Keresés

Részletes keresés

Babszi75 Creative Commons License 2012.10.02 0 0 106

Sziasztok!

Decemberben,karácsonykor mennénk Tennerifére.Kb. milyen időre számíthatunk akkor??

manoka0020 Creative Commons License 2012.04.24 0 0 104

sziasztok tud valaki melot ajalani las palmason vagy esetleg oldalt ahol keresgelhetek.elore is koszonom a szegitsegeteket,fontos volna.tavaj voltam kint 2 hetet las palmason es miota haza jottem folyton az jar a fejembe hogy barmi aron vissza akarok menni.imadom........

canariashome Creative Commons License 2012.03.23 0 0 103
Előzmény: E.Gyöngyi (97)
nagy szél fúj Creative Commons License 2012.03.11 0 0 102

Csak egy hetünk lesz, megnézzük Lanzarotét, és átnézünk a következő évi célpontra. :-) Sokkal jobb ez az ár, amit én láttam a neten. Szállásokkal kapcsolatban milyen tapasztalataid vannak? Két apartmant néztem ki, de még nem tudtam eldönteni melyik legyen. Tisalaya vagy Guinate.

Előzmény: Sparks (101)
Sparks Creative Commons License 2012.03.10 0 0 101

Ahh látom itt vagy és éppen Lanzarote lesz :) Fuerteventurára átmenni kb. 12 euro/fő áron lehet egy kis hajóval. Legalábbis mi így mentünk át, járt óránként, kivéve 12-15 (azt hiszem, de lehet későbbig nem ment) óra között. A többi szigetre Fred Olsen vagy Naviera Armas hajókkal lehet menni vagy repülővel, de ezek az árak nagyon változatosak érdemes megnézni a neten. Ha csak Fuertére mennétek át, akkor a hajó a jó megoldás. Mi Lanzaroten voltunk 8 éjszakát majd átmentünk Furtére 4 éjszakára, de szerintem Fuerteventura is megérdemel ennél több napot is. A strandok ott nagyon klasszak, Lanzaroten viszont több a látnivaló. Lanzarotera is elég kb. 1 hét, hogy mindent kényelmesen megnézz. Kb. ennyi jutott hirtelen eszembe :) 

Előzmény: nagy szél fúj (100)
nagy szél fúj Creative Commons License 2012.03.10 0 0 100

Sziasztok!

Azt szeretném megtudni, hogy lehet a legolcsóbban közlekedni a szigetek között? A szállás Lanzarotén lesz.Első út, minden tapasztalatot örömmel fogadnék!

Remélem jár valaki erre.... :-))

E.Gyöngyi Creative Commons License 2012.03.10 0 0 99

Köszönöm az infókat! Utánanézek mindennek, aztán meglátjuk. :-)

Előzmény: wzindbad (98)
wzindbad Creative Commons License 2012.03.09 0 0 98

Szerintem mindig az a legolcsóbb, ha repülőtéren veszed fel és ott adod le. (Ha késő este érkezel, nyitva tartják az irodát, de plusz díjat számolnak hozzá.)

 

Mi az egyik alkalommal az AutoEurop-on (közvetítőn) keresztül foglaltunk és ott a Goldcar kocsiját kaptuk. A Goldcarnál olcsó a bérlés, de kötelező üzemanyag-vásárlás van, ami megdobja (+ van egy kis trükközés a "teli tankkal"). 

 

A másik cég, amikor egyedi kéréseink voltak: a  reservas@faycan.es -  ezek nagyon jó fejek voltak, és jobb kocsit kaptunk + nem volt benzin trükközés. A benzin egyébként olcsó, kicsit több mint egy euró.

De tele van a sziget kölcsönzőkkel, pl. sok Cicar-os kocsi is futott.

 

Nézzétek meg, hogy hova akartok menni. A hegyekben a legkisebb Daciát nagyon kellett nyomni :) Nagyon változatos a sziget. Érdemes bejárni.

Előzmény: E.Gyöngyi (97)
E.Gyöngyi Creative Commons License 2012.03.09 0 0 97

Nagyon pang ez a fórum sajnos...

Valaki tud nekem pár okos tippet írni a Gran Canarián való autó bérlésről?

Hogyan olcsóbb: idehaza neten foglalni vagy pedig odakint, mondjuk a reptérre érve?

Tudunk-e úgy autót bérelni, hogy San Augustinban vesszük fel az autót a nyaralásunk 4. napján, majd a nyaralásunk utolsó napján a repülőre felszállás előtt adjuk le a reptéren?

Kérlek írjatok pár praktikus tippet!!

wzindbad Creative Commons License 2012.03.05 0 0 96

Lehet, hogy elkéstem...

 

Úgy emlékszem, h a Nemzeti Park honlapján kell bejelentkezni; naponta egy spanyol, ill angol nyelvű csoport megy reggel, három órás gyalogtúrára. A buszból nem lehet kiszállni és kb. 40 perc a túra. Egyébként, egyénileg nem lehet sétálgatni a Nemzeti Parkban egyáltalán.

Előzmény: katihurghada (95)
katihurghada Creative Commons License 2012.01.11 0 0 95

Segítségedet kérem. Kiscsoportos vezetett túra mennyit mutat meg abból a tájból ami busszal bejárható - ha van összehasonlítási alap, ha nincs akkor mi látható a Parkból. Hol lehet jelentkezni és mennyibe kerül?

Előzmény: wzindbad (94)
wzindbad Creative Commons License 2012.01.06 0 0 94

Mi három szigeten voltunk (egy úton). Gran Canariát és Lanzarotét csak ajánlani tudom, Fuerteventurát inkább csak azoknak, akik szörfözni akarnak. Gran Canariáról repülővel - BinterCanarias-szal - mentünk át Lanzarotéra (nem volt túl drága). Lanzarotéról a bérelt kocsival Fuertére komppal, és ott adtuk le a kocsit (a Faycan.es-szel leleveleztük, h átvihetjük komppal).

 

Autóbérlést javaslom, mert nagyon sok látnivaló van sokfelé mindkét szigeten. (A GoldCar-ral jobb vigyázni, mert trükköznek a benzinnel - általában üres tankkal kell leadni) Gran Canarián Puerto de Moganban laktunk. Arrafele nagyon szép vadregényes vidék van. Lanzarotén Playa Blancán a Natura Gardens Apartmentsben, ami szuper szállás volt (jó, kicsit turistás környék). Ezt a netreservas.com-on foglaltuk.

 

És még valami: ha valaki szeretne a vulkáni Timanfaya nemzeti parkban kiscsoportos vezetett túrára menni, jelentkezzen be jó előre a neten, mert különben nincs hely!

 

Előzmény: katihurghada (91)
vipcsi Creative Commons License 2011.12.20 0 0 93

A sós víz a szórakozóhelyeken divat,gondolom senkinek nem kell magyarázni miért. Nincsenek nagy igényeim,de ha a szállodában a fürdővíz sós lenne,még aznap kijelentkeznék onnan. Tengerben jó úszni ,pancsizni,de fürödni /tisztálkodni nem/ szerintem.

Előzmény: tavasz21 (90)
me_mo Creative Commons License 2011.12.20 0 0 92

Köszönöm az információkat!

Szóval repülő... akkor át kell gondolnom a foglalást. :)

Előzmény: katihurghada (91)
katihurghada Creative Commons License 2011.12.19 0 0 91

Bennfentes nem vagyok, de véleményemet megírom.

Egyik szigetről a másikra nem lehet hivatalosan átvinni a bérelt autót, de nem is éri meg, repülővel gyorsabb, egyszerűbb átmenni Lanzarotéra. Lanzarote jó döntés, 3 nap elég is, minket nagyon elvarázsolt a sziget.

Mi előre foglalunk szállást, kényelmesebb a számítógép előtt ülve foglalni mint a helyszínen keresgélni.

Gran Canárián Maspalomasban voltunk és élveztük a dűnéken a meztelenséget (Maspalomas egy nagyon szürke, jellegtelen üdülőváros de a homokdűne fantasztikus), Lanzarotén pedig a naturista faluban volt a szállásunk, onnan jártuk be a szigetet.

Előzmény: me_mo (88)
tavasz21 Creative Commons License 2011.12.19 0 0 90

Nem így van szerintem. Ittam én már sós vizet is csapból,  tengervíz volt, utána vettem észre, hogy ki volt írva. Mindig figyelni kell erre.

Előzmény: csillagcickány (87)
me_mo Creative Commons License 2011.12.19 0 0 89

Nincs nagy nyüzsgés errefelé... :(

Előzmény: me_mo (88)
me_mo Creative Commons License 2011.12.15 0 0 88

Sziasztok,

 

január végén szeretnénk menni Gran Canariára, de gondoltuk megnéznénk valamelyik másik szigetet is.

Két kérdésem lenne "bennfentesekhez". :)

 

- Ha mondjuk 3 - 3 éjszakát akarunk tölteni Gran Canarián ill. Lanzarotte-on érdemes előre foglalni szállást, vagy könnyen talál az ember helyben is.

 

- Bérelt autóval nem gond a kompozás ugye?

 

Köszi, előre is!

csillagcickány Creative Commons License 2011.12.11 0 0 87

Köszi a választ! :)

Előzmény: vipcsi (86)
vipcsi Creative Commons License 2011.12.10 0 0 86

Szerintem az EU területén mindenütt iható a csapvíz,Mallorca,Ibiza,Lanzarote-n mindig forralás nélkül ittam. Egyiptomban még fogmosásra sem használtam,van benne valami fertőzés,amihez a helyiek hozzászoktak,immunizálódtak de európai embert lever a lábáról szó szerint.

Előzmény: csillagcickány (85)
csillagcickány Creative Commons License 2011.12.10 0 0 85

Sziasztok!

 

Februárban megyünk Gran Canariára "nyaralni". Az lenne a kérdésem, hogy milyen a higiénia?

 

Azt tudom, hogy nem lehet csapvizet inni (talán mert a tengervízből nyerik?!), de ugye nem kell a hasmenéses betegségektől tartanom, mint Egyiptomban? Ehetek gyümölcsöt, ihatok olyan italt, amiben van jégkocka?

 

Illetve van valakinek tapasztalata a PR Diving Centre-el vagy a Pro Surf Centre-el?

 

Köszi a választ előre is!

homaro Creative Commons License 2011.12.09 0 0 84

Sziasztok!

 

Ha esetleg érdekel valakit, Tenerifén eladó üdülési jog. Illetve kiadó, amíg nincs rá vevő :)

 

Részletek itt: http://tenerife.medoc.hu

 

Rosaly62 Creative Commons License 2011.12.02 0 0 83

Szia...Az oldal amire akadtam még 2006-os ,,én most készülök Kanárira és vendéglátós vagyok,,,5évig elismert szakácsnö Ausztriában

 

Az éghajlat miatt választottam,,,nem birom azAusztriai Si-Paradicsomba hosszu a tél,,nem szeretem...kérdésem szükségem lenne segitségre...

 

Ha tudsz kérlek válaszolj!Köszönöm:Rosaly

Előzmény: canaria.hu (25)
alex321 Creative Commons License 2011.11.09 0 0 82

Szerintem az 50 Eur. (15e Ft)körüli ár verhetetlen egy közvetlen járatra,csak a pozsonyi reptérre kell vhogy eljutni...

Előzmény: alex321 (81)
alex321 Creative Commons License 2011.11.09 0 0 81

http://www.bookryanair.com/SkySales/FRCustomSelect.aspx

ez Pozsonyból indul,de legalább viszonylag olcsó.

Előzmény: szkati (76)
Gianluca Vialli Creative Commons License 2011.09.14 0 0 80

Szia!

 

s.istvan.gy@gmail.com itt el tudsz érni.

Előzmény: tildasfarm (79)
tildasfarm Creative Commons License 2011.09.14 0 0 79

Szia Gianluca!

 

Szeretnék neked írni privát üzenetet, de nem tudom, itt hogyan lenne megoldható, mert nem vagyok egy nagy fórumozó sajnos. :)

 

Viszont ide nem nagyon írnék. Van valami címed, ami nem titkos?

 

Köszi előre is!

 

 

Előzmény: Gianluca Vialli (78)
Gianluca Vialli Creative Commons License 2011.09.04 0 0 78

Szia! Hova költözöl, melyik szigetre? Én Gran Canarian éltem/dolgoztam. Vannak munkaügyi központok, ráadásul a munkavégzés előtt a helyi rendőrségre is el kell menni, egy pecsétért. Én csak azt tudom mondani amit láttam tehát eléggé szubjektív a véleményem. A helyzet nem igazán jó most a Kanárin szigeteken sem, baromira nagy a munkanélküliség ráadásul az adott üresedésre próbálnak helyieket benyomni. Én a vendéglátásban dolgoztam, de azért a munkáért is szinte harcolni kellett... nagyon sok ember járkál Cv-vel a kezében étteremekbe, szállodákba stb. Egyébként sok magyarral fogsz találkozni..  Milyen területen szeretnél elhelyezkedni? Én Puerto Ricoban laktam, nem messze Maspalomastól és nem annyira jók a tapasztalataim a környező településekkel kapcsolatban (munka terén) A kérdésedre hogy hogyan tudnál érdeklődni a kinti lehetőségekről.. nem lehet érdemben válaszolni sajnos... ha szerencséd van találsz munkát.. én találkoztam olyan fiatal magyar párokkal akik hónapok alatt nem találtak semmit sem. Pesze azért SOK SIKERT!

Előzmény: radvankata (77)
radvankata Creative Commons License 2011.08.26 0 0 77

Sziasztok,jövöre tervezem akiköltözést,igaz én dolgozni szeretnék kint..tudnátok esetleg vmi infot,hogyan tudnék itthonról érdeklödni affelöl,hogy van e kint munkalehetöség?

Előzmény: Gianluca Vialli (75)
szkati Creative Commons License 2011.08.16 0 0 76

Mi meg valamikor februárban szeretnénk menni, úgy talán a közepén. Hogyha találsz jó kis repülőjegyet, akor örülnék, ha megmondanád, hogy melyik légitársaság repüli be télen is.

Előzmény: britishshortcat (74)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!