Keresés

Részletes keresés

Flakvierling Creative Commons License 2014.03.09 0 0 4921

Sajnos nem sikerült helyrehozni a gépet, próbáltam mindkét módszert. Az alján már eleve voltak kisebb karcolások (megszaladt a csavarhúzó), szóval gondolom korábban esetleg lehetett már piszkálva, lehet hogy nem is én vagyok az első, aki utána próbált már állítani. A csavarok is kopottasak voltak. Hát ez úgy tűnik, így veszett.

Előzmény: Flakvierling (4920)
Flakvierling Creative Commons License 2014.03.01 0 0 4920

Szia!

Nagyon szépen köszönöm a segítséget, iránymutatást! Az általad leírtaknak megfelelően meg fogom próbálni a tisztítást. Felvettem a kapcsolatot egy ismert netes fényképezőgép-javítóval is, aki régi gépeket is vállal, de 18 ezres ajánlatot adott a tisztításra, ami postával együtt 20 ezer fölött lenne bőven, ennyi pénzt pedig most nem szeretnék rászánni (ugyanakkor, biztos nem végez rossz munkát az illető). A grafitot illetően milyenre gondoltál? Lehet valahol speciális, ilyen célra készült grafitport kapni, vagy jó az is, amit rúd formájában lehet kapni művészellátókban? Nyitott hátsó ajtóval próbálgattam már egyébként, de nem jött elő a hiba, lehet az volt a baj, hogy egész gyorsra volt állítva. Köszönöm szépen még egyszer a segítséget és majd írok, hogy mit sikerült elérni! :)

 

Előzmény: rajcsanyiv (4919)
rajcsanyiv Creative Commons License 2014.02.27 0 0 4919

Szia!

 

Van pár Zenit gépem, B éppen nincsen, de nagyon hasonlít ránézésre az E, EM típusokra. A mechanikája szerintem ugyanaz lehet.

Amit írtál az elő szokott fordulni ennyi idős gépeknél. Az okozza, hogy a második függöny lassabban zár, akadozik, esetleg teljesen meg is áll egyes részeken. (Újra felhúzáskor visszaáll alapállapotba.)

Úgy tudod megnézni, hogy film nélkül kinyitod a gép hátulját, és párat exponálsz. Minél rövidebb a záridő, annál gyakrabban fog előfordulni, ha tényleg ez a gondja. B záridőnél kiválóan szokott látszani.

Első amit lehet tenni: a sín tisztítása. B állásban exponálsz, lenyomva tartod a gombot és kicsit elfordítod az óramutató járásával ellentétesen. Ekkor a zár nyitva marad amíg vissza nem fordítod. Alkoholos, nem foszló anyaggal ki lehet takarítani. Kevés alkohol kell, nehogy elcsorogjon. Olajozni nem szabad, ha nem fut simán, esetleg puha grafittal óvatosan lehet húzni bele egy csíkot.

Ha a tisztítás nem használ, lehet húzni a rugón. A gép alját leszedve bal oldalon lesz két csillagra hasonlító csavar közel egymáshoz. Az alsó a második függöny rugója. Egy pici csavar tartja vissza az eltekeredéstől. A pici csavart kitekerve állítható. Vigyázni kell, mert a csillag a kis csavar kivételekor ki tud pörögni, és ellövi azt. Ha sikerül a kipörgést megelőzni, egy fél fordulatot lehet húzni a csillagon, majd újra rögzíteni. Ha kipörgött, akkor türelem kell hozzá, amíg beállítod.

 

 

Előzmény: Flakvierling (4918)
Flakvierling Creative Commons License 2014.02.24 0 0 4918

Sziasztok! Van egy Zenit B gépem, igen olcsón, pár ezer forintért vettem néhány éve, sértetlen állapotban. Néha szoktam vele fotózgatni és az utóbbi időben úgy tűnik, kezdi megadni magát a zár. Az ellőtt képkockák kb. 30%-a hibás (már az előző tekercseknél is volt pár ilyen eset), azaz mintha egy pillanatra megakadna a zár, és az addig nyitva lévő résen a kép nagyjából egynegyede fényt kap. Van, hogy teljesen fehér ez az említett sáv, van hogy csak sokkal világosabb, de most már elég gyakran jelentkezik ez a hiba. Elképzelhető, hogy por vagy valamilyen szennyeződés okozza ezt, amiben megakad a zár kis retesze egy pillanatra, vagy valami komolyabb (kopás), ami miatt inkább másik gépet kellene keresnem? Esetleg van valaki Debrecen környékén aki ilyen gépet már sikeresen javított, és meg tudná csinálni nekem. Ha csak tisztásigénye van, az nekem is megy, viszont megbízható pótalkatrészem nincs hozzá sajnos. Előre is köszi a választ! :)

ötfelezős Creative Commons License 2014.02.24 0 0 4917

Gazdát cserélt.

Előzmény: ötfelezős (4916)
ötfelezős Creative Commons License 2014.02.07 0 0 4916

Egy Zenit E-t szívesen odaadok valakinek, aki hajlandó kartávolságnyira kerülni az Érd - Bp. Déli - Deák tér - Váci út-Dózsa Gy. út sarok tömegközlekedési viszonylaton.

 

A gépről nem tudok semmit, kivéve, hogy látásra és tapintásra létezik, valamint, hogy nem is kopott.

 

Abszolut no posta.

ötfelezős Creative Commons License 2014.02.02 0 0 4915

OK. Akkor bocs. :)

Előzmény: _pica_ (4914)
_pica_ Creative Commons License 2014.02.01 0 0 4914

Igen azt már észrevettem ha mozgatom a filmérzékenység gombját akkor változnak az értékek.

 

Előzmény: ötfelezős (4913)
ötfelezős Creative Commons License 2014.02.01 0 0 4913

Ugye, az adott filmérzékenység mellett érvényes ez a két blendeérték, ha más érzékenységű filmet használsz, akkor más értékek lesznek.

Előzmény: _pica_ (4911)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.01 0 0 4912

Sziasztok!

 

Helios 44M-4 objektívre keresek tartozékokat. Legfontosabb a védősapka lenne, de napellenző, szűrők is érdekelnek.

_pica_ Creative Commons License 2014.02.01 0 0 4911

Köszönöm,így már világos!

Előzmény: PETYUS (4910)
PETYUS Creative Commons License 2014.01.30 0 0 4910

Ha a fehér M (manuális) -re állítod, akkor neked kell a távolság függvényében beállítanod a blendét a fölötte látható skála szerint.

Ha a sárga A (automata) -ra állítod, akkor 8-as blendét kell beállítani és 4.2 m-ig használhatod (távolabb is lehet, de alulexponált lesz).

Ha a zöld A-ra állítod, akkor 4-es blendét kell beállítani és 8,5 m-ig használhatod.

Előzmény: _pica_ (4909)
_pica_ Creative Commons License 2014.01.30 0 0 4909

Nos egy 200ASA vagy 24DIN-es film van jelenleg benne.

És ilyen vakuval próbálkoznék Sunpak auto240.

De teljesen homályos nekem az ami rajta szerepel....:(

Legfelül be tudom állítani a film érzékenységet ez oké.

De lent van egy 3 állású kapcsoló amire a középen lévő skála változó értékeket mutat.

Ezt nagyon nem vágom.....:(

 

Előzmény: lzs81 (4908)
lzs81 Creative Commons License 2014.01.29 0 0 4908

Az függ az érzékenységtől (ISO, ASA, DIN, GOST stb), vaku kulcsszámától, és a tárgytávolságtól....

Ezek tudatában általában kikombinálható a vakura írt, rajzolt táblázatból.

 

http://www.onlinefototanfolyam.hu/aktualis-cikkek/vaku-tablazat-hasznalata/17714/

Előzmény: _pica_ (4907)
_pica_ Creative Commons License 2014.01.29 0 0 4907

és mekkora rekesz érték??

Előzmény: lzs81 (4906)
lzs81 Creative Commons License 2014.01.29 0 0 4906

1/30

Előzmény: _pica_ (4905)
_pica_ Creative Commons License 2014.01.29 0 0 4905

A vakut milyen beállításokkal kell használni?

papa 946 Creative Commons License 2013.12.24 0 0 4904

Szevasztok!

Nincs véletlenűl vkinek egy M42-ről M43-ra átalakító közgyűrűje, vagy lehet-e ilyet beszerezni? Egy Zenit Jupiter telét akarok egy Canon kamerára rátenni, de nem nyilván egyezik a menet. Lehet, hogy ez így nem is fog működni, mert a lencserész sem fog passzolni. Még nem tudom. Nincs vkinek ilyen tapasztalata?

 

                             Üdv. Pibácsi

 

                                                          

Előzmény: NikonD90 (4903)
NikonD90 Creative Commons License 2013.11.07 0 0 4903

Sziasztok,

Tair 300 f4.5 objektív érdekelne, nem tudom hány fajta van, de tetszik, amelyiknek
nem alul van a fókusz állítója, hanem az objektív tubusán ...

Kellene hozzá KP-A/N átalakító Nikonhoz ...

Aki tud, segítsen, hogy normális áron hozzájuthassak !
(mail publikus)

Saliko Creative Commons License 2013.10.23 0 0 4902

Ha valakit érdekelnek szép állapotú, tökéletesen működő Zenit vázak 500-2000 (122-es) forintért, keressen a karoltam {} fr eemail hu címen.

Törölt nick Creative Commons License 2013.10.16 0 0 4901

Értem Köszi :)

Előzmény: PETYUS (4900)
PETYUS Creative Commons License 2013.10.16 0 0 4900

Ahogy elkezded tekerni, az elindul. Ami nem volt a kazettában a hátlap becsukásakor, az fényt kapott. A többi kispeQlálható.

Előzmény: Törölt nick (4899)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.16 0 0 4899

Köszönöm szépen :)

Még annyi lenne a kérdésem, ha belerakom a filmet,akkor hány felhúzás és exponálás után indul el valóban a film?

Előzmény: PETYUS (4897)
pater68 Creative Commons License 2013.10.16 0 0 4898

Vagy szerezni rá egy ND szűrőt... :)

Előzmény: PETYUS (4897)
PETYUS Creative Commons License 2013.10.16 0 0 4897

> ilyenkor nem lesz hihetetlenül túlexponált a kép?

 

De igen.

Be kell menni az árnyékba.

Vagy engedni kell abból a homályos háttérből.

Vagy kisebb érzékenységű filmet kell használni.

Előzmény: Törölt nick (4896)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.16 0 0 4896

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, nem szoktam filmes géppel fotózni, de  van egy Zenit E gépem, még sosem fotóztam vele, de gondoltam most ellövök egy tekercset vele.
Az lenne a kérdésem, hogy mondjuk szeretnék portrét fotózni napsütéses időben mondjuk 2.8-as rekesszel az obin mert ugye így szép homályos lesz a háttér, de viszont a max zársebességem csak 500, ilyenkor nem lesz hihetetlenül túlexponált a kép? Mert digitálison ilyenkor ilyen min. 2000-es zársebességet állítana be.  :D

 

Ja és ISO200-as filmem van most jelenleg.

Köszi

Saliko Creative Commons License 2013.09.27 0 0 4895

Ha sokba kerülne a javítás, egy ezresért adok szívesen egy vázat (bár 12xp-m asszem épp nincsen)

Előzmény: bepi81 (4894)
bepi81 Creative Commons License 2013.09.27 0 0 4894

Ha minden igaz, meg fog gyógyulni a Zenti 12XP pár héten belül a Syrex által. Egy kedves ismerősöm viszi fel fénymérő, és kis mértékű objektív kotyogás miatt. Elvileg egyik sem komoly baj, csak az idő vas foga...

Megkértem, hogy ha már megbontják a vázat, vizsgálják át és végezzék el a szükségesnek talált karbantartásokat. Természetesen a javítás előtt szólnak, hogy kb mibe kerülne a teljes művelet.

Kíváncsian várom, mert, ha elkészül, átállok fekete-fehér tekercsre és azzal fotózok majd. :-)

lzs81 Creative Commons License 2013.09.25 0 0 4893

Nekem is van egy ilyen szett. 80-ért vighető. Csak komoly jelentkezőket várok...

:-) 

Előzmény: Saliko (4891)
DJ Szegecs Creative Commons License 2013.09.25 0 0 4892

Százezerért szinte ajándék :DDDDD

Előzmény: Saliko (4891)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!