Keresés

Részletes keresés

Kavics78 Creative Commons License 2012.10.11 0 0 8328

Mauser-nek mauser.

Valami K98-lehetett hajdanan amit valaki egy furesz es nemi drot+szigeteloszallag segitsegevel "vadasziasitott"!

Eppenhogy nem erte el vele a Krieghoff minoseget.....

Előzmény: tomikid (8327)
tomikid Creative Commons License 2012.10.10 0 0 8327

pardon,itt vannak a képek a segitségért előre köszönet.

tomikid Creative Commons License 2012.10.10 0 0 8326

itt vannak a képek, a tus szerintem hiányos.

tomikid Creative Commons License 2012.10.10 0 0 8325

szevasztok. szeretném ha segítenétek. van egy puskám de nemtudom hogy pontosan milyen típus ,talán mauser.

Törölt nick Creative Commons License 2012.06.07 0 0 8324

Üdvözlök mindenkit.

Van valakinek tapasztalata M44-es nagant karabéllyal?

 

Stanc Creative Commons License 2012.06.06 0 0 8323

"A V2 azonban komoly elektronikát tartalmazott. A V2 valójában ballisztikus pályán repült, ahol irányítás csak a meghajtott fázisban, a hajtóanyag kiégéséig volt, utána egy lövedékként repült. De ebben a fázisban a V2 hossztengelyét rendkívül pontosan kellett stabilizálni, és a meghatározott sebesség elérésekor kikapcsolni a hajtóműveket. A sebesség méréséhez Doppler vevőket használtak, földi adóra hangolva, az irányt itt is giroszkópos rendszer stabilizálta, de itt alkalmaztak először csillagnavigációs rendszert is, mégpedig egy, a sarkcsillagra pozicionált érzékelővel. Hazai vonatkozása a dolognak, hogy az itt felhasznált kék fényre érzékeny csövek jelentős részét a magyar Gamma állította elő, bár a megrendelésben nem mondták a németek, mihez lesz.. "

 

 

Sajnos ellent kell mondjak a hozzászólásod azon részének, ahol a V-2-ben alkalmazott Sarkcsillag pozitcionáló érzékelőről írsz.

Ilyen eszközze nem volt szerelve a V-2.

Eleinte LEV-3 tipusú giroszkópot használták majd később a fejlettebb SG-66-ot, de egyik sem tartalmazott fényérzekelő elemet. 

Mindkettő olyan giroszkóp, amivel a sugárterelő lapokat vezérelték. A hajtómű időben való megállításáről pedig rádióirányítással gondoskodtak. Volt még a vezérlésben programtárcsa amit egy szinkronizált motor hajtott stb, de Sarkcsillag érzékelőről én még nem hallottam. 

Honnan származik a forrásod a Sarkcsillag érzékelőről?

 

Előzmény: APT (1392)
boky82 Creative Commons License 2012.02.16 0 0 8322

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni, a 9mm-es M1935 Radom pisztolyról kellene nekem valami anyag, magyarul, angolul, mindegy. Kézikönyv, guide, vagy Robert Berger: The Radom Pistol c. könyve. Úgy láttam, a 2002 -es Kaliber magazin februári vagy decemberi számában is van róla cikk. Tudna valaki segíteni, ezek elektronikus formátumú megszerzésében?

(Guglit elég sokat túrtam már, van is már anyagom róla, de még kevés.) Aki segítene, dobjon egy e-mailt, a többiektől bocs a zavarásért!

 

Kösz & üdv!

  Boky

cassul454 Creative Commons License 2012.01.26 0 0 8321

Frommer 37m táska és sajna nemtudom milyen tár v töltöléc tartó. ha érdekel valakit,irjon bátran. Üdv.

D-zoli Creative Commons License 2012.01.20 0 0 8320

Ennek tudtatában érdeklődnék tisztelettel, hogy mennyit érhet vajon forintosítva a maradvány?

Előzmény: D-zoli (8319)
D-zoli Creative Commons License 2012.01.20 0 0 8319
Előzmény: D-zoli (8318)
D-zoli Creative Commons License 2012.01.20 0 0 8318

Üdvözletem!

 

Nézegettem a neten a képeket, és van egy tippem, de lehet, hogy tévedek.

Úgy vélem, hogy nem második világháborús maradványról van szó, hanem egy Madsen csőhártrasiklásos géppuska maradéka lehet a képen.

Hangsúlyozom, ez csak feltételezés a részemről.

Előzmény: a karaván halad... (8285)
a karaván halad... Creative Commons License 2012.01.18 0 0 8317

,,vajjon mi a csudának ennyiféle kenyérpusztító történészbizottság, konferencia, mifene - ha a néptömegek eközben ostobák maradnak ?"

 

Erre a kérdésre a választ - látod - én sem tudom, pedig fel szoktam tenni magamban. :/

Előzmény: Törölt nick (8315)
D-zoli Creative Commons License 2012.01.18 0 0 8316

Üdvözletem!

 

Nagyon köszönöm a fáradozásait!

A képek eredetéről továbbra is csak annyit tudok mondani, hogy a netről valóak.

A tulaj(feltételezem) vz 26-ként azonosította. Kíváncsi voltam, hogy nézett ki eredetileg, és ezért kerestem képet róla a neten. Valahogy nekem se tűnt egyformának a kettő, ezért bátorkodom itt érdeklődni.

Előzmény: a karaván halad... (8285)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.18 0 0 8315

 

 

Te láthatóan profi vagy- én műkedvelő.

 

Látom és  beismerem, hogy nem vagyunk egy "súlycsoportban".

 

( Az "ostoba néptömegekről" pedig csak annyit, hogy vajjon mi a csudának ennyiféle kenyérpusztító történészbizottság, konferencia, mifene - ha a néptömegek eközben ostobák maradnak ? )

Előzmény: a karaván halad... (8313)
a karaván halad... Creative Commons License 2012.01.18 0 0 8314

,,Viszont aki annakidején kétségbe vonta a "német verzió"-t az nem ki-hanem be lett zárva."

 

Nagyon nagy baj ez! :(

 

,,Ha jól tudom, akkor a híres dákoromán elmélet is bizonyítva lett történészileg."

 

Azt inkább Plieurtől kérdezd meg, ő a román szagértőnk. :D

Előzmény: Törölt nick (8312)
a karaván halad... Creative Commons License 2012.01.18 0 0 8313

,,tudomásom szerint"

 

Nagyon rosszul tudod, ugyanis durván a Peresztrojka kezdete óta (1986) köztudott és hivatalosan is le lett tisztázva a dolog.

 

,,hanem az azt megelőző időszakra."

 

Melyik?

A ,,Mongol forradalom"? Rengeteg szakmunka.

A szovjet segítség Kínának 1922-1945 között? Sok anyag.

A KVZsD (Kelet-Kínai Vasútvonal) környéki konfliktus? Már a szovjet időszakban szinte minden megjelent a témában.

Ujgúria 1924-1947 között? Sok anyag került publikálásra.

A mandzsú és koreai partizánmozgalmak támogatása? Sok dokumentum és anyag (jó néhány dokot én fordítottam magyarra, megtalálható az idevonatkozó topikban.)

 

,,a hivatalos, "állami""

 

A hivatalos, vagy ,,állami" állásfoglalás a kutyát sem érdekelte soha. Az az ostoba néptömegeknek való. A néphülyités meg politikai rendszer és államfüggetlen: lásd a jelenlegi Magyarországot. Annyi baromság jelenik meg a sajtóban, hogy az ember a falba veri a fejét kínkában. No de hát a plebsznek az kell! Sok mese meg szép hősies történet. :/

 

Á, tényleg hagyjuk.

Előzmény: Törölt nick (8311)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.18 0 0 8312

"Kassa német bombázása még mindig nincs kizárva (csakszólok)."

 

Nincs kizárva. Mint ahogy a román, szlovák, szovjet érintettség sincs. (A bombák ugye szovjet gyártmányúak voltak; ez egy úgynevezett "tény")))

 

Viszont aki annakidején kétségbe vonta a "német verzió"-t az nem ki-hanem be lett zárva.

 

(Megintcsak visszatérve az előbbi, fejcsóválós gondolatomhoz; történész ugyebár sokféle van. Ha jól tudom, akkor a híres dákoromán elmélet is bizonyítva lett történészileg.)

Előzmény: a karaván halad... (8309)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.18 0 0 8311

"Mandzsúria: nem tudom, hogy mely időszakról lenne szó. Annyi szakirodalom és dokgyűjtemény született a témában, hogy ihaj. Beleértve más országok történészeivel együtt végzett kutatómunka eredményeit."

 

Nem Halhin-Golra céloztam hanem az azt megelőző időszakra.

 

Egyébként szerintem nem ártana szétválasztanunk az egyes történészek-történészcsoportok (egymásnak nemritkán ellentmondó...) kutatási eredményeit, véleményét  a "hivatalos" állásponttól.

 Legjobb tudomásom szerint a hivatalos, "állami" orosz álláspont még mindig Finnországot tekinti az agresszornak.

Előzmény: a karaván halad... (8305)
a karaván halad... Creative Commons License 2012.01.18 0 0 8310

Most nézem, hogy egy kétkötetest még kihagytam:

 

A.O.Csubarjan, O.Vehvilainen, V.Tenner, mások. ,,Téli háború, 1939-1940. Finnország és a Szovjetunió politikai és katonai szembenállásának története." 2003.

Előzmény: a karaván halad... (8308)
a karaván halad... Creative Commons License 2012.01.18 0 0 8309

,,Miért, csak orosztudás birtokában állíthat valaki butaságokat ?"

 

Nem feltétlenül.

Viszont ahhoz, hogy valaki állítsa, hogy ,,nem szavahihetők az Ivánok" minimum ismerni kell a nyelvet, hogy el tudja olvasni az ott kiadott szakirodalmat!

 

,,...emlékszem én még"

 

Kassa német bombázása még mindig nincs kizárva (csakszólok).

A többiről pedig: korábban már írtam, hogy 2012-tőt írunk, és nem 1970-net!

1991 óta nyitva állnak az irattárak - velkám. Ráadásul maguk az oroszok publikáltak az elmúlt 20 évben annyi mindent saját viselt dolgaikról, hogy az már igazán példaértékű a ,,szabad", ,,demokratkus" és ,,szavahihető" Nyugati világ számára...

Előzmény: Törölt nick (8307)
a karaván halad... Creative Commons License 2012.01.18 0 0 8308

Kapásból itt vannak legújabb szerzeményeim a közös történészcsoporttól, ha már megemlítettük a finneket:

1. Pekka Navalainen ,,Kivonulás. A finn, Oroszországból véghezment emigráció története, 1918-1939." ,,Kolo" kiadó, 2005. orosznyelvű kiadás. ISBN: 5-901841-24-7

 

2. Pekka Nevalainen ,,Kitaszítottak: orosz menekültek Finnországból, 1917-1939. ,,Nyeva" lap kiadója, 2003. ISBN: 5-87516-020-9

 

3. Timo Vihavainen ,,Sztálin és a finnek". ,,Nyeva" lap kiadója, 2000. ISBN:5-87516-179-5

 

4. Frolov D.D. ,,A szovjet-finn hadifogság, 1939-1944. Tekintet a szögesdrót mindkét oldaláról." Kiadó: Helsinki, RME Group Oy, ISBN.

 

5. A.B. Sirokorad. ,,Finnország: út a háborún át a békéhez". Moszkva ,,Vecse" kiadó - Helsinki, RME Group kiadó, 2009.

 

6. O.Jussila, és mások. ,,Finnország politikai története, 1809-1995". Az orosz-finn történész csoport közös kiadványa, 2010.

 

Na, ennyit a nagy ,,titkolózásról". (És ez csak az, amit megvettem vagy ajándékba kaptam kollégáktól és barátoktól; nekem is korlátozottak az anyagi lehetőségeim.)

 

Attól, hogy valami ismeretlen Magyarországon még létezik.

Előzmény: a karaván halad... (8305)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.18 0 0 8307

"Tudsz oroszul, hogy ilyen butaságot állítasz?"

 

Miért, csak orosztudás birtokában állíthat valaki butaságokat ?

 

( Egyébként kevéskét még értek ezen a nyelven-persze közel sem annyit, hogy szakmunkákat olvashassak.)

 

Megfigyelésem szerint egyébként-és ezért is tartom céltalannak, megnyugtató módon nem lezárhatónak a vitát-mindenki a saját ismereteit tünteti fel úgynevezett "tény"-ként. Innentől fogva szócséplésbe fordul a dolog, hiszen az egymásnak ellentmondó "tény"-ek bizonyítása (egy bizonyos szinten-mélységen túl) mindkét vitázó fél számára lehetetlen.

 

Az előbbi példámnál maradva; emlékszem én még azokra az időkre, mikor kétségbevonhatatlan szovjetunióbeli levéltári forrásokkal bizonyították, hogy német gépek bombázták kassát, vagy hogy a katyini vérengzés a németek műve volt...

 

Na szóval a "tény"-ekről ennyit. 

Előzmény: a karaván halad... (8303)
Plieur Creative Commons License 2012.01.18 0 0 8306

Előre is köszi a fáradozást.

Viszont nicsak mit leltem ha már fejlesztésekről van szó:)

 

http://www.municion.org/7mm/7_65x30.htm

 

Érdekes lett volna Király gp ebben a kaliberben...

 

Előzmény: a karaván halad... (8301)
a karaván halad... Creative Commons License 2012.01.18 0 0 8305

Apropó:

Kassai bombázás a mai napig nem egyértelmű és nem tisztázott, így az oroszoknak nem sok hozzászólalásuk van az ügyben. Ha valakinek kell - utazzon Moszkvába vagy Kijevbe, és kutasson.

 

Mandzsúria: nem tudom, hogy mely időszakról lenne szó. Annyi szakirodalom és dokgyűjtemény született a témában, hogy ihaj. Beleértve más országok történészeivel együtt végzett kutatómunka eredményeit.

 

Finn háború: valszeg csak Magyarországon hat az újdonság erejével, de vagy 15 éve létezik közös finn-orosz, történészekből és szakemberekből álló kutatócsoport (ugyan ilyen van már vagy húsz éve a németekkel). Évente adnak ki jobbnál jobb tanulmányokat, gyűjteményeket és könyveket - kezdve a titkos diplomáciával, végezve a migrációval, repressziókkal és a lakosság helyzetével (le a kalappal a finnek előtt, ugyanis ők is helyén kezelik a dolgokat, már ami az orosz lakossággal szembeni atrocitásokat illeti, 1918-1944 között, illetve saját polgárháborújuk eseményeit; ugyan ez érvényes a másik parnerfélre is), gazdasági kapcsolatokkal, és végezve a harci eseményekkel. Évente vannak kutatótáborok és ásatások, közös expedíciók (anno az egyik ilyenben én is részt vettem, Karéliában; finnekke és svédekkell együtt dolgoztunk - rendkívül érdekes munka volt).

 

Így amit írtál egyszerűen nem felel meg a valóságnak.

Előzmény: a karaván halad... (8303)
Kavics78 Creative Commons License 2012.01.18 0 0 8304

"A T-34 alváza-futóműve a BT továbbfejlesztése volt, a BT pedig egy Christie-alvázra épült." - Ha egy T-34 lanctalpat leszereled akkor az mozgaskeptelenne valik! A "gyors harckocsi" meg ugye nem!

Ennyi erovel a KV is a Christie harckocsi "szolgai masolata"!

A T-34 a T-26 es T-28 harcjarmuvek felvaltasara keszult kozepes harckocsi amit a szovjetek az addig harckocsigyartasban/harcaszatban megszerzett tapasztalataik alapjan fejlesztettek ki!

Előzmény: Törölt nick (8302)
a karaván halad... Creative Commons License 2012.01.18 0 0 8303

,,Mindazonáltal az orosz mentalitás nem sokat változott. Amiről nem akarnak beszélni, arról ma sem nagyon-és főként nem igazán hihetően beszélnek. (Pl kassai bombázás, a mandzsúriai vagy a finn háború bizonyos vonatkozásai, a II. vháború alatti nyugati segélyszállítmányok)"

 

Tudsz oroszul, hogy ilyen butaságot állítasz?

 

,,A T-34 alváza-futóműve a BT továbbfejlesztése volt, a BT pedig egy Christie-alvázra épült."

 

A futómű Christie elvének tovább fejlesztésén működött (és ezt soha senki sem tagadta). Az alváznak (azaz a páncéltestnek) pedig halvány köze sem volt Christie tankjához, vagy a BT sorozathoz.

 

,,Talán nem kellene kapásból "városi legendának" minősíteni mindazt, ami nem fér bele a Te koncepciódba."

 

Ez nem az én ,,koncepcióm" hanem tények. Van erre szaktopik, és nem si egy. Ahol ez a legenda már legalább háromszor végig lett rágva.

 

,,Ettől függetlenül súlyos fenntartásaim vannak Iván szavahihetőségét illetően."

 

Személyes szoc. ,,Szavahihetőség" tekintetében az angolszászokat és franciákat még roppant nehéz űberelni.

Előzmény: Törölt nick (8302)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.18 0 0 8302

"Könyörgöm, 2012-őt írunk, és nem 1971-et! :("

 

Mindazonáltal az orosz mentalitás nem sokat változott. Amiről nem akarnak beszélni, arról ma sem nagyon-és főként nem igazán hihetően beszélnek. (Pl kassai bombázás, a mandzsúriai vagy a finn háború bizonyos vonatkozásai, a II. vháború alatti nyugati segélyszállítmányok)

 

A T-34 alváza-futóműve a BT továbbfejlesztése volt, a BT pedig egy Christie-alvázra épült. Akkor miről beszélünk ?

 

Talán nem kellene kapásból "városi legendának" minősíteni mindazt, ami nem fér bele a Te koncepciódba.

 

Még mielőtt menthetetlen oroszgyűlölőnek nyilvánítanál elmondom, hogy tisztelem őket a 2. világháborúban nyújtott teljesítményükért, valamint rajongok az orosz fegyverekért Már amennyire ezt a törvény lehetővé teszi. Ettől függetlenül súlyos fenntartásaim vannak Iván szavahihetőségét illetően.

Előzmény: a karaván halad... (8295)
a karaván halad... Creative Commons License 2012.01.18 0 0 8301

Utánakérdezek a témának, mert így, fejből, nem tudom.

Előzmény: Plieur (8300)
Plieur Creative Commons License 2012.01.18 0 0 8300

A századforduló az igaz, amit viszont hiányolni szoktam épp a következők:

-mikor fogtak neki orosz oldalon a fejlesztésnek hogy 39-re kész volt, milyen volt a tender mert a  nyugatiaknál ezek köthetők cégekhez ( Polte, Geco, Thun, Sako, stb) illetve pontos dátumokhoz, kiírásokhoz

-kb tudni hogy milyen infók alapján fogtak neki és milyen utat jártak be? Milyen egyéb kísérleti modellek készültek köztes lőszer kategóriában?

-vannak fura véletlenek vagy létezett valamilyen külső kooperáció?

http://www.municion.org/7mm/7_7x40GecoM35.htm

http://www.municion.org/762x39/762x39.htm

Előzmény: a karaván halad... (8296)
a karaván halad... Creative Commons License 2012.01.18 0 0 8299

P.S.: köztes lőszerel témájában.

 

Most szerzőkre nem emlékszem, de az 1950-es évektől egészen a 90-es évek végéig amerikaiak adtak ki egy rendkívül jó, 12 kötetes, kézifegyverekkel foglalkozó szakmunkát. Annak egyik kötete foglalkozott lőszerekkel, köztük a köztes lőszerek igen részletes történetével...

Ha sikerül elérni az ex nejemet még talán rá is tudok kérdezni a munka címére kiadójára és szerzőire...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!