Keresés

Részletes keresés

PETYUS Creative Commons License 2010.09.21 0 0 305
Keress valami fuvolistát, aki ki tudja próbálni, hogy a hangszerrel van-e a gond!
Rengeteg zenekar meg zeneiskola van, csak keresni kell.
Előzmény: esztiiiiiiiiii (304)
esztiiiiiiiiii Creative Commons License 2010.09.21 0 0 304
érdekes módon ha csak azt csinalo mint ezen a videon akkor kiad hangot ,ha rateszem a 2. reszet nem ad ki hangot ,csak ha ott is befogom a veget akkor nyekken meg egy kicsi
PETYUS Creative Commons License 2010.09.20 0 0 303
Előzmény: esztiiiiiiiiii (302)
esztiiiiiiiiii Creative Commons License 2010.09.20 0 0 302
hát akkor nekem biztos a belefujással van gondom , valahogy próbáljátok nekem elmagyarázni hogy hogy kell azt ,nincs valami közeli videotok ,vagy képetek amit tudnátok ajánlani ?valahogy csak sikerülnie kell
PETYUS Creative Commons License 2010.09.20 0 0 301
Keress valakit, aki már játszott ilyenen, vagy legalábbis látott már ilyet közelről.
A fuvolafélék megszólaltatása nem triviális. A bal végének zártnak kell lennie, és van benne egy dugó, amit a végén lévő tekerőgombbal lehet szabályozni. Ha ez nem hiányzik belőle, és a ráfúvónyílás is ép és hézagmentesen illeszkedik a csőre, akkor a megszólaltatás már csak az egyénen múlik.
Ha a billentyűpárnák is jól zárnak, akkor akár még játszani is lehet rajta, de ha nem, akkor is kellene adnia valamilyen hangot megfelelő befúvás esetén. De hogy mi a megfelelő befúvás, ahhoz eleinte tényleg kellene valami hozzáértő segítség.
Előzmény: esztiiiiiiiiii (300)
esztiiiiiiiiii Creative Commons License 2010.09.20 0 0 300
sziasztok ! lécci segitsetek !
van egy piccolo fuvolám és nem akar megszolalni ,nem akarok zenetanárhoz fordulni (otthon akarok tanulni ),képek és tükör segitsegevel próbálkoztam ,de nem sok sikerrel , már arra gyanakszom ,hogy a hangszerben van a hiba ,és nem bennem
az ajaksiposokat tényleg ilyen nehez megszolaltatni ,vagy csak az enyem makacskodik ? :/
lészi mondjatok meg hogy hol véthettem el hibát , vagy hogy, hogyan jöhetek rá hogy valóban hibás a hangszerm
köszi
gb. Creative Commons License 2010.07.07 0 0 299
nem mindenkinek :)))
Előzmény: PETYUS (298)
PETYUS Creative Commons License 2010.07.07 0 0 298
Yayyy!
Előzmény: gb. (297)
gb. Creative Commons License 2010.07.07 0 0 297
Krisztciii Creative Commons License 2010.05.15 0 0 296
7 éve:)
Krisztciii Creative Commons License 2010.05.15 0 0 295
Sziasztok,most találtam csak rá erre a fórumra gondoltam bekapcsolódom énis:)= éve fuvolázom ,régóta téma ovlt hogy fogszabi kéne és sokáig halogattuk is (fuvola miatt is)viszont augusztusban elszámtam magam és januárra már fent is volt,azóta viszont nem olyan szép a hangja.Esetleg nincs itt még valaki aki fogszabis fuvolista:)szívesen vennék tőle egykét trükkötXD
_vs120_ Creative Commons License 2010.05.06 0 0 294
Nem volt időm visszaolvasni a fórumot, ezért nem tudom, hogy linkeltétek-e már. Számomra a legjobb és legérthetőbb:
http://www.realfluteproject.com/REALFLUTE/Home.html

Youtube-on több száz videója van, ezek között rengeteg oktató videó kezdve az alapoktól az igazán haladó fogásokig, nüanszokig. Nevét elég beírni: Nina Perlove

( http://www.youtube.com/user/ninaflute )
Gica13 Creative Commons License 2009.12.27 0 0 293
Szia! Köszönöm a segítséget, azóta megoldottuk a problémát;)
Végül megkérdeztem a tancinénimet, megnézte és azt mondta, hogy a kémény nem volt benne a helyén...ahogy ő beállította, szebben szólt sokkal, mint előtte és a zongorával (na meg persze jó pár más hangszerrel) is egyűttműködött. :) :) :)
legközelebb alaposabban kikérdezem, hogy hogy is működik a dolog;) sajna a tokjával együtt elég sokat esik a drágaszág, szóval valószínű, hogy nincs teljesen a helyén :( Mindenesetre nagyon szépen szól, szeretem:)
Előzmény: PETYUS (292)
PETYUS Creative Commons License 2009.12.21 0 0 292
Nem lehet hogy a zongorát hangolták magasabbra?
Előzmény: Gica13 (290)
Lili423 Creative Commons License 2009.12.20 0 0 291
Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kérni. Kb. 2-3 hónapja vettem egy vadiúj ezüst Trevor James Virtuoso fuvolát, melynek a feje Csider akusztikás (egész teste ezüst, H lábas...stb) Elég drága hangszer volt, 420ezer ft. Néhány napja egy rossz mozdulattal, ahogy szedtem szét a hangszert, sajnos sietősen kirántottam a fejét a testéből és a fej rész vége (tehát ami benne van a testében) az nekiütődött a radiátornak és benyomódott. Azóta egy zenész barátom helyrehozta, így most már használni tudom.Viszont nem vagyok megelégedve a hangjával. Szerintetek csak belebeszélem, vagy tényleg befolyásolhatja a fuvola hangját? Azt érzem,hogy nem tiszta a hangja, hanem olyan fedett hangot produkál és egyre nehezebben fújom a felső hangokat. Lehet köze ennek az ütközéshez? A fúvós tanáraim szerint nem,de engem aggaszt a dolog.

A másik: ismeri valaki a Csider akusztikás hangszereket? Lehet, hogy a nem eredeti fej okozza a más, nehezebb hangzást? Ugyanis a tanárnőmnek ugyanilyen hangszere van, csak neki nem Csider akusztikás a fejrésze, hanem az eredeti Trevor James, s ő (meg én is) megvagyunk elégedve azzal a hangszerrel. Tudtok erről valami infot?

Várom a válaszaitokat!

Üdv.
Gica13 Creative Commons License 2009.12.13 0 0 290
Sziasztok!

Lehet nagyon nagy hülyeséget fogok kérdezni, de sajnos eléggé foghíjas a tudásom a hangszeremről. A tancinénimtől ilyet nem merek kérdezni:)
Mostanában kezdtem kamarázni és észrevettem(mások is!), hogy mintha mélyebb lenne a fuvolám, mint 440 Hz...ez mitől lehet? máshogy fújom? valami baja van a hangszernek? Eddig vizsgákon a zongorakísérettel semmi ilyen problémám nem volt, most az is necces...
Köszi a segítséget!
Gica
barnabarna Creative Commons License 2009.11.12 0 0 289

Sziasztok! Szépnapot.

hadd ajánljam figyelmetekbe ezt a csodás hangszert: http://www.expressz.hu/film-zene/egyeb/hirdetes-17262915/ szerintem megéri

Pistyy007 Creative Commons License 2009.10.26 0 0 288

Hello

helo ..tudok gitáron mandolinon szájharmónikán klarinéton játszani ..^^ háát na szeretek külömböző hangszereken megtanulni ha jó áron sikerül jót kifogni nem is nehéz....
na de most  a kínai bambusz fuvolát néztem ki  ( Dizi ) http://www.youtube.com/watch?v=L_soae20uUk&feature=player_profilepage
volt már valakinek dolga ilyennel?
nem tudja valaki honna tudok ilyet venni ethnosound-on kívül???ebayezni nem akarok nem rendeltem még onnan semmit de nem is akarok :D

Caipirina Creative Commons License 2009.09.03 0 0 287
Mi ez az alapvizsga? Sose hallottam rola...
Előzmény: Psychopathic girl (286)
Psychopathic girl Creative Commons License 2009.08.02 0 0 286
Lassan 6 és fél éve fuvolázom.Nagyon szeretem,tavaly le is tettem az alapvizsgát,kaptam oklevelet,mi egymás....idén csak hobbi szinten fogom űzni,s néha-néha elmegyek tanárhoz is.^^
Misfit Creative Commons License 2009.06.26 0 0 285
Nálam is ez a helyzet pont.
Előzmény: Caipirina (284)
Caipirina Creative Commons License 2009.06.24 0 0 284
Szia. En nehany eve kezdtem felnott fejjel. Eloszor kaptam kolcson egy fuvolat, hogy el tudjam donteni erdekel-e. Aztan beleszerettem. Vettem sajat fuvolat es elmentem a zenesuliba. Nincs idom gyakorolni, de azert mindig kicsit elobbre jutok az orakon. Imadom.
Előzmény: Bailo (283)
Bailo Creative Commons License 2009.03.12 0 0 283
Nem adom fel :D
Köszi mindenkinek a válaszokat, végül kentem, de csak hajszálnyit, így könnyebb összeilleszteni és szétszedni. Egyelőre nem hangolódott el tőle. Már el tudom játszani a Parasztkantáta első felét :D
Szépen szól, imááádom!!!!
Előzmény: Misfit (278)
gb. Creative Commons License 2009.03.08 0 0 282
cserepesedjen:))))
Előzmény: gb. (281)
gb. Creative Commons License 2009.03.08 0 0 281

Szia kedves Bailo,

 

Gondolom a fuvoladat nem a bazarba vetted?:))))

 

A jo fuvolat nem kell kenni,sot ha kened azosszeillesztesnel akkor baj lesz a hangolasnal.

 

 udv,gb.

 

U.I.

 

Azt a kenocsot job leszha az ajkadra kened inkabb,hogy ki ne cserepedjen a sok fuvastol:))))

Előzmény: Bailo (276)
PETYUS Creative Commons License 2009.03.08 0 0 280
Ahol fém csúszik fémen, ott kenni kell.
Előzmény: Misfit (279)
Misfit Creative Commons License 2009.03.08 0 0 279
Viccet félretéve, ha tudsz angolul, akkor ajánlom ezt a fórumot:
http://www.fluteland.com/board/

http://www.jennifercluff.com/
Valamint ez utóbbi youtube videóit.

Nina Perlove és James Galway nevére is rákereshetsz a youtube, lesz pár érdekes fuvola infó:)

Azt a zsírszerű anyagot nem tudom, miért adták, de én nem használnám a fuvolára. Az összeillesztésnek működnie kell magától, ha nem, akkor vidd el "szervízbe":)
Előzmény: Bailo (276)
Misfit Creative Commons License 2009.03.08 0 0 278
"Ha lennének hasznos tippjeitek egy kezdő fuvolásnak, annak is örülnék :)"

Ne add fel :))
Előzmény: Bailo (276)
zsuzsa Creative Commons License 2009.03.04 0 0 277
Üdv. Én is kezdő vagyok, csak hobbiból kezdtem tanulni.

Április-május környékén tervezek venni egy jobb , használt hangszert.
Addigra gyülik össze a pénz rá ( 90 ezer a határ )

Esetleg ha valaki cserét tervez tavasszal , jelezze. Látatlanban nem igérem, mert a tanárnőmnek szeretném megmutatni, hogy kipróbálja, ezért sajnos csak olyan jöhet szóba, amit fel tudnak hozni a fővárosba ( mivel én nem tudom levinni a tanárt...)

Bailo Creative Commons License 2009.03.04 0 0 276
Sziasztok! Kezdő fuvolista vagyok :) ma kaptam meg a hangszert. A készletben egy aprócska tégelyben mellékeltek hozzá valami zsírszerű anyagot, az lenne a kérdésem, ezt mire kellene használnom? Talán a fuvola összeillesztéséhez?

Előre is köszönöm a választ!

Egyébként visszaolvastam a korábbi hozzászólásokat és nagyon hasznosak, a videoknak és a linkeknek is nagyon örültem, már eddig is sokat segítettek - egyelőre tanár nélkül kóstolgatom a fuvola bűvös ízét :)

Ha lennének hasznos tippjeitek egy kezdő fuvolásnak, annak is örülnék :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!