tehat elvileg akkor nemkunk már leporgott lassan 3 ev...ha jol ertelmeztem!

Előzmény: sylvanus67 (28971)
sylvanus67 Creative Commons License 2021.02.12 0 0 28971

Na ez a szöveg van a CSOK-szerződésben

Előzmény: sanse79 (28970)
sanse79 Creative Commons License 2021.02.12 0 0 28970
Előzmény: nagypapi (28968)
sylvanus67 Creative Commons License 2021.02.12 0 0 28969

várjál, azt írod, hogy kifolyósították a CSOK-ot

 

akkor szerződés is van, az mit mond?

 

 

most megnéztem az enyémet, használatbavételtől

Előzmény: nagypapi (28968)
nagypapi Creative Commons License 2021.02.11 0 0 28968

Köszi.

Az, hogy "logika szerint" a használatbavételitől, az rendben van, de a jog nem mindig követi a logikát. Kell, hogy legyen erre valami jogszabály/paragrafus. A jelzálogjog egyébként már a hitelnyújtáskor rajta van az ingatlanon, persze ettől még lehet, hogy a 10 év a használatbavételitől számít.

Nekem kb. 2,5 év van a kettő között, szóval nem mindegy...

 

 

Előzmény: sylvanus67 (28965)
sylvanus67 Creative Commons License 2021.02.10 0 0 28967

Ja, így. 

Mond le. Ha nem engedik akkor PSZÁF, MNB stb

Előzmény: sanse79 (28966)
sanse79 Creative Commons License 2021.02.10 0 0 28966

persze azzal nincsen gond! Csak ugy emlekeztem, hogy azt olvastam, vagy azt hallottam, hogy a CSOKot folyosító bank nem kötelezheti az ügyfelet, hogy nyisson bankszamlat amiert fizetni kell...

 

Ja mar folyositottak csak a tamogast...azzal ncnsen gond :) mar mindenen tul vagyunk...csak most amikor bevittem az uj lakcimkartyakat, hogy annak a kondicionak is mgefeleljunk, hogy be kell mutatni...akkor mondtam, hogy okes, de akkor megszuntetnem a szamlat, hiszen mar nem szukseges (amugy eddig is csak cseszte a csoromet ez a dolog)...erre az ugyintezo beszolt,hogy hat nem lehet azt...mert ugye barmi tortenhet, elvallhatunk es akkor azt vissza kell fizetni...

 

Na akkor itt mondtam hogy ebbol eleg...mondtam neki, hogy azert ne gondolja hogy 10 evig fogom fizteni a szaladijjat...es mondtam, hogy netan barmi tortenne, azt nem neki kell visszafiztenem, hanem valoszinu a kincstarnak...

 

na de mindegy...meg korbe olvasgatok :) ha tenyleg jol emlkszem erre, akkor majd szepen panasszal elek es visszakerem azt az osszeget :D ha nem akkor ennyi :)

Előzmény: sylvanus67 (28964)
sylvanus67 Creative Commons License 2021.02.10 0 0 28965

1. logika szerint a használatbavételtől

2. szerintem nem kell a bank engedélye

 

 

de azért várj meg mást is

Előzmény: nagypapi (28963)
sylvanus67 Creative Commons License 2021.02.10 0 0 28964

szerintem igen, hiszen a CSOK-ot ki kell utalja

 

 

inkább az van, hogy hitel nélkül nem ad CSOK-ot (leaglábbis nem érdeke)

Előzmény: sanse79 (28962)
nagypapi Creative Commons License 2021.02.09 0 0 28963

3 gyerekes 10+10+5 CSOKos családiház építésen vagyok túl.

Nem generálkivitelezős, hanem magánszervezéses-számlagyűjtögetős megoldás. Nem részletezem, hogy mennyi ősz hajszálam lett a végére...

 

Két kérdésem volna.

1. A 10 év elidegenítési tilalom (illetve a támogatás és a kamatkedvezmény visszafizetési kötelezettsége) mikortól számít? A CSOK megítélésének vagy a használatbavételi engedély kiadásának dátumától?

2. Tervben van a tetőtér beépítése. Kell ehhez vmi külön engedély a banktól (vagy akárkitől), vagy egy sima bejelentési kötelezettség elég az önkori felé?

 

Köszi előre is.

sanse79 Creative Commons License 2021.02.09 0 0 28962

Sziasztok!

 

Olyan kérdésem lenne, hogy ha egy banknál csak a CSOK támogatást vesszük igénybe, akkor kötelezhet-e folyószámlát nyitni és költséget felszámolni utána?

 

Én úgy tudtam, hogy elvileg nem, van erről valami leírás vagy pontos megkötés?

udv

b

Törölt nick Creative Commons License 2021.02.06 0 0 28961

Üdv.

 

Aki igényelt falusi csokot és túl van rajta attól kérdezném hogy hogy zajlik a szakértői szemle?

 

-Mi volt a tapasztalat? 

-Miket nézett a szakértő?

-Készít e képeket?

-Csak a beadott számlán lévő dologra ránéz hogy ok és pipa?

Stb...

 

Előre is köszi.

 

Kovács FKároly Creative Commons License 2020.12.23 0 0 28960

Üdv. Érdeklődnék hogy lakashitel csökkentés, 3 gyermek után hogy van. Első gyermek 2015,masodik 2017,harmadik most 12 hetes magzat, szeretném tudni így jár e a 4 millió lakashitel elengedés. Köszönöm szépen 

For-dzsi Creative Commons License 2020.12.10 0 0 28959

a teljesítés időpontja számít elvileg, legalábbis az előző 5%-os körben így volt, a NAV-nak vannak ilyen témában állásfoglalásai...

Előzmény: áim (28953)
For-dzsi Creative Commons License 2020.12.09 0 0 28958

ja, az eredeti kérdés, ha változik a lakóhelyed, vissza kell fizetned, kivéve, ha másik településen vállalsz munkát és a gyerekek veled költöznek, legfeljebb 5 évig lehet mentesülni a bentlakási kötelezettség alól

Előzmény: For-dzsi (28957)
For-dzsi Creative Commons License 2020.12.09 0 0 28957

ha elidegeníted a tulajdoni hányadod, vissza kell fizetned a csokot, kivéve, ha ennek megfelelő értékű tulajdont szerzel egy vásárolt vagy épített lakóingatlanban, az átjegyzést a kormányhivatalban ügyintézheted

 

ha elváltok és a volt házastárs a csokkal terhelt ingatlanban marad a gyerekekkel és “magához váltja” a tulajdonrészedet, akkor nem kell visszafizetni

 

házasság felbontása esetén a házassági vagyonközösség is megszűnik, vagy megállapodtok erről vagy a bíró dönt

 

a hitelintézetnél kell a bemutatni a házasság felbontásáról szóló bírósági határozatot és a házassági vagyon megosztásáról szóló szerződést bemutatni

Előzmény: qwetamas (28955)
sylvanus67 Creative Commons License 2020.12.09 0 0 28956

Szerintem csók-bukta 

Előzmény: qwetamas (28955)
qwetamas Creative Commons License 2020.12.09 0 0 28955

Sziasztok!

 

Házastársammal közösen vásárolt 3 gyerekkel CSOK-ra (10 m) vásárolt lakásból szeretném az állandó lakcímemet átjelenteni egy másik városba, másik ingatlanba. Életvitelszerűen ott laknék.

A CSOK-ot közösen vettük fel. A CSOK feltétele az állandó lakcím a vásárolt ingatlanban. Csak ez módosulna, minden más feltétel adott. 

 

A kérdésem az lenne, hogyan tudom ezt megoldani.

El kell-e adnom (ajándékoznom) a tulajdonrészemet a CSoK szerződés módosításához?  

El kell e válni is hozzá, vagy elég a különélés, és igy is simán átiratható -ügyvéd útján persze- a "házastársra"a tulajdonjog, és esetleg igy már módosítható a szerződés. 

Ha el kell válni, akkor előbb a válás, vagy a tulajdon átiratás. Vagy ez együtt megy? 

Hol kell mindezt intézni? A hitelintézetben, a közjegyző előtt, kormányhivatalban, vagy kincstárban?

 

Sajnos a banknál nem tudták kérdésemet megválaszolni...

 

Nagyon szépen megköszönném, ha valaki tudna segíteni!

Ági

sylvanus67 Creative Commons License 2020.12.07 0 0 28954

szerintem igen:(

Előzmény: áim (28953)
áim Creative Commons License 2020.12.02 0 0 28953

Sziasztok!

 

Ha nem vásárolunk, hanem építtetünk (generálkivitelezővel, de saját telekre, saját tervek alapján), és az építkezés már megkezdődött, akkor nekünk továbbra is 27% az ÁFA?

For-dzsi Creative Commons License 2020.11.30 0 0 28952

Bővítésre így biztosan nem. De építésre esetleg, ha megfelel a feltételeknek:

 

  9. új lakás: a meglévő épület vagy épületrész átalakítása kivételével

a) az alapozási munkáktól kezdődően - kivéve, ha a meglévő alap szakértői vélemény alapján felhasználható - újonnan épített, a lakhatás feltételeinek megfelelő, az ingatlan-nyilvántartásban lakóház vagy lakás megnevezéssel nyilvántartott vagy ilyenként feltüntetésre váró ingatlan a hozzá tartozó földrészlettel (a továbbiakban: lakás), amely elkészültét követően használatbavételi vagy hatósági bizonyítvánnyal igazolandó használatbavétel tudomásulvételi vagy bejelentéshez kötött épület felépítésének megtörténtéről szóló hatósági bizonyítvány iránti eljárásra köteles, ideértve a tanyán vagy birtokközpontban található lakóépületet is, és amely legalább az alábbi feltételeknek megfelel:
aa) 12 négyzetmétert meghaladó alapterületű lakószobával és főzőhelyiséggel - ennek hiányában további, legalább 4 négyzetméter alapterületű, a főzést lehetővé tevő, önálló szellőzésű lakótérrel, térbővülettel -, továbbá fürdőhelyiséggel és WC-vel rendelkezik,
ab) közműves villamos energia szolgáltatással rendelkezik,
ac) egyedi fűtési móddal rendelkezik,
ad) közműves szennyvízelvezetéssel rendelkezik, vagy ha nincs a településen (településrészen) közműves szennyvízelvezetés, a szennyvíz tisztítása és elhelyezése egyedi szennyvízkezelő berendezéssel vagy tisztítómezővel ellátott oldómedencés műtárggyal vagy időszakos tárolása egyedi zárt szennyvíztárolóban történik, és
ae) közműves ivóvíz-szolgáltatással rendelkezik, vagy ha a településen (településrészen) nincs közműves vízszolgáltatás, a telken ivóvíz minőségű vizet szolgáltató kút van; 

Előzmény: Kovalic 76 (28951)
Kovalic 76 Creative Commons License 2020.11.29 0 0 28951

Sziaszok!

 

Külterületi lakóingatlanban êlek, tanya a besorolása.

A CSOK igénybevehető az ingatlan bővítésére úgy, hogy egy kisebb, a jelenlegi épülettől teljesen különálló lakrészt építek?

 

Köszönöm a segítségetek!

 

harmathE Creative Commons License 2020.08.10 0 0 28950

Sziasztok,

 

Nagyon alap kérdésem lesz, de a KH-s hitelszakértő csak hablatyol, hátha ti tudtok nekem segíteni.

CSOK-os építékezést tervezek, 3 gyerekkel (1 van meg) maximális hitellel 15 hitel + 10 támogatás. Ezenkívül a babaváró hitelt is felszeretném venni az építkezéshez.

Önerőm 30 m, babaváró 10 m, CSOK 15 m +10 m. Ez így összesen 65 m. Telek van, illetve lesz, mert szüleim nevén lévő át lesz írva a nevemre.

Készülnek a tervek, árulom a lakást (önerő).

 

Kérdéseim a következők:

Lehet-e azzal próbálkozni, hogy a ténylegesnél várhatóan kisebb építési költséget írok be az ütemtervbe, és a mérföldköveket is ez alapján határozzák meg?

Ezzel azt nyerném, hogy ha a papíron 55 milliós építkezést 65 millióért csinálom, akkor csak 20 millió önerőt vállalok 30 helyett, így 10 millió ott marad a számlámon, ami elérhető ha gond van. Nincsenek illúzióim, gond az lesz, így biztos vagyok benne hogy szükség lesz a plusz önerőre. Viszont csak emiatt nem szeretnék kis házat építeni úgy, hogy egyébként a pénzem meg lenne rá...

 

Csak már elkészült ajánlatokkal lehet CSOK-ot igényelni? Tehát előre kell minden munkafázishoz ajánlat, esetleg csak generál kivitelezővel működik a dolog?

 

Mi történik, ha a leadott ütemtervben szereplő árakat nem tudom tartani?

Például más műszaki megoldást kell alkalmazni, ami drágább, esetleg emelkednek az építőanyag árak. (KH-s hitelszakértő erre azt mondta, hogy az előzetes ütemtervben lévő dolgoktól se műszakilag, se összegileg nem lehet eltérni, max 5%-al, ami szerintem nonszensz egy építkezésen)

 

Előre is köszönöm, ha valaki segít!

 

Üdv,

HE

 

JeeEm Creative Commons License 2020.06.29 0 0 28949

Hello

 

szerintem igen, 1 gyerek után, viszont vannak további feltételek is. kormányhivatalban tudod igényelni.

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=A1700337.KOR

 

Előzmény: Kappa 5.10 (28948)
Kappa 5.10 Creative Commons License 2020.06.29 0 0 28948

Üdv!

Olyan kérdésem lenne hogy jogosultak vagyunk e a hitelelengedésre?

2016 nov be születtett a lányom 2019 aug a fiam.2017 jan ba vettünk fel lakáshitelt használt ingatlanra meg 1 gyerekre a CSOK-ot.Élettársak vagyunk.2 nevén van a ház.

 

Köszönöm a segitséget.

András

Szonóra Creative Commons License 2020.06.04 0 0 28947

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy valaki igényelt-e már falusi csok-ot olyan házra, ahol nem volt vezetékes ívóvíz és beköttetni sem lehet? Kértek vízvizsgálatot? Ha igen milyet? melyik hatóságtól? Köszönöm

sylvanus67 Creative Commons License 2020.05.24 0 0 28946

A kivitelezők is ezt Csinálják 

Előzmény: joci42 (28945)
joci42 Creative Commons License 2020.05.24 0 0 28945

Bocsánat, kicsit "off" leszek, de csak segíteni szeretnék. A hitelnet nevű közvetítő cég MEGFONTOLANDÓ!!! Illetve, ha szeretitek az átverést, ígérgetést, akkor rajta. Miskolci üzletkötőjük Sz. G. Felhív, hogy segít, mindent megígér, másnap majd hív. Én megállítottam az intézkedéseimet, mert megígérte, hogy ő intéz mindent. Természetesen nem hív. Hívom én, nem veszi föl. SMS, válasz, majd hívlak. Este felhív, boscánat, igazam van, de sűrű dolga volt. (1 hívás, 2 perc, de ok) holnap intézi, és hív. Nem hív. SMS, nem válaszol. Le sem sz@r. Három napot veszítettem miatta. Csak hogy elmondjam, hívom a panaszkezelést. Bocsánat, nem jellemző rá, mindjárt beszélek vele, mondja az úr. Mondom, megingott a bizalmam, pénzügyekről van szó, nem szeretném ilyenekre bízni. Ígéri, ő visszahív, és elmondja mi a helyzet. Ok. Ő SEM HÍV!!! Elkeseredett SMS-t küldök, hogy most már megvan a véleményem, és ezt majd másokkal is megosztom. Azután próbált hívni az üzletkötö. Nem vettem fel. Nos a megbízhatóságukról ennyit. Van másik megbízható közvetítő cég. Több is. 

kridli Creative Commons License 2020.05.16 0 0 28944

A hitelszerződésben benne szokott lenni, ott nézd meg, mert egyébként ez bankonként eltérő.

Előzmény: Vakond85 (28942)
kridli Creative Commons License 2020.05.16 0 0 28943

Az a baj hogy bővítésre csak 2.2 jár 3 gyerek esetén, és ti már felvettetek 2.6-ot, vagyis nem jár semmi.

Ha esetleg olyan településen vagytok ahol lehet falusi CSOK-ot igénybevenni, akkor ott 5M jár bővítésre, így falusival kaphattok még 2.4-et.

Valamint ha van lakáshiteletek, akkor a bővítéstől függetlenül 400ezer UCSOK-ot kaphattok ami a hiteletek előtörlesztésére fordítható ha megszületik a harmadik gyerek.

Előzmény: Ancsika85 (28940)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!