Keresés

Részletes keresés

freeze flash Creative Commons License 2001.09.07 0 0 979
Csak szvsz nem jön össze.
Aki eddig lehüjézett, mert nem hozsannáztam pártunk és kormányunk Isteneinek, az is elgondolkozott egy kissé...
Előzmény: Triumphator (978)
Triumphator Creative Commons License 2001.09.07 0 0 978
Kedves PuPu,

inkább szavazatokat volt hivatva termelni.

Üdv.

Előzmény: PuPu (977)
PuPu Creative Commons License 2001.09.07 0 0 977
Lehet, ha ilyen képet látok a korona körül, - nekem is megteccik.
Sajnos én csak statisztákat láttam, akik jelmezben előadták a magyar népet, ahogy Móricka elképzeli, - 1928-ból.
Meg egy kazal papot, akik történelmi pillanatot szerettek volna csinálni, de helyette esztergomba helyezték át a Vurslit.
Szánalmas egy ügy volt, - viszont a lóvét szépen termelte a fiúknak, - az nem kétséges...
:O)))
Előzmény: szalonna (976)
szalonna Creative Commons License 2001.09.07 0 0 976

Akkor is szép volt.


Foti Creative Commons License 2001.09.07 0 0 975
már sikló járna fel
vagy libegő...
Előzmény: freeze flash (973)
Murcus Creative Commons License 2001.09.05 0 0 974
A fiam óvodájában lesz tartva több gyerek közös születésnapi bulija. Hol lehet megrendelni, hogy kihozzák a koronát? NEKEM ez fontosabb, mintm hogy a beszédhibás papocska (hogy ment át a felvételin a papneveldében?!) villogott vele Esztergomban.
freeze flash Creative Commons License 2001.09.05 0 0 973
A Turulmadár meg rozsdásodik...
Na, nem vicc, évekkel ezelőtt téma volt, hogy nagyon korrodálódik.
Ha Ovi Tatabányi lenne, szvsz már sikló járna fel oda. ;-DDDD
Előzmény: Törölt nick (972)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.05 0 0 972
az unoka is "Gold" hitelkártyával menjen oviba...

...ez volt az elért cél... a nép, a nemzet meg le van szarva...

A pákozdi emlékműre 10 milla kellene, mert omladozik: ORSZÁGIMÁZS :-(((

Előzmény: freeze flash (971)
freeze flash Creative Commons License 2001.09.04 0 0 971
Szvsz az egész egy nagy ripacskodó f@szság, és _főleg_ pénzkeresés volt.
Már akinek.

Csak a járulékos dolgokon lehetett annyit keresni, hogy az unoka is "Gold" hitelkártyával menjen oviba...

Murcus Creative Commons License 2001.09.04 0 0 970
A felnagyított koronát csak így fotón láttam. Hát kellően idétlen dolog. Ennél csak a csokipapírba csomagolt István a röhejesebb. Remélem eltávolítják végre az óriásplakátokat.

Előzmény: Foti (964)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.31 0 0 969
...én azt hallottam, hogy a partizánok még nem haltak ki...
Előzmény: szoke_lany (965)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.08.31 0 0 968
Valaki nyitott egy mitől szent a korona topikot, amelyet a közlemény rotban leírt okok miatt moderáltak.

Remélem nem az én vallástörténelmi és földrajzi fejtegetésem volt az oka, amely szerint a szent dolog a különösen nagyon tiszteltet jelent. Indiában pl: G. Hajnóczy Rózsa: Bengáli tűz című könyve szerint az ottanni vallásban nem csak a tehenet, de a tehén vizeletét is szent dolognak tekintik. Tehát országonként a kúltúrális különbségek miatt mindenkinek más és más a szent dolog.

Csak remélni merem, hogy egyesek szerint szentnek titulált koronát máglyán való megégetés nélkül tekinthetjük egy történelmi tárgynak is.

freeze flash Creative Commons License 2001.08.31 0 0 967
"Nézem, hogyan úszik el a korona."
Nem a korona úszik el, wazze, hanem az ország pénze, sajnos. :-((((
Előzmény: Foti (964)
Lewinfiú Creative Commons License 2001.08.27 0 0 966
Fehér lovunk már van...
Előzmény: szoke_lany (965)
szoke_lany Creative Commons License 2001.08.26 0 0 965

Lehet, hogy nemsokára lesz kormányzónk is?!

Előzmény: Foti (964)
Foti Creative Commons License 2001.08.26 0 0 964

A múlt elkezdődött


Nézem, hogyan úszik el a korona. Felnagyítva egy sétahajó tetején, dekorációként, mint valami
karneválon.


A magyar millennium hivatalos záróakkordját augusztus 15-ére, Nagyboldogasszony napjára hirdették meg, ezzel is hangsúlyozva az ünnep vallási jellegét, mintha bizony a hagyományos Szent István-dátum ezúttal nem volna megfelelő. Tehát váratlanul bejelentett munkaszünet – legalábbis a közszférában –, közös állami-egyházi celebráció a hercegprímási székhelyen, flottafelvonulás oda-vissza; délután öt és nyolc óra között a Duna melléki települések lakossága kéretik a vízhez vonulni, ünneplendő az egynapos esztergomi kirándulásról hazapöfögő kivételes kegytárgyat.


Ám a vízpartról nem látni mást, mint a Budapest nevű hajót, rajta az óriás koronaimitációval – az úsztatási program szervezői voltaképp afféle virtuális élményt kínálnak a nézőknek: mintegy felidézik előttük az ereklye képét, remélve, hogy az így kiváltott vizuális ingerület elegendő lesz az áhítathoz. Nemzeti Disneyland.


a teljes cikk 168 óra/34. szám (Mészáros Tamás)

Törölt nick Creative Commons License 2001.08.26 0 0 963
...hát igen, bután jó tarani a népet, hogy terelgetni lehessen, mint egynyájat...

...a szomorú ám egyértelmű jelenség az, amit a szakmájában sikertelen Pálinkás felvállal, elmegy a cívis Debrecen szakmai világából a politika mocskában fürödni... és fürdik rendesen...

Előzmény: minderbinder (962)
minderbinder Creative Commons License 2001.08.26 0 0 962
Ehhez talan meg annyit, hogy Pokorni alatt sikerult nehany megrendito utest bevinni a felsooktatasra, amit a karrierjeert aggodo Palinkas akademikus nem valoszinu, hogy orvosolni akar.
Előzmény: szoke_lany (955)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.25 0 0 961
...lya, onnan a menyekből csak látni valamit...
Előzmény: Törölt nick (960)
szoke_lany Creative Commons License 2001.08.25 0 0 959

Engemet is meglepett a vicsorgás, úgylátszik fájó témába sikerült beletalálnom.
Megint jönnek a vírusok.

Előzmény: Törölt nick (957)
HJM Creative Commons License 2001.08.25 0 0 958
V. ÉVFOLYAM, 34. SZÁM | 2001. AUGUSZTUS 25.

Pártok augusztus 20-ai üzenetei

Ünnepi magyarságtudat

Jelentős különbség alakult ki Magyarország megítélésében a jövő két lehetséges szövetségese, a Fidesz és a MIÉP között. Az ünnepi beszédeket hallva úgy tűnik, Orbán Viktor egyre inkább valamiféle álomvilágban él, ahol a polgárok életénél talán már csak az állam és a legnagyobb történelmi egyház kapcsolata harmonikusabb. Bár Csurka István ismét az idegenek bírálatával próbált a körmenetről az „Úttörő stadionba” átcsalogatott közönségére hatni, beszédében határozottan új elem volt, hogy augusztus 20-án az annak idején Szent István által Magyarországra hívott katolikus papokat is az idegen kategóriába sorolta. 

"...Orbán – újra visszanyúlva az Antall József által képviselt „15 millió magyar miniszterelnöke vagyok” ideához – a határokon túl élőknek is üzent. „Úgy volt eddig, hogy a Kárpát-medencében Magyarország határain kívül magyarnak születni keserves sorsot jelentett. Másodrendűséget, megvetést, kigúnyoltatást. Most úgy lesz, hogy végrehajtjuk a magyar nemzet határokon átívelő újraegyesítését” – mondotta az ország felelős vezetője, majd magyarázatképpen és megnyugtatásul hozzátette: „Mert a jövő nem ismer határokat. És a haza mindaddig ott lesz a magasban, amíg elválaszt és nem összeköt a határ. Úgy lesz, hogy magyarnak születni emelkedő, erős, polgárait megvédeni képes, megbecsült nemzethez tartozást jelent.” Továbbá: „Magyarország határai térben és időben szabottak. Ha tágasabbra vágyunk, akkor Magyarországot fölfelé, az ég felé kell építenünk. Eddig úgy volt, hogy a történelem formálta jellemünket. Most úgy lesz, hogy a jellemünk formálja a történelmünket. Saját történelmünk lesz megint” – ígérte a miniszterelnök.
Csurka István, aki a Hősök tere helyett a Margitszigetet választotta szónoklata elmondására, sokadszor is az idegenek elleni harcot tartotta az egyik fontos kérdésnek. A MIÉP és a párthoz köthető orgánumok megnyilvánulásaiban egy ideje sajátos – a Fideszétől nagyban eltérő – Szent István-értelmezés érhető tetten. Ezt nevezhetjük akár egy – a református Hegedűs püspök családjának hatása okán – református-antiklerikális-szittya Szent István-i képnek, amelyben negatív színt is kapnak az idegeneket jelképező katolikus papok és lovagok, míg az ősmagyarságot pozitív jegyekkel látják el. Csurka ünnepi beszédében is felismerhető ez a hatás: „Mintha arra akarnák rábírni ma ezt a fogyatkozó népet, hogy korlátlanul fogadjon be magába idegeneket, és adjon a kezükbe vagyont, hatalmat, s ő idomuljon a jövevényekhez, s ne azok őhozzá. Mert lám, Szent István is ezt tette. De ez nem igaz. István tanítani, nevelni sok idegen papot, lovagot hozott be, birtokot is adott nekik, de hatalmat nem. Azt nem osztotta meg senkivel” – mondta a pártvezér.
MIÉP-közeli sajtóorgánumok pedig Gellért püspökről mint a magyarságot nem szerető papról, az egykori bajtársait leigázó István kegyetlenségéről és Gizelláról int az idegen hatalom kiszolgálójáról értekeztek. 
Természetesen Csurka szavaiból az is kiderült, hogy szerinte az idegen érdekeket képviselők jelenleg az SZDSZ-t és az MSZP-t mozgatják, de a Fidesz is „intést” kapott mint olyan párt, amely talán képes lenne a nagykoalícióra, azaz a nemzet érdekeinek elárulására. ..."

Törölt nick Creative Commons License 2001.08.25 0 0 957
Nocsak, mégy egy fenevadnak is fájnak a szúró igazságok? ...erre csak ezt tudom mondani: :-))), még ha nagyon :-((((( a téma...
Előzmény: fenevad (956)
fenevad Creative Commons License 2001.08.25 0 0 956
figyelj "kislány", te elég hülye és korlátolt vagy az eredeti nickeden is, nem kell rájátszani.
Előzmény: szoke_lany (955)
szoke_lany Creative Commons License 2001.08.24 0 0 955

Talán jobb lett volna, ha nem említed az oktatási tárcát, mert ami ott van '98-óta az minden határon túl megy. Milliárdos lenyúlások a lágymányosi épitkezésnél, egy nap munkaviszonnyal sem rendelkező nyálas tacskó kinevezése közig. államtitkárnak, a mikroszoft igazgatója államtikári kinevezéssel, az Országos Műszaki Könyvtár megszüntetése az épület elcsaklizása végett stb.

Előzmény: feneszelid (954)
feneszelid Creative Commons License 2001.08.24 0 0 954
Gyengus, hogy a szavaiddal éljek.

Pontosan az a PR-rizsa, amit reklamálsz. Környezet- és kisebbségvédelem, amiben az SZDSZ-nek EU-konform mondanivalója lenne. Persze a PR-rizsák szintjén van. Kinek nincsen?
Nem emléxem már pontosan, de Magyarországnak, csak az EU normák alapszintjéhez iszonyatos deficitje van. Tán 100 milliárd dollár, de az is lehet, hogy nagyságrendivel több. Ugyan milyen előremutató víziója van az SZDSZ-nek? "A mi kormányprogramunkban legmagasabb prioritást kap a környezetvédelem" c. szájtépés? Láttál már aprópénzre lebontott SZDSZ környezetvédelmi programot? Csodálkoznék. Mert ami a honlapjukon van az rizsa.
Kisebbségvédelem. Maradjunk inkább a cigánykérdés megfogalmazásánál, mert a többi kisebbség azt hiszem nagyjából jól van. Mi eredményt tud felmutatni pl. az SZDSZ-es oktatási tárca ez ügyban 94 és 98 között?
Teccik aztán ez a Tocsik ügy miatt lemondott Pető c. urban legend. Az idő milyen szépen megszépíti a dolgokat. Ha jól emléxem Pető elkezdte a választások elött jó nagy simítólapáttal kenegetni szét a trutyit. Abban a szent meggyőződésében, hogy pártjának keze ebben (a kivételes) esetben ttiszta. Aztán meg mégse. Bumeráng lett az eldobott végtermékből, ami kiütötte Petőt.
A síbolásokkal kapcsolatban meg tán nem szemrebbenés kéne, hanem valami bizonyíték, ahogyan az a Tocsik ügyben volt is. Mert addig ez szintén a legendák birodalma.
Szóvel ne fárassz ezekkel a szlogenekkel, hagyd meg a kortesidőszakra.

Előzmény: Lewinfiú (953)
Lewinfiú Creative Commons License 2001.08.24 0 0 953
Én nem vagyok "ti". Én, én vagyok, ha tudsz követni...
Nem képviselek pártot, önmagamat képviselem. Pártszimpátiám inkább az SZDSZ-hez köt - legalábbis rá fogok szavazni.

Tudod miért? Azért, mert úgy látom, hogy kizárólag ennek a pártnak van előremutató, EU konform mondanivalója azzal két kérdéssel kapcsolatban, amelyik alapvetően meghatározhatja Hazánk jövőjét. A kissebbségek és a környezetvédelem ügye az, amibe belepusztulhatunk, illetve rendkívül sok ember pusztulhat el értelmetlenül miattuk. A többi csak PR és rizsa.

Azért írtam, hogy az MSZP kisstílű volt, mert legalább abban hitt, hogy az ellenzéki vizsgálóbizottságokat képes manipulalni. Orbánék nagysítílűen már nem is engedik felállítani ezeket, mert tudják: nagy bukta lehet belóle. Ha belegondolsz, hogy a Tocsik ügy miatt lemondott Pető, pedig alig volt 800 millió a tét, a 100 milliárdos autópálya ügyek és a milliárdos Happy End síbolások miatt pedig senkinek a szeme sem rebben, akkor van miért szégyellni magát a kormánynak. És Joszip Tot, Simicska, 3 hetnte ülésezés, a főváros elleni háború, Nemzeti gödör és színház, bányák, csókosok. stb. stb. stb.

Ezek nem frázisok, ezek sajnos szomorú tények! Az a baj, hogy úgy teszel, mintha nem lennének tények.

Előzmény: feneszelid (948)
szoke_lany Creative Commons License 2001.08.23 0 0 952

Szerintem célszerü egy "civil" forráshoz fordulni, segítségül annak, aki még nem találta meg:

http://www.mek.iif.hu/porta/szint/human/vallas/biblia/

Hermelin Creative Commons License 2001.08.23 0 0 951
Kedves elnyomott!

Én csak egy súlyos dologra akartam felhívni a figyelmet, és nem címeztem másnak, mint Szőke Lánynak.
De nem azért, hogy más a világért se olvassa, csak azt jelzem vele, hogy nem a témát akarom megváltoztatni.

De mivel ez belekerült a témapartiba, itt helyesbítésre akartam felhívni a figyelmet.

Bizony, Szőke Lány, ahogy mondod. És akkor még finom voltál.

HJM!

Most már tudom.

:)

Előzmény: Törölt nick (949)
szoke_lany Creative Commons License 2001.08.23 0 0 950

"Idézni pontosan kéne"

Hát tényleg ciki, ha a katolikus egyház honlapján sem tudják "isten igéjét" pontosan leírni!

Előzmény: Hermelin (938)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.23 0 0 949
OFFFFF
...ajjajajjajj, te nagyon eltévesztetted a témát, kedves Hermelin, ez itt nem Biblia-ismereti fórum, hanem egy politikai cselgáncsparty, ha nem vetted volna észre...

Tudod itt vannak olyanok is, akik meggyőződés szinten úgy gondolják hogy nincs Isten - de legalábbis nem tapasztaljáték eleddig, hogy lenne -, s így annak egy parancsolata sem... Ez pedig törvény adta joguk, ha tetszik, ha nem... Ettől eltekintve az emlegetett "parancsok"-kat néhány kivételtől eltekintve azért betartják - no csak úgy "alapkivitelben", s az I.-vel azért mindjárt mindjárt gond van, hiszen nem tapasztalható Isten léte -, mert egyszerűen emberek, s nem a szintén kitalalált ördög nemzetséghez tartoznak...

Előzmény: Hermelin (945)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!