Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.20 0 0 2905

Jól értelmezem, hogy Tano ekkor árulja el Nicolát

 

Nem, őt nem árulja el, hanem kitart mellette, majd mikor az öreg pácba kerül öngyilkos lesz, és Tano örökli a vagyont, előbb végez Terrasinivel (ami szerintem a legmeglepőbb húzás volt annak idején) utána megy el a Báboshoz.

Előzmény: krysztasz (2904)
krysztasz Creative Commons License 2014.02.24 0 0 2904

Cattani visszament Rómába rendőrnek, örültem, hogy megállt pár percre az emléktáblánál, Leo de Maria, Alterro emlékénél. Alterro nem volt a kedvencem, mert ő is nagyon simlizett az elején, de aztán csak rájött, hogy igencsak rászedték. 

Most vagyok annál a résznél, amikor Giulia el akarja hagyni a nagyapját, de ő összeesik, Giulia marad. Készülnek a szállítmány átadására a tengeren. Majd jön Cattani, hogy mindent ellenőrizzenek, hajókat, kamionokat. Terrasini és Yfter találkozik, és Yfter ideges az ellenőrzés miatt. Majd Terrasini mondja, hogy kitalált valamit az ellenőrzés kijátszására. De mit talált ki? Nagyon mutattak egy autószállító kamiont, de a csomagtartókba nem férnek bele a fegyverek, mert Cattani szerint 3 kamion is kevés lenne, vagy egy rendőrtársa mondta? Most hirtelen nem is tudom. Mire gondolt Terrasini?

 

Ott lett vége, hogy Tano felajánlja a szolgálatait Nicolának. Aztán elmegy egy nagyfőnőkhöz, egy vidéki kis lakba. Jól értelmezem, hogy Tano ekkor árulja el Nicolát? Ha tévedek, akkor csak annyit írjatok, hogy tévedek, nem akarok tudni előre semmit. 

 

 

krysztasz Creative Commons License 2014.02.23 -1 0 2903

Most nézem harmadszorra újra a sorozatot és döbbenet, hogy mennyire nem emlékszem már a történetre. De nem baj, mert nagy meglepetés sok minden. 

Most már előrébb járok, szerintem Sorbie professzorról elfelejtkeztek az alkotók, hogy életben hagyták. Cannitot sajnáltam kissé, de őt is csak a felesége miatt, aki annyira hitt neki, annyira megbízott benne. Ha belegondolok, mennyien elárulták Cattanit, kettős játékot játszottak. Most is a professzor, akihez az apát elment a dokumentumokkal. Csak pislogtam, hogy ugyanaz, aki előző nap Terrasininek átjátszotta a táskát. Ez a táskacsere is mekkora jelenet volt! Ha vki figyelte Terrasinit, egy csekély kétsége sem lehetett afelől, hogy nem ugyanaz van a táskában befelé és kifelé jövet. 

Amikor Cattani és Terrasini találkoztak a kertben Nicola Antinárinél, micsoda feszültség volt köztük, én komolyan éreztem a képernyőn keresztül. Több volt, mint macska-egér harc, ott helyben megölték volna egymást, ha nem lettek volna tanuk. 

Több jelenet emlékezetes marad, pl. nem tetszett, amikor Nicola Terrasininek felemlítette Tano múltját, épp, hogy azt nem mondta, hogy kivakarta a koszból... Nicola jót tett Tanoval, ezt fel is emlegette. Dino is célzott Tano múltjára, meg is kapta érte a 3. lövést. 

Amikor megtalálták Dino holttestét és Anna mondja, hogy mi történik a családjával, mit akarnak tőlük, milyen átok? van rajtuk, akkor Cattani a saját családjára is gondolhatott, hiszen szinte ugyanaz történik Annáékkal, mint velük. 

 

Nicola megtudta Cattanitól, hogy Carlot Dino ölette meg. De Dinonak mi szüksége volt erre a lépésre? Hiszen megkapta a meghatalmazást Nicolától. 

Előzmény: Dana79 (2902)
Dana79 Creative Commons License 2014.01.29 0 0 2902

Ha jól érzékelem, tegnap jártál a 2. sorozat végénél. Másodjára nézed újra az egészet? Nekem azóta a kedvenc sorozatom, mióta láttam az első adásokat a magyar tévén.

Előzmény: krysztasz (2901)
krysztasz Creative Commons License 2014.01.28 0 0 2901

Sorby professzorral mi lett végül? Annyi volt vele utoljára, hogy menekült a fiatal barátnőjével, Cattani követte a lányt a vonatot, majd a pályaudvaron találkoztak. Aztán Cattaninak köszönhetően sikerült meglépniük, mert lepuffantották volna őket is.

Nehéz lehet az élet Olaszországban, amennyi korrupció van a sorozatban, még a gazdagok is félhetnek egymástól. Terrasininek szerintem volt néhányszor félnivalója, hiszen láthatta, Laudeo is hova került, Cannitoról nem is beszélve, akár az amerikai barátja is kiadhatta volna a parancsot Terrasini likvidálására, ha Terrasini kiesik a kegyeiből. Kemény ember Terrasini, de szerintem néha ott lebegett a feje felett a pallos. 

Nem is értem, hogy gondolhatta Cattani, hogy nem követik. Amikor elment először a feleségéhez látogatóba, vagy másodszorra, Terrasini már ott állt az ajtóban. 
Olga pedig azt gondolta, hogy nem buknak le Cattanival? Jó mosolyogtam, amikor kiderült a számára, hogy Terrasini tudott a kettejük kis lakásáról. Olga olyan naív... 

krysztasz Creative Commons License 2013.12.09 0 0 2900

Én most kezdtem el újból a sorozatot, a 2. résznél tartok. Nem mondom, hogy naponta nézek meg 1-1 részt, mert sietni nem szeretnék. Így visszanézve ezt az első két részt, annyira más, hogy tudom, mi fog történni, hogy annyira látom a történetben, hogy hol lehetett volna máshogy, másképp, mennyi más út lehetett volna, hogy Cattaniék elkerüljék a véget. De mindig az jut az eszembe, hogy akkor nem lett volna a sorozat. Nagyon feszültségekkel teli sorozat, miközben nem sok fegyver dörren, nincsenek olyan akciók, mint a mostani kertvs filmekben, de nekem mégis izgalmasabb A polip. 

Előzmény: Dana79 (2897)
smithi1979 Creative Commons License 2013.03.03 0 0 2899

Sziasztok!

 

Akövetkezö filmet keresnem magyarul,esetleg magyar felirattal:

Elöre is köszönöm!

üdv

Big (the real) Creative Commons License 2012.07.22 0 0 2898

 

köszi a linket, nagy zene!:)

Előzmény: gabex81 (2871)
Dana79 Creative Commons License 2012.04.09 0 0 2897

Nem kizárt, hogy Tano jellemén kissé tényleg lágyítani akartak az írók, ahogyan mondtad, úgymond egy rokonszenves, pozitív figura lett belőle a 6. évadra, pedig hát egy kimondottan számító, érzelemmentes, "gonosz" karakter volt a 4. szériában. 

Utólag amúgy nyilván Michele is belegondolt, hogy jó lett volna még egy-két Polip sorozat, de hát ugye véglegesen lezárták az ő szerepét. A mai napig Corrado karaktere a kedvenc fiktív hősöm, nyilván ehhez sokat hozzáad Michele Placido jelleme is... fantasztikus színész, de vannak egyedi jellemvonások, amelyek nélkül nem tudta volna hozni Cattani figuráját sem...

Előzmény: krysztasz (2896)
krysztasz Creative Commons License 2012.01.11 0 0 2896

Igen, Tanohoz nem fogható Carta, mindenképpen közelít, de nem növi túl. Viszont megjelenésében mégis félelmet kelt, többnek néz ki, mint a maffiacsalád inasa. Tanot inkább csendestársnak mondanám, aki hidegvérű, nem gondolnám, hogy sokkal több, mint titkár, hanem okos,  kegyetlen, de mégis sebezhető, mint utóbb kiderült. Vagy inkább lágyítani akartak a jellemén a sztori írók? De az is igaz, hogy - szerintem - egy ember, aki ennyi mindenben benne volt, mint Tano, élete végig nem tudná azt a színt hozni, előbb utóbb vagy megtörik - amit láttunk is -, vagy a körülmények áldozata lesz - lepuffantják.

Előzmény: Törölt nick (2895)
alminar Creative Commons License 2011.04.30 0 0 2892

Mától kezdődik egy sorozat az M2n Barbara De Rossival, A szerelem diadala a címe.

Vetítik: M2:   Szombat (Április 30.) 14:50  
  Vasárnap (Május 1.) 0:00  
  Szombat (Május 7.) 14:50  
  Vasárnap (Május 8.) 1:45

 

Gondolom, hogy az éjszakai az ismétlés lesz.

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.13 0 0 2891

Jo fotolet .

Kedveceim kőzt van ez a sorozat.

Előzmény: biagio78 (2867)
convar Creative Commons License 2010.10.31 0 0 2890
Sőt tul.képpen teljesen valószínűtlen.
Előzmény: LEnfant (2889)
LEnfant Creative Commons License 2010.10.24 0 0 2889
Igen az egyetlen elvarratlan szál Brenno fia, aki valóban életben maradt és eltűnt. Csak innen lehetne folytatni. Igaz, hogy 7. évad gyengébb volt, de azért jó volna ha ma is készülne legalább egy olyan színvonalú évad a Polipból mint a 7. Azért hiányzik...
Tano karaktere zseniális volt, és zseniálisa is játszotta. Ha folytatnák ami nem valószínű, Ő biztosan nagyon hiányozna.
Előzmény: convar (2880)
gabex1981 Creative Commons License 2010.09.13 0 0 2887
http://www.torrentbit.net/torrent/1592305/La%20Piovra%20season%208%20%20La%20Piovra%20season%209%20soundtrack/ 8.-9 évad zenéje innen letölthető
gabex1981 Creative Commons License 2010.09.13 0 0 2886
http://www.kickasstorrents.com/la-piovra-the-octopus-soundtracks-by-ennio-morricone-and-rix-or-t3254624.html
convar Creative Commons License 2010.09.04 0 0 2884
Legyen igazad ;)
Előzmény: Törölt nick (2881)
fuoriclasse Creative Commons License 2010.08.26 0 0 2883
Espinosa a sok zseniális karakter közül is az egyik legjobb volt, nagyon sajnálom, de talán már neki is jobb, mert úgy hallottam elég sokáig szenvedett. Nyugodjék békében.
Előzmény: Edmond Dantes (2877)
convar Creative Commons License 2010.08.19 0 0 2880
Még most szólok, SPOILER az egész úgy ahogy van! :D


Mindenekelőtt: tudom, sokaknak Polip= Cattani. Pedig (sztem) az utána jövő 2 Davide Licata-s évad még nagyon erős, a 7. évadnál jött rám először a "lerágott csont" érzés. Igaz, a végére elmúlt :D

Am tegnap néztem meg az utolsó részt (pontosabban ma, mert már elmúlt éjfél, de ez most tökmind1 :D). Jó volt, összességében megérte újranézni, de azért nem szeretném az egekbe sem magasztalni. Van egy-két zseniálisan kidolgozott karakter (pl. Tano Caraddi, a 6. évad "kislányelrablója", Camastra grófnő (főleg a s1-s2-ben), Espinosa, a bábos, Bronta), de nagyon sok a sablon szereplő sablonszöveggel és sablonreakciókkal. Egyébként is, a sorozat tele van klisékkel, néha túlzottan is, néha már-már mintha egy brazil szappanoperát láttam volna :D Időnként a tetejébe elég vontatott a tempó, részeken keresztül mintha egy helyben állna az egész.

De elég a kritikából, akkor most nézzük a pozitívumokat: a már említett, zseniálisan kidolgozott karakterek, a kiszámíthatatlanság, hogy soha nem tudhattad, lesz-e (rész)happiend, a történet maga, a hangulat (amihez kétség kívül Morricone zeneéje rengeteget hozzátesz), na és a szép nők (sztem a s4 Esthere mindent visz :D)! :) Szal összességében ez egy jó sorozat, egyedi feelinggel, kuriózum a mai amcsisorozat dömping közepette. A tempó meg, nyilván ebbe a gyártási dátum is belejátszik, mostmár nem ehhez vagyunk szokva, no :)


De nézzük évadonként:

s1: hát ez még nem "olyan" mint amilyen a többi lesz (ekkor még asszem nem is Perelli volt a rendező), de legendaindítónak tökéletes :) Szimpla krimi, amely egy szicíliai kisvárosban játszódik. Kb. ez az érzésem róla :)

s2: na ez már "olyan" :) Bár zavart, hogy Cattaninak csaknem a teljes szezonja ráment arra, hogy közéjük csapjon :D

s3: egyre jobb, fokozatos a "generációváltás" (pl. pá pá Terrasini :D), és színre lép a sorozat innentől sztem kulcsszereplője és egyben legérdekesebb, legvitathatóbb személyisége, Tano.

s4: ezt mondják a legjobb évadnak. Bár valóban nagyon jó évad (de Cattani halála sztem már túlontúl szentimentálisra, hősiesre sikerült), ez vitathatatlan, de...

s5: ...nekem talán ez a kedvencem. Licata számomra abszolút be tudta pótolni Cattani halála utáni űrt, sőt, talán vele még jobban is tudtam azonosulni.

s6: ugye az utolsó titok :) Szenzációs befejezése van, ha innen nem lett volna tovább, nem lett volna semmilyen hiányérzetem.

s7: ekkor untatott először a sorozat, ekkor volt először hogy nem egybe néztem meg egy részt :D Mintha vmi eltűnt volna a sorozatból, nem adta azt a hangulatot, túl sok volt az új arc, igaz Camastra visszatérő volt, de ez már nem az a Camastra volt, így talán kár is volt visszahozni. Summa summárum, nekem kicsit erőltetett ez az évad, erőltetett ez a "térjünk vissza a gyökerekhez", egyedül Bronta személyisége az, ami emelte a színvonalat. Igaz, azért a végére csak kikerekedett ez a történet is, összeállt a kép, ezért végül csak befogadtam ezt is :)

s8, s9: teljesen feleslegesek, azon kívül, hogy fogyhatott a celluloid, semmi másra nem jók. Más a rendezés is, ezeknél a legerősebb az ún. szappanopera hatás. Komolyan, néha mintha Esmeraldát néztem volna :D

s10: nem rossz, de nem is zseniális. Annyiban mindenképpen megérte, hogy ne a történelmi katyvaszokkal legyen vége, szal lezárásnak megfelel. Azért hogy elrepült az idő, pl. furcsa volt egy Polipban Skoda Fabiat látni :D Az olaszok meg ne erőltessék a cgi-t, mert pl. Tano ablakában az a háborgó Etna ultragáz volt :D


Így utólag visszagondolva tudom már mi zavar a s7 és a s10-ben: az, hogy annyira Cattaniig történtekre van ráépítve az egész, hogy olyan, mintha a s5 s6-ot és az azokban történteket el is felejthetnénk, mintha nem is léteznének :S Szinte semmit nem idéznek belőlük, sőt a legdurvább nekem az volt, ahogy még mindig akörül forog a story, hogy ki ölte meg Cattanit. Pedig a s5e1-ben megmondta a bábos: Linori báró. Innentől kezdve ez a s5 arculcsapása, még akkor is, ha ezt megmagyarázhatjuk úgy is, hogy Linorinak meg Ramonte mondta, na mind1, szal sztem ezekkel így lett egy kis képzavar, az ilyenek miatt nehéz komplexen, egyben kezelni a Polipot.

Am ha úgy vesszük, lehetne ám folytatni a sorozatot :) Csak azért érezhetjük lezártnak, merthogy a s5 s6 le lett sz.rva. Pedig a s6 végén Brenno fia átvette a hatalmat, életben maradt...és nem tudni hogyan tovább :D
Abraka Dabra Creative Commons License 2010.08.09 0 0 2879
bizony. nekem sem MÍaigret jut róla eszembe
Előzmény: Törölt nick (2878)
Edmond Dantes Creative Commons License 2010.08.09 0 0 2877
Ludovicus Creative Commons License 2010.07.09 0 0 2876
Ma este a 0:10-kor a Dunán Michele Placido rendezésében a Bárhol is vagy c. olasz film: http://port.hu/barhol_vagy_ovunque_sei/pls/fi/films.film_page?i_perf_id=13140535&i_topic_id=1
biagio78 Creative Commons License 2010.06.06 0 0 2875
alminar Creative Commons License 2010.02.20 0 0 2874
Ma este 20:55-től lesz a Dunatvn egy film Michele Placido-val, A sivatag rózsái címmel:

1940 nyarán az olasz hadsereg egyik egészségügyi különítménye Sormanban táborozik, a líbiai sivatag isten háta mögötti oázisában. A táborban nem igazán dúl a harci kedv, sokkal inkább a rövid vakáció bágyadt légköre érződik. Az őrnagyot, a különítmény parancsnokát is csak egy valami tartja lázban: hogy levelet írjon fiatal, imádott feleségének. A háború valami távoli, elvont dologként van jelen, amelyről csak hébe-hóba érkezik híradás a hadijelentések hamis retorikájában. Az oázisban él egy olasz szerzetes, aki minden erejével azon van, hogy segítsen a helyi lakosságon. A maga nyers, szókimondó modorában az olasz orvosok együttműködését kéri, sőt követeli. Tevékenységük híre hamarosan elterjed, annál is inkább, mert ott-tartózkodásuk katonai feladatteljesítés helyett humanitárius misszióvá alakul. Ám az események hamarosan felgyorsulnak Észak-Afrikában.
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.25 0 0 2873
2848-as hozzászólás!
Előzmény: gabex81 (2871)
inspectorcallahan Creative Commons License 2010.01.17 0 0 2872
Köszönöm szépen!
Előzmény: gabex81 (2871)
gabex81 Creative Commons License 2010.01.05 0 0 2871
Helló Polip rajongók!Innen letőlthetitek a film zenéjét!Torrentben fenn van az égész filmsorozat zenéje is a keztetektől fogva!Itt a link:http://www.torrentportal.com/details/4522984/&filelist=1 Én most szedem le!!!
Előzmény: LEnfant (2870)
LEnfant Creative Commons License 2009.12.26 0 0 2870

Köszönöm szépen

Törölt nick Creative Commons License 2009.12.08 0 0 2869
Ha megfelel Divx-ben akkor itt fennt van az összes!

http://www.jancsiweb.com/sfree/start.php

persze még jó néhány helyen megtalálod, csak írd be a google-ba...
LEnfant Creative Commons License 2009.12.06 0 0 2868
A világ legjobb maffiasorozata. Imádom. A zenéjét még óvodás koromban is dúdoltam. Az első 4 évadot kiadták dvd-n, meg is vásároltam. De a többihez is nagyon szeretnék hozzájutni. Nem tudja valaki, hogy hol lehetne beszerezni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!