Keresés

Részletes keresés

Giamy Creative Commons License 2006.12.06 0 0 544

Mondjuk ez is egy lehetséges megoldás, de szerintem a nagynéni megjelenése valami mást szimbolizál.

Tegnap megnéztem megint de tanácstalan vagyok...amúgy mindegy, ha nem is találok ki semmit rá, akkor is az egyik legjobb film:)

 

Köszönöm a dalszöveget!

Előzmény: neofrix baszmacs (542)
Dorien Creative Commons License 2006.12.06 0 0 543
A valóságban az álmodó mindig önmagáról álmodik. Valamilyen módon résztvevője az álom minden pillanatának.
Ebben a filmben Diane rengeteg dolgot összeálmodik úgy, hogy ő nincs jelen.
Ez persze nem baj, mert ettől függetlenül hatalmas film. :)
Unalmas is lenne, ha mindig őt látnánk a képernyőn.
Előzmény: neofrix baszmacs (542)
neofrix baszmacs Creative Commons License 2006.12.05 0 0 542
>Ez most álom vagy valóság??? Uis a valós részben Diane nagynénja halott, csak az álom részben utazik el.

Megmondtad a megfejtést: mivel megjelenik, tehát csak álom lehet. Gondolom Diane ébredezik, a szobából már eltüntette magát is, Ritát is, nem kell már a lakás, jöhet vissza a nagynéni. Akivel szegény Dinane már álmában sem tud találkozni...
Előzmény: Giamy (533)
Quantumleap Creative Commons License 2006.12.05 0 0 541
Ez amúgy egy Roy Orbison* szám átdolgozása, címe most nem jut eszembe.

*az ő száma a Kék Bársonyban elhangzó In Dreams
Előzmény: Skywalker. (540)
Skywalker. Creative Commons License 2006.12.05 0 0 540
Llorando (Crying):

I was alright for a while
I could smile for a while
but I saw you last night
you held my hand so tight
as you stopped to say hello
oh you wished me well
you couldn't tell
that I'd been
crying over you
crying over you
and you said so long
left me standing all alone
alone and crying crying crying crying
it's hard to understand
but the touch of your hand
can start me crying

I thought that I was over you
but it's true so true
I love you even more
than I did before
but darling what can I do
for you don't love me
and I'll always be
crying over you
crying over you
yes now you're gone
and from this moment on
I'll be crying, crying, crying, crying
over you
Előzmény: Giamy (535)
hurráoptimista Creative Commons License 2006.12.05 0 0 539
Szívesen!
Előzmény: Giamy (538)
Giamy Creative Commons License 2006.12.05 0 0 538

Köszönöm szépen!

:)

Előzmény: hurráoptimista (537)
hurráoptimista Creative Commons License 2006.12.05 0 0 537
Van, persze. Cd-boltok, vagy netes rendelés. Vagy netes letöltés. Mulholland Soundtrack, csak így egyszerűen.
Előzmény: Giamy (534)
Giamy Creative Commons License 2006.12.05 0 0 536

Szia!

Én ma nézem meg...kiváncsi vagyok..:)

Előzmény: Dorien (520)
Giamy Creative Commons License 2006.12.05 0 0 535
Tudja valaki miről énekel R del Rio a színházban?
Giamy Creative Commons License 2006.12.05 0 0 534
Ui:van a filmnek kiadott filmzenéje?
Giamy Creative Commons License 2006.12.05 0 0 533

Sziasztok!

Egy kérdésben segítsetek plíz.

Nekem is az álom, utána valóság elképzelés tetszik a legjobban, a filmet tegnap láttam előszőr (profi) és bevallom, fél éjszaka nem tudtam aludni, annyira izgatott a sztori, próbáltam magamban ide-oda pakolni a dolgokat.

Amire viszont nem tudtam magyarázatot találni, hogy a doboz leesésekor betty/Diane nagynénje bejön a szobába, megnézni mi keltette a zajt. Ez most álom vagy valóság??? Uis a valós részben Diane nagynénja halott, csak az álom részben utazik el.

Van valakinek valami ötlete?

(Ma amúgy megnézem mégegyszer, bár TP rekordot nem fog dönteni, ha hússzor nem,akkor egyszer sem láttam a sorozatot, és még ma sem unom):)

 

Skywalker. Creative Commons License 2006.11.28 0 0 532
épp most néztem meg az ellie parker c. filmet
egész jó
naomi watts rajongóknak pedig kötttelező!!!
talán még a MD-bélinél is nagyobbat alakít!
sonrig Creative Commons License 2006.11.23 0 0 531
http://www.mtapi.hu/thalassa/
film és pszicho, lesz két lynch-el kapcsolatos előadás is, stb...
Rufus Cali Creative Commons License 2006.11.22 0 0 530

Hali!

 

Köszönöm az elismerő szavakat! Természetesen ellenvéleménynek mindig helye van - ez amolyan több szem-többet lát elv. No és persze nem hagyhatjuk figyelmen kívül a néző alkotói szuverenitását, amit persze egy Lynch-rajongónak felesleges is volt megemlítenem:)

 

neofrix baszmacs

 

„Manapság bevett módszer (példának Lynch-et meg Tarantinot szokták emlegetni), hogy a film története, a szereplők jelleme, élete sokkal mélyebben ki van dolgozva, mint ahogy az a filmen megjelenik.”

 

Nos ezt az eszközt a modern művészetben legelőször Umberto Eco használta a Rózsa nevében (lásd utószó a könyvhöz). A többiek csak a regény nyomán újraéledő posztmodern kavalkádban fedezték föl maguknak. Amúgy persze teljesen igazad van.

neofrix baszmacs Creative Commons License 2006.11.21 0 0 529
Gratulálok az oldaladhoz! Akárcsak sonrignak, nekem is több kérdésben más a véleményem, de eszembe sincs rajtuk itt vitatkozni, örülök, hogy adtál nekünk olvasnivalót.

Mondtad, hogy nem foglalkozol a keletkezés körülményeivel. Engem sem érdekel, de most, hogy mondtad, eszembe jutott róla valami, bár könnyen lehet, hogy csak nekem újdonság.

Manapság bevett módszer (példának Lynch-et meg Tarantinot szokták emlegetni), hogy a film története, a szereplők jelleme, élete sokkal mélyebben ki van dolgozva, mint ahogy az a filmen megjelenik. Ez azért is jó, mert koherensebb lesz a történet, meg a szereplők, de azért is, mert a néző mozi után kezdheti a mélyrétegeket feltárni (merthogy_vannak_mélyrétegek), a rendező meg tud mire alapozni, ha a folytatáson töri a fejét. És milyen elegáns dolog a folytatásban megoldani az előző rész valami rejtélyét! ;-)

Na, sok a duma, csak azt akartam mondani, hogy ha a MD sorozatnak készült, akkor Lynch tán azzal a szándékkal rejtett el benne burkolt utalásokat, hogy később majd megmagyarázza őket. (Legalábbis egy részüket, mert azért nem az a kimondott szájbarágós figura.) Mivel pedig nem lett sorozat, a sok elásott dolog ott maradt magyarázat nélkül. Néha egyik-másikat megtaláljuk, aztán örülünk neki, mint a húsvéti tojásnak, de a többségük örökre ott marad megfejtetlen, és csak Lynch apó tudja, mi minden lehetett volna belőlük.
Előzmény: Rufus Cali (526)
sonrig Creative Commons License 2006.11.21 0 0 528
Kimerítő és néhány állításával tudnék vitatkozni, de le a kalappal, profi munka!!!
Előzmény: Rufus Cali (526)
Skywalker. Creative Commons License 2006.11.21 0 0 527

Hmmm...

Kedvet kaptam újra megnézni! :)

Előzmény: Rufus Cali (526)
Rufus Cali Creative Commons License 2006.11.20 0 0 526

Sziasztok!

 

Örömmel jelentem, hogy elkészült egy kis elemzés a filmről, amit a honlapomon tudtok elolvasni.

 

Íme:

 

http://rcb.axo.hu/2006/mdr/mdr.html

 

Jó szórakozást!

pg_breki Creative Commons License 2006.11.06 0 0 525
Köszi, rá is csaptam egyből! :) Egyébként legnagyobb meglepetésemre és örömömre, tegnap a Cool Tv is leadta. :)
Előzmény: waters (524)
waters Creative Commons License 2006.11.04 0 0 524
Előzmény: pg_breki (523)
pg_breki Creative Commons License 2006.11.04 0 0 523
az m.d.-t lehet még vhol kapni???? sehol sem találom... :(((((
Skywalker. Creative Commons License 2006.11.04 0 0 522
jaja, jó film
Előzmény: Dorien (521)
Dorien Creative Commons License 2006.11.04 0 0 521
Ahh, ez valami csodálatos volt. :)
Előzmény: Dorien (520)
Dorien Creative Commons License 2006.11.04 0 0 520
Én az Elefántembernek álltam neki tegnap este. A felénél bealudtam, de nem azért, mert rossz a film, csak nagyon fáradt voltam. Mindjárt folytatom. :)
Előzmény: Skywalker. (519)
Skywalker. Creative Commons License 2006.11.04 0 0 519
Most néztem a Stay c. filmet.
Közel nem olyan jó, mint a MD, de talán érdemes megnézni, mert igen sok hasonlóságot mutat. És bár elég vontatott, talán ez a legnagyobb hibája, a hasonlóság. A MD unikum, kár kopírozni. Azért mindenkinek ajánlom persze!
Ja és ebben is Naomi Watts szerepel! Milyen érdekes! :)
yuntem Creative Commons License 2006.09.09 0 0 518

'It's supposed to make perfect sense.' Lynch defends latest film

Staff and agencies
Thursday September 7, 2006

Guardian Unlimited

David Lynch took time out to defend his hallucinatory new picture at the Venice film festival yesterday, insisting that it makes "perfect sense" - to him at least. The 60-year-old director was in town to be honoured with the Golden Lion lifetime achievement award. He is the youngest ever recipient of this prestigious award.

Lynch's first film in five years, Inland Empire is billed as a drama mystery about "a woman in love who is in danger". But some critics have argued that the film contains more mystery than drama, describing it as an eccentric and incomprehensible three-hour puzzle. Speaking ahead of the screening, Lynch attempted to reassure the audience. "It's supposed to make perfect sense," he said. "Every film is like going into a new world, going into the unknown. But you should be not afraid of using your intuition, and feel and think your way through."

Lynch, whose other work includes Mulholland Drive, Wild at Heart and Blue Velvet, spent two years developing the hallucinatory project, in which Naomi Watts plays a talking rabbit.

But Laura Dern, who also stars in the improvisation-based movie, admitted she is still baffled by the film herself. "The truth is I didn't know who I was playing - and I still don't know," she confessed. "My experience on this film was very unique to say the least, even after working with David for a long time. Each day was a different direction. Each day was a different idea because we didn't have a script we were following. Each day he would tell me what to say and do, and I would repeat it."

The film, digitally shot in Poland and Hollywood, also stars Jeremy Irons, Justin Theroux and Harry Dean Stanton. It is being shown out of competition at the festival. Before the screening, Dern said that she was looking forward to seeing the film in order "to learn more".

pg_breki Creative Commons License 2006.07.20 0 0 517
hol lehet kapni a DVD-t még? Sehol sem találom. MM-ben néztem a turkálóban, de meguntam a kutakodást.
virracocha Creative Commons License 2006.06.24 0 0 516
virracocha Creative Commons License 2006.06.24 0 0 515
Egy kis érdekesség:

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!