Keresés

Részletes keresés

gmarc Creative Commons License 2020.02.13 0 0 4612

Sziasztok!

 

Visszatértünk, röviden a tapasztaltak:

Mi Flic-en-Flacban voltunk, ez szerintem nagyon jó választásnak bizonyult, mert az esős évszak ellenére mindössze egyszer volt egy kis zápor, és egy nap volt felhős, a többi napon nem volt hiány napsütésből. Az égen viszont láttuk, hogy északra-délre még a partokon túl is felhős és esik többször is. A víz nagyon szép tiszta volt. Mi apartmant foglaltunk, a parttól kb. 5 perc sétára, a település déli részén, a drágább szállodás tőszomszédságában. Kaja így önellátó volt, a bolti árak vegyesek, vannak olcsó termékek,és vannak nagyon drágák. A zöldségek például eléggé drágák, de a süncipőt is aranyárban mérik. Cipő pedig itt kell, mert sok a tengeri sün. Strandolni az egyik szálloda/apartmankomplexum partjára jártunk ki (bárhova lehet menni, semmi sincs lezárva), általában senki nem volt 100 m-es körzeten belül rajtunk kívül, a mögöttünk lévő parti hotel/apartman lakói meg medencében fürödtek (nem értem miért, a víz 30 fokos volt és nagyon tiszta:), a biztonsági őr ott járkált, még köszönt is (megismert pár nap után minket). A helyiek által látogatott fenyőfás strand koszosabb, de egy hétvége után máshol is több a szemét, amit azért összeszednek a takarítók. A helyiek péntektől vasárnapik kint sátraznak/buliznak/esznek a parton a fenyők alatt, de hétköznap szinte üres minden. 

 

A hely jó volt arra is, hogy innen a fontosabb látnivalókhoz hamar elérjünk. Voltunk a Casela parkban oroszlánokat simogatni, Tamarinban delfinekkel úszni, Le Morne-ban is strandoltunk és néztük a kite/windszörfösöket, Chamarel sincs messze, voltunk a hindu templomoknál és Bois Cheri-ben a teaültetvényen. Chamarelben ki ne hagyjátok az ébenfa erdőt, nagyon érdekes és szép. Mi egy esős napon voltunk fent, nem volt rajtunk kívül senki, kettőnknek tartottak idegenvezetést (egy kiépített emelt ösvény van körbe az erdőben, néhol a lombok szintjén). Mivel esett időnként, ezért kértünk terepjárós fuvarozást, gyalog hosszú idő bejárni mindent. Amúgy az esőt élveztük, mivel meleg van, és az eső és a szél is meleg, ezért egyáltalán nem kellemetlen :) Autót helyben béreltünk, egymás mellett sorakoznak a kis "utazási irodák". A delfines túrához La Galuette-be mentünk át, Mr. Ropsennél érdemes foglalni a reggel 6-os indulást, mert a delfinek reggel 6 körül indulnak ki az öbölből, így aki később jön, az lemarad. A legtöbb ilyen szervezőnél reggel 8-kor induló programot láttunk, azok szerintem delfint nem nagyon láthatnak, pláne nem úszhatnak közöttük, ahogy mi tettük. Összesen 6-8 hajó volt kint reggel 6-kor. Utána sznorkelezés a korallzátonyon, majd Benitier-sziget lazulás és grillezés, aztán még egy kis fürdés a lagunában, majd vissza, kb. délután 1-re értünk ki a partra, mindez 2 ezer rúpia fejenként. Egyik nap bementünk Port Louis-ba a helyi busszal. A város maga nem egy nagy szám, "ezt is láttuk" kategória, a buszozás ezekkel Nissan meg kitudja milyen teherautó-szerű járművekkel a helyiek között nagy élmény, és nem drága, de a sofőrök úgy vezetnek, mint az őrült. :)) Mivel nekem a vasút a hobbim, így az új villamossal is utaztunk Port Louis-Rose Hill között. :) 

 

Röviden ennyi. Oda-vissza Lufthansa/Eurowings-szel mentünk, frankfurti átszállással. 

Előzmény: Kakukk17 (4602)
jamanné Creative Commons License 2020.02.13 0 0 4611

Kedves K&T!

2 hét múlva utazunk, szivesen olvasnék néhány információt a Marika által szervezett kirándulásaitokról. Nekünk 2 egész napunk és 2 fel napunk jut majd a szigetre. Előre is köszi .

Előzmény: K&T (4606)
jamanné Creative Commons License 2020.02.09 0 0 4610

Szia Kakukk!

Köszönöm szépen,  ezt kerestem! Felveszem velük a kapcsolatot.

 

Előzmény: Kakukk17 (4609)
Kakukk17 Creative Commons License 2020.02.08 0 0 4609

Szia! nem tudom hogy melyik web oldalt találtad de a www.mauritiusmagyarul.hu oldalon van elérhetősége is (telefon,viber, e-mail.)

Előzmény: jamanné (4604)
K&T Creative Commons License 2020.02.05 0 1 4608

+230 57243414. facebook: Magyar utazási iroda Mauritiusban : Kek Lagoon Tours.  web: keklagoonmauritius.com e-mail: www.keklagoontours@gmail.com

Előzmény: Csaba Kindernay (4607)
Csaba Kindernay Creative Commons License 2020.02.03 0 0 4607

Üdv! Szeretném elkérni Marika elérhetőségeit. Köszönöm! Kindernay Csaba

Előzmény: K&T (4606)
K&T Creative Commons License 2020.02.02 0 0 4606

Szisztok! Aki tervezgeti a szigeten a tartózkodási ideje alatt bármiféle turista programot, annak szívből ajánlom Marikát. Mi 3 napot töltöttünk el vele. Bejártuk a sziget minden nevezetességét. Állítom, hogy helyismeret nélkül ez nem tudott volna így, ilyen tartalommal megvalósulni. Mi csak ketten voltunk, vagyis tekinthetjük privátnak is, de megérte. Marika mindent jól tud és ismer a szigeten. Bármiben segítőkész volt. Ha esetleg bővebb információra van szükség, akkor szívesen segítek.

K&T Creative Commons License 2020.01.28 0 0 4605

Ma volt az első programunk Marikával. Nagyon jó idegenvezető. Kiváló kapcsolatai vannak. Csak ajánlani tudom mindenkinek.

jamanné Creative Commons License 2020.01.23 0 0 4604

Kedves VéPeti! (vagy esetleg , aki tudja)

Kérlek, add meg Sándor Krisztina weboldalát! A telefonszámát már megtaláltam visszaolvasva.

Február végén egy tengeri hajóút előtt töltünk néhány napot a szigeten. Köszönöm!

Előzmény: VéPeti (4547)
gmarc Creative Commons License 2020.01.23 0 0 4603

Köszi, majd írok :) 

Előzmény: Kakukk17 (4602)
Kakukk17 Creative Commons License 2020.01.23 0 0 4602

Ti a nyugati partra utaztok. Ha megjöttetek várjuk a beszámolót! Jó pihenést! :)

Előzmény: gmarc (4597)
Kakukk17 Creative Commons License 2020.01.23 0 0 4601

Milyen benyomásaitok voltak ezzel a szállodával kapcsolatban? Milyen ellátást kértetek? A korábban említett szállodák közül a Lux tetszik a legjobban. 

Milyen volt az óceán part? Lehetett sznorizni a szálloda előtti részen?

Előzmény: ibus1990 (4599)
Kakukk17 Creative Commons License 2020.01.23 0 0 4600

Köszönöm szépen az információt. Meg fogom nézni. Bár már eddig is sok infót "loptam" az ilyen oldalakról. Mi ezt a nyugati, dél-nyugati részt preferálnánk. 

 

Mint ahogyan írtam is én két magyar találtam az írásokban. Marikát és Krisztinát. Nem tudom, hogy kinek mi  a tapasztalata velük kapcsolatban. Marikához találtam elérhetőséget, Krisztinához viszont nem. De lehet hogy felületes voltam. 

 

 

Előzmény: Tojglius (4593)
ibus1990 Creative Commons License 2020.01.22 0 0 4599

Szia! Mi most december 13-23ig voktunk a Sugar-beach szállodába, nekünk nagyon tetszett, ha van kerdesed róla szívesen válaszolok. Marikánál lehet transzfert is foglalni, mi vele voltunk 4 kirandulason is.

Előzmény: Kakukk17 (4592)
Tojglius Creative Commons License 2020.01.22 0 0 4598

ismétpassz... de biztos erre is van infó a gugliban... :)

amúgy sztem bármilyen - logikusan nem életveszélyes - ételallergia bárhol a világon könnyedén kiküszöbölhető, szóval én nem foglalkoznék ezzel, de - ahogy a nejem is - sokan egy kvázi mániát-szertartást csinálnak ebből... pedig csirke és saláta van mindenhol, tésztát és tejterméket, szóját mint klasszik allergéneket meg könnyedén el lehet kerülni... halra és rizsre ami ott főirány is kevesen allergiások, ha meg vegavegánpaleomittudoménmilyenmarhaságok, akkor azt is biztos megoldják...

Előzmény: gmarc (4597)
gmarc Creative Commons License 2020.01.21 0 0 4597

Még egy kérdés: ételérzékenység miatt van pár saját alapanyag, amit vinnénk. Van valamiféle tiltás, hogy kaját, vagy valami alapanyagot nem lehet bevinni?

Tojglius Creative Commons License 2020.01.21 0 0 4596

passz... guglizz rá...

Előzmény: gmarc (4595)
gmarc Creative Commons License 2020.01.20 0 0 4595

Nagyságrendileg mennyiért visznek át a nyugati partra a taxik? 

Előzmény: Tojglius (4594)
Tojglius Creative Commons License 2020.01.20 0 0 4594

ja, transzferhez meg sztem simán elég a taxi... de sokszor a szállodától is lehet kérni...

Tojglius Creative Commons License 2020.01.20 0 0 4593

Szállodákhoz sztem tökéletes a tripadvisor (esetleg holidaycheck) értékeléseket átbogarászni, mert mindenkinek más a fontos amikor választ... lehet, hogy ami nekem tetszik az Neked zavaró stb...

ezek az oldalak viszont adnak egy relatív jó tükörképet az általános elégedettségről... ha az angol esetleg gondot okoz, akkor online fordítással is nagyságrendileg érthető lesz...

mi anno a pirogue-t megnéztük, de végül kb kettővel mellé, a sofitelbe foglaltunk... piroguenál tetszett, hogy bungallós jellegű amitől kicsit privátabb érzése van az embernek, de végül árérték arány miatt lett a sofitel és jó választás volt... de soksok év távlatából nem hiszem, hogy mérvadó az akkori véleményünk... :)

 

programokat kirándulásokat szintén szerveznek a szállodák is de akár egy taxiba is beülhetsz és elvisznek a látványosságokig... (előbbinél alap, hogy a sofőr idegenvezet is és bennevan a belépők ára is, utóbbinál ha jófej a taxis akkor ő is dumál mellé...) persze minimál angol itt se árt... ilyenkor jól jöhet egy kinti magyar... de ha itt nincs infó visszaolvasva akkor passz... (de mintha lenne...)

Előzmény: Kakukk17 (4592)
Kakukk17 Creative Commons License 2020.01.20 0 0 4592

Sziasztok!

 

Már elég rég óta figyelem a fórumot. Tudnátok nekem infót adni, hogy élnek e kint magyarok, akik esetleg szerveznek fakultatív programot? (Két nevet olvastam is. Marikát és Krisztinát.) Lehet náluk transzfer kérni? Ha igen milyen tapasztalat van a szolgáltatásukkal kapcsolatban? A sziget nyugati, dél-nyugati részén szeretnénk megszállni. Több szállodát is néztünk itt. Flick en Flack-on a La Pirogue, Sugar Beach, vagy Le Morne-on a The St. Regis vagy a Lux Le Morne-t. Tudtok bármelyikről információt adni? 

 

Köszönöm az infókat!

gmarc Creative Commons License 2020.01.20 0 0 4591

Mi 24-én megyünk Flic-en-Flac-ba, de a környéket is bejárjuk terveink szerint. 

Előzmény: JMemeke (4589)
szszabi1980 Creative Commons License 2020.01.20 0 0 4590

Kis helyesbítés, az elágazásnál balra kell elfordulni, az utazási irodák arra lesznek, legalábbis azok, amiket írtam.

 

Az időjárás nekünk nagyon jó volt, december 27-én mikor jöttünk haza, akkor borult be, de míg kint voltunk 2 hétig fehőt nem láttunk.

JMemeke Creative Commons License 2020.01.19 0 0 4589

Sziasztok! Mi 28-án megyünk az északi részre :) utazik innen valaki arrafelé?

gmarc Creative Commons License 2020.01.17 0 0 4588

Szuper, köszi! Időjárás milyen volt? Mikorra érdemes a strandolást időzíteni, délelőttre vagy délutánra? Mennyire volt felhős/esős? 

Előzmény: szszabi1980 (4587)
szszabi1980 Creative Commons License 2020.01.17 0 1 4587

Szia!

Mi Flic-en-Falc-on (Black River) voltunk 2 éve decemberben 12-27. között. Mi is apartmanban voltunk a Chez Pepe étterem felett, teljesen megfelelt, főleg amennyit ott tartózkodtunk. Magyar a tulajdonos, de Olaszországban él.

 

Mi a kajákat a Sparban vásároltuk, egy kicsit drágábbak voltak a cuccok, mint itthon. Vacsorázni pedig a Chez Pepe-ben voltunk, de ettünk utcai árusoknál is.

 

A Sparnál az út elágazik. Pont az elágazásnál van egy váltó, jobbra pedig tőle pár méterre egy másik. Az egyik western Union a másikra nem emlékszek. A jobbra lévőben egy picivel jobban váltották az EUR-t. E mellett a váltó mellett nem messze van egy gyógyszertár. Nekünk ez jól jött, mert a bőröndjeinket elkavarták, és csak 4 nap múlva kaptuk meg és vennem kellett kontaktlencse folyadékot (és persze pár ruhát is). Ha Saprtól a parti rész felé indulva volt egy bankautomata is, valamint a túloldalon a rendőrség.

 

Mi a kirándulásaink egy részét egy beachboynál foglaltuk, olcsóbb volt, mint a helyi irodákban, jól megszervezték, ami csoportos volt. Viszont, amikor csak benneteket visznek pl. seven colored earth, oda jobb, ha irodával mész, mert az ő privát söfőrjeik végig veletek mennek, és elmondják, amit tudni kell a helyről. Szerencsére nekünk csak ez az 1 ilyen kirándulás volt. :) Utazás szervező irodák is vannak a Spartól nem messze, csak az elágazásnál jobbra kell elfordulni, és elindulni. Ahogy mentek pár 10 méterre van egy szuvenír és ruhabolt, a szintje lejjebb van az úttestől. Mellettük van egy ilyen szervező iroda, a tulaj nagyon kedves, elmesélitek mire szeretnétek menni. Ha több kirándulást választotok, akkor több kedvezményt is ad, plusz még alkudni is lehet. Mellette is van pár ilyen iroda, pl. az út túl oldalán is, és ha tovább mentek ott is. Szerintem megéri benézni, és megkérdezni, mindenkitől ugyanazt a "csomagot", és úgy dönteni. Viszont amit nem szeretnek, ha egy részét az egyikben, a többit a másikban szeretnéd lefoglalni, mert a kedvezményes árat végülis a teljes csomagra adja.

Ahol mi voltunk:

- Cahamarel vízesés

- Hétszínű föld

- Blue Bay

- Ile aux cerfs

- La Vanille krokodil park (nagyon finom a krokodil hús, olyan mint a csirkemell)

- Black River Nemzeti Park

- Grand Bassin (hindu templom) (a nagy buddhánál sok majom van, lehet őket etetni, kamerával, fényképezővel vigyázni kell, mert folyamatosan ki akarták venni a kezemből)

 

Röviden ennyi.

 

 

suzi_mou Creative Commons License 2020.01.16 0 0 4586

Szallas arakat euroban kertek es kp-ban mind a 3 szallasunkon. De ezt elore le is leveleztuk. Ugyanigy az autoberlest is euro es kp. Minden mast helyi penzben fizettunk, igy folyamatosan valtottunk. Nagy boltokban vasaroltunk szinte mindig, ott nincs gond kartyas fizetessel. Utcan gyumolcs arusok, kajas lakoautok csak kp. 

Előzmény: gmarc (4584)
moonwalkr Creative Commons License 2020.01.16 0 0 4585

Bármilyet. Egyiket sem fogják elfogadni, hanem át kell váltanod rúpiára. És egyiket sem váltják kedvezőbben. Kártya ügyben sem állnak semmivel sem rosszabbul, mint Magyarország.

Előzmény: gmarc (4584)
gmarc Creative Commons License 2020.01.16 0 0 4584

Köszi! Még egy kérdés: milyen pénzt érdemes vinni? Eurót vagy dollárt? Mennyire elterjedt a kártyás fizetés? 

Előzmény: suzi_mou (4583)
suzi_mou Creative Commons License 2020.01.16 0 0 4583

Azon a reszen konkretan nem jartam, de mas reszeken ahol jartunk, be lehet setalni a tengerparton a hotel elotti reszre. Minden strand szabadstrand Maun. Termeszetesen csak ledobtuk a turcsit a partra, nem hasznaltuk a vendegek napagyait. Ezek a reszek takaritva vannak, nincs koralltormelek.

Előzmény: gmarc (4582)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!