Keresés

Részletes keresés

PitykeG Creative Commons License 2020.05.23 0 0 25319

Ez kb. a 28. kriptodevizás piramisjáték...

Előzmény: Párizs73 (25316)
Passzív befektető Creative Commons License 2020.05.21 -1 0 25318

Inkább FXCM, Alfatrader.

Előzmény: Desi456 (25315)
Párizs73 Creative Commons License 2020.05.21 0 0 25317

Én nem úgy látom, hogy legális lenne, persze ebben tévedhetek.

Előzmény: Párizs73 (25316)
Párizs73 Creative Commons License 2020.05.21 0 0 25316

Már több hónapja kapok ismerősöktől ilyen videókat.  Szerintetek ezt mennyire lehet komolyan venni?https://www.youtube.com/watch?v=Upmwq7PfYT4

Desi456 Creative Commons License 2020.05.18 0 0 25315

mi a cég neve? Van némi tapasztalatam az XTB-vel kapcsolatban (CFD-t kínálnak a forex-en)

mert23_ Creative Commons License 2020.01.24 0 0 25312

Hölgyek/Urak! 1:200 tőkeáttéttel milyen brókercéget ajánlanátok?

DadInTrading Creative Commons License 2019.12.18 0 0 25311

Azt hiszem, érdemes figyelni a legfrissebb hírekre, amelyek közvetlenül érintik a piacgazdaságot.

Első kereskedelmi tapasztalatomat az Ildar Sharipov által alapított InstaForex-ben kaptam, amely elősegítette a kereskedelemből származó első profitom megszerzését.

billyjack Creative Commons License 2019.06.23 0 0 25310

Itt vagy még????? Aktív vagy?????? 

Előzmény: margithid (24143)
PitykeG Creative Commons License 2018.12.31 0 0 25307

"egy tisztességes bróker sincs, ha már nagyobb profitról lesz szó?"

Ez tényleg attól függ, hogy a bróker ott van az ellenoldalon vagy nem.

Ha simán csak a jutalékot tesz el, mint az LMAX, akkor nem érdekelt abban hogy bukjál.

Ha viszont közvetlen, vagy közvetett módon az ellen oldalon áll, akkor biztos lehetsz benne, hogy egy bizonyos szint felett szívatni fognak, eltanácsolnak, vagy csak egyszerűen nem fizetnek ki.

Közvetlen módon, ha házon belül marad a kötés, ilyen a legtöbb CFD bróker.

Közvetett módon, ha ugyan STP/ECN a végrehajtás, de a brókered egyben (közvetlen, vagy közös tulajdonlás által közvetett) market maker is a végrehajtási likviditás medencében. Erre közelmúltbeli példa a világ legnagyobb CFD brókere az FXCM, akit jól meg is büntettek emiatt.

Előzmény: forexstrategiak (25302)
PitykeG Creative Commons License 2018.12.31 0 0 25306

Nekem már évek óta van ott számlám.

Noha ez sem tökéletes, de inkább pozitív a tapasztalatom, mint nem.

 

Pro

1. CHF elengedésénél szinte csak ennél a brókernél teljesültek a stop megbízásaim, ami egy nagyon jó pont!

2. Ugyan egyszer itt is belefutottam egy spike-ba SPX-nél, de gyakorlatilag pár óra múlva külön kérés nélkül jóváírták a különbséget.

 

Con

1. Itt is volt spike, ami nem normális.

2. dec26-án nem voltak nyitva, miközben ment a kereskedés az USA-ban, és nem tudtam kötni

Előzmény: forexstrategiak (25305)
forexstrategiak Creative Commons License 2018.12.23 0 0 25305

Utánanéztem, hogy milyen vélemények vannak az FPA-n a LMax-ról, de elég sok negatívumot is olvastam. Habár nem találtam még olyan brókert, akit ne szidtak volna valamilyen problémáért.

Előzmény: PitykeG (25303)
PitykeG Creative Commons License 2018.12.23 0 0 25304

Illetve van aki STP/ECN-nek hirdeti magát, de 500 USD-vel biztos, hogy nem kapsz ECN végrehajtást,

hanem házon belül kötnek rád.

Előzmény: PitykeG (25303)
PitykeG Creative Commons License 2018.12.23 0 0 25303

Szerintem nincs STP/ECN 500 usd bróker. Nem véletlenül.

Ajánlanám pl. az LMAX-ot, de asszem ott is 10000 a minimum.

Olvass itt vissza, vannak sztorik, meg személyes tapasztalatok bőven.

Előzmény: forexstrategiak (25302)
forexstrategiak Creative Commons License 2018.12.23 0 0 25302

Melyik brókert javasolnád, hogy  élőben stp/ecn számlán max $500 letéttel  teszteljem a stratégiát? Vagy úgy gondolod egy tisztességes bróker sincs, ha már nagyobb profitról lesz szó? Milyen személyes tapasztalataid vannak? Jól fogna a véleményed.

Előzmény: SZI2000 (25301)
SZI2000 Creative Commons License 2018.12.23 0 0 25301

A centes számlán a CFD brókernél a bróker ellen játszol. Szerinted

1. simán hagyja majd, hogy elnyerd a pénzét?

2. még ha tisztességesen játszik is és nem kezd csalni, akkor van-e annyi pénze, hogy te minden hónapban duplázzál?


"Ezzel a pénzkezelési (MM) módszerrel könnyen el lehet érni az 50-100% profitot havonta, mivel többszörözéssel, napi 3.75% és heti 20% elegendő, hogy akár megduplázzuk a számlánkat minden hónapban és mindezt minimális kockázattal."

Ajaj, újabb balek a piacon, LOL

Tudom már fejben ott tartasz, hogy 10 dolláros számlából, hogyan fogsz pár hónap alatt 10000-et csinálni, majd 1 milliót.

Az eleje könnyű, de 50000 felett majd nem lesz olyan egyszerű a duplázás.

Egyébként is gondolj már bele: havonta duplázol, akkor 1 év alatt 100 dollárból csinálsz 409 600, 3 év alatt  6 871 947 673 600 azaz 7 billió dollárt, miközben a világ leggazdagabb emberének van kb. 120 milliárd dollárja?

(Egy nulla összegű játék piacán, ahol nem te vagy a bank.)

 

"csak centes számlán" és gondolom mt4-en

majd ha 50000+ számlán nyomod akkor jön az igaz teszt, és akkor kapcsolja be a brókered a szerver oldalon a szivató plugint

addig ez csak játék, itt a piroson is engedik nyerni az első 10000 Ft-os tétet

Előzmény: forexstrategiak (25300)
forexstrategiak Creative Commons License 2018.12.22 -1 0 25300

Kidolgoztam egy új stratégiát napon belüli kereskedéshez, kimondottan a GBP/USD valutapárra 1 órás chart-on. Már egy ideje tesztelem és elég hatékony. Természetesen nem minden pozíció nyerő, sőt veszteséges nap is becsúszik, de átlagban nyereséges. Take profit: 60pip, stop loss: 20pip, tehát a nyereség-veszteség arány 3:1. Egy pozíció kockázata a saját tőke 0.5 %-a, egy órán belül 4 pozíció nyitható: egy piaci végrehajtással, az 1 órás gyertya nyitásakor, 3 pedig limit pozíció lesz, 5, 10 es 15 pipre a nyitástól. 4 pozíció kockázata: 2%. Maximum 8 pozíció lehet egyidőben nyitva, tehát a maximális egyidejű kockázat 4%. Ezzel a pénzkezelési (MM) módszerrel könnyen el lehet érni az 50-100% profitot havonta, mivel többszörözéssel, napi 3.75% és heti 20% elegendő, hogy akár megduplázzuk a számlánkat minden hónapban és mindezt minimális kockázattal. A belépési pontok a legfontosabbak, de mégis legtöbben a pénzkezelésen buknak el. A stratégiában minden lépés részletesen le van írva magyarul. Akit komolyan érdekel és már van tapasztalata a forexen, további információkért írjon a forexstrategiak82@yahoo.com email-cimre vagy facebookon: https://www.facebook.com/forex.strategy.946. Január 7-től kezdve pedig élőben is segíthetek a beállításoknál, akit érdekel, mivel én is élő számlán fogom alkalmazni ezt az új stratégiát.

Herold Creative Commons License 2018.10.09 0 0 25299

Ha érdekel valakit:

https://www.opcioguru.com/landing/30-napos/201809/1/

 

(30 napos Opciós Képzés most ingyen elérhető!)

vejuci Creative Commons License 2018.08.07 0 0 25298

de ne az indexforumon, mert ide eleg ritkan jarok, hanem: judit.veliczky@gmail.com. 

koszi, ha irsz.

Előzmény: vejuci (25297)
vejuci Creative Commons License 2018.08.07 0 0 25297

Szoktak hivatkozni, amikor nem HUF-ban fizetsz az iForex-szamladra az EUR-HUF arfolyamra, amikor az altalad felvett es altaluk visszaigazolt kpfelvetelednel kevesebbet utalnak. Szoktak hivatkozni, ha kartyaval fizetsz be az iForex szamladra, a kartyatarsasagra (Mastercard, Visa), vagy szoktak hivatkozni a lakossagi szamladat vezeto bankodra, hogy ok nem irjak jova a szamladon a penzt, pedig ok, az iForex mindet elkuldtek, hat lathatod a szamlaegyenlegeden. Altalaban 10%ot tartanak ezekkel az indokokkal vissza maguknak, amit szerintem nyugodtan nevezhetunk lopasnak. Ha ezek barmelyike elofordult veled az iForexnel, kerlek, szolj, irj nekem. Koszi.

Előzmény: vejuci (25296)
vejuci Creative Commons License 2018.08.07 0 0 25296

Sziasztok!

 

Olyanokat keresek, akiket az iForex atvagott kifizetesekkel az elmult 4(negy) evben. Ha 10ezerrel, ha 300 ezerrel vagy ha tobbel, szolj, irj nekem!

Herold Creative Commons License 2018.06.24 0 0 25295

A volatility index esetében érdemesebb szerintem opciós stratégiával kereskedni.

Előzmény: PitykeG (25290)
Maxtion Zenaxus Creative Commons License 2018.06.24 0 0 25294

Szerintem elbeszélünk egymás mellett. A lényeg az, hogy nem kell mindig az összes pénznek a rulettasztalon lennie. Nyertünk valamennyit, egy részét levesszük az asztalról. Aztán kijön a zöld nulla, bukjuk, ami az asztalon van, de amit már megnyertünk, az nem veszik el. Aztán esetleg újrakezdhetjük a játékot abból a pénzből, ami nálunk van.

Előzmény: PitykeG (25292)
PitykeG Creative Commons License 2018.06.24 0 0 25293

És ezzel nem azt mondom, hogy nem lehet nyerni a tőzsdén, nem lehet megélni belőle.

Csak azt, hogy lehetetlen folyamatosan több száz-ezer% hozamokat csinálni egy bizonyos összeghatár felett.

Szerencsés esetek mindig vannak, amik bekerülnek a hírekbe is. De után arról általában nem írnak, hogy bukja el utána az összes pénzét az illető, mert azt hiszi ami egyszer bejött, az után mindig működni fog ugyanúgy.

Előzmény: Maxtion Zenaxus (25291)
PitykeG Creative Commons License 2018.06.24 -1 0 25292

Még mindig nem érted. Lehet, hogy csak 0,001% eséllyel történik meg, de amikor igen, akkor mindened elviszi.

Olyan, mint a rulettben a zöld nulla. Az is baromi ritka esemény, de amikor kijön, akkor az összes piros-fekete tét bukik.

Előzmény: Maxtion Zenaxus (25291)
Maxtion Zenaxus Creative Commons License 2018.06.24 0 0 25291

Na ezt a  VIX shortolast majd kiprobalom. De amugy eppen ez a lenyeg h 4 evig mukodott a  strategia. Tehat egy adott veletlen idopontban nagyon kicsi volt az esely arra, hogy valami egetrengeto valtozas tortenik. Ha ez az ember lenullazodott az adott esemeny miatt akkor csak magara vethet. 

Előzmény: PitykeG (25290)
PitykeG Creative Commons License 2018.06.24 0 0 25290

Pedig megtörténik. Idén robbant fel az egyik népszerű VIX ETF, pedig 1988-ig volt backtesztelve.

Tuti stratégia volt évekig a VIX shortolása (=VIX short ETF longolása). Egy fazon 100k USD-ből csinált 4 milliót ezzel 4 év alatt.

Annyira tutinak érezte már magát, hogy a rokonság pénzét is elkezdte forgatni.

Aztán eljött a nap, amikor a VIX felrobbant és soha nem látott mértékben emelkedett napon belül.

A VIX short ETF meg hirtelen lenullázódott. Emberünk elbukta az addigi összes nyerőjét, plusz a rokonság összes pénzét. Stop loss-a nem volt, mondjuk nem is ért volna vele semmit, mert másnapra bezárták a VIX ETF-et, mindenki elbukta mindenét, aki benne volt.

A VIX viszont a nagy pánik után megint esni kezdett, szóval az alap stratégia megint működött.

Csak a stratégia megvalósítása nem volt tökéletes.

 

Itt egyébként az volt még a buktató, hogy mivel a VIX shortolása annyira tutinak nézett ki, hogy majdnem mindenki ezt csinálta. Ezért nagyon egyoldalú lett a piac. Egy kvázi nullaösszegű játék piacán, ha mindenki ugyanarra fogad, akkor hogy a fenébe fog mindenki nyerni?

 

Tehát ha annyira tuti egy stratégia, hogy mindenki elkezdi alkalmazni, akkor az éppen emiatt kezd el nem működni. Ez a tőzsde.

Előzmény: Maxtion Zenaxus (25289)
Maxtion Zenaxus Creative Commons License 2018.06.23 0 0 25289

Nem gondolom, hogy ami 20 évig működött, az nagy valószínűséggel pont akkor kezd el nem működni, amikor alkalmazni kezdik. De akkor igen, 1., 2. vagy 3-as pont.

Előzmény: PitykeG (25288)
PitykeG Creative Commons License 2018.06.23 0 0 25288

Ok, próbálod automatizálni, kizárni az érzelmeket.

Ez megint nem fog menni teljesen, mert 

szépen kitalálsz egy stratégiát, leprogramozod, optimalizálod, back teszteled 20 évre és úgy tűnik innen már egyenes az út, hogy Mészáros Lőrincet letaszítsd a trónról.

A piac meg változik, mindig változik. Ami 20 éven át működött, egyszercsak elkezd nem működni, és a tuti stratégia elkezd veszíteni... és itt jön megint az emberi psziché amit nem lehet kizárni.

Most akkor mi a fenét csinálj?

1. A stratégia tuti jó, ez csak egy átmeneti gyengeség, magára fog találni.

2. Itt valami nem kóser, de újraoptimalizálod, kijavítod és megint jó lesz.

3. A piac végleg megváltozott, ezen mér nem segít semmi. Ki kell dobni és valami gyökeresen újjal próbálkozni.

Ezt nem lehet automatizálni, ez egy emberi döntés lesz, amit a saját pszichéd fog befolyásolni.

És ráadásul abban a pillanatban egyáltalán nem lehet tudni, hogy melyik lesz a helyes döntés, majd csak utólag.

És megint eljutottunk a kezdőpontra, amikor ki akartad zárni az emberi gyengeséget!

Előzmény: Maxtion Zenaxus (25287)
Maxtion Zenaxus Creative Commons License 2018.06.23 0 0 25287

Köszönöm a válaszaidat! Alázattal próbálok a piac felé fordulni. Ha el kell bukni, akkor el kell bukni. Alapvetően pszichológiai alapú érveket hozol fel a profitszerzés ellen. Ezeket megpróbálom a minimálisra csökkenteni, például azzal, hogy beletanulok a kereskedés programozási részébe, szimulációkat futtatok, előre kidolgozott stratégia alapján dolgozom. Excelben már csináltam ilyeneket, ott egy profitábilis stratégiát tudtam összehozni, teljesen egyszerűen.

 

Ha lesz időm, akkor visszaolvasok a topicban is.

 

Ha nyerni nem is nyerek, legalább VBAztam, R-eztem egy jót.

 

 

Előzmény: PitykeG (25286)
PitykeG Creative Commons License 2018.06.23 0 0 25286

"hogy a 10%-os mozgások nagyon ritkák, ha addig elég profitot vettünk ki, akkor nem baj, ha a bentlévő tőkét elviszi. "

Ez nem működik, mert sokáig fogsz kicsiket nyerni és felbátorodsz, elalszik az óvatosság, egyre nagyobb pozikat fogsz nyitni és bele fogsz futni egy nagy bukóba, ami sokszorosát elviheti az addig nyerődnek.

Ezt hiába mondja el bárki, nem fogod elhinni amíg magad nem tapasztalod.

 

"1 dolláros take profittal kötök, csak EURUSD-t, csak shortot."

Tehát skalpolsz, ez addig működik amíg meg nem fordul az EURUSD és emelkedni nem kezd, úgy hogy vissza se néz erre a szintre évekig.

Pl. amikor az ECB is majd elkezdi emelni a kamatokat, akkor ez fog történni jó eséllyel

 

Olvass vissza kicsit régebbi sztorikat itt. Nincs semmi új abban amivel próbálkozol, előtted már sokan megpróbálták és senki nem lett belőle gazdag.

 

Előzmény: Maxtion Zenaxus (25284)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!