Keresés

Részletes keresés

ORANGE6 Creative Commons License 2010.07.22 0 0 558
Sziasztok!

Kedvet kaptam a leírásaitok után egy családi ausztriai vidámparkozáshoz. A Marchenparkot ajánlotta Vighy. Az lenne a kérdésem, hogy itt vannak dögösebb vidámparki játékok (látom, hullámvasút van), vagy ez olyan osztrákos umcaccaumcacca bénaság? Gondolom értitek, mire gondolok, és nem akarok senkit ezzel megbántani, de az ilyen mozartos minimundusos bőrnadrágos mókás izék engem nem érdekelnek.

Vagy van olyan vidámpark, ahol komolyabb játékokat találnánk? A magyarok tudom hogy gagyik és drágák, Ausztria meg közel van...
Előzmény: vighy (539)
kulacs Creative Commons License 2010.07.20 0 1 557
Az idén nyáron visszatértünk a Mirabilandia parkba. Elkészült egy igazán remek hullámvasút, az I-SPEED. Ilyenen még nem ültem ezelőtt. Az induláskor kilő eszméletlen gyorsulással, így kapja meg a kezdeti mozgási energiát. Nem kell a magasba felkattogni, egyre nagyobb aggodalmak között. Amint elindul nincs idő félni, egyből az élvezeté a főszerep. Az elsősorba külön várakozó sorból lehet bejtni, de azt is érdemes egyszer végigvárni. Talán csak a kapacitása az ami nem egfelelő, hiszen egyszerre csak 12-en tudnak ráülni.
A Mirabilandiában is bevezettek express bejutási lehetőséget. Kicsit borsos áron 1 fő 20€, 5 fő 60€. Egy kis elektromos kütyüt kapsz azzal kérhetsz expressz időpontokat minden játékhoz.
A kétnapos belépési lehetőség maradt, a belépő 31€ egy felnőtnek, 25 a gyerek.

Kulacs
Réky12 Creative Commons License 2010.05.12 0 0 556
Beszélnek angolul is!Sok helyen ki is van írva angolul minden!
Ha rám hallgatsz nyitásra menjetek! ;)
És vállaljatok be mindent! :-D
Állati jó hely!
Nekem ő volt a kedvencem!Az induláskor a 4.2G az nagyon odab...ot!
Előzmény: DomAti (555)
DomAti Creative Commons License 2010.05.12 0 0 555
Köszi az info-t!
Angolul el lehet egyébként boldogulni arrafelé, vagy jó ha tud spanyolul vmit?
Előzmény: Réky12 (554)
Réky12 Creative Commons License 2010.05.12 0 0 554
Szia!Mi 2 éve voltunk ott szeptemberben,és szerencsére már "mindenki hazament",így nem kellett sokat várni semmire!
Azért 1-2 játékra igen,de abszolút nem vészes!Arra készülj,hogy az a hullám vasút,mely fából készült,és két pálya fut egymás mellett,az plusszban fizetős!Az sajnos nem ingyenes!
Előzmény: DomAti (552)
DomAti Creative Commons License 2010.05.12 0 0 553
A megnéz funkció elrontotta az előbb linket
link
Előzmény: DomAti (552)
DomAti Creative Commons License 2010.05.12 0 0 552
Sziasztok

Kinéztem nyárra Port Aventurát, láttam hogy néhányan írtátok hogy drága a belépő.
Ezen a <a href="http://www.portaventuraholidays.co.uk/searchresults.php?resortid=531&adults=1&children=0&child1=&child2=&child3=&child4=&child5=&child6=&child7=&child8=&infants=0&numrooms=1&depvariance=3&packagetype" target="_blank">szálláson</a> 370 EUR-ért a közelben félpanzióval van belépővel, ez elég jónak tűnik.
Augusztus végén , szeptember elején tömegre kell-e számítani vajon ott? Sorbanállás sok idő?

Köszi!
sz.h Creative Commons License 2010.04.19 0 0 551
Nagyon jó lesz Neked.Az Europa Park klassz hely.Hol foglaltál szállást?Rustban?
Előzmény: Khill (550)
Khill Creative Commons License 2010.04.15 0 0 550
Olvasgattam az irományokat. Én most készülök júniusban az Europa Park-ba. Remélem sok élménnyel leszek gazdagabb. Szerencsére szállást a közelben találtam, így 2 felhőtlen napot szentelhetek az összes fergeteges játéknak...
681109 Creative Commons License 2010.04.07 0 0 549
a műhód szerint nincs egész 10 km-re

http://maps.google.hu/maps?hl=hu&client=firefox-a&hs=mZS&rls=org.mozilla:hu:official&q=ravenna&um=1&ie=UTF-8&hq=&hnear=Ravenna+RA,+Olaszorsz%C3%A1g&gl=hu&ei=rVa8S5moKoKMONXnne8H&sa=X&oi=geocode_result&ct=image&resnum=1&ved=0CAsQ8gEwAA
Előzmény: BorosRita (547)
BorosRita Creative Commons License 2010.04.07 0 0 548
csak fentebb hozom a topicot, hátha valaki válaszol!
BorosRita Creative Commons License 2010.04.05 0 0 547
és kb hány km a mirabilandiától a tenger?
BorosRita Creative Commons License 2010.04.05 0 0 546
hali!
a mirabilandia és gardaland közül melyikben van több hullámvasút, adrenalin növelő játék?
esetleg van valami bevált, viszonylag olcsó kedvelt szállás a környéken?
kösy
kulacs Creative Commons License 2010.04.05 0 0 545
Ja tényleg nem kabátos a Dragon Khan. De érdemes ellátogatnod a Gardalandban illetve az Európaparkba. Nálam a Port Aventura nem tud felkerülni az európai dobogóra.

Üdv.:

Kulacs
bananas Creative Commons License 2009.12.14 0 0 544

"Mi kabátosnak hívjuk ezt a fajtát, mert úgy lógnak a vendégek rajta mint a kabátok a vállfán."

 

Nem tudom, mire gondolsz pontosan, de a DK nem felsősínes hullámvasút, hanem hagyományos kialakítású. Tehát nem lógsz rajta (mint Mirabilandián), hanem simán ülsz benne.

De igazán azon lepődtem meg, hogy azt írtad, nem túl nagy. Pedig, ha jól tudom ha a Dragon Kahn nem is a legnagyobb Európában (talán legtöbbször fordul át), de PA területre sztem a legnagyobb. Gardalandon nem voltam, de a Mirabilandiánál és Alton Towersnél biztosan, de érzésem szerint még a New Jersey-i Six Flags Great Adventure-nél is.

Nekem egyébként abszolút a kedvencem Port Aventura, DK-n kívül Hurakan Condor, Furis Baco, vizes mutatványok, show műsorok, a környezet elképesztő igényes kialakítása és a jófej személyzet miatt is. A sorbanállással ezekszerint nem volt szerencsétek, én csak egyszer jártam meg a nagy tömeggel (kb.10 alkalomból), katalán ünnep volt, nem tudtuk. Ilyenkor és hétvégén nem szabad menni. Az Express opció viszont alapból egy jeggyel csak 1 alkalommal használható.

Nem túl olcsó a belépő, de costa bravai nyaralással összekötve szervezetten transzferrel együtt belépőjegy árért elvisznek.

Előzmény: kulacs (542)
kulacs Creative Commons License 2009.12.14 0 0 543
Szintén idén nyáron voltunk a Gardalandban is (kb ötödször)
Itt is bevezettek valami expressz kártyát, ezzel várakozás nélkül lehetett igénybe venni 8 attrakciót. Lehetett választani Family és Extrém kártya közül. Volt olyan attrakció amelyikre kétszer is igénybe lehetett venni a kártyát.
Ezek a kártyák 10 Euroba kerültek, de ezek nélkül valódi kínszenvedés a sok sorbanállás. A jegy így sem volt drágább mint a Port Aventurába, de azért a Gardaland az klassisokkal veri a Port Aventúrát. Az ezévi újdonság a jégkorszak hullámvasút, nagyon jópofa dolog. A többi is mind rendben van. Itt is építettek egy lézer puskás akadály vasutat az egyiptomi diszletbe. Az sem volt rossz.
kulacs Creative Commons License 2009.12.14 0 0 542
A nyáron voltunk a Port Aventurában Spanyolországban. Igen drága és nem túl nagy vidámpark. Borzalmasan sokat kell sorban állni a nagyobb attrakciókhoz. 40-60 percet. Van azonban egy frankó dolog valami expressznek hívják, sajnos elfelejtettem, talán Aventura Expressz vagy mi. A lényege az, hogy a nagyobb attrakciók melett vannak pultok ahol be lehet jelentkezni a játékra, adnak ilyen expressz kártyát, kb akkor lehet használni, mikor a sort egyébként is kiállnánk, tehát ha modjuk 11 órakor kéred akkor 12.00 és 12.15 között lesz érvényes, akkor lehet vele sorbanállás nélkül bejutni a játékra. Ezt nem pénzért adják, csak úgy. Azt hiszem ilyeneket közvetlenül a bejáratnál is lehet kapni, gondolom azért álltak ott annnyian mikor bementünk. Azért frankó mert nem kell sorban álldogálni, mással is eltöltheted az időd. Például megnézhetsz egy táncos show-t. Ez a vidámpark ebben a műfajban nagyon erős.
Ha jól emlékszem egy belépő 45 euró volt, szóval q..va drága. Itt van európa legnagyobb hullámvasútja a Dragon Khan. Mi kabátosnak hívjuk ezt a fajtát, mert úgy lógnak a vendégek rajta mint a kabátok a vállfán. Nincs külön sor ahhoz, hogy az elsősorba kerüljünk, mintpéldául a Mirbilandia Katun, vagy a Gardaland Blue Tornado nevű hasonló berendezéseinél. Ezt mi ki is használtuk. Az elsősorban üllve szenzációs élmény ezeken utazni. Egyáltalán nem forgatja fel a gyomrot. Nem kell görcsösen szorítani, feszíteni. Egyszerűen teli torokból üvölteni kell. Nem hallod úgyse, mert mindenki ordít...
Sajnos csak a fő-főszezonban tart éjfélig nyitva, de az ár az természetesen nem volt kevesebb, noha csak 20 óráig tudtunk maradni.

Kulacs
bopat Creative Commons License 2009.08.15 0 0 541
Jól néz ki, megnézzük.Kösz a tippet.
Előzmény: vighy (539)
padg Creative Commons License 2009.08.15 0 0 540
légyszives írj nekem bővebben a mirabilandiai parkoló lehetőségeiről, tapasztalataidról, mert aug.-ban én is oda szeretnék menni és szeretném megúszni minél olcsóbban. Mivel lakóautóm van és többen mennénk gondoltam a campinget kihagynám. Este a parkolóban omnisztor használata gáz? A 3 éjszakát hogyan érted?........
Előzmény: tclar (537)
vighy Creative Commons License 2009.07.18 0 0 539
Nem változott a Prater, a héten voltunk ott. a dodgem pl 1,50 , de a többi belépő 2-3-5 euró környéke amit én láttam. Ajánlom nektek viszont a Marchenparkot (umlaut a-val). Ez Eisenstadt mellett van. Itt egy két olyan játék van amire 1-2 eurót kell fizetni, de 99%ban a belépő tartalmazza a játékok díját. Felnőtteknek is hatalmas élmény. Nem utolsó szempont, hogy szerintem a kaja sem drága ott, de a döntés a tiétek :) Találtam linket is hozzá: http://www.familypark.at/de/start.html
Kellemes időtöltést bármelyiket is választjátok :)
Előzmény: Szodzsaboj (538)
Szodzsaboj Creative Commons License 2009.07.11 0 0 538
Sziasztok!

Az a helyzet, hogy barátokkal terveztük, hogy egy napra elmennénk egy jó vidámparkba a szomszédos országok valamelyikébe.
Igazából Bécsre gondoltunk először és a Práterre, de ahogy néztem a honlapját itt nincs egész napos belépő, hanem minden menet külön pénzbe kerül, ami elég drága.
Esetleg tudja valaki, hogy ez változott-e? Illetve vélemény róla, milyen drágák a jegyek (azon kívül, ami a honlpapon van, hogy 1-10 euró közöttiek)?

Valamint, ha bárki tud jó vidámparkot a szomszédos országok bármelyikében viszonylag közel (reggel mennénk, este jönnénk), légyszíves írja meg, ha lehet városnévvel vagy honlapcímmel!

Nagyon köszönöm a segítségeteket!

Üdv, Jobi
tclar Creative Commons License 2009.07.07 0 0 537

Én is Mirabilandia fun vagyok, olcsóbb, jobb és kb. ugyanolyan messze van mint Gardaland. Kétnapos a jegy, 4000Ft/nap/fö, verhetetlen. Négyszer voltunk... Egy hely ami nem a lehúzásról szól...Lakoautoparkolás 12 eur/3 éj/4 fö. Próbálj meg ennyiért kempinget szerezni...

Előzmény: bernatp (536)
bernatp Creative Commons License 2009.07.07 0 0 536
Az olaszországi MIRABILANDIA illetve GARDALAND vidámparkok közül én egyértelműen az elsőre voksolok. Mirabilandiában már számos alkalommal voltunk a családdal, és mindig remekül éreztük magunkat, az idei Gardaland viszont akkora csalódás volt, hogy az élményeimet rögvest meg is kell osztanom az érdeklődőkkel.

Gardalandban kevesebb a játék, mint Mirabilandiában, ráadásul azok legtöbbje a két végletnek való: vagy a kisgyermekeknek, vagy pedig az extrém izgalmakat keresőknek. Akik bátrak, de mondjuk átfordulni nem szeretnek, illetve akik "gyávábbak", azok (és mi ilyen összetételűek vagyunk) felháborítóan kevés játékot találnak maguknak. - Mirabilandiában jóval nagyobb a kínálat.

Abban pedig, hogy ha csak egy-két játékra is, de azokra legalább többször felüljünk, 30-45 perces sorok akadályoztak meg (hétköznap, előszezonban). Minden játék bejáratánál egy digitális kijelzőn írják ki a becsült értéket. Szomorú volt a felfedezés, hogy a (szó szerint is) drága idő legnagyobb részét sorban állással fogom tölteni. - Mirabilandiában ilyen kijelzőket nem szereltek fel - nem véletlenül.

A "gyávább" családtagjaim számára pedig az tett be teljesen, hogy a játékok egy jelentős részéről kívülről alig látni, mi történik odabent (a díszletezéssel jóformán elszeparálták őket). Gyakran el sem tudták dönteni, hogy miről szól a játék, és való-e nekik. Így gyakorlatilag mindent kihagytak, és még csak nézelődni sem tudtak. - Mirabilandiában szintén szép a díszletezés, de az nemcsak a játékokban utazóknak szól, és a játékokat is engedik láttatni.

További kényelmetlenség, hogy csak egyetlen nagy "picnic area" (padok asztalokkal) van a parkban, az is a bejárathoz közel - a tolongás ott is nagy. Az utcák pedig általában teljesen árnyékolatlanok, a napon meg lehet sülni. - Mirabilandiában több nagy pihenőterület van, és jobban árnyékolt.

Disznóság volt, hogy a delfinbemutatóért külön 5 eurót (kb. 1500 Ft-ot) kellett fizetni fejenként, a parkba szóló 35 eurós belépő (kb. 10 000 Ft) mellett. - Mirabilandiában minden előadás ingyenes, és a parkba szóló belépő is kb. 5 euróval (1500 Ft-tal) olcsóbb fejenként. (És Gardaland pénznyeléséhez még annyit, hogy a népszerűbb játékok kijárata egy-egy szabályos szuvenírboltba torkollik, amin így kötelező végigmenni.)

Gardaland tapasztalataim szerint tehát egy nagyon szép, de nagyon rosszul "használható" vidámpark. :(

Azoknak, akik a két park között gondolkodnak, egyértelműen (minden szempont alapján) Mirabilandiát ajánlom.

(A vidámparkok honlapjai: http://mirabilandia.it ; http://gardaland.it )
nagyutazás Creative Commons License 2009.06.29 0 0 535
ja, ha ez segít, a zene akkor szólt, amikor a vége felé fölvonultak...
Előzmény: nagyutazás (534)
nagyutazás Creative Commons License 2009.06.29 0 0 534
sziasztok
három éve voltam párizsban, aztán eurodisney-ben is, jó volt a zene nagyon, és valamikor már megszerezetm valakitől, de elhagytam, nem találom, tudna valaki segíteni??

köszi!
bopat Creative Commons License 2009.05.17 0 0 533
Ide még betenném a Legolandet Németországban, felejthetetlen élmény, felnőttként is.
Előzmény: Vespucci (521)
bopat Creative Commons License 2009.05.17 0 0 532
Az éjféli lézes show-t ki ne hagyjátok, megéri. gyerekeim nagyon élvezték.
Előzmény: kulacs (528)
Dr.W.Gy. Creative Commons License 2009.05.15 0 0 531
Hú de jó, hogy feljött ez a topic, holnap indulok Koppenhágába és kinéztem vasárnapi programnak a Tivolit, főleg a hullámvasutakat. A neten néztem a honlapot de a nyitvatartási idő nem volt még kiírva, nem tudom vasárnap hánytól hányig lehet nyitva, de délutántól biztos egész sokáig.
freyya Creative Commons License 2009.05.14 0 0 530
Nem tudom, voltál-e a Párizs melletti Disneyland-ben, ez is ugyanolyan jellegű. A világ különféle régióit képviselik a park részei.
Előzmény: freyya (529)
freyya Creative Commons License 2009.05.14 0 0 529
Most voltam ősszel, nagyon jó, és nagyon szép is. Vannak mindenféle műsorok is, érdemes megnézni. Meg persze van rengetegféle attrakció, de a legtöbbnek már a látványától is libabőrös voltam. Nem ijedőseknek találták ki ezeket, az biztos.:)
Előzmény: kulacs (528)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!