Keresés

Részletes keresés

Patreides Creative Commons License 2013.03.01 0 0 8886

Szeretném agyonütni a Nod32-t.

Help me!

Ma délután már szinte állandóan frissít, és utána persze tizenöt-húsz percig tekeri a gépet, de nem a háttérben csendesen meghúzódva, hanem mintha ehhez az összes erőforrásra szüksége lenne, és azt mind magához is ragadja.

Az, hogy néhány óránként ezt csinálja, még talán elviselhető (bár nem értem, miért nem lehet a frissítési procedúra prioritását lejjebb állítani valahol), de ma délután már félóránként frissít, és utána szinte az újabb frissítésig leterheli a gépet.

Nem egy mai vas (meg ezen nézem közben a tévét is, ami szintén erőforrásokat foglal persze), szóval kezd az egész marha zavaró lenni.

Hogyan tudnám kicsit megrendszabályozni ezt a nyüves vírusvédelmi programot?

Amíg a korábbi verzió futott, nem volt ilyen gond, de fel kellett tennem a négyes verzió, mert a korábbiakhoz már nincs vírusdef. frissítés... De ez így szívás.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.01.09 0 0 8885

nincs változás

Előzmény: oljeg12 (8884)
oljeg12 Creative Commons License 2011.07.21 0 0 8884

Szia Gázrózsa!

 Az igaz, hogy már több mint egy éves a kérdés, de én most bukkantam erre a fórumra. Így a megoldásra is csak most tudok javaslatot tenni. Az egész problémád azon alapszik, hogy a Windows, időnként csinál, biztonsági mentéseket, (visszaállítási pontokat) autómatikusan. Azonkívül, vannak programok, amiket, ha feltelepítesz vagy eltávolítasz, akkor ismét csinál egy visszaállítási pontot. Ezek idővel több GB.-nyi helyet foglalnak el. Megoldás.: Start - beállítások - vezérlőpult (itt ha ikonok jelennek meg, akkor kattints, baloldalt a "Váltás kategórianézetre") - majd keresd meg a teljesítmény és karbantartás menűpontot. Kattints rá és az új ablakban baloldalt, válaszd a rendszer visszaállítást. Itt szintén a baloldali részen, kattints a rendszer visszaállítási beállítások-ra. Tegyél pipát a  rendszer visszaállítás kikapcsolása az összes meghajtón négyzetébe, és kattints az alkamaz gombra. Mikor elvégezte a feladatát, akkor vedd ki a pipát az iménti jelölőnégyzetből és ismét kattints az alkalmaz gombra. Mikor kiírja ismét a meghajtóknál, hogy "figyelés", akkor bezárhatod az egészet, és örömmel fogod tapasztalni, hogy a C: meghajtón ismét van több GB szabadhely.   Üdvözlettel : oljeg12

Előzmény: gázrózsa (8868)
Akit Creative Commons License 2011.05.08 0 0 8881

Sziasztok,

 

Remélem valaki benéz ide és tud nekem segíteni.

Begyűjtöttem egy vírust, ami után a Vista Anti Spyware teljesen megőrült. Blokkolta a böngészőt, nem nyit meg semmit, hanem villog, hogy fizessél kicsikém. Ez így nem túl oké...

Hogyan tudom a VAS-t törölni és utána más irtóval leszedni a dögöt???

Diótörő Creative Commons License 2011.01.22 0 0 8880

Sziasztok!

AVG-m van és azt szeretném kérdezni, hogyan lehet kikapcsolni az automatikus frissítést? Van a frissítés kezelőnél egy kis zöld pipa, de hiába tüntetem el, csak csinálja magától. Nevetséges, hogy egy kicsinek számító 20-30 kb-os frissítést 4-5 percig csinál, addig zakatol benne az a nyavalya és persze lelassul.Szeretném én indítani kikapcsolás előtt, de ezek szerint nem lehet ?

harpokratesz Creative Commons License 2010.09.11 0 0 8879
lassan már ingyen is adhatnák a NOD32-t, mert semmit nem ér, sajnos...
Előzmény: veddvelem (8878)
veddvelem Creative Commons License 2010.09.11 0 0 8878
Ha szeretnétek egy jó vírusírtót olcsón, akkor csoportos vásárlással most egész jó áron juthattok ESET NOD32 és Smart Security termékekhez a veddvelemen. Gyertek, 3 db-tól már 30-50%-os kedvezményt érhettek el: http://veddvelem.hu/users/294
nayan00 Creative Commons License 2010.08.12 0 0 8877
Nah mostmár Androidra is megjelent az első vírus. Igaz csak Oroszországban. Csoda, hogy eddig kitartott.
ifazekas79 Creative Commons License 2010.07.19 0 0 8876
Ha átmozgatod a lapozófájlokat a D:-re, azzal vélhetően nyersz néhány gigabyte helyet a C:-n. XP-n így teheted meg:
Start menüVezérlőpultRendszerSpeciálisTeljesítményBeállításokSpeciálisVirtuális memóriaMódosítás
Kijelölöd a D:-t, majd "A rendszer kezelje a lapozófájl méretét" és Beállítás.
Ez után kijelölöd a C:-t és "Ne legyen lapozófájl", majd újra Beállítás és OK.

Nézz körül a telepített programok között is a VezérlőpultProgramok telepítése és törlése alatt is. Ott is kiírja a telepített programok méretét, és ha van olyan, amit biztos nem használsz, azt is eltávolíthatod.

Nézd meg a Sajátgépben is a mappáid, jobbklikkTulajdonságok alatt kiírja a mappa méretét. Így kiderül, mi az, ami kiugróan sok helyet foglal a C:-n és ha nincs rá szükséged, törölheted. Persze ezt a módszert semmiképp ne alkalmazd a C:Windows és a C:Program Files mappákra és azok almappáira, valamint a C:gyökérmappára se.
Előzmény: gázrózsa (8868)
pumecedli Creative Commons License 2010.07.19 0 0 8875
Segitséget szeretnék kérni a Pc Tools Spware Doctor 7.0.0.538 program használatával beállitásával kapcsolatban.Letöltöttem, installáltam a gépemre. A mellékelt serialt elfogadta, érvényesnek találta.A programba belépéskor aktiv előfizetőként hoz, a verzió aktuális, az antivirus szolg. motor nincs telepitve, azt jelzi. Ha frissiteni szeretne a program, a következőket irja ki:az előfizetési állapot érvénytelen, kérjük forduljon az ügyfélszolgálathoz.. És időnként beugrik egy ablak a következő hibaüzenettel: Smart Update hiba lépett fel.
Amugy a program látszólag működik, és a talált hibákat is kijavitja.

.Megköszönném, ha Valaki tudna segiteni.
locsemege Creative Commons License 2010.06.16 0 0 8874
a HDD az egy másik meghajtó

HDD: Hard disk drive, merevlemezes meghajtó, "magyarul" winchester.

Egy HDD-n lehet több partíció, mindegyik partíción egy-egy filerendszer, mint pl. C:, D:, stb.

azt meglehet valahogy oldani h a vírusírtót ne a C lemezre telepítse kérdés nélkül hanem inkább a D-re?

Nem tudom, nincs Windows-om, Linuxot használok, így vírusirtókban nem vagyok otthon. Viszont inkább a munkafile-okat tenném a D:-re, a rendszerhez tartozókat inkább a C:-re.

Amúgy annak érdekében, hogy használni lehessen a gépet, mindenképpen fel kellene szabadítanod helyet.
Előzmény: gázrózsa (8873)
gázrózsa Creative Commons License 2010.06.15 0 0 8873

hmmm... köszi ez elég részletes volt... talán valamit meg is értettem belőle :) csak halkan kérdezem hogy a HDD az egy másik meghajtó?

már mindent töröltem... de lehet a C meghajtó eleve pici... van rajta sok minden amiről fogalmam sincs hogy valóban szükséges e (kikin, microsoft silverlight és még elég sok egyéb is :S)

azt meglehet valahogy oldani h a vírusírtót ne a C lemezre telepítse kérdés nélkül hanem inkább a D-re?

Előzmény: locsemege (8872)
locsemege Creative Commons License 2010.06.15 0 0 8872
CCleaner-t ne használd, hiszen egy ilyen programnak nyilván fogalma sem lehet arról, hogy egy registry bejegyzésre szüksége van valamelyik programnak, vagy nincs. Honnan tudja például, hogy a

nyuszi_fule="lekonyul"

értékadásra szüksége van-e valamelyik alkalmazásnak?

Ami a sütiket illeti, azok rövid textfile-ok, mnimális helyet foglalnak, így azzal nem sokat segítettél. Nézd meg, mi visz sok helyet. Vélhetően van néhány gigabyte-nyi zenéd, videód, ezeket kellene kiírni külső adathordozóra, s törölni a HDD-ről, vagy a gépbe tenni egy nagyobb HDD-t, illetve a jelenlegi mellé egy másikat.
Előzmény: gázrózsa (8870)
locsemege Creative Commons License 2010.06.15 0 0 8871
A töredezésmentesítéstől semmivel sem lesz több helyed. Az csak arra szolgál, hogy a file-od a HDD-n fizikailag is egymást követő foglalási egységekben legyen, ezáltal ne kelljen feleslegesen mozgatni a HDD fejét, s várni a pozícionálási időkre. Tehát alapvetően a file-ok elérése lesz gyorsab, a hely ugyanannyi marad.

1-gyel, 2-vel, stb. jelölöm az 1-es, 2-es, stb. file foglalási egységeit, X-szel az üres helyet. Kezdetben írjunk ki egy file-t:

111111111XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Írjunk ki egy másikat:

11111111122222222222222222XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Töröljük az elsőt:

XXXXXXXXX22222222222222222XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Írjunk ki egy harmadik, a törölt elsőnél hosszabb file-t:

333333333222222222222222223333333XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Látható, hogy a harmadik file két felé fragmentálódott. Töredezésmentesítés után ugyanez:

333333333333333322222222222222222XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

A szabad hely nyilván ugyanannyi maradt, viszont immáron egymást követő foglalási egységekből olvasható fel a file, nem kell olvasás közben átugrani a közbeékelődött 2-es file-t, s utána folytatni a 3-as felolvasását a HDD-ről.
Előzmény: gázrózsa (8868)
gázrózsa Creative Commons License 2010.06.15 0 0 8870
onnét is töröltem... :S teljesen üres. és a sütiket is és mindenféle felesleget, bár nem magamtól volt ennyi eszem, hanem a CCleaner program segített :)
Előzmény: robicsek (8869)
robicsek Creative Commons License 2010.06.15 0 0 8869
a Lomtárbol is töröld amit törölsz. A toredezettsegmentesitéstől nem lesz több szabad hely, az csak átrendezi.
Előzmény: gázrózsa (8868)
gázrózsa Creative Commons License 2010.06.15 0 0 8868

sziasztok!

segítséget szeretnékl kérni... nem igazán értek a számítógépekhez... bár ezzel dolgozom, de a háttérről nem sokat tudok. :S

rendszeresen üzenetet kapok, hogy a C meghajtó megtelt, töredezettségmentesítem rendszeresen és bár már rengeteg programot töröltem, hely mégsem lett több. :S

gondoltam hogy a D lemezre másolom az avira vírusirtót, de persze nem sikerült, a C-ről töröltem és újból szeretném telepíteni, kijelöltem hogy a D-re töltse le magát... azonban a telepítésnél már nem kérdezi ezt meg és a C-re kerülne ha nem kapnám ezt a hibaüzenetet: there is not enough disc space on the selected partition... vagyis h nincs hely ismét.... ááá! :S

minden segítséget örömmel vennék!

igazából lennének további kérdéseim is... de félek h már ennyi is gááz. :)

harpokratesz Creative Commons License 2010.05.09 0 0 8867
a free letöltős változata csak keresésre elég, írtani nem fog, így nem sokat ér.

a legjobb kémprogi írtó ez a három:
1. Counterspy (www.sunbelt.hu oldalról letölthető a 15 napos free verzió vagy a VIPRE vírus-és kémprogi írtó 30 napos ingyenes változata, ami tartalmazza ezt is).
2. a-squared free (www.origo.hu oldalról letölthető).
3. Malwarebytes' - Anti-Malware free (www.origo.hu oldalról letölthető).

ha fizetőset szeretnél, ajánlom a Sunbelt termékeket (Counterspy - kémprogi írtó és VIPRE - vírusírtó vagy ezek együtt is léteznek, lásd az említett oldalon).
Előzmény: bogipet72 (8866)
bogipet72 Creative Commons License 2010.05.08 0 0 8866
Sziasztok!
Ismeri, és használja valaki a Spyware doctor progit. Ha igen, akkor tudna nekem segítséget nyújtani? De ha ajánlani tud valaki valami hasonló, és jó kémprogram írtót, azt is megköszönném!
Addig is köszönettel: Péter
ingyenvirusirtoklub Creative Commons License 2010.03.16 0 0 8865
Sziasztok Robicsek!

Indítottunk egy klubot a facebookon azoknak, akik ingyenes licencű vírusirtót használnak.

http://www.facebook.com/pages/Ingyen-virusirtot-hasznalok-mert-nem-vagyok-hajlando-fizetni-/409875225872?ref=ts

Kíváncsi lennék a te véleményedre is hogy mit gondolsz arról hogy fizetős vagy ingyenes verziót használjunk. Nincs gyártói preferencia mindegy hogy AVG, AVAST,MS  vagy egyéb. Köszi

harpokratesz Creative Commons License 2010.02.08 0 0 8864
én is használom a VIPRE online verzióját, szerencsére sosem talál semmit. amúgy NOD32 fut a háttérben. szerintem nem csináltál rossz üzletet a cserével, nyugodtan regisztrálhatsz. én évek óta a Sunbelt spyware-írtóját (Counterspy) használom a NOD32 mellett, többször is talált és eltávolított trójait, amit a NOD32 észre se vett. szóval, a Sunbelt vírus-és spyware írtói tuti megbízhatóak és talán jobbak is mint a NOD32. azt azért megjegyzem, ha valamiért gyanús a gép, nem árt több keresővel is átnézni.
Előzmény: Bálint3 (8863)
Bálint3 Creative Commons License 2010.02.07 0 0 8863

A NOD32 licenszem lejárt és nem akartam megújítani, mert mindíg bizonytalan voltam, hogy a mélyreható vizsgálat"-on talált virusokat tényleg eltávolította vagy karanténba tette, illetve amikor feljöttek a gépre, miért nem riasztott. A NOD helyett letöltöttem Sunbelt VIPRE Antivirus+Antispyware virusírtó 15 napos próbaváltozatát, illetve úgy gondolom, hogy még le kellene tölteni hozzá a Sunbelt személyi tűzfalát. Első nekifutásra talált egy csomó nem tudom én mit (sajnos nem írtam le őket), amit eltávolítottam a gépről. A vírusírtóval ismerkedem, ha jónak minősül akkor regisztrálni kellene.

Van-e valakinek tapasztalata a VIPRE-ről? illetve nem tettem rosszat a NOD/VIPRE cserével?

Egyébként azért is megharagudtam a NOD-ra, mert két óráig ketyegett a vizsgálattal, igaz a VIPRE sem sokkal gyorsabb a teljes átvizsgálásnál. Lehet, hogy a gépem lelassult valami miatt?

Köszönettel.

NagyonI Creative Commons License 2010.02.04 0 0 8862
Köszönöm. Boldogabb nem lettem....
Előzmény: robicsek (8861)
robicsek Creative Commons License 2010.02.04 0 0 8861
normális level, akár te is irhattad, vagy nem?
Mert lehet simán az is, hogy valahol a világban van egy olyan PC, amleyiken a te emailcimed meg az övé is megvan, meg egy virus is, és az a harmadik PC kuldözget minden emailcimről mindenhova minden szart.

Ha tenyleg te irtad, akkos meg a macskák játszottak a leveleddel, körbekörbe ment pár routerenm aztán odaért.

Az email az interneten nem ugy lett kitalálva, hogy garantáljan odaérjen, és fpleg nem, hogy a feladó is garantált legyen.
Előzmény: NagyonI (8860)
NagyonI Creative Commons License 2010.02.04 0 0 8860
Tudna-e nekem valaki segíteni??

Az egyik levelezőtársam ma d.u. kapott tőlem dec. 27-én és jan. 4-én postázott levelet. Én a megjelölt dátummal postáztam (az egyikről tudok is, hogy annak idején megérkezett)., ezekez, de ma nem. Az én gépemen nincs nyoma a mai küldésnek, de ő váltig állítja, hogy másképpen az nem történhetett. Esetleg valaki hozzáfért a levelezőmhöz, vagy a macskáim tették.
De akkor ott kellene lennie az elküldött leveleimben, nem????

Vagy teljesen megőrültem?
robicsek Creative Commons License 2010.01.29 0 0 8859
ez kiváló, no tanulságképpen, ugye,
másolva innen: http://esr.fsf.hu/smart-questions_hu.html



Mielőtt technikai jellegű kérdést tennénk fel e-mailen, hírcsoportban vagy valamelyik weboldal chatjén, tegyük meg az alábbiakat:

1. művelet

Nyomozgassunk és kísérletezgessünk a válasz reményében!

Olvassuk el a kézikönyv idevágó részét, hátha ott megleljük a választ.

Olvassuk el a Gy.I.K-ot (FAQ), hátha ott megleljük a választ.

_Próbáljuk megtalálni a választ a weben keresgélve!_

:-)
Előzmény: Péve (8858)
Péve Creative Commons License 2010.01.29 0 0 8858
Köszi a linket, bár már korábban jártam ott, most keményebben nekifeküdtem és végülis megtaláltam ezt a cp akármit a winlogonban. Töröltem, újraindítottam a gépet és már nincs is hibaüzenet! Úgyhogy, hali-gali!
THX!
Csáo!
Előzmény: robicsek (8857)
robicsek Creative Commons License 2010.01.29 0 0 8857
hát, akkor már csak a legjobb barátunk, a gugli marad.

az első találata erre: http://forums.hardwarezone.com.sg/showthread.php?t=2545581
Előzmény: Péve (8856)
Péve Creative Commons License 2010.01.29 0 0 8856
Végigcsináltam mindent ami a wigwam-os linken szerepelt, futtattam az avg-t, a spybot-ot és az ad-aware-t. Egyik sem talált semmit, viszont a rundll hibaüzenet továbbra is megjelenik minden indításnál. Működik minden csak ezt kéne valahogy eltüntetni!
Előzmény: robicsek (8855)
robicsek Creative Commons License 2010.01.28 0 0 8855
te is, mojzi is, itt lentebb irtam, mit kell csinálni.
Előzmény: Péve (8854)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!