Keresés

Részletes keresés

szalapala Creative Commons License 2002.05.22 0 0 30
Hát igen, soknak tűnhet, de hogy megnyugtassam az időközben felbukkanó Lordunkat is, ebből az Olaszországba oda-vissza út adja ki egy jó nagy részt. Mondjuk Mestréig nem áll meg az ember, az meg a 3000-ből már eleve levesz oda-vissza kb.1400 km-t, marad a körútra, 10 napra 1600 km. Az már nem olyan vészes.
Persze, ha andalogni akar az ember pl. a toscanai tájban, azzal elmehet az idő rendesen. De a városok közti mozgásra azért az autópálya nem rossz megoldás. pl egy Milano-Firenze út három óra max. Ugyanannyi a Firenze-Róma is.
A szálláskeresés az húzósabb lehet, ha nincs előrefoglalva. Bár június második felében azért még vannak üres helyek.
Én személy szerint pl. Rómát most kihagynám. (Merthogy azt majd külön, máskor, csak oda koncentráltan.)
Előzmény: Tinky Winky (27)
Old England Creative Commons License 2002.05.22 0 0 29
Csak ötleteket adunk, úgyis azt nézitek meg, ami kényelmesen belefér. Nem hajt a tatár, elvégre nyaralni (is) mentek!
Előzmény: Lord Iffy (28)
Lord Iffy Creative Commons License 2002.05.22 0 0 28
itt vagyok, itt vagyok.:o)))
ne haragudjatok, elvesztem a dolgokban...majdnem elmaradt az utunk....elképzelhető hogy a végén nem motorral lesz hanem autóval...de megvertük az egyik cimborát hogy nehogymán miatta maradjon el.:O)))

szóval szerintetek sok az út.... nemtudom. majd meglátjuk.:O)) remélem azért jól fog eltelni...már csak nemsokat kell aludni.:o)))

addig is jöhetnek a további nevezetességek...(hátha belefér az időnkbe.;O))

Tinky Winky Creative Commons License 2002.05.22 0 0 27
Az USA-ban még nem voltam sajnos, de Olaszországban már jópárszor (egy hónap múlva is 5 hétre megyek), és tapasztalatból mondom, hogy ha látni akarsz valamit, akkor erre a túrára kevés a 12nap. Természetesen én a látáson valami érdemlegeset értek, s nem csak azt, hogy 160-nal zúgtunk az autópályán. Történelmi emlékekben nem hasonlítanám Olaszországot az USA-val, nem beszélve arról, hogy MINDEN NAP napi 300 km utazás után még nézz meg egy várost. Nem állítom, hogy nem lehet megcsinálni, csak azt, hogy nagyon kemény lesz.

Hogy Lordunk meg hol van, nem tudom. Talán elment a kedve a dologtól???

Előzmény: szalapala (26)
szalapala Creative Commons License 2002.05.22 0 0 26
Úgy látom, lordunk nem ezzel foglalkozik mostanában:))

Amúgy a 3000 km 12 napra nem olyan sok, ne mondjátok már. Az napi három-négy óra maximum. De ha az oda-visszautat levesszük, akkor még kevesebb.
(Most 4 éve 15 nap alatt 6600 mérföldet, azaz kb 10 500 km-t mentem - igaz az USA-ban - kirándulásügyileg, és volt benne jónéhány nap pihi is. És ezalatt rengeteg láttam.)

De mi van Lord Iffyvel, hogy ide se néz?

Tinky Winky Creative Commons License 2002.05.13 0 0 25
De mégha egy panziót is kell keresni, azzal is irdatlan lenne. Szerintem nagyon sok 12nap alatt a térképen berajzolt útvonal.
Előzmény: Old England (24)
Old England Creative Commons License 2002.05.13 0 0 24
Hát igen és gondolom, a kempingkereséssel, sátorveréssel stb. is elmegy némi idő, hiszen motoros 'vándormadár' út lesz...
Előzmény: Tinky Winky (22)
Tinky Winky Creative Commons License 2002.05.13 0 0 23
Sorry a végén nem Verona, hanem Ravenna, s úgy Padova. :-)
Tinky Winky Creative Commons License 2002.05.13 0 0 22
Hát én EZEN AZ ÚTVONALON, 12 NAP ALATT a következőket ajánlanám. (A nagy betűvel írt a látnivaló, s zárójelben, hogy mennyi időt kéne minimum rászánni, hogy a legfontosabbakat lássátok):
1.nap: Tarvisio-Tolmezzo-CORTINA D'AMPEZZO(fél óra)-Dolomiti út-TRENTO(2óra)
2.nap: Trento-Riva del Garda-Limone-SALO(fél óra)-SIRMIONE(1óra)-VERONA(3óra)
3.nap: Verona-MILANO(fél nap)
4.nap: Milano-Parma-La Spezia-Pisa
5.nap: PISA(2óra)-FIRENZE(fél nap)
6.nap: Firenze-SIENA(2óra)-ORVIETO(1óra)-ROMA
7.,8.,9.nap: ROMA
10.nap: Roma-ASSISI(2óra)-PERUGIA(2óra)-URBINO(1,5óra)-Rimini
11.nap: Rimini-VERONA(2óra)-PADOVA(2óra)-VENEZIA(este)
12.nap: VENEZIA(még fél nap)-hazahúzás. :-)

Hát ez nagyon, nagyon húzós még így is (a felét ki kéne hagyni, hogy normális ütemű legyen), pedig egy csomó mindent így is kihagytam. Az az igazság, hogy én ezeket kb 8 hét alatt láttam, s az egy kemény, de normális tempo volt, de végülis meg lehet csinálni. Ennél több viszont nem fér bele sehogysem, s ha végigszáolod ez is reggel 7-től este 10-ig sűrü program lenne. (Ha kihagyod Milano-t, Orvieto-t, Perugia-t, Urbino-t, akkor nem vesztesz eget rengetőt.)

Előzmény: Lord Iffy (21)
Lord Iffy Creative Commons License 2002.05.13 0 0 21
na nagyjából bejelöltem az utvonalunkat. persze pártiz kilóméterrel eltérhet, meg amúgy is kézzel rajzoltam.:O))
kb 3000 km az út és 12 napunk van rá. átkelés osztrákián keresztül, hazafele szlovénián.

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Lord Iffy Creative Commons License 2002.05.13 0 0 20
ez inkább olyan ámokfutás szerü nyaralás lesz.:O))
Rómára három nap van szánva, a többire egy-egy nap. sajna nem én voltam az utvonaltervező és sokan megyünk...igy alkalmazkodni kell egymáshoz.
inkább érdekesebbek számunkra a várak, történelmi fityfenék és a természeti "csodák".:O))

asszem vinnem kell egy füzetet jegyzetelni hogy mikor hol jártunk mert pár nap mulva már felejteni fogom a nagy loholásban.:O)) ja meg utánna egy hét eü szabi is elkell.:O))))))

Előzmény: Tinky Winky (19)
Tinky Winky Creative Commons License 2002.05.13 0 0 19
Nyaralásotok során mennyi látnivalót kívántok megnézni? Minden nap városnézés, vagy csak nagy néha, mi az ami jobban érdekel (várak, templomok, festészet, valamilyen emocionális látnivaló, természet, stb.), illetve egy-egy város mennyire részletesen érdekel, mert azért a programot szűkíteni lehetne, mert ne fog beleférni. :-))
Csak mert pl. nekem van olyan város, amiből 1-2óra is sok, s van pl Róma, ahol az eddig eltöltött tizenjónéhány nap is rendkívül kevés volt.
Lord Iffy Creative Commons License 2002.05.13 0 0 18
köszönöm mindenkinek a hasznos tanácsokat.:O))

panka, ezer hála.:O)) mire ezt mind leirtad...
sajnos megjegyezni nemtom, inkább kinyomtattam.:o))

szalapala, nem a labbancs sajnos nem jöhet.:O(( nem is tudom mit fog csinálni addig a két rosszcsont nélkülünk.:O((
a vizividámpark osztatlan sikert fog aratni.:O))

Tinky Winky, lehet hogy akkor arról az ásatásról volt szó, sajna már eltünt az ujság valahol a sülyesztőben.:O((
A Róma-szenvedély topic meg fogom látogatni...

meséljetek még, meséljetek még...:O))

Tinky Winky Creative Commons License 2002.05.13 0 0 17
Nem bizony, s állítólag a belépő ára is meglehetősen borsos.
panka Creative Commons License 2002.05.13 0 0 16
ezt nem tudtam, mert nem mostanában voltam. de a Scrovegnit most újították fel 1,9 milló euróért, szóval nem lehet semmi most ott bent
Előzmény: Old England (15)
Old England Creative Commons License 2002.05.12 0 0 15
Azt hiszem, a padovai Scrovegni kápolnába tényleg be kell előre jelentkezni; minket ezért nem engedtek be.
A Vatikán Múzeumban volt egy hosszabb sor, de viszonylag gyorsan haladt, szóval 15-20 perc alatt be lehetett jutni, amikor voltam. Bejelentkezni tudtommal nem kell.
Előzmény: panka (13)
panka Creative Commons License 2002.05.11 0 0 14
most látom, hogy a smiley-kból J-t csinált :(
Előzmény: panka (13)
panka Creative Commons License 2002.05.11 0 0 13
Na, összeírtam, amit szerintem nem szabad kihagyni egy ilyen úton.
Ha két hetetek van, akkor szerintem mindenhol csak a legismertebb pontokat érdemes megnézni, és legközelebb visszamenni oda, ami a leginkább tetszett. Megpróbálom felsorolni azt, ami belefér ennyi időbe. Nagyon szubjektív leszek, azokat írom, amik szerintem a legszebbek.
Velence: Nagyon sok mindent kéne megnézni, a legfontosabbak: Szt. Márk tér, Bazilika, Dózse palota – Sóhajok hídja, Accademia, Rialto híd, A Gettó, végig a Canal Granden vaporettoval – gótikus paloták végig, millió kis templomot megnézni. Érdemes átmenni Muranoba (üveg), Buranoba (csipke) és Torcelloba (XII. sz-i templom magyar vonatkozással), mindhárom pici sziget hajóval megközelíthető. Ha még van időd, akkor Frari, Santi Giovanni e Paolo (Zanipolo), San Giorgio Maggiore (innen jött Szt. Gellért), Giudecca – Redentore, Santa Maria della Salute, Zaccaria. Fú, sorolhatnám még nagyon sokáig, de nem fog beleférni az időtökbe.
Padova: Személyes kedvencem, a Scrovegni kápolna, Giotto legszebb műve. A Szent Antal bazilikát nem lehet kihagyni.
Verona: Júlia háza, Aréna, gyönyörű a bazilika.
Garda tó: Sirmione (itt ettem életem legjobb fagyiját) csodás váracska áll a tó partján.
Mi Viareggioban szálltunk meg, isteni pastát ettünk, de már nem emlékszem az étterem nevére.
Firenze: A reneszánsz bölcsője, a művészetek egyik központja, a világ egyik legszebb pontja.
Dóm, Campanille (Giotto), Keresztelő kápolna (Paradicsom kapuja), San Lorenzo – Medici kápolna, Palazzo Medici-Riccardi, Santa Maria Novella, Ognisanti, Signoria, Uffizi – erre egy nap sem elég L, Accademia (David szobor) Loggia dei Lanzi, Santa Croce, Orsanmichele, Ponte Vecchio, a túloldalon: Palazzo Pitti, San Miniato al Monte. Tudom, hogy most nagyon sokat írtam, de én egy hétig voltam itt, én nem akarok semmi fontosat kihagyni, így is hiányzik a fele azoknak, amit érdemes megnézni.
San Gimignano: az eredeti 74 toronyból már csak 14 maradt meg, de ez is hihetetlen: a családok abban versenyeztek, hogy ki tud magasabb tornyot építeni. Gyönyörű a bazilikája, a freskói Ghirlandaiotól és Barna di Sienától származnak. A város védőszentjének, Santa Finának a története is meglepő: megették a patkányok… egyébként itt forgatta Zeffirelli a Napfivér Holdnővért, néhány helyszínt meg is lehet találni: az ikertornyok szerepelnek a filmben. A főtér és a kút nagyon kedves. Érdemes körbesétálni a várost a városfal mentén, olyan a kilátás, mint egy képeslapon: mindenhol dombok, ciprusok és az igazi olasz táj. Ha lesétálsz a domb aljára, megtalálod a középkori mosókutat, két fele van: gótikus és reneszánsz, és a mai napig használják, láttunk kiteregetett ruhákat mellette.
Siena: Dóm, főtér
Orvieto: Dóm
Róma: itt megint nem elég az a néhány nap, amit el tudnátok tölteni. A Vatikánban Szent Péter bazilika, Múzeum. Palatinus domb, Fórum, Colosseum, Spanyol lépcső, Trevi kút, Pantheon, Angyalvár, katakombák, Caracalla fürdői, Via Appia, és nagyon-nagyon sok templom!… a Bocca Della Verita-t ne hagyjátok ki J
Nápoly: én csak a Nemzeti Archeológiai múzeumot láttam, de az fantasztikus: a Pompei és Herculaneum területéről származó emlékek nagy része itt van.
Pompei: a feltárt várost ne hagyjátok ki!
Sorrento: kis tengerparti város, nagyon szép a környezete, innen indul hajó Capri szigetére.
Capri: Amikor én voltam épp virágzott valami fantasztikus lila virág, és olyan illat volt az egész szigeten, mint a menyországban J. Anacapriból megy fel a sziget csúcsára egy felvonó, gyönyörű a kilátás rajta. Ne hagyd ki a római kori Augustus villa romjait.
Ha olvastad Axel Munthe könyvét, értékelni fogod – itt írta. A Villa San Michele erkélyén fogd meg a szfinx fenekét, és kívánj valamit, azt monják, teljesül!
Ennél lejjebb én nem jártam még, innen visszafele jöttünk:
Assisi: Szt. Ferenc városa. A városka megmaradt a régi városfalon belül, nem tudott fejlődni, ezért megtartotta a középkori formáját. Csodálatos. Érdekessége a Minerva templom a főtér közepén – a római időkből, timpanonnal, árkádokkal. Fantasztikus a bazilika, újra csak Giotto. Még áll Szent Ferenc szülőháza, ha van időtök, menjetek el oda. Érdekes, hogy a Zeffirelli film főszereplőjének a képe van kirakva a házban J Szent Klára kevésbé ismert, de az ő is innen származik, a Santa Chiara templomot nézzétek meg. A San Damian és Santa Maria dei Angeli a városfalon kívül vannak, ha van időtök, menjetek el oda is.
San Marino: nagyon szép a főtere, járjátok végig a miniállamot.
Ravenna: fantasztikus mozaikok a templomokban: a világörökség részeit idemásolom: The Mausoleum of Galla Placidia, The Cathedral Baptistry, Sant'Apollinare Nuovo, Arian Baptistry, The Archiepiscopal Chapel, Theodoric's Mausoleum, The Basilica of San Vitale, Sant'Apollinare in Classe. Justinianus és Theodora mozaikja gyönyörű, de a többit sem szabad kihagyni.

Nekünk ennyi fért bele kb. két hétbe, de most több év emlékét soroltam fel, tehát volt, ahova többször visszamentünk, így nem tudom, mit lenne érdemes kihagyni. A teljes utat megtettük két hét alatt, de nagyon nagy volt a rohanás.

szalapala Creative Commons License 2002.05.11 0 0 12
Valamint a kultúrember is akar néha kultúráltan vagy nem úgy kikapcsolódni is, javaslom megpróbálni a Rimini melletti Riccione-nál levő Aquaparkot, vagy mi a neve. Csúszda csúszda hátán, mindenféle verzióban. Európa legnagyobb viziparkja. (Bár ezt a dicsekvést már láttam Spanyolhonban is kiírva.)
Előzmény: szalapala (10)
Tinky Winky Creative Commons License 2002.05.10 0 0 11
Hát nem tudom. A Vatikánba, mint olyanba ugyebár nem lehet bemenni. A Szt. Péter bazilika, és a tér nem belépős. A Vatikáni múzeum úgy műxik, mint egy múzeum, csak egy kicsit többen vannak benne, de ettől még nem kell három nappal előbb odamenni. Van továbbá egy ásatás, amire előbb kell bejelentkezni, és csak korlátozott számban fogadnak vendégeket, lehet, hogy erre gondoltak, nem tudom.
Van a Törzsasztalban egy "Róma-szenvedély" topic, több Róma őrülttel, kérdezd meg ott, hátha kapsz pontos választ.

Szerintem a nyugati part szebb, főleg a Ligur részen Genova-tól Ventimiglia-ig.

Előzmény: Lord Iffy (9)
szalapala Creative Commons License 2002.05.10 0 0 10
Hi,Lordom!
(A labbancsot viszed??))

Én is ajánlom neked Velencét, Ravennát, és még ami nem hangzott el: Ferrara, a biciklisek városa.(Vasárnap a mise után a 60-70 éves bácsik biciklire támaszkodva trécselnek a templom előtt.)
Ha meg arra jártok, akkor San Marinóba mindenképp érdemes felmenni.
Itt egy-két kép ezekről.

Előzmény: Lord Iffy (9)
Lord Iffy Creative Commons License 2002.05.10 0 0 9
fogalmam sincs, a két nappal ezelötti metró ujságban volt egy összeállitás rómáról és abban irták hogy három nappal előre kell valami "belépőt" venni.

azért olyan hosszú programokat ne tervezzetek nekünk, csak két hétig leszünk.:O))

panka: köszi előre is ha mesélsz egy kicsit...

nem tudjátok melyik oldalon szebb a tenger(part)?

Előzmény: Tinky Winky (7)
panka Creative Commons License 2002.05.10 0 0 8
Én szívesen összeírom, hogy miket láttam, csak most épp nincs rá időm. Ígérem, hogy ASAP itt lesz.
Előzmény: Lord Iffy (5)
Tinky Winky Creative Commons License 2002.05.09 0 0 7
Mit értesz azon, hogy a Vatikánba bejutni?
Előzmény: Lord Iffy (5)
Tinky Winky Creative Commons License 2002.05.09 0 0 6
Helló!

Rómáig van kb 10-12 hétnyi sűrű látnivaló, Róma maga legalább 3-4 hét, de a legfontosabbakat már felsorolta Old England.
Konkrét városokkal látnivalókkal kapcsolatban én is szívesen segítek, csak kérdezz!

Lord Iffy Creative Commons License 2002.05.09 0 0 5
azt is mondjátok hogy micsoda érdekességek vannak ott, jó? :O))
Pisa-ban gondolom a ferdetorony....de a többi helyen? (természetesen a város mint maga szépségén kivül.:O))
várak, kastélyok, muzeumok vagy mittoménmi.

Vatikánról tudtok valamit? valamelyik nap olvastam hogy három nappal elötte kell már megvenni valami "jegyet" hogy bemehessen az ember. igaz ez?

panka Creative Commons License 2002.05.09 0 0 4
Teljesen egyetértek Old England-el. Ezeket mindenképpen meg kell nézni. Amit még nem hagynék ki ezen felül: Pisa. És ha belefér, akkor északon Milano is nagyon szép.
San Gimignano is kihagyhatatlan, ha Firenzébe mentek, akkor ugorjatok el oda is.
Mindezekről van személyes tapasztalatom nekem is, illetve útikönyvem, ha érdekel, nagyon szívesen adok infókat.
Előzmény: Old England (3)
Old England Creative Commons License 2002.05.08 0 0 3
Tényleg jó ötlet motorral menni, biztos egy csomó dolgot meg tudtok nézni, semmi kötöttség stb.
Nos olyan helyeket szeretnék ajánlani, ahol én is jártam. Olaszországban legdélebbre Nápoly-Capri környékén voltam, úgyhogy Szícilia még várat magára, sajnos.
Szóval északon adja magát Velence, Padova, Ravenna. A gyönyörű Toszkána és Umbria gyöngyszemei Firenze, Assisi, Siena, Gubbio, Orvieto, s egy személyes kedvenc, Cortona. Perugiába is érdemes elmenni, közelében van a Trasimeno-tó. Ezután Róma, természetesen, s ha még délebbre mentek (érdemes!!!), akkor Pompei, Nápoly és a varázslatos Sorrentói félsziget hegyoldali városkái (Amalfi, Positano, Meta stb)következnek. Ott a kanyargós szerpentineken mindenképpen előnyös a motor :-)
Na és Capri szigete!!!! Egy csoda. Sorrentóból komppal tudtok átkelni a szigetre, ami tkp egy hatalmas szikla. Én eddig jutottam, nektek sok szép látnivalót és nagyon jó utat!
Lord Iffy Creative Commons License 2002.05.08 0 0 2
ja motorral és kocsival.:O)
Előzmény: Old England (0)
Lord Iffy Creative Commons License 2002.05.08 0 0 1
hejjhó. általánosságban kérdem, nehogy önzőnek nézzek ki.:O)) más is okosodjon innen....

mi konkrétan juni utolsó felében megyünk motorral, körútra. tehát mindenhol 1 max 1,5 napot leszünk. belépés az északi oldalon és lefele rómáig vagy nápolyig. ez még nem eldöntött. saját utazással nem irodával. szóval oda megyek ahova szeretnék. (ps: meg ahova mondjátok.:O)))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!