Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

SzaboZE Creative Commons License 2001.12.13 0 0 22
De ezt Magyarországon aligha hasznosíthatjuk... Max vámnál. De biztosítónál...

SzaboZE

Törölt nick Creative Commons License 2001.12.13 0 0 21
Sziasztok

itt egy link az eurotaxhoz:

http://eurotax2.schwacke.com/schwacke/index.php

udv

sb

SzaboZE Creative Commons License 2001.12.13 0 0 20
Fejlemény: az autó értékét 1.446.000-ra hozták ki. Ebből 650 a roncs. Mondjuk ennyiért ugyanilyet nem kapunk :( Azt mondjuk többen mondták hogy még a hungáriánál a legjobb a helyzet. Fontos mindenkinek! Lehet kérni a kamatot is ám a baleset napjától számítva! Ez nálunk most éppen 2 hónap.

SzaboZE

SzaboZE Creative Commons License 2001.12.04 0 0 19
Köszi, ezen vagyunk. A biztosítónak kötelező azon az áron megvenni a roncsot amit felértékel. Itt még lehet variálni ha drágábban sikerül eladni.

SzaboZE

Skyline Creative Commons License 2001.12.04 0 0 18
Ha a futómű game over akkor nem is szabad! A 890bruttó vagy nettó? Ha a kocsi piaci értékét nézzük akkor a roncsot jó áron eladva (nemtom mennyire gáz a törés) nagyjából a piaci értékhez kell, hogy juss. A hitel dolog suxxx meg kell kérdezni a bankot, hogy mi a teendő ilyenkor! A biztosító a pénzt kapásból a banknak kell, hogy utalja plusz a fenmaradó tőketartozást is ki kéne egyenlíteni, és beülni egy új kocsiba! Király dolog lesz ezt összehozni! Sok sikert!
Előzmény: SzaboZE (17)
SzaboZE Creative Commons License 2001.12.04 0 0 17
A GTK-t már kimondták. A futómű szétlibbent, szóval apám nem szeretné megcsináltatni. Az a gáz, hgy ha ezt összetákolják az értéke az autónak vagy 30%-ot esik+cascot se lehet rá kötni.

SzaboZE

Skyline Creative Commons License 2001.12.04 0 0 16
A tk biztos, de elképzelhető, hogy meg lehet csinálni 890-ből a kocsit!? Így lehet, hogy nem buktok a kkorát, de, ha nagyon szarul tört akkor nem érdemes, erre mondtam, hogy szubjektív!
Előzmény: SzaboZE (15)
SzaboZE Creative Commons License 2001.12.03 0 0 15
Hali, az eurotax jól jönne. GTK az már biztos. 99.07 1.3GLX Suzuki, 890e a javitás.

SzaboZE

Skyline Creative Commons License 2001.12.03 0 0 14
Ja, minden márkakereskedésnek és autókereskedésnek van EUROTAX-a szerintem suzukisok biztos megmondják, csak aranyosnak kell lenni! :-)
Skyline Creative Commons License 2001.12.03 0 0 13
Ügyvédet tudok! A gtk ált szívás, Eurotaxom van ha kell! (itthon csak 99 7-8havi, de faternak van újabb a munkahelyén...

Én azt javaslom kalkulálj mit lehet kezdeni a ronccsal! Javításról lehet szó?????
Tudom ez szubjektív, de mégis!

Előzmény: SzaboZE (12)
SzaboZE Creative Commons License 2001.12.03 0 0 12
Na fejlemény: biztosító amig nincs rendőri határozat nem mond semmit. Csütörtökön megkaptuk a rendőri határozatot. Szabálytalan sávváltás miatt büntették meg a kamionost... Aki nem olvasta volna, kövér piroson robogott keresztül egyenesen apám autójának... két tanú van rá. Ennyit a rendőrségről! A biztosító szerdára igért eredményt, most már nagyon kiváncsi vagyok. Ha megkaptuk a pénzt fellebezünk a rendőri cucc ellen.

SzaboZE

SzaboZE Creative Commons License 2001.11.19 0 0 11
Szóval? Eurotax katalóg valakinek?

SzaboZE

SzaboZE Creative Commons License 2001.11.01 0 0 10
Skacok tud valaki NORMÁLIS Eurotax katalógust mutatni? Az eurotax.hu under construction, az autópiacban levő meg csak a tömegtipusokat taglalja. Persze az 1.0GL Suzuki Swift meg az 1.3 Sedan van benne. De az 1.3GLX Swift már kimaradt. Ugyanez Mazda 323F-re.

SzaboZE

bike Creative Commons License 2001.10.31 0 0 9
Nem egészen értem ezt az Eurotax érték - avulás dolgot. Az Eurotaxban évjáratra és futásteljesítményre meg vannak megadva az árak. Ha 2000-es a kocsid, más ár van a katalógusban, mint ha 95-ös. Gond csak akkor van, ah nagyon régi a kocsi, mert a legújabb Eurotaxban csak 92-ig vannak árak, tehát 10 évre visszamenőleg. Ha régebbi a kocsi, akkor tényleg gáz van. De a 626-os 2,2 milláért gondolom nem ez a kategória. Szóval ezért nem értem. Esetleg akkor, ha sokkal többet futott, mint a katalógus szerint kellett volna...
Előzmény: Mongoose (7)
SzaboZE Creative Commons License 2001.10.29 0 0 8
Fejlemény: javitási költség kb 890e Ft, gtk.
A biztositó még nem lépett.

SzaboZE

Mongoose Creative Commons License 2001.10.26 0 0 7
Én is egy negatív példát tudok mesélni csak:

Egy haver vett egy Mazda 626-ost, használtan 4 évesen 2,2 millióért. Egy hónapra rá hátulról belement egy Kamaz és porrá törte az autót. Az ütközés erejére jellemző, hogy a hátsó ulést azelső végéig nyomta. Na szóval a biztosító megnézte az autó akkori eurotax értékét + levonta az avulás és felkínálta a roncsot megvételre. A roncsért annyira röhelyes összeget mondtak, hogy nem is foglalkoztt vele a srác. Végül eladta elég jól a roncsot. A biztosító 1.2 milliót fizetett az autóért (!!!). Összesen 1,6 millió jött össze. Ennyit bukott a srác egy vétlen totálkáron.. :-((

Mongoose

karhu Creative Commons License 2001.10.26 0 0 6
Semmi jóra ne számítsatok. Saját példa:
Feleségemnek volt egy 1.3 GLX Swiftje. 1998 okt. 1-én vettük át a kocsit, egymillió hitel öt évre. Idén júniusban ellopták. Biztosító kifizetett 1,1 M-t. (Ha eladjuk, legalább 300 e-el többet kapunk, de mindegy.) Persze a banknak, merthogy még volt rajta hitel. Bank levonja a hátralévő tartozást, így nekünk maradt 350E Ft. (Az első 2,5 évben gyakorlatilag csak az öt évre számított kamatot fizettük ki, így a törlesztés félidején túl még a tőketartoázs 3/4-e megvolt.)
Ami a lényeg: 2 év 8 hónap alatt költöttünk a kocsira minimum (csak a beugró + az addigi törlesztés) 1,6M-t, tehát majdnem 1,3M-ba került, hogy volt 2,5 évre egy Suzuki.
Körülbelül erre számíthatsz.
Előzmény: SzaboZE (-)
_MrB_ Creative Commons License 2001.10.26 0 0 5
A lentebb emlitett esetben a srác is hungáriás volt. Szal van esélyed... ~ : )
Előzmény: SzaboZE (4)
SzaboZE Creative Commons License 2001.10.25 0 0 4
_MrB_ : olvastam a köbés topicot, nem semmi. De ilyen eset nincs ott. A mi ügyünk a hungáriánál van. Mikor vettem az új autóm (2 hete) én is gondolkoztam a Köbén, aztán végülis Hungária lett (cserébe olcsóbb a casco).

SzaboZE

PÍT Creative Commons License 2001.10.25 0 0 3
Ez így is van. De nekem egyszer a biztosító megprobálta felülbírálni a rendőrségi határozatot.:o) Kis buta elóadó. Három szóváltás útán rájött, hogy ez neki zsákutca lesz. Ha eszembe jut mindig mosolygok.
Előzmény: Xyz123 (2)
Xyz123 Creative Commons License 2001.10.25 0 0 2
Én még régebben rongyoltam bele egy teherautóba, és a biztosító azt mondta nem jó a rajz a kárbejelentőn, nem fizet. A szitu az volt hogy előztem egy kétsávos úton, miközben egy teherautó gondolta hogy az úttest bal oldalára leparkol, index minden nélkül + nem is nézett tükörbe. A plató bejött az ablakon, csoda hogy kisebb karcolásokkal megúsztam. Ő is elismerte a helyszínem a hibáját, de ezek ellenére buktam az autó árát. Az ügyvéd nem volt hajlandó vele foglalkozni, gondolom a 250e FT értékű autómat nem találta akkora üzletnek hogy foglalkozzon vele. Akkor megfogattam ezután ha ilyen lesz, mindig hívok rendőrt. Az a jegyzőkönyv amit ő felvesz remélhetőleg többet ér mint bármi más.
Előzmény: SzaboZE (-)
_MrB_ Creative Commons License 2001.10.25 0 0 1
Na kicsit konkrétabban:
Albitársam kocsiját is totálra zúzták, helyszinen elismerte a vétkes a vétkét, majd biztositó, rendőrségi papirtologatás, etc... Lényeg: mire a fizetésre jutott a dolog, a vétkes már ártatlannak vallotta magát ( hiába cáfolta minden, s megfellebbezte a dolgot ) A biztositó némi késlekedés, + hasonlók után kiutalt 200x ezer pénzt, ami a kértérités előlege + 2 benyujtott számla fedezete volt ( szállitás + parkolóbérletdij ). Viszonylag gyorsan kifizettek ismét 200 ropi körül. Mondván 2. rész, s egy ajánlat, 3. részként fizetnek 170-et és az övék a roncs, vagy eladja a roncsot a haver, s amit kap érta az az övé. Ő ezt választotta, mivel a biztositós uccsó részlet eléggé bizonytalan időpontra lett igérve a fellebbezés miatt. Igy szummában 600-650 között kapott a kocsiért. Piacon sem tudta volna szerintem 650-ért eladni. Szóval korrekt volt a dolog. Ami bibi: cirka 2 hónapig tömegközlekedett a srác. Igaz elvileg a biztositó fizet 1 hónap kocsibérlést, mivel gazdasági totál miatt kocsi nem használható, de valami elfogadható indokkal a kocsi létszükséglet, igy a bérlési dijat számla alapján fizetik. Hogy mindez hogy alakul esetedben, sokmindenen múlik. Casco, biztositó hozzáállása, részletfizetési szerződée ilyen esetre vonatkozó részei...

Szóval a sokat szivsz vele, s nagyot bux tól a korrektül kijössz belőle némi kellemetlenséggel-ig bármi lehet. Az hogy nyersz rajta, na az nem ~ : ((((

Érdemes elolvasnod az : Az igazi KÖBE topic-ot is, illetve van még pár topic ami ilyennel is foglalkozik.

Sok sikert, s szerencsét hozzá.

Előzmény: SzaboZE (-)
_MrB_ Creative Commons License 2001.10.25 0 0 0
Nem 0 !!!
Előzmény: SzaboZE (-)
SzaboZE Creative Commons License 2001.10.25 0 0 topiknyitó
Hali!

Apám autóját összetörték rendesen. Vétlen volt, a károkozó elismerte vétkességét (ehhez muszáj volt rendőrt hivni). A kárszakértő gazdasági totálkárra vette az autót. Az autó egy 2 éves Suzuki Swift 1.3 GLX. Törlesztéssel vettük, tehát még 2 év hitel hátravan. Az a kérdés ilyenkor mire számíthatunk? Nagyon rossz érzés hogy volt egy új autónk ami egyik napról a másikra össze lett zúzva és úgy tűnik autónk sem lesz. Mit tegyünk hogy normálisan kerüljünk ki ebből? Autó mindenképpen kell, ha lehetne befizetnénk egy új Suzukira, de ha ezt tesszük rengeteget kell ráfizetnünk. Tudja valaki ilyenkor mi jellemző, normális összegre számíthatunk egyáltalán?

SzaboZE

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!