Keresés

Részletes keresés

apriori Creative Commons License 2006.11.02 0 0 62
A rumot külön idd meg, a Normaflore után fél órával... :)
Előzmény: adent (61)
adent Creative Commons License 2006.10.30 0 0 61
Húúú:-)))
Azt a bevállalós fajtáját. Szex, drog and rockandroll.
Hasfájásra meg páleszban oldott gyomorkeserű.

Bocs, csak nem bírtam ki.
Szóval öt percre szerintem szakíts időt és teával idd meg.
És ne legyen benne rum, mert a hatása így még nem tisztázott.
Előzmény: uwpi (59)
apriori Creative Commons License 2006.10.30 0 0 60
Igen, asszem, ez a teendő. Érdemes folyamatosan megcsinálni a Normaflore-kúrát, mert azóta is rendben vagyok. Ajánlom mindenkinek!
Előzmény: adent (57)
uwpi Creative Commons License 2006.10.30 0 0 59
Sziasztok!

Tök jó, hogy van ez a topik, mer sajna hasonló problémáim vannak. Pörgős életet élek, vizsgaidőszakban tanulás-cigi-kávé, szorgalmi időszakban meg buli éjjel-nappal. A gyomrom készre is vágtam, puffadok és gyakran fáj is. Már a csajozás sem megy... :((

Szóval a kérdésem az lenne, hogy ezt a Normaflore-t alkohollal lehet-e keverni, hatásos-e úgy is. Az életvitelemen nem szeretnék változtatni ugyanis, de valami javulás kéne.

Tapasztalat? Javaslat?

Előre is köszi!

twodog Creative Commons License 2006.10.29 0 0 58
Szerintem megelőzésként, az immunrendszer megerősítéseként is lehet alkalmazni a Normaflore-t.
Nem vagyok híve annak szedjünk agyba-főbe gyógyszereket és gyógykészítményeket, de eltudok olyan helyzeteket képzelni (pl. utazás) amikor nem árt egy kicsit felkészülni a szervezetet érő várható sokhatásra.
Ilyenkor jól jöhet ha előre gondolkodunk és egy kis méregtelenítést, illetve a védekezőképesség megerősítéséért teszünk valamit.
A Normaflore-ral pedig nem fogod átlépni még azt határt, amit felesleges öngyógyszerezésnek hívnak.
Annál is inkább, mivel, hogy természetes készítménynek számít.
Előzmény: olvasgató (52)
adent Creative Commons License 2006.10.28 0 0 57
Szerintem ennyit mindenképpen érdemes vele foglalkozni.
De nálunk már a házipatika része a Normaflore.
Ha egy kicsit megborul az emésztésem én végigcsinálok egy kúrát.
Eddig még mindig használt.
Előzmény: apriori (56)
apriori Creative Commons License 2006.10.26 0 0 56
Aha, értem, ez korrektnek tűnik. Kösz.
Előzmény: adent (55)
adent Creative Commons License 2006.10.24 0 0 55
A Normaflore-ral történő kúrát nem kell szükségtelenül ismételgetni.
Ha helyreállt a rend a belsődben, akkor elég rendszeresen és vegyesen táplálkozni, aminek tartalmaznia kell probiotikumokat is.
Ha erre képtelen vagy az életmódod miatt, vagy antibiotikumos kezelés alatt állsz, akkor viszont jól teszed ha, ilyen módon tartod karban a bélflórádat.
Szerintem azzal sem csinálsz rosszat magadnak, ha legalább 2-3 havonta elvégzel egy ilyen kúrát.
Nekem az a tapasztalatom, hogy egyrészt könnyen felborul a bélflóra egyensúlya, másrészt az immunrendszer rendszeres stimulálása erősíti az ellenállóképességet más kórokozókkal szemben.
Előzmény: apriori (54)
apriori Creative Commons License 2006.10.22 0 0 54
Adent, és szerinted elképzelhető olyan, amikor már teljesen, mindenféle "beavatkozás" nélkül helyre áll a rend az emésztésben? Lehetséges olyan, hogy már nem kell semmit sem "pótolni" a jobb közérzetért?
Gondolok itt arra, hogy ha jól akarom magam érezni, akkor be kell-e rendezkednem egész életemre a Normaflore-ra?? Nem hangzik túl jól...

Hm?
Előzmény: adent (53)
adent Creative Commons License 2006.10.22 0 0 53
Általában egy 5-7 napos kúra elegendő.
Én úgy tudom, hogy nem csak a baktériumok és vírusok okozta bélrendszeri fertőzések kezelésére jó, hanem ezeknek a megelőzésére is.
Plussz az antibiotikumos kezelés bélflórát károsító hatásaira is szokás szedni.
A kúra igen egyszerű: napi 2-3 ampullát megiszol teával vagy más folyadékkal.
Gyerekeknek elég a napi 1-2 ampulla. Nincs íze úgy hogy semmi kellemetlenség nincs a használatával.
Én azt gondolom, hogy ha rendszeresen 2-3 havonta végigcsinálsz vele egy kúrát, akkor azzal csak jót teszel magaddal.
Előzmény: olvasgató (52)
olvasgató Creative Commons License 2006.10.18 0 0 52
Sziasztok!

Arról kéne egy kis info, hogy is néz ki ez normaflore kúra pontosan. Mennyi ideig ajánlott szedni napi hány ampulla és a nap melyik szakában?
Megelőzés képpen is lehet alkalmazni, és ha igen hogy?

apriori Creative Commons License 2006.10.18 0 0 51
Egy kisadagot (10 darabos) szedtem be, naponta reggel egyet. Ez is elég volt.

Adent, Te fogod folytatni a Normaflore-t akkor is, ha nem szedsz antibiotikumot vagy tünetmentes vagy? Én még nem döntöttem el, de valszeg igen..., elviselhető a költsége a gyurcsány-csomag ellenére is...
Előzmény: adent (47)
adent Creative Commons License 2006.10.17 0 0 50
Hát igen a tajvani tudósok...
Az MTI-ben éppen uborkaszezon lehetett, hogy így felkarolták ezt a kefíres témát.
Arról már én is hallottam, hogy a bélflóra egyensúlyának felborulása allergiára hajlamosít.
Előzmény: twodog (49)
twodog Creative Commons License 2006.10.16 0 0 49
Nekem ez a linkgyártás nem megy.
Megpróbálom mégegyszer:
kefírrel az allergia ellen
twodog Creative Commons License 2006.10.16 0 0 48
Éppen ma olvastam az indexen, hogy a tajvani tudósok mekkora felfedezést tettek:
<a href="http://index.hu/tech/ihirek/?main&284181" target="_blank">Kefírrel az allergia ellen</a>
Azért ha már eljutottak a kaukázusi kefírig, azt is megvizsgálhatták volna, hogy hány kis gyerek eszi meg a kefírt, csak azért mert jótékony hatása van az ételallergiára.
Egyébiránt pedig a Normaflore-nál maradva éppen az immunrendszerre való jótékony hatása miatt ennek a készítménynek is ismert az allergia elleni hatása.
adent Creative Commons License 2006.10.16 0 0 47
Hát ez huszáros egy beszámoló volt:-)
Végül is milyen hosszú ideig szedted?
Úgy értem, hogy egy kis vagy nagy kúrát tartottál.
Nekem elég volt egy rövid egy hetes kúra és már az is teljesen rendbehozott.
Közben következetesen nem fogyasztottam semmi egyéb a bélflóra egyensúlyával kapcsolatba hozható terméket, hogy világosan lássam, milyen a Normaflore hatása.
Nekem nem volt szorulásom tőle, de az tény, hoyg nagyon gyorsan érezhetővé vált a hatása és a második naptól tünetmentes voltam.
Előzmény: apriori (46)
apriori Creative Commons License 2006.10.16 0 0 46
No, hát kipróbáltam emberek a Normaflore-t, és be kell valljam, számomra is meglepő pozitív hatása volt. Először megijedtem, le is akartam állni vele, mert egy nagy dugó keletkezett alul, aztán egyre, napról napra, inkább jobban éreztem magam, mindent egybe vetve. Közben volt egy felfázásom is, amire antibiotikumot szedtem, ezért szedtem hozzá a Normalfore-t. Jó lesz ez, és az ára is korrekt 800 körüli...
Ajánlom magamat... :)
twodog Creative Commons License 2006.10.15 0 0 45
Kisgyerekes családokban állandó probléma a hasmenés, vagy az antibiós kezelés utáni kikészült bélflóra kezelése.
Én is nagyon sokat próbálkoztam mással és szerintem ez egy nagyon jó hatású készítmény.
Ráadásul azoknak is segít a Normaflore, ahol a kisgyerek esetleg tejcukorérzékeny.
Nem terheli meg semmivel a szervezetet, szerintem ott a helye minden család házipatikájában.
Előzmény: adent (44)
adent Creative Commons License 2006.10.12 0 0 44
Tényleg elég fura, hogy egy ilyen kitűnő készítmény, ami a legtöbb családban benne lehetne a házipatikában alig ismert.
Itt a gasztroenterológiával foglalkozó topicok között is csak egyedül itt olvasható róla bármi is.
Szerintem ez egy olyan téma, amivel mindenkinek problémája akad évente néhányszor és akkor tényleg jó tudja az ember a megoldást.
Bezzeg az anyukák, azok sokkal tájékozottabbak:-)
Most nem gúnyolodom.
Előzmény: twodog (43)
twodog Creative Commons License 2006.10.12 0 0 43
Tényleg semmi íze nincs, észre sem veszik.
Az ára is barátságos.
Nekünk nagyon nagy segítség volt már több ízben is.
De az oviban is beszélgettem néhány anyukával, akik szintén használják a Normaflore-t és egyöntetű volt a vélemény, hogy mindenkinek bevált.
Előzmény: adent (42)
adent Creative Commons License 2006.10.11 0 0 42
Szóval akkor, nem kell attól tartani, hogy nem veszi be a gyerek, mint a legtöbb gyógyszert. Ez jó hír, mert a mi csemetéink mindent ami egy kicsit is megváltoztatja az ízét a teának kiköpnek. Az anyjuknak állandóan trükközni kell.
Ez egy újabb jó pont a Normaflore-nak.
Előzmény: twodog (41)
twodog Creative Commons License 2006.10.10 0 0 41
Semmi különös nincs a használatában.
A használati utasításában is benne van, hogy gyerekeknél napi 1-2 adag az ajánlott mennyiség.
Ezt a srácok a reggeli és az esti teával bekapják.
Nagyon-nagyon hasznosnak találtam és a korábbi hasmenés elleni készítmények hatását messze felülmúlta.
Az is megnyugtató volt nekem, hogy nem terhelem a gyerekeim szervezetét mindenféle kemikáléval.
Előzmény: adent (39)
adent Creative Commons License 2006.10.09 0 0 40
Az is okosságnak hangzik, hogy utazáshoz viszed magaddal, mert a városi ember gyomra már minden apróságtól felborul.
Elég egy kis mosatlan gyümölcs vagy külföldön egy szokatlan étel esetleg víz és már ugrott is a nyaralás.
Erről gondolom valami utazási topicban biztosan lehetne szép történeteket hallani:-)
Előzmény: twodog (38)
adent Creative Commons License 2006.10.09 0 0 39
Hogyan használjátok a gyerekenél?
Ez érdekelne, mert az enyémek is kényes gyomrúak és gyakran jön rájuk a hasmenés.
Előzmény: twodog (38)
twodog Creative Commons License 2006.10.08 0 0 38
Nálunk a családban már régóta teljesen természetes, hogy ha valakit elkap a hasmenés vagy valami emésztési zavara van, akkor előkapja a Normaflore-t.
A gyerekeknek is adjuk antibiotikumos kezelés mellett és nyáron az utazáshoz is bepakoltam, mert idegenben mindig másképp reagál az ember gyomra.
Szerintem többet kell róla beszélni, mert kevesen ismerik és tényleg nagyszerű dolog.
Előzmény: adent (35)
adent Creative Commons License 2006.10.08 0 0 37
Akkor nosza:-)
De ha kipróblod, akkor kérünk valami rövid beszámolót!
Már csak az okulás végett és hogy megerősíted-e, amit mondtam.
Előzmény: apriori (36)
apriori Creative Commons License 2006.10.06 0 0 36
Azt mondta a természetgyógyászom, nyugodtan próbáljam ki a Normaflore-t! OK, mondom, akkor megteszem...
Előzmény: adent (35)
adent Creative Commons License 2006.10.06 0 0 35
Szóval nekem lement egy teljes Normaflore-kúra és nagyon megvagyok elégedve a hatásával.
Puffadás, hasgörcs és széklet gondjaim voltak és gyakorlatilag már a kúra közepén is teljesen tünetmentes voltam és ez így is maradt azóta.
Már az idejére sem emlékszem, amikor ennyire rendben volt az emésztésem.
Jó lenne ezt így tartani, ezért most minden nap megeszem legalább egy joghurtot, de mióta azt olvastam, hogy az utólagos hőkezeléssel, rendesen hazavágják (vagy meg is szüntetik) az élőflórát, nem igazán vagyok benne biztos, hogy érnek bármit is ezek a bolti joghurtok.
Lehet, hogy meg kellene próbálni házilag készíteni.
De a lényeg, hogy a bélflórámat teljesen helyrebillentette a Normaflore.
Jó cucc.
agi-72 Creative Commons License 2006.10.06 0 0 34

Sziasztok!

 

Jövőhéten az alábbi vizsgálatokra kell mennem: hétfőn lactose terhelés lesz H2 kilégzéssel, kedden lactulose terhelés, szerdán cukor terheléses, csütörtökön pedig keményítő terheléses vizsgálat.

Közületek vki volt ezeken a vizsgálatokon? Ha igen, leírná, hogy pontosan hogyan zajlik?

 

Köszönöm és minden jót Nektek!

 

Ági

apriori Creative Commons License 2006.10.03 0 0 33
Na, majd megbeszélem én azt vele...
Előzmény: adent (32)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!