Keresés

Részletes keresés

újmóni Creative Commons License 2013.04.24 0 0 639

Tele van a város áruházakkal. :)))  Mennyire tudod feltalálni magadat a tömegközlekedésben egy idegen városban...? Annyira egyszerű és átlátható a bécsi metró, hogy nem tudsz eltévedni.

A metró mellett van szinte az összes pláza. A Donauzentrum az U1 Kagran állomásánál, a Millenium City az U6 Handelskai állomásánál, a Stadion Center az U2 Stadion állomásánál.....  És akkor még mindig ott van a jól ismert Mariahilferstrasse gyalogosan, ahol szintén megtalálható az összes olyan bolt, ami az előbb említett plázákban.

 

Egyébként itt egy buszos út, június 1-én:

 

http://www.startutazas.hu/fx_a/korutazas/fx_comment/ausztria/fx_action/more/fx_site/utazas/fx_nid/76102/fx_time//index.html

 

Ez meg 6-án :

http://www.keneditravel.hu/index.php?page=content&tid=456

 

Nézd meg ezt is:

http://utazom.com/utazas/ausztira/becs/egynapos-becsi-varosnezes

 

 

 

Előzmény: gemike7 (638)
gemike7 Creative Commons License 2013.04.24 0 0 638
szia ezért kérdeztem hogy érdemes.-e egyáltalán kimenni ,mivel még nem voltam a shopping citiben. Egyszer régen karácsonykor voltam Bécsben , karácsonyi vásár stb. sajnos nincs autonk, marad a volánbusz . esetleg a belvárosban a közelben van valami hasonló nagy árúház ??nézegettem több utazási irodát akik 1 napos utakat szerveznek de mind karácsony környékén .üdv  
Előzmény: újmóni (635)
újmóni Creative Commons License 2013.04.23 0 0 637

Én a BÉCSI belvárosról + plázákról írtam.....

Előzmény: Szaganaki (636)
Szaganaki Creative Commons License 2013.04.23 0 0 636

Azért ez így ebben a formában nemigaz; lehet hogy ugyan az van kiírva a bolt főlé, de a kínálat távolról sem ugyan az, sokkal jobb minőségűek az áruk. Más kérdés persze, hogy busszal vagy vonattal nem tud annyit vásárolni.

De mindenképpen megéri, gyakorlatilag sztem külföldön minden olcsóbb mint nálunk, ha pedig a jövedelmi viszonyokat is belevesszük az összehasonlításba kifejezetten vicces a történet...

 

Előzmény: gemike7 (634)
újmóni Creative Commons License 2013.04.23 0 0 635

Szerintem tök fölösleges kimenni oda a "prérire". Ugyanazok a boltok vannak ott is, mint a belvárosban, vagy akármelyik városon belüli plázában. Kivéve tán az IKEA-t, de gondolom, bútort úgyse akarsz venni. :))

 

Mindenképpen utazási irodával akarsz menni...?

Nagyon jó a vonatösszeköttetés, ha három napos kirándulójegyet veszel, akkor abban benne van a bécsi tömegközlekedés ára is.

De van a Volánbusznak is napi 3-4 járata.

 

 

Előzmény: gemike7 (634)
gemike7 Creative Commons License 2013.04.23 0 0 634

sziasztok!

 

érdekelne ,hogy csak karácsony környékén indítanak buszokat a shopping city süd.-be ?? nem voltam még és érdekelne hogy érdemes kimenni ?? mi az ami ott olcsóbb ?? 

melyik utazási iroda indit járatot ??

üdv

szép napot

Berlusz Móni Creative Commons License 2012.12.18 0 0 632

Na örülök! :-)

 

Én gyakran járok Bécsbe, de egyre ritkábban állok meg az Outletnél. Egyrészt már-már áttekinthetetlen (az új épületekkel, stb. ), másrészt nem vagyok márkamániás, harmadrészt meg nekem nyóc, hogy egy hangzatos márkanevű blézer háromezer helyett "csak" 400 EUR. :-)))

 

Nem is akartatok bemenni Bécsbe?  Annyira szép ilyenkor! :-)

 

 

Előzmény: Törölt nick (631)
Berlusz Móni Creative Commons License 2012.12.17 0 0 630

Hát kihajtani csak jobbra tudsz :))), de lehajtás után már balra. Ki lesz írva a táblán a kihajtóág után, hogy jobbra az Outlet -  balra (rá a hídra) pedig Budapest (ha onnan újra visszamennél az ellenirányú sávba), ill. egyenesen előre Neusiedl am See.

 

 

Előzmény: Törölt nick (629)
Berlusz Móni Creative Commons License 2012.12.17 0 0 628

Na itt látszik!

 

Pannonia Shopping Park-nak hívják, közvetlenül ott van a MERKUR mellett!

 

http://www.pannonia-shopping.at/erreichbarkeit.html

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (626)
Berlusz Móni Creative Commons License 2012.12.17 0 0 627

Ha nem az új bejáraton mentek be (vagy jöttök kifelé) az outletbe, hanem a régin (ami Bécshez van közelebb) az autópálya 13-as kijáratánál (Neusiedl am See van a táblán), akkor a ott kihajtotok, de nem mentek be az outletbe, hanem balra ráfordultok az autópályahídra, picit továbbmentek, és az első körforgalom után már ott is van a MERKUR + egy nyitott bevásárlóközpont. Valami Pannon v. hasonló neve van. Mindjárt keresek hozzá térképet.

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (626)
Berlusz Móni Creative Commons License 2012.12.17 0 0 625

Ott van szemben az autópályán a nagy MERKUR!  Az outletnél lévő, az autópálya fölött átvezető  hídon csak át kell gurulni.

 

 

Előzmény: Törölt nick (624)
Berlusz Móni Creative Commons License 2012.12.17 0 0 623

www.donauzentrum.at

 

Az U1 Kagran megállójánál, Wagramer Strasse # Donau Str. sarkán.

Előzmény: Törölt nick (619)
Berlusz Móni Creative Commons License 2012.12.17 0 0 622
Előzmény: Törölt nick (620)
Berlusz Móni Creative Commons License 2012.12.17 0 0 618

A BILLA-nál figyelj, mert egy csomó akciós ár csak klubkártyára érvényes!

 

 

Előzmény: Berlusz Móni (617)
Berlusz Móni Creative Commons License 2012.12.17 0 0 617

Sajtot! :-)

 

Persze mást is, de én nagy sajtzabáló vagyok. :)))

Volt - talán a múlt héten - Ritter Sport csoki 59 centért a Lidlbe, de tuti felvásárolták már. (itthon 300 fölött van)

 

Szerintem nézegesd végig a neten az osztrák akciós újságokat - nagyjából képbe kerülsz, hogy mi az, ami olcsó.

Előzmény: Törölt nick (615)
Szaganaki Creative Commons License 2012.12.17 0 0 616

A Hoferban (Aldi) a basmati rizs, a kismillió ízesítésü heringkonzervek, a hús és sajtkészítmények kb fele mint itthon.

Az idehaza is jól ismert mosószerek kb fele annyiba kerülnek és sokkal jobb minőségüek.

A Dunacentrumban lévő Interspar üzletben a Rubin fantázianevű szatén pamut ágynemű 20 € (évek óta azt használjuk és "különös módon" tartja a formáját és a szinét). De a Dunacentrumot egyébként is ajánlom; 3 óra terjedelemig ingyenes a parkolás, jók az árak és szinte minden van.

 

Előzmény: Törölt nick (615)
Berlusz Móni Creative Commons License 2012.12.17 0 0 614

:-))

 

 

Előzmény: Törölt nick (613)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.17 0 0 613

Így már értem.

Amúgy a Teddyben is lehetett akapni ilyen bögéket €1-ért. :)

Előzmény: papec (612)
papec Creative Commons License 2012.12.16 0 0 612
jól van..:) de én hazahoztam, így 5.50 volt...;)
Előzmény: Törölt nick (609)
papec Creative Commons License 2012.12.16 0 0 611
na oda azért nem...:) Az autós része így alakult.
Voltunk, Práter óriáskerék (a többi része nagyon gáz volt, ezért menekültünk is onnan) , Hundertwassernál a szokásos semmi ex tra.
Belvedere nívósabb, de nappal lévén szürke. Ringstrassen Galerien garázsba beparkolás. A bevásarló központban megvettem, amit akartam. Onnan koraesti séta a gyönyörű fényárban úszó és feldíszített belvárosban Stephansdom stb.
Majd tovább autóval a Rathausplatzhoz. Innen már ismét esti séta a Burgtheater, Parlament, várkapu, hősök tere (ez tök sötét volt)- Hofburg (ez legalább meg volt világítva:)), Mária Terézia platz-i karácsonyi falu, majd vissza a Rathaushoz. Kellemes 1.5 órás séta volt, melybe még némi evés - ivás nézelődés is belefért. 22.00 indulás haza. 9-en voltunk így az utat megúsztuk fejenként 3200-Ft.-ból ( benzin, matrica, parkolás)
Előzmény: Berlusz Móni (605)
papec Creative Commons License 2012.12.16 0 0 610
na oda azért nem...:) Az autós része így alakult.
Voltunk, Práter óriáskerék (a többi része nagyon gáz volt, ezért menekültünk is onnan) , Jundertwassernál a szokásos semmi extra.
Belvedere nívósabb, de nappal lévén szürke. Ringstrassen Galerien garázsba beparkolás. A bevásarló központban megvettem, amit akartam. Onnan koraesti séta a gyönyörű fényárban úszó és feldíszített belvárosban Stephansdom stb.
Majd tovább autóval a Rathausplatzhoz. Innen már ismét esti séta a Burgtheater, Parlament, várkapu, hősök tere (ez tök sötét volt)- Hofburg (ez legalább meg volt világítva:)), Mária Terézia platz-i karácsonyi falu, majd vissza a Rathaushoz. Kellemes 1.5 órás séta volt, melybe még némi evés - ivás nézelődés is belefért. 22.00 indulás haza. 9-en voltunk így az utat megúsztuk fejenként 3200-Ft.-ból ( benzin, matrica, parkolás)
Előzmény: Berlusz Móni (605)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.16 0 0 609

Ha az 5,50-ből visszakaptál 2,50-et. akkor te is 3-ért ittál. :)

Előzmény: papec (608)
papec Creative Commons License 2012.12.16 0 0 608
igen sokkal finomabb, és a gesztenyék is a a hazainál. Nem a 3€-ból, hanem 5.50 €-ból járt volna vissza...:) mobilról írok azért eshetett szét..
Előzmény: Törölt nick (606)
Berlusz Móni Creative Commons License 2012.12.16 0 0 607

A spittelbergi karácsonyi vásáron volt valaki...?

http://spittelberg.at/index.php?de_wm_weihnachtsmarkt

 

Alig pár perc gyaloglás a Rathaustól, de egy egészen más világ. :-)

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.12.16 0 0 606

Ha jól olvasom (kicsit szétcsúszott az írásod), 3,5 + betét volt az ára? Úgy gondolod a €3-ból visszajárt volna €2,5.

Csináltam házi kutyulmányt, nem lett rossz és 3 dl áráért majdnem 3l lett (kb 800Ft-ban megállt)

+   + édes merlot + fajéj, vanília, szegfőszeg = nagyon fimon ital :)

 

A maróni már a sütőben, elvileg 30 perc és kész. :) Ez ugye nem gesztenye (az ára se 600 hanem kb 1800-2000Ft), vagyis annak egy nagyobb fajtája, állítólag sokkal-sokkal finomabb mint a hazai apró fajta. Meglátjuk.

 

Előzmény: papec (604)
Berlusz Móni Creative Commons License 2012.12.16 0 0 605

Kisétáltál Schönbrunnig...? :-DDD

 

 

Előzmény: papec (600)
papec Creative Commons License 2012.12.16 0 0 604
1 és 2;50€-ért volt a betét ametre mi jártunk. A müagra volt 1€. A Rathausnál volt porcelán és 2.50-€. A bögrébe valót átlag 3.50 €-ért adták +betét. Ha a visszaadásnál nem kaptatok pénzt, akkor lehet átvertek titeket. Este szépek a karácsonyi falvak. Nappal eléggé szürkék. A sült gesztemye nagyon jó. (szerimtem)
Előzmény: Törölt nick (603)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.16 0 0 603

Mindenhol €3-ért volt, két helyen adták porcelánban, a többi helyen műanyagban. Nem hiszem, hogy betétes lett volna, se kiírva nem volt, azt meg végképp, hogy némely helyeken hatszoros áron árulnák. Legfeljebb van aki betétnek hiszi mikor elviszi. :))

Előzmény: Szaganaki (602)
Szaganaki Creative Commons License 2012.12.16 0 0 602

"A poharat is visszaadtuk, nekem nem volt kofám lenyúlni. :) "

Legjobb tudomásom szerint - és még a múlt héten is így volt - a poharakra betét van, 2,50 €/ db, tehát ha vissza viszed visszakapod, ha pedig nem kérted a pénzt ...

Egyébként nyilván egy belvárosi sétához szerintem is az a legjobb megoldás amit Ti is csináltatok, kocsit letenni, utána metró.

Szerintem egyébként az utóbbi években a bécsi advent színvonala nagyon leesett, különösen, hogy tavaly Prágában voltunk.

Ég és föld, de nem Bécs javára!
Mindenkinek csak ajánlani tudom.

 

Előzmény: Törölt nick (599)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.16 0 0 601

Mert gyorsabb és olcsóbb mint kocsival bearaszolni a városba és méregdrága parkolót/parkolóházat keresni, szerintem még kényelmesebb is. Ahol mi leraktuk az autót mélygarázs, felmentünk a lifttel és máris a peronon voltunk, onnan 10 perc a belváros.

Előzmény: papec (600)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!