Keresés

Részletes keresés

pecaboy Creative Commons License 2003.07.05 0 0 357
Egyelőre még szigorúan titkos. Mágneses elven működik. Ami hátravan még, a tesztelés, a hatásfok fejlesztése stb. Az egészet kis pénzből (pár százezer Ft) hozták (hoztuk?) össze (én csak az internetről gyűjtögetett angol szövegek fordítását végeztem). Az első demonstrációs célú gépen dolgoznak most, ez kb. 1-2 hónap múlva lesz meg, a piacra nem tudom, mikor kerülhet ki. Nem lenne jó ötlet többet kiszivárogtatni róla, mivel a konkurencia mindenre képes. Hallottam olyasmit is, hogy vki régen csinált hasonlót, aztán "véletlen balesetet" szenvedett by benzin- és energiamaffia.
Előzmény: kutymu (356)
kutymu Creative Commons License 2003.07.05 0 0 356
"A 100% fölötti hatékonyságú generátor elkészült!"
Hol lehet megnézni?
Előzmény: pecaboy (355)
pecaboy Creative Commons License 2003.07.05 0 0 355
Hali!

A 100% fölötti hatékonyságú generátor elkészült!

Sok sikert mindenkinek!

JFEry Creative Commons License 2003.03.14 0 0 354
Kis ravasz!

A hiszterézis jelleg a jelenségben is megmutatkozik.
A fel-le mágnesezési energiakülönbségre én is gondoltam, de én remanenciát, annak szerepét is vártam a dologtól, az viszont teljesen elmaradt. (vasporral ellenőriztem)

Ha áram analógiát keresek, felmerül az ellenállás, mágneses ellenállás változásának indukció függése.

Arra készülök, hogy lágyvas helyett acéllal is elvégzem a kisérletet, ott még erőteljesebben kell jelentkeznie a jelenségnek, a nagyobb felületű B-H terület miatt, a remanencia miatt!

Amit az ismerősöm mutatott az még ki volt egészítve két tekercsel, amiken felváltva nagy áramimpulzust is végig kényszerített. Ekkor a másik oldal lágyvasa (ugyan nem minden esetben) de leugrott a rendszerről. Ez gondolom a lágyvas "lassúsága" miatt volt.

Előzmény: V.László (352)
mmormota Creative Commons License 2003.03.13 0 0 353
Ez jól hangzik.
Előzmény: V.László (352)
V.László Creative Commons License 2003.03.13 0 0 352
Szia!

Ezek szerint az indukció sem azonos a két vasban.
Megítélésem szerint ez pedig a mágnesezési görbe hiszterézises jellegéből adódik. Nem ugyan az az értékű indukció alakul ki azonos gerjesztések esetén ha fel, illetve lemágnesezünk.
Tegyük fel, hogy az 1-es vasat helyezed fel elsőnek. Amikor a 2-es vasat rakod a mágneskörbe, akkor a fluxus megoszlás miatt az 1-es elkezd lemágneseződni, mialatt a 2-es felmágneseződik. Mivel a két vas 'előélete' nem volt azonos, az 1-es a mágnesezési görbe lemágnesezési oldalán halad, a 2-es pedig a felmágnesezési oldalon halad. Ezért aztán azonos térerősségnél a 1-esben nagyobb lesz az indukció, azaz nagyobb lesz a vonzó erő.

Előzmény: JFEry (349)
JFEry Creative Commons License 2003.03.13 0 0 351
Az erővonalak érzelmeiről nem vagyok meggyőződve:-)
Előzmény: kutymu (350)
kutymu Creative Commons License 2003.03.13 0 0 350
Mikor az első vasat felrakod, az erővonalak záródnak, és ez jó nekik. Élvezik is a helyzetet, és jól befészkelik magukat. Majd jössz a másik vassal, de ez már nem hatja meg őket.
Valahogy így.
Előzmény: JFEry (348)
JFEry Creative Commons License 2003.03.13 0 0 349
A kötelező rajz:-)

Szóval tökre szimmetrikus és "övcsat" jelegű!

Előzmény: JFEry (348)
JFEry Creative Commons License 2003.03.13 0 1 348
Nem tudtam hova tegyem fel ezt a dolgot.
Végül sem a örökmozgós, sem másik mágneses topic nem volt szimpatikus.
Ezt meg mindig is szerettem!
Hát ezt terhelem!

Amit most leírok egy ismerősöm mutatta, aki amúgy kissé megszállott, de szimpatikus elem.

A jelenséget tapasztaltam, kézben tartottam, láttam, észleltem, valósként éltem át és most dolgozom a mérhető megismételésén.

Egy egyszerű kis szerkezeten lehet tapasztalni.
Aki mutatta, persze többletenergiát vár tőle, amit én nem látok be miért, és nem is várom. De a jelenség érdekes, esetleg figyelemre méltó.

Aki ismeri az "övcsat elrendezést" annak egyszerűbb lesz megérteni.

Egy állandó mágnes két pólusára lágvasfegyverzetet teszek.(VL):-) Majd az egyik oldalára, párhuzamos pozícióban a mágnessel "feltapasztok" egy lágyvas darabot.
Utána a szemközti oldalra is felteszek egyet.
Amikor megfogom a két utólag és nem egyszerre feltett lágyvasdarabot, és a szerkenytűt a mágnes tengelyére merőlegesen széthúzom, mindig az utólag feltett mágnes válik le először!

Fontos a légrésmentes illesztés, és az, hogy a lágyvasakat soha ne vigye telítésbe a mágnes.

Az a kérdésem, hogy miért tartja erősebben az
első vasat mágnes, mint az utólag feltettet?

Van valamiféle privát válaszom, de a Ti fejtegetésetek is érdekel!

JFEry Creative Commons License 2003.01.09 0 0 347
Silan!
Sokat gonodolkodtam miért nem megy (ment) a fejembe a fluxussal kapcsolatos dolog! Megvan!

Én műszakiként a változást nem "elemi" szinten kezelem! Nekem, ha az 1. időablakban egy a fluxus, a 2-ban is egy a fluxus, az nekem azonos(eddig!) mint ahogy az M3*12 hengeresfejű csavart azonosra, tehát M3*12 hengeres fejűre ki lehet cserélnem, és semmi sem változott!

A két azonos hosszú időablakban a gencsiben (persze egyébb azaonos feltételek esetén), valóban azonos nagyságú a fluxus, de nem ugyan az! Tehát nem azonos!

Most már csak azt nem értem a tekercsemben miért nincs feszültség....
:-)
Jó, jó valójában értem. A csúszáskor folyamatos változást viszek be, akár atomi szinten.

Előzmény: Silan (345)
JFEry Creative Commons License 2003.01.08 0 0 346
Sajnos-hálistennek most már értem!
Nincs más többszörözési mód, csak a leszedők, és tárcsák számának növelése.
Előzmény: Silan (345)
Silan Creative Commons License 2003.01.08 0 0 345
Ha a hagyományos egypolusúnál nézem, azonos időablak alatt ott is konstans a fluxus, vagy legalább is így gondolom.

Ott állandóan változik, hogy mi az áramkör, ezért olyan, mintha folyton növelnéd a fluxust.

Ha csak fluxus változása ad feszültséget, akkor már mindegy a ferrit van-e, torzít-e.

Így igaz.

Előzmény: JFEry (343)
JFEry Creative Commons License 2003.01.08 0 0 344
Igen azon is van egy csúszóérinkező, aminek a helyzete nagyjából mindegy. A vasfegyverzet nem is ér a főtengelyhez!

Szerinted ez szemlélteti, hogy az álló leszedőben generálódik a feszültség?

Előzmény: Silan (342)
JFEry Creative Commons License 2003.01.08 0 0 343
Igen, a tekercsben valóban kvázi konstans a fluxus.

Ha a hagyományos egypolusúnál nézem, azonos időablak alatt ott is konstans a fluxus, vagy legalább is így gondolom.

Ha csak fluxus változása ad feszültséget, akkor már mindegy a ferrit van-e, torzít-e. Bár erre a torzítozsdira futólag gondoltam, án a rajz nem ezt mutatja!(nem ezt a részt?)

Előzmény: Silan (341)
Silan Creative Commons License 2003.01.08 0 0 342
Ebben a vasról hogy veszed le a feszültséget? Ott is csúszóérintkező van, vagy mi?
Előzmény: JFEry (340)
Silan Creative Commons License 2003.01.08 0 0 341
Ja, akkor azért nem értettem, mert közben csúszó leszedőket is emlegettél, de akkor az nem erre vonatkozott.

Az áramkör által közrezárt fluxust kell nézni. Ez pedig ugye a tekercsed esetében konstans.

A ferrit ugyan árnyékol, de el is torzítja a mágneses teret, úgyhogy a tekercs felső meg alsó felében is fog feszely indukálódni, s ezek kiegyenlítik a függőleges részben indukálódót, az eredő nulla lesz.

Előzmény: JFEry (339)
JFEry Creative Commons License 2003.01.08 0 0 340
Az elsőre feltett, a 309 felízzadott képeket érted?
Abban nincs a szokásos rézkorong, és a lefényképezett leszedőn kívül, ahhoz képes a vas külső felszínén mindenhol azonos feszültség vehető le.
Persze, mivel nem tökéletes a vas árnyékoló hatása, a korong külső felületén valamelyest változik a levehető feszültség. A tegely felé nő!
Előzmény: Silan (337)
JFEry Creative Commons License 2003.01.08 0 0 339
Talán olvasható!

Az eddigi "hagyományos" egypolusúban sem értettem miként beszélünk fluxusról, bár arra emlészem miként magyaráztad!

Az elforduló leszedő által súrolt körcikk változásában értelmeztük a fluxus változást.

Lehet, most sem pontosan értem, de mintha itt is lenne elforduláshoz kapcsolható körcikk változás...

Előzmény: JFEry (338)
JFEry Creative Commons License 2003.01.08 0 0 338
Nincs szúszó érintkezés, bár úgy is próbáltam, de csúszva sem volt több mint tekercs nélkül!

Reméltem az előző hozzászólásaimban le tudtam írni érthetően!

Feliratozom a képet. Ez lett az:

www.jfr.hu/egypolu/3.jpg

Előzmény: Silan (337)
Silan Creative Commons License 2003.01.08 0 0 337
Most itt hol a leszedő, mi csúszik min?
A nagy fekete izé a mágnes, amit forgatsz? Miért mennek bele drótok? Elektromágnes?

Különben ha a tekercsben vársz áramindukálódást, az magától értetődően nem lesz. Nincs fluxusváltozás.

Előzmény: JFEry (336)
JFEry Creative Commons License 2003.01.08 0 0 336
Itt van, ahogy a forgórész vasfegyverzetének légrésében elhelyezkedik a pok.
Ez persze most nem forog!:-)

www.jfr.hu/egypolu/1.jpg távolról
www.jfr.hu/egypolu/2.jpg szemből
www.jfr.hu/egypolu/3.jpg felűlről!

Most ellenőriztem, működik a link, bár a képek minősége kétséges!

Előzmény: JFEry (335)
JFEry Creative Commons License 2003.01.08 0 0 335
Összerakom lefényképezem!
Kösz, hogy jössz!
Előzmény: Silan (334)
Silan Creative Commons License 2003.01.08 0 0 334
Sajnos nem világos nekem az elrendezés sem a rajzból, sem a fényképekből, így nem tudok hozzászólni.
Előzmény: JFEry (319)
JFEry Creative Commons License 2003.01.08 0 0 333
Pontossan! Én arra kerestem az analógiát!
Előzmény: V.László (332)
V.László Creative Commons License 2003.01.08 0 0 332
Az még nem analóg a mágneses példában felvetett kérdéssel. Ha dielektrumot teszel a lemezek közé, az olyasmi lehet, mint amikor a tekercsbe vasmagot teszel.
Előzmény: JFEry (331)
JFEry Creative Commons License 2003.01.08 0 0 331
Arra gondoltam, mi történik, ha a feltöltött légkondi lemezei közé nagy permittivitású dieletrikumot tolunk!:-)
Előzmény: V.László (330)
V.László Creative Commons License 2003.01.08 0 0 330
Nem véletlen, a kondenzátor is energia tároló eszköz. Azt már nem is mondom, hogy a rezgőkörben a két típusú energia (elektromos, mágneses) oda-vissza alakulása adja a rezgést.
A felvetett mágneses problémával analóg kondenzátor elrendezést úgy tudom elképzelni, hogy a kondenzátort fel lehet valamekkora feszültségre tölteni, és az ad egy bizonyos energia értéket. Ugyanekkora feszültségre történő feltöltést úgy is el lehet végezni, ha a kondenzátor lemezei közé berakunk egy polarizált elektretet (ez a kis mágnes a mágneses példában). A kérdés itt is adódik. Mi köze az elektret létrehozásához szükséges energiának ahhoz az energiához, amit az elektretnek a kondezátor lemezei közé helyezésével a kondenzátorban kapunk?
Előzmény: JFEry (325)
JFEry Creative Commons License 2003.01.08 0 0 329
Szándékosan rajzoltam félre a tekercset, mert így a már korábban megrajzolt indukcióra van vetülete.

Szóval így néz ki a derajzolt indukcióval a dolog!
És mit szólsz? A páka félmenetes próbában valóban az elvártaknak megfelelően árnyékot a vas!

Előzmény: JFEry (328)
JFEry Creative Commons License 2003.01.08 0 0 328
Előzmény: V.László (327)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!