Keresés

Részletes keresés

dzzso Creative Commons License 2002.09.26 0 0 117
Hali Tégla felhasználók!!
Üdv Nekednek HPGL!

Csak megköszönni lehet eme remekmű kezdeményezését!! Nagyon tetszik amit tud, csak a gázbeton (Ytong) építőanyagokat hiányolom kissé. Mikorra várható egy oly verzió ahol ez is megjelenik? Esetleg elképzelhető, hogy kedvenc linuxomon is tudom majd használni valaha? A fejlesztő környezet adott! Bár tudom, nem kis munka lehetett eddig sem!
Köszönet az eddigiekért és az elkövetkezendőkért!

DZzso

HGPL Creative Commons License 2002.09.09 0 0 116
Bocsi,,
Zűűr... zűr hátán.....
Írom amikor felteszem..... HGPL
Előzmény: H3x (115)
H3x Creative Commons License 2002.09.09 0 0 115
Hello HGPL,

Feltetted már a javított verziót ?
Változást nem látok a honlapon, de a mult hétvégén letöltöttem újra a Tégla II-t és meg mindig ua. a helyzet.

H3x

Előzmény: HGPL (114)
HGPL Creative Commons License 2002.09.03 0 0 114
OKE Holnap felteszem....
Előzmény: H3x (113)
H3x Creative Commons License 2002.09.02 0 0 113
Hello,

Bocs, hogy eddig nem válaszoltam.
Matrox G200 Marvel-em van.

De ezek szerint már megtaláltad a hibát...
Látom még nem tettél ki javított verziót.

Ha gondolod, akkor szívesen tesztelek neked.

Előzmény: HGPL (112)
HGPL Creative Commons License 2002.08.29 0 0 112
Úgy nez ki megvan a hiba! Hogy ez eddig hogy nem jött elő nálam....
Előzmény: HGPL (111)
HGPL Creative Commons License 2002.08.29 0 0 111
Esetleg mondd már el milyen videokartyad van. Bar ennek ehhez nem hiszem, hogy sok köze lehetne... Lehet hogy csinalok neked egy patch-et ami szamokat írna ki. Neked az lenne a dolgod, hogy elküldd nekem a számsorozatot. Na?
Előzmény: HGPL (110)
HGPL Creative Commons License 2002.08.29 0 0 110
Tehat latod a harom probafalat rákattintasz, és akkor nem lesz szürke a fal? (nem is villog?)
Előzmény: H3x (109)
H3x Creative Commons License 2002.08.27 0 0 109
Egyszerűen csak kattintok egy falra, mert ugye módosítani akarom, és akkor kapom ezt a hibát.
Szóval nálam a módosítás nem megy.

Mit írjak még közelebbit ?

Előzmény: HGPL (108)
HGPL Creative Commons License 2002.08.27 0 0 108
Szia,

Pontosíts! Nem jön elő Access... hiba. Ha a falra kattintok akkor tudom vonszolni stb.

De lesz benne Ytong is és több tégla típus.
HGPL

Előzmény: H3x (107)
H3x Creative Commons License 2002.08.26 0 0 107
Hello HGPL !

Nekem meg Access violation at address 004514F in module teglaII.exe. Write at address 016cf000.
Ha bármelyik falra rákattintok.

Egyébként Ytong elemek nem lesznek a programban ?

Előzmény: HGPL (106)
HGPL Creative Commons License 2002.08.23 0 0 106
Sziasztok!

JAVíTVA !
Sajnos egy fix útvonal benne maradt a progiban!
Bocsi... HGPL

Előzmény: HGPL (105)
HGPL Creative Commons License 2002.08.23 0 0 105
Az EXTRA megszüntette a HGPLSOFT.AT.EXTRA.HU című weboldal elérést. Most már csak a WWW.EXTRA.HU/HGPLSOFT módszerrel érhető el. Az X3 frissítés folyamatban.
HGPL

BDE hiba történt. Valami BDE kötödést is használok. Hibaelemzés folyik....

Előzmény: HGPL (104)
HGPL Creative Commons License 2002.08.23 0 0 104
HINNYE!
>:-} Máris megnézem... Valamit nem tettem volna bele a telepítőbe???....
HGPL
Előzmény: hGege (103)
hGege Creative Commons License 2002.08.22 0 0 103
Hibajelzés :)

Application Error nevu ablakban:
Exception EDatabaseError in module TEGLAII.EXE at
000620A5. Cannot perform this operation on a closed dataset.

Mindezt telepítés után közvetlenül, bármelyikindításnál :)
Ezt leOK-zva Runtime error 216, mindez egyre szaporodó ablakban, szerencsére egy enterrel eltűnik az összes.

Gege

Előzmény: HGPL (102)
HGPL Creative Commons License 2002.08.22 0 0 102
Sziasztok !

Feltettem az oldalra egy TEGLA II előzetest, ami ugyan mint látni fogjátok igencsak féllábú, de látszanak rajta a meghatározó jegyek. Várom észrevételeiteket.

Úgy tervezem, hogy innentől kb. hetente lesz új verzió.

HGPL

Előzmény: H3x (101)
H3x Creative Commons License 2002.08.22 0 0 101
Ezt örömmel hallom ! 8-)))))))))))))))))
Előzmény: HGPL (100)
HGPL Creative Commons License 2002.08.22 0 0 100
Szia,
A napokban teszem fel (még lehet hogy ma) a következő verzió előzetesét. Ez még nagyon kezdetleges, de innen már folyamatosan teszem fel az újabbakat.

HGPL

Előzmény: H3x (99)
H3x Creative Commons License 2002.08.21 0 0 99
Vannak már újabb fejlemények ?
A honlapon még semmi... 8-(
Előzmény: HGPL (98)
HGPL Creative Commons License 2002.08.02 0 0 98
Szia H3x!

A programot teljesen atirtam, de még nincs olyan állapotban, hogy feltehessem. Pár cég termékei lesznek benne lehetőleg lefedve a program lehetőségeit. Ennek a frissítése a NETről történik majd, egy termék katalógus letöltésével.

HGPL

Előzmény: H3x (97)
H3x Creative Commons License 2002.07.24 0 0 97
Hello,

Valamikor régebben találkoztam egészen véletlenül a programmal. Már akkoriban is felkeltette a figyelmemet,
de nem volt sok idom foglalkozni vele. Viszont egyre igéretesebbnek tűnik számomra, bár azért van még
javítani való bőven, ahogy látom.
Van azóta újabb fejlemény ?
(Esetleg a további verziókhoz lehetne mellékelni egy olyan mintát is, ami beolvasható).
A 3D-s mozgatáson szerintem is változtatni kellene. Ez így ebben a formában eléggé körülményes, és nekem pl.
nem is igazán sikerül úgy beállítanom a képet, ahogy szeretném. A körbejárhatóság szerintem is fontos
szempont.
Az új építési anyagok felvétele hogyan lesz megoldva ?

Előzmény: HGPL (96)
HGPL Creative Commons License 2002.05.29 0 0 96
Szia Mandrake!

Igen lesz újabb kiadás.
Folyamatosan fejlesztem. Teljesen átdolgoztam a belső felépítését is. Volt egy 0.8-as verzió melyet viszont nem tettem fel a netre.
A következő verzió 0.9 lesz. Várhatóan június első - második hetében.

Sajna elég sok munkám összejött és így lassabban haladok. Az eddigi hozzászólások és levelek nagyon sokat segítettek, hogy mit hogyan kellene még megtennem. Köszi mindenkinek és persze továbbra is várom a visszajelzéseket.

Sietek írni a progit.....
HGPL

Előzmény: Mandrake (95)
Mandrake Creative Commons License 2002.05.21 0 0 95
Tisztelt HGPL!

Szeretném megkérdezni várható-e további fejlesztés a TÉGLÁ-ból.

Mandrake

HGPL Creative Commons License 2002.03.05 0 0 94
Sziasztok!

Nos, újabb PATCH került fel. Immár a negyedik a build1270-hez. Következőnek nem patch, hanem egy teljes kiadás kerül fel. Időpontot nem mondok, de kb. a hétvégén.
Újdonságok: eddig a nyílások betétele után azok mozgatásán kívül más utólagos állítási lehetőség nem volt. Mostantól a falra kettőt kattintva a beállítóablakban a nyílásra vonatkozó értékek is beállíthatók. A menüben az utolsó 4 mentés listázásra kerül és így gyorsan elérhető. Kilépéskor mentés felkínálása .... és mindemellett jó pár javítás.

Következik a tető elkészítése. Hosszabb munkának ígérkezik. A tervek megvannak, de várom az ötleteiteket. Előre láthatólag ennek a leprogramozása két-három hetet vesz igénybe.

HGPL

HGPL Creative Commons License 2002.02.28 0 0 93
Sziasztok,
Bele vagyok merülve... sok sok javítgatás... és teszt.
HGPL
Előzmény: zorko (92)
zorko Creative Commons License 2002.02.27 0 0 92
Sziasztok!
Sok-sok más dolgom volt, ezért nem jutottam előrébb, csak annyival, hogy megvan a legújabb verzió. Örömmel láttam a nyomtatást, majd kipróbálom.
Üdv, Z.
Előzmény: HGPL (91)
HGPL Creative Commons License 2002.02.25 0 0 91
Sziasztok,

Sok.. sok javításon vagyok túl...
Lassan, de biztosan készül egy stabil verzió.
Elvileg kiadása pénteken lesz. Addig egy-két patch még lehet :-)
HGPL

HGPL Creative Commons License 2002.02.21 0 0 90
Turesz!
..és még az KICSICAD.INI-t a windowsból is töröld ki. Mindezek után - mivel sem a registrybe se máshova nem teszek fájlokat - az én szempontomból szűz a gép... Ezek után egy újrainstallt tudok ajánlani. Ha nem működik, egyelőre nincs ötletem, de kérdem a többieket: VALAKINÉL ELŐFORDUL MÉG FAGYÁS, vagy FLOATING .. ERROR?
Lehet, hogy készítek egy tesztprogramot. Addig is egy ilyen zöld képernyőt elküldhetnél képként. Bocsi a sok kérésért... hátha megtalálom a hibát. Mégegy kérdés: Milyen a procid: AMD? (talált? :-)
HGPL
Előzmény: turesz (89)
turesz Creative Commons License 2002.02.20 0 0 89
HGPL !

Válaszok tételesen a kérdéseidre:
-igen, teljesen leszedtem, mindkét letöltési helyről megpróbáltam.
-igen, én 14.-én este találtam rá és letöltve műkődött, tudtan faltipusokat létrehozni, számoltatni, stb. Akkor a mentés visszatöltésével volt gond. Az általad másnap megreparált mentésekkel vissza lehetett tölteni, de már nem engedett új faltipust létrehozni és azóta sem.
-nem tettem fel más programot
-nincs gond a 3D-vel, ameddig volt miből építkezni (amíg nem töröltem vissza a korábban létrehozott falakat) tökéletesen működött.
-igen, beindul, igen zöld, bár az alsó fekete "horizontot" nem tudtam mire vélni (a kép fölötte jelent meg), mozoghatok rajta, nálam van egy piros előre gyártott tégla, azt tudom lesegetni, csak a fal létrehozásakor (és attól nincs tovább)
-Szolnok, de gondolom nem vígasztal, hogy a héten jártam Szegeden.
Üdv.: TJ.

HGPL Creative Commons License 2002.02.20 0 0 88
Szia Turesz,
Az új letöltött programmal is?
Volt amikor jól működött?
Valamit újra telepítettél e? (más progit)
Olyasmire gondolok abból amit elmondtál, hogy a 3D-s megjelenítéssel van gond, esetleg az OpenGL-el. Más 3D-s dolog működik?
Tehát: beindítod (jó), baloldali 3D-s kép zöld (!?), valamit mozdulnál a 3D-n akkor is hiba lesz?
Vagy csak a fal létrehozásakor?
Ajánlatom uninstall, Program filesben ahova települt kitörölni kézileg a könyvtárat. Újratelepíteni. (Ha most a közeledben lennék, de megnézném....) Apropó! Nem vagy véletlen szegedi?
HGPL

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!