Keresés

Részletes keresés

RKata Creative Commons License 2001.10.31 0 0 23
Biztos, hogy úgy is finom! A karfiolfasírtot én kifejezetten húsmentes napokra tartogatom. :o)

Karfiollal van még egy nagyon jó halas recept is, azt a halas topicban már írtam, istenien össze tud érni a hallal az íze.

Előzmény: eMM (22)
eMM Creative Commons License 2001.10.30 0 0 22
És ha a husit keverjük karfiollal fasirtnak?
Káposztával/kelbibmóval bejön(az angoloknak) akkor talán karfiollal is lyó.
Előzmény: RKata (20)
msebubu Creative Commons License 2001.10.30 0 0 21
Talan megse hal el ez a topic :o)
Eddig leginkabb a rantott karfiolt csinaltam...Amugy en is talaltam egy jo receptet. Semmi kulonos nincs benne, csak egybe kell megfozni a karfiolt, es a kulsejere "rakenni" a fasirtot (rendes fasirt), es be a sutobe. Fel kell szeletelni es a tetejere egy kis tejfol...nekunk nagyon izlett. A tejfolt egyebkent sutes elott is ra lehet onteni, akkor nem lesz szaraz...de utolag raontve is jo.
Előzmény: RKata (20)
RKata Creative Commons License 2001.10.30 0 0 20
Na, ez itt meg majdnem jól elsüllyedt!

Karfiolfasírt!!! Ugyanúgy kell csinálni, mint a rendes fasírtot, csak darált hús helyett puhára főtt karfiolt kell bekeverni (lehet hozzá még darált főtt zöldséget is adni). Nagyon finom és laktató.

msebubu Creative Commons License 2001.06.17 0 0 19
Koszi, nagyon jol hangzik :o) Most kis karfiolszunetet tartunk itthon, mert az utobbi idoben karfiolt karfiollal ettunk...de azert csak batran irjatok recepteket :o))

msebubu

Előzmény: nogea (18)
nogea Creative Commons License 2001.06.17 0 0 18
Szió !
Én ma majonézes sajtos pipit készítettem és volt maradék karfiolom hát közé tettem azt is. Elhatároztam hogy legközelebb csak karfiolból készítem mert isteni !! Az egész család a karfiolt kereste a hús között.
Tehát a recept : Nyers karfiol közepes rózsákra szedve. Bepanírozzuk : liszt amibe sót,borsot és 2-3 csipet őrölt szerecsendiót keverünk. Tehát ebbe a lisztbe beleforgatod, majd felvert tojásba, majd reszelt füstölt sajtba is megforgatod. Bele egy tűzálló tálba vagy tepsibe amit kivajaztál.
Tetejére öntöd a következőket : Maradék sajt, maradék tojás, 1 nagy tubus majonéz, 1 tejföl,ízlés szerint só.
Fólia rá, középmeleg sütőbe sütni, ha puha fólia nélkül picit megpirítani a tetejét.
Remélem ízleni fog !!!
Előzmény: msebubu (14)
kicsi emma Creative Commons License 2001.06.14 0 0 16
Ügyes vagy! Csak így tovább!
Előzmény: msebubu (14)
jedilovag Creative Commons License 2001.06.14 0 0 15
OLÉ, OLÉ, OLÉ!!!
Előzmény: msebubu (14)
msebubu Creative Commons License 2001.06.12 0 0 14
Kepzeljetek nem rontottam el, meg egyetlen szerelmemnek is izlett :o)))

msebubu

Előzmény: Mulan (11)
Mulan Creative Commons License 2001.06.12 0 0 13
Paradicsommal én még csak salátának kombináltam, de adtál egy ötletet:-)))
Előzmény: kicsi emma (12)
kicsi emma Creative Commons License 2001.06.12 0 0 12
En is nagy karfiolrajongó vagyok, de nekem még sosem tűnt büdösnek a karfiol. karfio,lszagú, az igaz, de hogy büdös lenne???
Én is néha csak simán megfőzöm, prézli, tejföl, paradicsomszeletek - szerintem krfiol bomba paradicsommal! - azt kész is. Én a rakott karfiolok tetejére is teszek paradicsomszeleteket, azzal sütöm meg. Nagyon finom hozzá!

Bonyolultabb, de szintén jó, ha a ránott karfiol rózsái közé - panírozás előtt - kis sonka meg sajtszeleteket dugdosol. Ez már majdnem töltött karfiol....

ke

Mulan Creative Commons License 2001.06.12 0 0 11
Á el se lehet azt rontani:-)))) (Legfeljebb a rákérgesedő tejföllel. Ha bolti tejfölöd van, keverd ki a karfiol főzővizével és egy kis olajjal vagy fele tejszínnel nagyon simára, és úgy öntsd rá)
Előzmény: msebubu (10)
msebubu Creative Commons License 2001.06.11 0 0 10
Most tessek nekem nagyon drukkolni! Keszitem eletem elso rakott karfioljat :o)

msebubu

ps.: az eredmenyrol persze beszalmolok

msebubu Creative Commons License 2001.05.29 0 0 9
Asszem venni kene valami szagelszivot... :o)))
Mulan: a te oldaladon mar ezerser jartam, de valahogy elkerulte a figyelmemet a karfiolos resz...eddig :o)

msebubu

ribizli Creative Commons License 2001.05.29 0 0 8
A ropogósra főtt karfiolt kihűtve, majonézzel leöntve salátának is korrekt.

Meg csőben sütve is. Rózsákra szedett, enyhén megpárolt karfiol tespibe vagy jénai edénybe, tojás+tejföl+sajt keverékével leönteni, pirosra sütni.

A legjobb a morzsás karfiol, Bújócskáék szerint titkosszolgálati eszköz is. :-)

Én sokszor nem is sütöm meg, csak megfőzöm a karfiolt, a pirított morzsát már a tányéron szórom rá, és jó sok tejfölt rakok a tetejébe.

A főzésnél meg kevés citromlé, esetleg 1-2 citromkarika jelentősen csökkenti a szagokat.
ribizli

Mulan Creative Commons License 2001.05.29 0 0 7
A káposztafélékben - a karfiolban é s a kelkáposztában pláne - van egy csomó nem különösebben jószagú kénvegyület, ezért szoktuk a kelkápsztát blachírozni, és az első vizét elönteni, ill. a karfiolt fedő nélkül főzni. Egyébként így is percek alatt megfő - és gázálarc éppen nem kell, de ablakot nyitni célszerű.
Előzmény: msebubu (4)
jedilovag Creative Commons License 2001.05.29 0 0 6
Próbáld ki & meglátod/érzed ;-P
Előzmény: msebubu (4)
Mulan Creative Commons License 2001.05.28 0 0 5
msebubu, kedves!

Magam is lelkes karfiolkedvelő lévén, a honlapomon találsz ha jól emléxem négy különböző karfiollevest, legalább annyi rakott karfiolt, meg ott van még a prézlis karfiol, meg a tormás rántotta karfiollal, bár az enm az én receptem.

Nincs ott a karfiolpörkölt (vagy paprikás), de azt ugyanúgy kell, mint bármi másból - és esetleg kifejezetten zsengéből tavaszi karfiolleves és töltött karfiol (de utóbbi, ha nem a saját kertedből vannak egészen kicsi karfiolok, nem egy oltsó nulatság).

Továbbá, ha a karfiolkrémleveseket sokkal sűrűbbre csinálod, adhatod mártásnak főtt vagy párolt húsok, húsgombóc, stb mellé (netán valami egyéb körettel kísérve)

Előzmény: msebubu (4)
msebubu Creative Commons License 2001.05.26 0 0 4
Jedilovag! Miert fingszagu hadmuvelet? Csak nem arra celzol, hogy oxigenmaszk nelkul ne menjek a kozelebe? :o)
Amugy mindenkinek koszi, de meeeeeeeeeeg meeeeeeeeeeeeg kerek :o)
msebubu
Előzmény: jedilovag (2)
E-ditke Creative Commons License 2001.05.26 0 0 3
Tojásos karfi (ezt mindenütt elsütöm, némelyeknek már unalmas lehet :-)) )

Pörköltalapba husi helyett főtt karfiol, jól átforgatjuk benne, majd ráütünk 1-2 tojást (ízlés szerint), elkeverjük, és kész. Persze ha nem szereted a félig nyers tojást (ahogy én sem), hagyni kell megsülni, közben kavargatni.

jedilovag Creative Commons License 2001.05.25 0 0 2
Sajtos-tojásos karfejol

Vegetás wasserban előfőzés (ez a fingszagú hadművelet)nem kell péppé főzni ;-))
előfőzés után ki a vízből, olajjal kikent vagy baconszalonkával (connaisseur-öknek) bélelt teflontepsibe be, tetejére reszelt sajt és felvert tojás (esetleg kevés tejszínnel keverve) és irány a sütőőőő. Az egész kb. 20-25 perc és iiiisteni!

msebubu Creative Commons License 2001.05.25 0 0 1
Koszi ez szuperul hangzik, johet a leves receptje is :o))
msebubu
Előzmény: szalka (0)
szalka Creative Commons License 2001.05.25 0 0 0
En csak azonkivul karfiol levest illetve husos rakott karfiolt tudok csinalni.
A husos rakott karfiol "receptje" (sajna csak ugy kb a mennyisegek ugy sacper kkb szoktam fozni.)
Szoval husos karfiol:
kb 40 dkg daralt hus(en csirkebol csinalom , de jo barmibol)
1 Nagy fej hagyma.
2 kanal olaj
1 kozepes fej karfiol
1 doboz tejbol( mi a kesz kajahoz is szoktunk meg tejfolt rakni az +1 doboz)
2 dl rizs (csinaltam mar feher es barna rizsbol is midegyik jo)
Elkeszites:
A rizs fo meg a legkesobb (foleg a barnabol van) ezert ezt rakt fel foni eloszor.
A karfiol rozsaira szedve bedobod egy vizzel teli edenybe es megsozod szinte elfododel magaban- ne fozd szet inkabb egy hajszalnyit kemeny maradjon.
Mig fo, addig a hagymat jo pici darabokra vagod , megfonnyasztod olajon ,bele a daralthus es megfuszerezed majd felontod egy kis vizzel hogy epp ellepje. ( a fuszer egyeni en sot, feketeborsot es pirospaprikat rakok bele)
Ha csirkebol van hamar megfo, ha lesul zsirjara mar kesz is.
Ezutan egy kissebb tepsit jenait ami van, kivajazol es kizsemlemorzsazol(ugy mintha kilisztezned:-))
Ha megfott minden elkezdheted pakolni. Alulra karfiol aztan rizs, aztan a husi aztan a tetejere ujra karfiol. A tejfolt jol osszekutyulod esetleg a husiban levo fuszerekkel harmonizaloan megfuszerezed es raontod a tetejere. Be a sutobe es ha szepen pirul a teteje jo is.
Hu de ehes lettem, jo etvagat!
Előzmény: msebubu (-)
msebubu Creative Commons License 2001.05.25 0 0 topiknyitó
Sziasztok!

Nem olvastam vegig az osszes topicot, igy lehet, hogy mar ezerszer irtatok karfiolos receptet, esetleg nem. Mindenesetre arra kernek minden konyhatundert, hogy irjon nekem minel tobb karfiolos receptet. Az egyetlen, amit meg tudok csinalni, az a rantott karfiol. Ami a legeslegjobban erdekelne, az a rakott karfiol, de johet barmi, csak karfiol legyen :o)
Koszi
msebubu

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!