Keresés

Részletes keresés

trebront Creative Commons License 2022.09.05 0 0 1686

milyen a külső falad? mert ha nem papundekli, hanem tégla/kő, akkor abból sugározni fog a hideg (az ágy felé). azt 1 éjszaka alatt nem melegíted át.

én hasonló nyaralóban voltam néha hidegben (de nem fagyban). 50cm terméskőfal, 25 m2, szokásostól magasabban lévő ágy (mert ugye felfelé száll a meleg). ágy alá befért egy 1000w-os kis olajradiátor (nem ment folyamatosan, mert leszabályozta magát). fal belső felületének nekitámasztottam 2cm xps-táblát az ágy mellett (ez volt ott éppen). második éjszaka már így szuper volt, de az első azért még hideg. van 60x60-as fűtőfilmem (mintadarab) is, de nem jött be, mert csak ott melegített, ahol  a bőrömet érte. a takaró alá nem melegített be.

mértem/logoltam, így tudom, h a legnagyobb kinti hidegben sem esett le a belső hőmérséklet +7 fok alá (nincs igazi padlóhőszigetelés, de van 20cm kőzetgyapot a mennyezeten. 2rtg. új ablakok. reggeltől fűtve első este +15, másodikon +20 fok volt már.

összefoglalva: aludj minél magasabban, távol a hideg falaktól, legyen alattad az olajradiátor. és vastag takaró :)

Előzmény: Kiskatona 11 (1684)
RHDCelica03 Creative Commons License 2022.09.05 0 0 1685

Ha csak arra kell, hogy ejszaka ne fagyj meg, arra egy elektromos agymelegito a legjobb megoldas! En tobb telet kihuztam azzal satorban!

Előzmény: Kiskatona 11 (1684)
Kiskatona 11 Creative Commons License 2022.09.05 0 0 1684

Köszönöm válaszodat! 16 amper.

Arra gondoltam pontosan, hogy néha néha...hogy hétvégén egy napot aludnék csak ott.

Szóval egy héten csak egy napot. Kivülről nincs semmi szigetelésem sajnos. Lemértem és egyész pontosan a háznak a belső négyzemtétere az 22.

Az ágy mellé lenne felszerelve egész pontosan. Szóval a lényeg csak szinte annyi lenne hogy ne fagyak meg reggelre. :) 

Nem tudom így elég lenne vagy sem.

Vagy tudnál más lehetőséget? Te mit tennél mivel fütenél? Köszönöm válaszodat előre is.

Előzmény: Varek1 (1683)
Varek1 Creative Commons License 2022.09.02 0 0 1683

   Itt van a kutya elásva:

 

 " Néha néha lennék ott télen és "

 

 Vegyél még hozzá pl. egy olajradiátort és mind a kettőt kapcsold be !

 Az első órákban  így is fázni fogsz  !

 Vajon mennyi a bejövőbiztosíték ?

 

   10  ....    25 Amper ?

 Ha  10 Amper nagyon a határon vagy , ha 25  Amp., akkor bírja a hálózat.

Előzmény: Kiskatona 11 (1682)
Kiskatona 11 Creative Commons License 2022.09.02 0 0 1682

Sziasztok!

Ha valaki tudna segíteni...

Nyaralomba elég lenne egy 1000W-os infrapanel?

25 nm az egész nincs szigetelve a ház.

Néha néha lennék ott télen és csak éjszaka alvás idő lenne 1 -1 nap.

Köszönöm előre is a válszokat.

Palási Creative Commons License 2022.06.24 0 0 1681

Vegyél olaj radiátort, az a legjobb.

 

 Amúgy a gazdaságosság nem értelmezhető, mert a leadott hőmennyiség minden  fűtőkészüléknél azonos... ha a teljesítmény is azonos.

 

 Más szempontok vannak az azonos teljesítményű fűtőkészülékeknél az árra.

 Pl. a kűlcsíny, a gyártó hírneve a biztonságosság.

 

 Pl. egy  1,5 kW -os hősugárzó  néha tűzveszélyes lehet ha nem úgy telepítik. Stb.

Előzmény: taps1 (1680)
taps1 Creative Commons License 2022.06.24 0 0 1680

Nekem is hasonló kérdésem lenne.

1db 1000W és 1db 800W-os fűtőtestet keresek 1-1 szobába, termosztáttal és (bár nem tudom itt milyen megoldások vannak) a lehető leggazdaságosabb megoldással.

Előzmény: péterpál2 (1679)
péterpál2 Creative Commons License 2022.06.23 0 0 1679

Sziasztok!

Elektromos fűtéshez szeretnék tanácsot kérni.

Aki jól ismeri ezeket a készülékeket, tudna ajánlani aránylag olcsó (kb.50 ezer Ft-ig) megbízható radiátort, villanypanelt, konvektort ami hőfokszabályzós és egyben gazdaságos is.

Egy-egy átlagos szoba 18-20 nm befűtéséhez kellene.

Melyik a legjobb?

Pontos típus leírásokat is megköszönnék.

Varek1 Creative Commons License 2022.01.01 0 0 1678

  Első megközelítésben 12 kW elég.

 Máskülönben pedig  nagyjából azonos konstrukciójuak a kazánok, tehát a márka lényegtelen

Előzmény: KisVinnie (1677)
KisVinnie Creative Commons License 2021.12.28 0 0 1677

Sziasztok!

 

Szeretném kiváltani a vegyestüzelésű kazánomat (45Kw-os lébény) egy elektromos kazánra!

A ház 85 m2 és vizes padlófűtés van mindenhol!

Tudnátok javasolni egy villanykazánt, meg hogy milyen Kw-ban gondolkozzak?

Köszönettel

Notes Creative Commons License 2021.12.28 0 0 1676

A napelemeket olyan 20 évre szokták mondani, bár nyugaton ennél régebbi telepítések is üzemelnek minden gond nélkül. Az inverter szerintem hamarabb elfárad.

Mondjuk nem hinném hogy a ma feltett rendszereket fogjuk 20 év múlva használni. Addigra sokkal hatékonyabb, és olcsóbb lesz az egész technológia.

Előzmény: kormos* (1675)
kormos* Creative Commons License 2021.12.28 0 0 1675

Mennyi a napelemek élettartama és mennyi az inverteré?

Előzmény: kenny11 (1672)
Notes Creative Commons License 2021.12.27 0 0 1674

Szia!

 

Köszönöm a részletes infókat! Mindenképpen szeretnék valamennyi napelemet, de az sem zavar ha nem sikerül nullára kihozni az éves fűtést. Egyszerűen annyival kisebb a telepítés költsége mint egy egy jó minőségű hőszivattyúé, hogy abból 10-15 évig lehet fűteni.

És akkor neked most a fűtési rendszer milyen teljesítményű kb? 100-150W/m2? Illetve melyik beszállító BVF, HeatCom?

Előzmény: kenny11 (1672)
kenny11 Creative Commons License 2021.12.21 0 0 1673

Az egyik kolléga korábban írta a törölköző szárítót, ezt is érdemes, én vettem obiban ákciósan, tök basic, + wifi konnektor (mobilról tudod schedule-t nyomni). naponta 3x40-50 percre kapcsol be, ezt sem kell túlgondolni (egyik fürdőben Atlantic van 2x annyiba került, elég béna a programozása, a méret a lényeg, hogy hányan vagytok és a hely mérete). szval ilyen apróságokra is érdemes figyelni + konnektorozásra, abból inkább 2x annyi, nálunk is van vagy 200. 

Előzmény: Notes (1670)
kenny11 Creative Commons License 2021.12.21 0 0 1672

Szia,

 

1537 hsz-t írtam korábban, néhány szempont:

Amíg pufferként lehet az elektromos rendszert használni éves elszámban napelemmel, új építésű esetén gyaklag 0-ra ki tudod hozni a világítást, fűtést + beruházás napelemmel együtt nem sokkal több, mint komplett gáz rendszer. Nálam le van dugaszolva a gáz a kerítés tövében, igaz jó lett volna gáztűzhely (azt gondoltam) de az indukciós 2 perc alatt forralja a vizet és sokkal jobban szabályozható. (most a támogatásokkal nem is számoltam)

Nem tudom a mai árakat, de 2019-ben a gáz/villanyfűtés között annyi különbség volt, hogy majdnem kijött az 5kw napelem rendszer + padló kábel, + combos vezetékezés mindenhol. Hogy mekkora napelemet kell tenni egyetlen gépész sem fogja neked kiszámolni, mert:

- saját komfortod, ablakok mérete, környezet, árnyékolás (most pl nálam ha süt a nap simán 24-25 fok fűtés nélkül akkorák a nappali ablakok és déli fekvés), stb. Nekem szerencsém volt, mert volt referencia ház tényleges adatokkal. Én 5 kw-al indultam, de 6-os invertert tettem (azzal, hogy majd meglátom kell-e még), most hogy bejött az 50% támogatás feltoltam még 2,2 Kw-ot, bőven elég neki a 6-os inverter. + nekem déli-délkeleti a rendszer, a + 2,2 kw optimalizálva, 35 fok tető és nincs belógó fa. Erre már figyeltem tervezéskor. Persze ha van 5 PC a házban vagy nagy az áramfogyasztás több kell, de nekem így bőven elég a teljes éves áramfogyasztásra és fűtésre a 7,2 kw napelem 22 fok mindenhol fürdők 23 mindehol led égők. 

Ami plusz költség, hogy érdemes 3 fázist, sőt kell, ami 100-200 körül pluszban (lehet már több), és kell legalább 3x16, 3x20, 3x25 (nem emlékszem már mi lett végül) amper, de ezt a villanyszerelő megmondja. Ez amúgy sem árt ha van... Az vicces, hogy a vadiúj órát felteszik, majd óra le, advesz óra fel, nem lehet rögtön adveszt tenni.

 

A szigetelés a kulcs (aljzat is combos legyen), mert azzal nem nyúlsz nagyon mellé ha nagyon kicsi az éves hőigényed - igazából mind1 gáz, fa, áram, stb. ha éves szinten pár ezer Kwh hőigényed van, a végeredmény 120 m2 esetén ha tényleg frankó a szigetelésed és van benapozás is, akkor napelemmel majdnem 0, gázzal 50-60 ezer a fűtés + áramfogyasztás, ha nincs napelem se gázfűtés akkor évente 300 ezer amit elmünek fizetsz.

 

Én a biztonság kedvéért rakattam kéményt, de egy normális kályha 2-300 ezer - ezzel 5-10 évi rezsim menne el, hiába van hasogatva a kertben 8 m3 fa, persze látványnak nem lenne rossz + szórakozni tűzrakással néha.

Fűtőszőnyeg sztem teljesen felesleges, egyszerű fűtőkábel (hőtükör és szigetelés alá még volt valami fólia asszem, rá esztrich vagy sima aljzatbeton kb 8 cm + ami kell és kő, vagy fa, vagy laminált és akkor van több tonna hőtároló kapacitásod...). Én kérdeztem, hogy akkor most hogy számolták ki, mennyi kábel kell, mert csak úgy ledobták, de azt mondták nyugi ők tudják és tényleg tudták, mert tökéletes. Azért nagyokat pislogtam, amikor rögzítették a kábeleket a lépésállóba U szöggel és jött rá a csövön az esztrich..., akkor is mondták, nyugi mindenhol működik ahol eddig csinálták és tényleg működik. Szval nem kell túlgondolni, a lényeg, hogy olyan csinálja, aki már vagy 30at korábban és azok működnek is.  Sztem a kábel tartósabb és kisebb a hibalehetőség mint fűtőszőnyegnél és talán olcsóbb, bár nem néztem utána. Amit nem csináltam de jó lenne: most van vagy 6 -7 digitális termosztát a kábeles helyiségekhez (dilatáció miatt 1 helyiség is van hogy több osztásban + be kell tenni rugalmas fugát!!! ezt sok mester ha más rakja a padlót, mint aki a fűtést, nem csinálja meg aztán repedezik a padló....) + panelek, nem lenne rossz egy főkapcsoló amivel ha elmész/éjszakára lekapcsolod, vagy valami wifi cucc, bár mivel egész télen 22-re van belőve és 0 a rezsim igazából tök mindegy, alig-kapcsol (lásd szigetelés)

 

Amire figyelj: nem akartam klímát, de az idei nyár (tetőtér) után felpattant 4 a tetőtérbe (4 szoba) pár hete, külső hővédő nem elég tetőablakra, tehát: ha nincs sok helység és nem zavar a zaj, légmozgás, akkor pl. klíma elég lehet (én azért fűtésre nem tolom) plusz kábel. Most lehet hőszivattyún elgondolkodnék, de nem biztos, mert a padlófűtés (kábel) nagyon komfortos. Szobákba (laminált 1 cm) egy kivétellel panelt tettem, de ha újra csinálnám simán mindenhova fűtőkábel. Így a szerkényeket és minden mást sokkal könnyebb elhelyezni. Az egyik szoba, ami gardrób és ezért nem akartam, hogy a panel helyet foglaljon, kábel lett + laminált és tökéletesen felfűt. Azért az is jó amikor zuhanyzol és a walk in zuhanyod padlója meleg télen...Ezt csak a padlófűtés tudja. Olvastam elektroszmogról, de olyan keveset megy, hogy sztem nem érdemes ezzel foglalkozni. Nem állandóan áramlik az áram..:-)

Ha újra kezdeném, ugyan ez lenne és mindenképp klíma, vagy legalább klíma ELŐKÉSZÍTÉS, mert utólag a csövezés macerás lehet. Így végül van 3 fűtési opcióm: ellenállás fűtés, klíma (ami hőszivattyú), fa - tartalék kémény (ha behal a grünedeutschland miatt az eu villanyrendszer... :-) szval megfagyni nem fogunk...és nyáron nem sülünk meg és a rezsi is zéró felé közelít (gyakorlatilag meleg víz ára, ami vezérelt 200l hajdu bojler.)

 

 

 

 

Előzmény: Notes (1670)
Törölt nick Creative Commons License 2021.12.19 0 0 1671

Ok. Elég érdekes méret így már értem. Boldog ünnepeket !

Előzmény: sanzi89 (1669)
Notes Creative Commons License 2021.12.17 0 0 1670

Új építésű 120m2 körüli családi háznál mennyire megbízható az elektromos fűtőszőnyeg mint fő fűtés? 150W/m2-es változata is van ahogy látom, az már elég magában? Azt értem, hogy drágább mint a gáz, de napelemmel lehet áramot termelni, gázt sajnos nem.

sanzi89 Creative Commons License 2021.12.17 0 0 1669

Az olajradiátorral az a baj, hogy azok nincsenek mindenféle méretben. Pl. a Nobo ami kattogott az 20 centi magas volt és 125 centi hosszú, ez kényelmesen elfért volna az ablak alatt, még nézett is volna ki valahogy. Ha a bevált 40 centi magas elférne, akkor raktunk volna olyat, de nem fér, ezért jött szóba egyáltalán a méretváltás. 

 

Olajradiátorra azt mondta az asszony, hogy ilyet nem hozok a házba, az is biztos. :D

 

Egyébként 14 napon belül elálltam a vásárlástól, a Nobo visszaadta a vételárat, szóval ha a termékkel vannak is gondok, az ügyfélkezelés korrekt. 

 

Írtam a futeskell.hu-nak, hogy a Noirot SPOT-D fűtőpanel ami RX Silence® fűtőbetéttel van szerelve, amit direkt kiemelnek, hogy szuper csendes, valóban néma-e. Még nem válaszoltak. 

Előzmény: Törölt nick (1668)
Törölt nick Creative Commons License 2021.12.16 0 2 1668

Olajradiátor. Ócsó és nem kattog. 1000 W az mindenhol 1000 W ,tök mindegy, hogy norvég-magyar-kínai stb. 

Zöldár Creative Commons License 2021.12.14 0 0 1667

 

 

 

 NOBO Fjord 1000W (NFK4N-10) (26 vélemény)54 000 Ft  Raktáron MegvásárolomVásárlás az Árukeresőn? Házhozszállítás: 2 249 Ft54 000 Ft-tól 25 ,  sőt van ott 63   eft ért  is .

Na ettől buzulnak a miklósaik.

 Az gazdag norvégoknál.

 Nekem is van    Magyari,   elekthemax

 1000  Wattos   a ketyerém.    Ezer Watt úgy 10 - néha 12 eft körül kínálja magát.

 Sajnos ezek is kattognak. De hát nálam  megy 2 órát, lehül 5 perc alatt, akkor kattog csak, de a fürdőszobában ez nem gond.

 

 Aztán  egy óra múlva újra bekapcsolom... az első   5 percben kattog, majd megnyugszik.

Előzmény: Zöldár (1666)
Zöldár Creative Commons License 2021.12.14 0 0 1666

 " méregdrága, "   Na ennek utána nézek.

sanzi89 Creative Commons License 2021.12.13 0 0 1665

Klímák mellé, kiegészítő elektromos fűtésnek vettünk Nobo paneleket. Kezdésnek egy Nobo Fjord NFK4N 10 típust, 40cm magas, 73cm széles, 1000W-os példányt, amivel semmi gond nincs, szó szerint teljesen némán üzemel, hibátlan. 

A pozitív tapasztalaton felbuzdulva az egyik hálószobába is vásároltunk egy másik méretet, egy Nob Fjors NOBO NFK2N 12 típust, 20cm magas, 153cm széles, 1250W-os példányt. Ezzel olyan problémánk volt, hogy felmelegedés és lehülés közben kattogó, pattogó hangot adott ki magából, ami éjszaka nagyon zavaró volt. Felvettem a kapcsolatot a forgalmazóval, elismerte, hogy ennek nem lenne szabad kattognia, futár hozta az újat, vitte a régi panelt, ez teljesen korrekt volt. 

A gond az, hogy az új panel is - ha nem is pontosan úgyanúgy - de kattog a hőtágulás hatására. Ez ugye egy természetes fizikai jelenség, de a terméket is ezzel promózzák, illetve másik típussal pozitív tapasztalat van, hogy nem kattog, tényleg néma, plusz a kereskedő is elismeri, hogy hiba. 

 

Vannak-e tapasztalatok Nobo Fjord panelekkel, főleg a 20 centi magasokkal? Mindegyik ilyen szar lehet? Nagyon csalódottak és elkeseredettek vagyunk, hogy egy ilyen méregdrága, elvileg minőségi termékkel is többszörös negatív tapasztalatot szedtünk össze. 

 

Törölt nick Creative Commons License 2021.10.26 0 0 1664

Sziasztok.Olajradiátor alá szeretnék berakni ventilátort késleltetővel.Nincs valakinek egy kapcsolási rajza?

 

 

 

Téli nap Creative Commons License 2021.10.25 0 0 1663

 Olajradiátor.  Az biztonságosabb !

Előzmény: hant90 (1662)
hant90 Creative Commons License 2021.10.24 0 0 1662

Tudna valaki tanácsot adni, hogy egy kb. 90 légköbméteres helyiség éjszakai fűtésére milyen készüléket érdemes venni? Nappal egy 5,3 kW-os hőszivattyú működik, de én éjjel aludni szeretnék. Nem tudom, hogy (elektromos) konvektort, vagy olajradiátort vegyek.

ddsteel Creative Commons License 2021.10.18 0 0 1661

Nem tudom, nekünk nincs külső fala a fürdőnek, legkisebb fokozaton megy és elég volt. Mondjuk csak 4 nm körüli a fürdő mérete. Egy biztos, fürdőbe csak törülközőszárítót tennék, hisz az többfunkciós.

Előzmény: meszi16 (1660)
meszi16 Creative Commons License 2021.10.18 0 0 1660

Jól néz ki, de az a 645 watt teljesítmény nem lehet kevés? 10 m2 a fürdő, korábban egy 1000/2000 wattosat használtunk benne csak tönkrement.

Előzmény: ddsteel (1659)
ddsteel Creative Commons License 2021.10.18 0 0 1659
Előzmény: meszi16 (1658)
meszi16 Creative Commons License 2021.10.16 0 0 1658

Sziasztok!

Szeretnék fürdőszobába állandó hőmérséklet fenntartására és szobába kiegészítő fűtésnek venni hősugárzót.

Az lenne a kérdésem hogy milyet érdemes választani a többféle lehetőség (ventilátoros, kerámiabetétes, quartz, elektromos konvektor) közül? Van-e itt különbség ár/érték, fogyasztás/hatásfok arányban?

 

Vannak ezek a 40-50 ezres, esetleg még drágább hősugárzók, ezek azok a norvég panelek? Ezt csak érdekességképp kérdezem.

Köszönöm!

bku Creative Commons License 2021.10.11 0 0 1657

Én az elsőt raktam fel. Tökéletesen bevált.  Alu kéményem van a ház keleti oldalán, és nem ér fel a gerinc fölé.  Akkor nagyon hosszú lenne  és nem tudnám megoldani a kitámasztást mert a ház oldalán megy fel.  Keleti, északkeleti szélnél olyan légörvények keletkeznek ami teljesen vissza nyomta az égésterméket a kazánba. Olyan szinten, hogy csepegett a pára lecsapódás a kazán deflektorán. És a pincébe ( ott a kazán ) párás lett minden.  Eloltotta az égő kazánt, még a gyújtó lángot is !  Sokszor mentem arra haza hogy hideg van és a gyerek nagykabátba tanul.  Ez a szerkezet a legkisebb szélmozgásra beáll szélirányba és Húzza kifelé ez égésterméket a kéményből, bármilyen irányból éri a szél.  A szomszéd hasonló cipőben járt, neki a másodikat rakta fel a kéményes, az olyan megoldású hogy szélmozgásra forog de mindig csak egy irányba. Van benne egy kis ventilátor lapát és forgásával csinál huzatot.  Ennél jó minőségűt kel felrakni mert képes az spirál csöves kéményt szétrázni. Persze ha alu. kéményed van akkor alu.ból készültet kel felrakni. Érdeklődj utána hogy lehet beszerezni és felrakni. Én javaslom neked. :)

Előzmény: Téli nap (1656)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!