Keresés

Részletes keresés

Hibiscus Creative Commons License 2005.04.12 0 0 128
A harmadik bemutatott kastély a Horizon-ban a Verseg-Fenyőharaszti Podmaniczky-kastély.
Előzmény: Hibiscus (123)
Hibiscus Creative Commons License 2005.04.12 0 0 127

Sajnos, csak utólag lapoztam fel a kastélykönyvet, és akkor láttam, hogy lett volna a faluban egy másik látnivaló, egy másik, szintén Gosztonyi- (és Rudnay-) kastély, bár az sanyarúbb sorsban. :(

Neten a következőket találtam erről a másikról, mely egyébként eladó:

Váchartyán_Gosztonyi_Rudnay

 

forrás: http://www.kvi.hu/kvi2004/14vachartyan_eng.html

 

Váchartyán_Gosztonyi_Rudnay

 

forrás: http://www.ferdinand.hu/tervek/muemlek/vachartyan.htm

 

Legközelebb ezt is szemrevételezem, amennyiben lehetséges... :)

 

Hibiscus Creative Commons License 2005.04.12 0 0 126

Nos, volt kirándulás?

 

Nekünk volt. :)

Váchartyán, Gosztonyi-kastély, jelenleg óvodaként hasznosítják.

Váchartyán_Gosztonyi_2005_04_02

Előzmény: sámuel (121)
Hibiscus Creative Commons License 2005.04.08 0 0 125

Fedélzetről... :( Én is onnan kaptam.

De ha tudok, hozok többet a MALÉV-tól.

Előzmény: ízirájder Öcsém! (124)
ízirájder Öcsém! Creative Commons License 2005.04.07 0 0 124
CSákvár nagyon tetszett nekem. Nagyon ajánlom én is!! MKalévos újságot, honnan lehet még?
Előzmény: Hibiscus (123)
Hibiscus Creative Commons License 2005.04.07 0 0 123

Nekem meg legközelebbre házifeladat Csákvár. :)

 

De én is adok Nektek! :)

 

Feltétlen szerezzetek be malévos Horizont újságot, az áprilisi számot! :)

Benne: sziráki kastély, egyik berceli kastély - és még kettő, csak most nem ugrik be, hogy melyikek a környékből. Valszeg Erdőtarcsa. :)

Leírások, gyönyörű fotók...  

Én ma megyek a Westendbe, ott van MALÉV iroda, hátha ott is kaphatok belőle néhány példányt... :)

Előzmény: csite (122)
csite Creative Commons License 2005.04.07 0 0 122

apró javaslat még, ha már Lovasberény, akkor Csákvárt is!

Egész szépen van felújítva az ottani kastély egyik része.

Előzmény: Hibiscus (120)
sámuel Creative Commons License 2005.04.06 0 0 121

lovasberény. vettem. megnézésre kijelölve.

Előzmény: Hibiscus (120)
Hibiscus Creative Commons License 2005.04.06 0 0 120

Bocsánat a bennfenteskedésért, remélem, majd Izidor kollégát is olvashatjuk Nálunk..

(Hajjajj, tőle lenne mit és mennyit!)

 

Én nem közönséget akarok, hanem játszótársakat... :) És megijedtem, hogy eltűntetek. :)

 

Ha elmentek Nádasladányig, és a "visszafelé" Budapest irányát jelenti Nektek,  akkor Lovasberényben a Cziráki-kastélyt ki ne hagyjátok...  Ha pedig a négy meglévő kastélylexikonod közül a Fejér megyei az egyik, akkor gondolom, nem fogtok unatkozni... :)

 

 

Előzmény: sámuel (118)
sámuel Creative Commons License 2005.04.05 0 0 119
Köszi az infót! ;)
Előzmény: Hibiscus (113)
sámuel Creative Commons License 2005.04.05 0 0 118

aha. én meg értem, miröl beszéltek. :))

 

Hibiscus, ne add fel, van közönséged!!! Csak az utóbbi idöben az olvasáson nem sikerült túllépni, kissé el vagyok havazva.

 

Hétvégén kéne kastélyászni egyet. A nádasdladányi csodát volna jó megnézni, asszem. Mit ajánlotok még a környéken / útközben?

Előzmény: Hibiscus (116)
ízirájder Öcsém! Creative Commons License 2005.04.05 0 0 117
Yes oké!!
Előzmény: Hibiscus (116)
Hibiscus Creative Commons License 2005.04.05 0 0 116

Ííííííííííígy nézett ki?

Dzsízusz!

 

(Az a valaki tud róla sokat, akinek tegnap volt a névnapja? :)))

Előzmény: ízirájder Öcsém! (115)
ízirájder Öcsém! Creative Commons License 2005.04.05 0 0 115

Én tudok valakit, aki sokat tudhat róla ;)  Tudod a mail címét, nem?

 

Addig is egy kép az épületről:

 

 

Zichy-Vay
Előzmény: Hibiscus (114)
Hibiscus Creative Commons License 2005.04.05 0 0 114

Töretlenül folytatom "Hibi kastély-blogja" c. magánakciómat... :)

(Remélem, hogy nem így lesz! :)

 

Megválaszolom a mohorai kastélyos kérdésem:

 

MOHORA

Volt Zichy-Vay kastély, Mûemlék

Kossuth út 2., - Hrsz.:268.

Az egyemeletes, négy saroktornyos, középrizalitokkal ellátott épület feltehetõen a XVII. században készült, XVIII. századi barokk átalakítással. A keleti fõhomlokzaton a csatlakozó tornyokon és a nyugati középrizaliton árkádsor látható, a fõhomlokzathoz kétkarú lépcsõ vezet. A falak lizénákkal tagoltak, a szabadon lévõ ablakok felett hajlított szemöldökpárkányok vannak. A tornyok hagymasisakját félhold díszíti. A helyiségek boltozottak, s az egyik mennyezeten is látható egy félhold alakú díszítmény.

Forrás: http://www.nograd.net/nmk/nograd/muemlek/mohora.html

A barokk kastély a XVIII. század elejéről származik. Az épület hagymakupolás saroktornyain látható félhold nem függ össze a böszörmény-mohamedán múlttal vagy a török időkkel: csak érdekes díszítőelem.

Forrás: http://www.vendegvaro.hu/31-5488 

 

A pénteki Világgazdaság építészeti mellékletéből azt is megtudtam, hogy egy győri építészcsoport újította fel. Mindösszesen ezt az egy fotót találtam róla a neten, de ez sincs már fent, ezért ilyen miniatűr. Saját fotóm még nincs. :( 

Valakinek? És mire használják? Kié? Látogatható?

 

Mohora
Hibiscus Creative Commons License 2005.04.02 0 0 113

A 112-es hozzászólásomat helyesbítésnek szántam, mert a sámuel fotóján látható kúria tehát nem a Prónay-, hanem a Bozó-család tulajdona volt.

Forrás: www.szirak.hu

Előzmény: sámuel (84)
Hibiscus Creative Commons License 2005.04.02 0 0 112

"A Bozó kúria néven emlegetett épületet 1840 körül emelték klasszicista stílusban. Földszintes L alakú épület oszlopos terasszal. 1945 után posta, szolgálati lakás és öregek otthona is működött benne.

A műemlék jellegű Bozó ház 1820 körül épült klasszicista stílusban. Földszintes, téglalap alakú épület oszlopos tornáccal, 5 és fél dór oszloppal, amit azóta átalakítottak. A keleti házrész alatt pince húzódik, 10 méterrel az épületen túl. Főszolgabírói lakás is volt, majd 1954 óta óvodaként használja a település."

Előzmény: sámuel (84)
Hibiscus Creative Commons License 2005.04.01 0 0 111

A sziráki Teleki-Dégenfeld (újabban 'Forever Living Products') - kastély 2003-ban, egy szép, téli napsütéses, januári napon még nem tűnik rózsaszínesnek...

 

 

szirák_teleki_degenfeld_2003_01_19
Hibiscus Creative Commons License 2005.04.01 0 0 110

Zebegényi DŐRY KASTÉLY
Az 1910-es években épűlt eklektikus stílusú épület a Duna partján, a Jobaházi Dőry család egyik leszármazottjáé volt. Az államosítás után szakszervezeti üdülőként működött, belül teljesen átalakítva. Egy külföldi cég vette meg, eredeti állapotába visszaalakítják, majd pedig vendégház és konferenciaterem lesz.

Forrás:

http://web.interware.hu/szentesi/zebegeny_2.htm

 

 

 

zebegeny_dőry_2004_01_03
Hibiscus Creative Commons License 2005.03.27 0 0 109

Ma voltunk Nézsa, Legénd, Bercel kastélytúrán. Csak kocsiból, mert sajnos, végig szemerkélt az eső... :(

Jobb időben újra próbáljuk, akkor majd fotózom is. Legénden láttam a csodakastélyt, francia rendszámú autó állt az udvarán, és a faluban volt még egy másik szépen felújított kúria -persze, lehet, hogy teljesen újépítésű, nem volt alkalmam az alaposabb szemügyrevételre, mindenesetre takaros kis porta az is-, és annak udvarán is francia rendszám figyelt...

Hm. Érdekes... :)

 

Aztán Mohora. Az ottani, félholdakkal díszített tornyocskás kastélyról ki mit tud? :)

Van ott egy gyönyörű szép katolikus templom is. Azt is lencsevégre kapom majd jobb időben: gyönyörű, karcsú, filigrán.

 

Azon a tájékon szinte minden falunak megvan a maga kis kúriája, kastélya, uradalma - és nagy örömömre közülük sok megújul, szépül. :)

Hibiscus Creative Commons License 2005.03.25 0 0 108

 

Az origo.hu-ról:

 

Megújul a gyöngyösi Orczy-kastély
2005. március 25.

Az Európai Unió 800 millió forintos támogatásával 2006 végéig megújul a Mátra Múzeumnak otthont adó gyöngyösi Orczy-kastély; a Nemzeti Fejlesztési Terv Regionális Operatív Programja keretében megvalósuló rekonstrukcióról szóló szerződést szerdán Gyöngyösön írták alá.

A 2004 és 2006 közötti Nemzeti Fejlesztési Terv Regionális Operatív Programja több mint 100 milliárd forint felhasználását teszi lehetővé. A hivatalhoz eddig mintegy 1500 pályázat érkezett, amelyek közöl 151 esetében 40 milliárd forint megítéléséről született döntés - mondta Kolber István regionális fejlesztésért felelős miniszter.
 
A kulturális beruházások sorában az Orczy-kastély felújítása mellett a politikus megemlítette a pécsi ókeresztény sírkamrák rekonstrukcióját, illetve Balatonfüred reformkori városmagjának a rehabilitációját. Hiesz György, a település polgármestere elmondta: az épület és a város tüdejének számító kéthektáros kastélykert tejes rekonstrukciója mintegy 2,5 milliárd forint felhasználását igényli. A most kezdődő fejlesztés ennek a programnak az első lépcsője.
 
A rekonstrukció szükségesé teszi az épületben található, a város történetét és a Mátra természeti értékeit bemutató Mátra Múzeum ideiglenes átköltöztetését - közölte. Az eredetileg barokk kastély építését 1708-ban kezdte meg az Orczy-család; az épületet 1826-ban klasszicista stílusban építették át.
 
(MTI)

KORÁBBAN Freskókat találtak a vakolat alatt Gyöngyösön
Csatajeleneteket és tájakat ábrázoló XVIII. századi freskókat találtak a muzeológusok a Mátra Múzeumnak otthont adó gyöngyösi Orczy-kastély rekonstrukciója során.
sámuel Creative Commons License 2005.03.24 0 0 107

Ja, azt a legéndit mi is láttuk!  Kontrasztképpen a dombtetőn álló kastély-ált.isk. meg majd összedől...

 

H. Sándor meg gondolom a jogdíjakból szépen eléldegél...

Előzmény: csite (105)
Hibiscus Creative Commons License 2005.03.24 0 0 106

És folyton sírnak, hogy a színészek zenészek mennyire nincsenek megfizetve... :)

Én, királylány, meg csak álmodom... :)

Előzmény: csite (104)
csite Creative Commons License 2005.03.24 0 0 105

Azért ajánlom hogy Legénden is nézzetek körül!

Mi ott is felfedeztünk jópárat!

A legfurább az az épület, amit elég szigorúan őriznek, a kerítés mellett körbejárva az épületet azonnal kis hangszórón lehetett kommunikálni a bentlévőkkel :)

Előzmény: Hibiscus (103)
csite Creative Commons License 2005.03.24 0 0 104

És ha megmondom ki a tulaj, az bónuszpont? :)

 

H.m.nyik S.

 

 

Előzmény: sámuel (102)
Hibiscus Creative Commons License 2005.03.23 0 0 103

Ne már! Az is Erdőtarcsán van?! Áll leesik.

Eddig azt hittem, hogy a térségben Bercel rendelkezik a legtöbb, legszebb és legjobb állapotú kastéllyal, kúriával. Egy forrás szerint ott 9 van! Ebből eddig csak egyet láttam, egy magántulajdonban lévőt, ott volt Geszti és Gryllus lagzija.

Előzmény: sámuel (102)
sámuel Creative Commons License 2005.03.23 0 0 102
Ön nyert! :)
Előzmény: csite (100)
csite Creative Commons License 2005.03.23 0 0 101
Weckheim-kastély (Szabadkígyós)
Előzmény: sámuel (83)
csite Creative Commons License 2005.03.23 0 0 100

A negyedik kép, nem Erdőtarcsa szintén, ahogy az ember felkanyarodik az MTA-s épület felé, baloldalt van?

 

Előzmény: sámuel (86)
sámuel Creative Commons License 2005.03.23 0 0 99

 

Itt is akad még, már tízmillió alatt is.

 

(ha belegondolok, hogy a köbányai 52nm többe fájt ennél...)

 

 

 

 

Előzmény: sámuel (98)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!