Keresés

Részletes keresés

aTavasz Creative Commons License 2008.11.19 0 0 132
Kösz, locsemege.
Utánanéztem, de ez nem linux alá jó? Megvallom őszintén FS2004-ben kellene bizonyos billentyűkombinációkat egy billentyűvel az usb-s keyboardon megoldani...
XP alá valami megoldási javaslatod van-e?
Üdv
TF
Előzmény: locsemege (128)
h99 Creative Commons License 2008.11.19 0 0 131
Olyan régi az egér hogy nem zöld a ps/2-es csatlakozója hanem fehér(persze már besárgult)

locsemege Creative Commons License 2008.11.19 0 0 130
Ha az egérhez tartozó zöld ps/2-es csatlakozóba dugtad, de még az oprendszer boot-olása előtt, akkor fel kell neki ismernie. Nem kell hozzá driver. De lehet, rossz az egered.
Előzmény: h99 (129)
h99 Creative Commons License 2008.11.19 0 0 129
Van egy régi egerem (logitec m-s48)kb 5éve windows98as környezetben használtam. Használni akarom újra,. Ps/2 csatlakozású. Mivel a gépen xp van ezért lehetséges e hogy nem ismeri fel?Mert ha bedugom nem működik. Billentyűzettel nem volt ilyen problémám azt rögtön felismerte a xp.

tippek?drivert amit találtam hozzá az win95/98-as. de ugy gondolom xp-nek alapból fel kellene ismernie egy ps/2-es egeret

locsemege Creative Commons License 2008.11.19 0 0 128
Ha majd helyesen, érthetően, a magyar nyelv szabályai szerint leírod, mi a problémád, mi a jelenlegi helyzet, akkor lesz esélyed érdemi válaszra. Jelenleg ugyanis az a helyzet, hogy egész egyszerűen nem értem, mi az, amit leírtál.
Előzmény: h99 (127)
h99 Creative Commons License 2008.11.19 0 0 127
egér problémám  lenne!Adva van egy régi logitech golyós!! Ps2 csatlakozásu egerem nah most ezt sehogy se tudom használni. A régi billentyuzetet simán felismerte az xpsp2 pedig a ps/2 csatlakozásából 2db „tű” is hiányzott az egérnek külsöleg semmi hibája mégse mukodik tippek?lehet aza hiba h az egér régi még utoljára win 98hoz használtam. de ugy godoltam h xp alapból felismeri az ien dolgokat pl billentyűzetnél csak bedugtam és mukodott a bill sztem öregebb mint az egér igaz a billt is utoljára win98hoz használtam.

Eddig is logitech terméket használtam rádios, infrásat csak meguntam az elemcseréket nah meg öcsém is elég durván püffölte ezért gondoltam beizzítom a régi egerek

Valahol át kell állítani valamit?(bios)? Mert a billentyűzetet gond nélkül felismerte (tök fain retro feeling)
locsemege Creative Commons License 2008.11.18 0 0 126
/etc/X11/xorg.conf file-ban több InputDevice szekció lehet, amelyekben eltérő layout-okat definiálhatsz.
Előzmény: aTavasz (125)
aTavasz Creative Commons License 2008.11.18 0 0 125
Üdv, topiktársak!
Olyan problémám van, hogy a PCre KETTŐ billentyűt szeretnék rátenni (az egyik PS/2-es, a másik USB-s), külön külön layout-tal. Lehetséges-e? Van valamilyen szoftver hozzá?

Előre is kösz.

TF
lipotium Creative Commons License 2008.10.30 0 0 124
Sziasztok!
Véletlenül ráesett a Logitech G15 (még a régi fajta) billentyűzetemre egy cucc és az egyik szögletes zárójel billentyű megrepedt. Ami az enter felett van. Szeretném ezt kicserélni, ezért ha van valakinek egy rossz ilyen billentyűzete vagy tud egy rosszból egy ilyen billentyűt akkor arra vevő lennék. Jó használtra is vevő vagyok, de az az ártól függ. De csak a régi fajta, tehát a 18 programozható gombos érdekel.
Előre is köszönöm!
slaci Creative Commons License 2008.06.04 0 0 123
Nem First Shot Person?
Előzmény: locsemege (122)
locsemege Creative Commons License 2008.06.03 0 0 122
Mi az az FPS? Frame per second? :)
Előzmény: Törölt nick (121)
kgyuszi Creative Commons License 2008.05.24 0 0 120
A gép felismeri, hogy bedugtad a vevőt és telepíti azt?
locsemege Creative Commons License 2008.05.03 0 0 119
Én sem találtam leírást. Ha nem sikerül megoldani, 3 napon belül vidd vissza a boltba, s vagy mutassák meg, hogyan működik, vagy cseréljék ki.
Előzmény: Törölt nick (118)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.03 0 0 118
Üdv.

Most vettem egy Logitech RX600 as vezetéknélküli egeret. Bedugtam az USB portba a vevőt, meg az elemet az egérbe. Az egéren összesen 1 gomb: connect. azt hiába nyomkodom semmi. A kurzor meg se mozdul.

Ha valaki tud segíteni azt megköszönném...

Leírés, users manual, vagy hasonlók sehol, még a logitech oldalán se találok.

péterkém Creative Commons License 2008.03.23 0 0 117

Köszönöm a kedves olvtársak segítségét, a probléma Drdoktor és Lócsemege útmutatásával megoldódott.

Azért - kedves mr ricsi - én is végig próbáltam járni az általam ismert megfelelő boltokat, csakhogy (kicsit régen született nő lévén) mindenhol sajnálkozó/lenéző arcokkal találkoztam. PC-bontókat eddig nem kellett ismernem, mostmár legalább egyet tudok, ahol megoldást találtam erre a valóban kicsi, de a segítségkérés idején - főleg unokám miatt - fontosnak és sürgetőnek ítélt gondra.

Ha - Isten ne adja - újabb problémám jelentkezne, mostmár tudom, hogy kikhez tudok fordulni tanácsért. Köszönöm mindannyiuknak.

Üdv.: c.m. (péterkém nick-neve alatt is)

Előzmény: mr_ricsi (116)
mr_ricsi Creative Commons License 2008.03.20 0 0 116
"3 billentyűs (a géphez 5+4 "lyukkal" illeszkedő) Genius egér pótlásához"
Nem hiszem, hogy ez akkora probléma lenne, mint amekkorának elsőre tűnik.
Nekem karácsony előtt kellett valakinek a hasonlóan régi gépéhez egy soros egeret venni. Én is azt hittem, hogy nehéz dolgom lesz, de besétáltam a szokásos számtech boltomba, ahol azt monták, hogy nagy választék nincs, de egy félét tudnak adni azonnal is, mert tartják a régi gépek tulajai miatt. Kifizettem az ezerpárszáz Ft-ot, majd távoztam.
Előzmény: cucimama (108)
mr_ricsi Creative Commons License 2008.03.20 0 0 115
"PS2 > soros portra átalakító"
Ez nem működik minden PS2-es egérrel, csak az eleve PS2 és soros csatlakozásra tervezett ún. "combo" egerekkel!
Előzmény: drdoktor (113)
péterkém Creative Commons License 2008.03.19 0 0 114

Kedves Drdoktor és Lócsemege! Köszönöm a jótanácsokat, már beszéltem a mutatott pc-bontóval. Úgy tűnik, megoldódik a probléma.

Üdv. c.m.

 

Előzmény: drdoktor (113)
drdoktor Creative Commons License 2008.03.18 0 0 113
van is nekik, olcsón, PS2 > soros portra átalakító kütyü

pcbonto.hu azonos a mogyoro.hu-val
Előzmény: cucimama (110)
drdoktor Creative Commons License 2008.03.18 0 0 112
ősleletek itt:

http://mogyoro.hu/
Előzmény: cucimama (110)
locsemege Creative Commons License 2008.03.18 0 0 111
Szívesen segítenék, de nem ismerek PC bontókat. Szerintem neten lehet találni.
Előzmény: cucimama (110)
cucimama Creative Commons License 2008.03.18 0 0 110

Kedves Lócsemege!

Köszönöm a gyors választ, különösen ilyen késői órán. Már csak az a kérdés, hogy hol vannak ilyen PC-bontók, ahol még ilyen őslelet esetleg kapható lenne. Vagy esetleg egy másmilyen hasonló (nem túl korszerű), másféle csatlakozású egérhez illeszthető "toldalék" meg tudná oldani a problémát? Megpróbáltam a guglin végignézni az ilyen PC-bontókat+használt PC alkatrész kínálatot, de elég kevés használható infot találtam.

Hálás lennék a további útbaigazításért.

Üdv. Cuci nagyi

Előzmény: locsemege (109)
locsemege Creative Commons License 2008.03.18 0 0 109
Szerintem soros portos egeret aligha lehet már kapni, esetleg számítógép bontóban érdemes megnézni.
Előzmény: cucimama (108)
cucimama Creative Commons License 2008.03.18 0 0 108

Kérek mindenkit, aki tud, adjon tanácsot/segítséget egy régi (9 éves) géphez kapott, 3 billentyűs (a géphez 5+4 "lyukkal" illeszkedő) Genius egér pótlásához, vagy esetleg arról, hogy milyen más, hasonló egér lenne a géphez kapcsolható, és az hol kapható?

Nagymamaként nemigen értek az ilyen műszaki PC-problémákhoz, de a még jól működő gépet kis (5 éves) unokám még tudná és szeretné is használni. Ezért kérem az ide bekukkantó, nálam nagyobb tudású fórumozók segítségét.

Köszönöm előre is a segítséget.

 

lildiko Creative Commons License 2008.02.22 0 0 107
Megoldódott, kihúztam a vezetékest. Nélküle a másik működik.
Előzmény: lildiko (106)
lildiko Creative Commons License 2008.02.22 0 0 106

Az én egereim is megbolondultak, este még csak a vezetékes, de most már a vezetéknélküli is irányíthatatlanná vált. (Most a lányom laptopjáról írok.) Ha hozzá sem érek, akkor is látszik a képernyőn a kurzor mozgása, ha megpróbálom irányítani, akkor nem lehet elmozdítani a képernyő tetejéről. A vezetékest szétszedtem, minimális szöszölődés volt a görgőkön, azt eltávolítottam, de nem változott semmi és ma reggelre már a vezetéknélküli is szabotál.

 

Este, amikor újraindítottam a gépet, abban a reményben, hogy megszűnik a probléma, még kikapcsolás közben (amikor a képernyőn a Windows leáll felírat látszik) is ugrált a kurzor.

Előzmény: locsemege (87)
<Euro> Creative Commons License 2008.02.18 0 0 105
A Logitech termékek nekem is tetszenek. Bárcsak előrukkolnának egy olyan egérrel amit keresek.

Egyébként találtam egy Micomi Corded - szintén 8 gombos - egeret. Egy az egyben ugyanaz, mint az A4Tech egerem újabb változata.
Előzmény: k.szabolcs (104)
k.szabolcs Creative Commons License 2008.02.18 0 0 104
Hát kinek a pap kinek a papné....
Nekem a Logitech-en kívül más termék szóba sem jöhet.
A legjobb tapintású műanyagok, erős megbízható és tartós.
Az, hogy az általad említett funkciókat tudja-e valamelyik azt nem tudom.
Igaz én mindig a billentyűzetet használom a másolás-beillesztés no meg sok minden másra is.
Hát nem sokat segítettem! :)
Előzmény: <Euro> (103)
<Euro> Creative Commons License 2008.02.18 0 0 103
Sziasztok egerészek!

Vezeték nélküli egeret - és esetleg hozzá tartozó billentyűzetet - szeretnék vásárolni. Ennek kiválasztásában szeretném ha a segítségemre lennétek.

Egészen mostanáig egy ilyen A4Tech KB(S)-2680RP szettet használtam. Az egere 8 gombos. Amint a képén láthatjátok - a görgő előtt van két gomb. Ezeket be lehet állítani - többek között - úgy, hogy azok a Copy-Paste parancsokat adják ki utasításként a számítógépnek. Nagyon megszerettem és hozzászoktam ezek használatához. Roppant módon megkönnyítették a pc kezelését. Ezekről a gombokról már nem tudok lemondani. Továbbá az egeren a hüvelykujjnál is van két gomb. Ezek egyike szintén elengedhetetlen számomra.

Szóval most olyan egeret keresek ami rendelkezik az A4Tech egeremhez hasonlóan elhelyezkedő gombokkal, amiket a Copy-Paste parancsra tudok használni.

Mi a problémám a jelenlegi A4Tech billentyűzet-egér párossal? Röviden: elromlott. A billentyűzetén hat gomb egyszerűen - egyik percről a másikra - feladta a szolgálatot. Szétszedtem többször, takarítgattam, kerestem a hiba okát eredménytelenül. Továbbá az egér hasán az akumulátorokat takaró fedő kicsi műanyag pöcke letört. Azóta lóg a bele. Bár az elemek nem esnek ki belőle, így még lehet használni. Valójában ez komolyabb kellemetlenséget nem okozott. A billentyűzettel voltak még olyan problémáim, hogy néha elkezdett jeleket küldeni a vevőegység felé. Például véletlenszerű időközönként a Calculátor programot indító parancsot adott ki. Volt amikor a gépet otthagytam fél órára. Majd amikor visszamentem, az ablakon közel kétszáz Calculátor program volt elindítva. Azért nem több, mert az XP besokallt. Ez a jelenség egy időben többször jelentkezett. Néha bosszantó módon órákon belül többször. Volt, hogy hónapokig egyáltalán nem. Nagyon változó volt a magatartása. Az egeremnek van még egy szörnyen bosszantó tulajdonsága. Naponta kb. ötször-tízszer fordul elő az, hogy a ball egérgomb lenyomásakor egy dupla kattintás jelet küld a vevő egységnek. Eleinte ez különösebben nem is zavart. Aztán ahogyan teltek a hónapok ez egyre idegesítőbbé vált. Már nagyon közel voltam hozzá, hogy összetörjem.

Egyébként az A4Tech KB(S)-2680RP szettel meg lennék elégedve. De a hibátlan működését illetően megingott benne a bizalmam. Meg ha már úgyis újat veszek, akkor örülnék egy kis változatosságnak.

A billentyűzet egér párosnak már létezik egy újabb változata a KB(S)-26B5RP. Ránézésre az egér design-ja változott egy kicsit. Ez azonban - tudomásom szerint - itthon még nem kapható. Ha jobbat nem találok, valószínűleg ilyet fogok venni.

A véleményetekre, javaslataitokra vagyok kíváncsi. Légyszives segítsetek dönteni, új egeret választani.

€uro
fraki Creative Commons License 2007.04.17 0 0 102
Sziasztok!

Tudtok-e olyan egeret mondani, aminek puha a kattintása? A problémám az, hogy az ujjízületeim nagyon könnyen begyulladnak, ezért már most is főleg a (puha) billentyűzetemet használom az egérgombok helyett (csak a gombok helyett).

Ár nem számít!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!