Keresés

Részletes keresés

portugéza Creative Commons License 2016.06.13 0 1 30

A másik topik aktív:

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9091419&la=139958842

 

2015-ös árak Budvában (a legdrágább hely a tengerparton):

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=136580278&t=9091419

Előzmény: idegenszelek (29)
idegenszelek Creative Commons License 2016.06.13 0 0 29

Sziasztok!

 

Érdeklődni szeretnék, hogy rendelkezik-e valaki friss információkkal a montenegrói árakkal kapcsolatosan. Idén szeretnénk újra ellátogatni az országba! :) Előre is köszönöm!

naturalanya Creative Commons License 2015.08.14 0 0 28

Zsolt Albachnak

 

Két hete jöttem meg Montengróból. Mi Pécsről indultunk Donji Miholjac - Nasice - Slavonski Brod határ) - Bosanski Brod - Zenica - Sarajevo - - Mostar - Pocitelj (határ) -Metkovic - Neum (határ 2x) - Mlini 

Mlini alatt Platon foglaltunk szállást és este kis hajóval be tudtunk menni Dubrovnikba

Másnap tovább Tivatba a tengerparti úton - itt a határon többórás várakozás volt

Egy ismerősünk ugyanakkor Mostar után Trebinje felé ment Herceg Noviba - semmit nem kellet várni 

Zenicától autópálya van, melynek díját csak helyi pénznemben (a határon benzinkútnál lehet váltani) vagy euróban lehet fizetni, de csak papír euró jó, és saját pénzt adnak vissza. (2x kell fizetni, összesen kb. 4 euró)

Ha még van kérdésed, szívesen válaszolok.

-dudy- Creative Commons License 2015.08.14 0 0 27

Sziasztok! Eladnám Budapest-Bar 2 főre szóló retúr menetjegyemet, szept. 13-ig felhasználható. Emellett az aug. 18-ai Budapest-Bar vonatra van még két ülő helyjegy eladó. Ha érdekel, Vaterán meg lehet nézni: http://utazas-szabadido.vatera.hu/jegy_belepo_berlet/budapest_bar_vonatjegy_oda_vissza_2_fore_2112962936.html

Zsolt Albach Creative Commons License 2015.08.12 0 0 26

Hello Mindenki,

Olyan kérdésem van, hogy Egerből Budva-ba tervezünk menni párommal autóval. Én elsőkörben Horváton keresztül gondoltam, de ahogy néztem oda-vissza kb 25-30 lenne csak a pálya díjak. Kinek mi a tapasztalata? Merre érdemesebb menni? Ár-útiidő arányában? Köszi előre is a válaszokat. :) Üdv Zsolt

Pocca Creative Commons License 2015.08.08 0 1 25

Kedves Kala írtam az oldalra nézd meg légyszi-légyszi!

Előzmény: Kala53 (23)
Pocca Creative Commons License 2015.08.08 0 1 24

Kedves Kala!Mi is idén egy ilyen utat terveztünk magunknak,Montenegró,Bosznia,Horvát O.Autóval megyünk és kutyával,mint mindig.Erre felé még nem voltunk,és tegnap szólt az állatorvos,h a szokásos kutya útlevélen kívül valami vérvizsgálat is kell arra felé.Most evvel kapcsolatban kezdtem keresgélni,és közben olyanokat olvasok,hogy Montenegróban nem lehet meginni a csapvizet,a szállodai szobákat,kocsikat feltörik és kirabolják,Boszniáról szintén(ott csak egy napot lennénk,Mosztart néznénk meg).Neked erről mi a véleményed,tapasztalatod?A határon le kell jelenteni a kutyát(yorki),meg ilyenek.Már kifizettük a szállásokat is,nemsokára indulunk,de már kezdek tartani mi fog várni ott ránk.Neked vannak ilyen tapasztalataid?Köszönöm előre is.

 

Kala53 Creative Commons License 2015.06.07 0 0 23

Mi két hete jöttünk haza egy Bosznia -Dubrovnik- Montenegró körutazásról. A helyek kivétel nélkül csodaszépek. Bosznia a hegyek és smaragdzöld folyók, tavak országa. Láttuk a Jajce vízesést, Szarajevót, Mostart. Utaztunk a Neretva völgyében ami mesés szépségű. Mostar lenyűgöző, szépen helyreállították a hidat és környékét, olyan érzésem volt mintha Törökországban jártam volna. A bazársoron sok olyan cikk kapható, ami a török bazárokban is rendre megvehető. Mielőtt Montenegróba értünk volna megálltunk Dubrovnikban is, ahol szintén bőven van látnivaló. Montenegróban a hegyek országában,Budván volt a szállásunk, minket elvarázsolt a város, így az előszezonban tisztaság , rend volt. Sem zajosnak sem piszkosnak nem találtuk, az óvárosa nagyon elvarázsolt. Jártunk Tivat új kikötőjében, ahonnan nagyon kellemes hajó úton vettünk részt a Kotori öbölben, hullámzás alig volt érezhető. Megnéztük a Szirti Madonna szigetet és Kotort is. Jártunk Cetinjében és a Lovcen Nemzeti Parkban, ahonnan leereszkedtünk Njegusi faluba az elmaradhatatlan sonka és sajt kóstolóra. Aki gépkocsival megy és nincs nagy gyakorlata szerpentines utakon azoknak nem ajánlott, mert visszafelé 23 kanyart kellett megtenni Budváig. A kilátás a Lovcen hegy tetejéről a Kotori öbölre csodálatos. Hazafelé Niksicnél újabb szerpentines utak vártak ránk amíg feljutottunk a sziklába épített Ostrog monostor irányába. Félútról már csak a helyiek buszjáratával lehet felmenni a monostorig. Utunk tovább a Durmitor Nemzeti Parkon keresztül vezetett, ahol megálltunk egy fotószünetre a fenséges  Tara kanyonnál.

Nekünk nagyon tetszett Montenegró, bármikor visszamennék. Sokfelé jártunk már, de ennyi heggyel egy országon belül még nem találkoztunk.

Előzmény: Szajci (20)
István - Bp Creative Commons License 2014.09.06 0 0 22

Sziasztok!

 

2 év nyaralási tapasztalatát tudom leírni. Montenegró ár-érték arányban a legjobb most szerintem Európában. Ugyan az a tengerpart, mint Horvát.O.-ban ( igaz le vannak maradva 10 évvel ), gyönyörű, érintetlen, bár egyre többen fedezik fel. Kicsit furák az emberek, nem túl mosolygósak, de a szolgáltatások teljesen jók.

Nézzük csak:

Szállás kb 15-20 Eur/fő ( Mi petrovacban napi 60 Eur-t szoktuk bérelni egy háznak egy felét, 2 szint, kis kert rész, igaz csak közepes állapotú, de teljesen elfogadható 4 fő részére- én is megjártam már a világ menő hoteleit. )

A hotelek árai elég magasak, ezt nem ajánlom. 

 

Étkezés: Strandon pl: egy hamburger 1,5 - 2 Eur ( Nagy, jól laksz vele ), Palacsinta 1-2 Eur, Üditő, Sör 1-2 Eur. Egy menü 4-5 Eur. Az éttermekben a levesek 2-4 Eur, Fő étel 5-20 Eur, Desszertek 2-6 Eur, ezek tenger parti árak, de Horvát. O.-hoz képest nagyon olcsó. Persze a boltokban minden olcsóbb.

 

Helyek:

Kotori Öböl: Aki nem ment fel a kompra az egy hosszú, lassú, de gyönyörű utazáson fog részt venni, egyszer mindenképp látni kell. Nagyon csendes, nyugodt környezet.

 

Herceg Novi: Az autó út felől öreg, lepukkant város képét festi, de ha valaki le megy a tengerpartra és elmegy az óvárosba akkor megváltozik a véleménye. Szép hely, mindenkinek ajánlom. Aki hajó kirándulni akar, az előre informálódjon, mert a kikötőben káosz uralkodik, mi 3 óra után fel adtuk, hogy fel jussunk egy hajóra, érdemes előre jegyet venni.

 

Budva: a fiataloknak ajánlott, zsúfolt, koszos buli város. Discoc, partyk minden mennyiségben. Az ó város itt is gyönyörű.

 

Becici: Budva mellett van, hatalmas  strand ami olcsó és nincs tömeg nyomor, a legjobb strand szerintem!

 

Petrovac: a főnyeremény... Nekünk ez a hely tetszik a legjobban. Áraiban közepes, kis mérete ellenére, rengeteg programot kínál, nagyon jó hely!  2 strandja van, kis szigetekre is lehet kirándulni, séta utak...stb...

 

Bar: Stari Bar-t látni kell, csoda szép! Az ember vissza megy az időben. Maga az új városban semmi extrát nem fedeztünk fel, de ez is egy szerethető üdülő város. 

 

Sveti Stefan a kis sziget: le van zárva a turisták elől és horror árakon lehet bérelni a szigeten, szép , de azért nem ennyire..

 

Kirándulások: 

 

Hajó kirándulás: én nem nagyon szeretem a hajót, így ez a program nem hagyott maradandó élményt, megyünk a part mellett és szépek a hegyek. A panoráma hajó átverés, ahogy elindul fel kavarodik a víz és nem látni semmit a kikötőben meg csak tengeri sünöket meg kis halakat látunk.

 

Búvárkodás: A palackos merülésnél figyelembe kell venni a mentalitást, az oktatók nem túl kedvesek és elég rámenősek, simán nyomnak lefele, ha nem tudsz elég gyorsan légteleníteni nem nagyon foglalkoznak vele, elég gépíesített.

A felszíni búvárkodás talán jobb, bár nehéz szép és nagyobb hal rajokat találni, érezni a halászat hatásait, nagyon szép sziklás részeket lehet találni a tengerben is.

 

Skodrai - tó: ajánlom mindenkinek, nagyon szép terület. Érdemes kisebb falvakba elmenni, egyrészt jóval olcsóbban elvisznek a helyiek, másrészt folyókon is visznek, igazi vadregényes tájakon, mi pl: voltunk egy vízre épített kis vendéglőben is. Itt ajánlom Zabljak nevű kis falut és ott Peter-t.

 

Kék - barlang: hát, biztos a nagy szél és a nagy hullámok miatt is, de szörnyű utunk volt a hajóval, a barlang meglepően pici, belül szép, de nincs arányba az úton tapasztalt szenvedéssel..:-) Ezt is látni kell, de csak szélcsendes időben induljanak el!

 

Bosznia - Mostar: Maga a csoda... Egy gyönyörű, csodálatos hely... Talán a legszebb hely mind közül. Bosznia nagyon kellemes meglepetés, jó utak, építkezések, vidám emberek, barátságos árak és gyönyörű helyek. Mindenképp menjenek el, gyönyörű!!!!

 

Albánia - Shkoder: hát... Jobb a helyzet sokkal, mint azt gondolnánk, a város modern, főleg a belváros, üzletek, éttermek mindenhol, az emberek barátságosak, azért itt az idővel helyenként még versenyt futnak, de ez a rész nyugodtan látogatható. Viszont meglepően drága, nem olcsó Albánia! Érdemes át látogatni, a határon kellemetlen a cigányok kéregetése, aki megrohanják a várakozó autókat, gyerekekkel a karjukon. Érdemes lezárni az ajtókat és felhúzni az ablakot...:-), de semmi komoly...

 

Hát ennyivel tudtunk segíteni, reméljük talál benne mindenki hasznos információkat.

Szajci Creative Commons License 2013.07.07 0 0 21

Úgy nézem a másik fórum aktívabb

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9091419

Szajci Creative Commons License 2013.04.28 0 0 20

Sziasztok! Ki járt mostanában Montenegróban? Mi a véleményetek az országról? A pécsi Kantavár Utazási Iroda rengeteg utat szervez egyébként oda, ezért gondoltam, hogy esetleg ott nyaralnék idén.

Ilona3 Creative Commons License 2007.07.26 0 0 19
Montenegró!-Ki mit tud róla? c. topikban nézz szét,az naprakész.
Előzmény: bornew (18)
bornew Creative Commons License 2007.07.26 0 0 18

Jobb lenne, ha nem haldokolna a topic, mert épp most választottam szeptemberi uticélomnak Montenegrót! Várok minden tanácsot!!!!!

adalbert61 Creative Commons License 2007.06.17 0 0 17
Miért haldoklik ez a topic? Talán mostanság senki nem utazik Monte Negro-ba?
petarj Creative Commons License 2006.10.24 0 0 16

MONTENEGRO APARTMANOK  http://vesna.atw.hu

 

Hello,

 

If you are planning to visit Montenegro, we can offer you private accommodation at our apartment - house just by the beach in little place Lepetane,near Tivat in Boka Kotorska Bay.

The apartments are fully furnished, air-conditioned,with separate bathroom,kitchen and seaview terraces, only 5m far from the beach.

Lepetane is only 5km far from the center of Tivat, 12km far from Kotor, 30km far from Budva, 50km far from Dubrovnik (Croatia), so it it ideal if you want to swim, rest and do some sightseeing at the same time...

You are welcome to visit our web site in Hungarian: http://vesna.atw.hu

 

W E L C O M E !!!

 

 

Videotip Creative Commons License 2006.06.23 0 0 15

Szió!

Mit is jelent az a regisztrációs kártya, amiről korábban írtál?

Augusztusban megyünk mi is, jó lenne tudni az ilyen apró trükköket :)

Milyen extra cucc kell a kocsiban lenni , mint tartozék? Állítólag hullazsák nélkül visszafordítanak a szerbek, igaz ez?

Köszi!

 

Előzmény: ephrajim (3)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.27 0 0 14
Vagy másik topicon éledezik....
Előzmény: Kőkapu (11)
graiffiti Creative Commons License 2004.11.14 0 0 13

  Mammamiának szeretettel...

 

orbiter Creative Commons License 2004.05.27 0 0 12
Kempingezés Montenegróban:
http://www.ittjartam.hu/client/xp.php?id=9&backpage=1
Kőkapu Creative Commons License 2004.05.03 0 0 11
Szia!

Van egy másik topik is, és inkább oda gyűlnek az érdeklődők, ez a neve:

Montenegró! - Ki mit tud róla?

Előzmény: Apu (10)
Apu Creative Commons License 2004.05.03 0 0 10
Hali!
Jóó régen nyitottam a topicot, látom "tolonganak" az olvtársak! Létezik, hogy ilyen kevés ember érdekelt annyira ez a szép ország, hogy el is utazzon oda, sőt, meséljen is róla???
vkhir Creative Commons License 2003.05.22 0 0 9
Szia Kicsy! Ha Kotor felől mész Budvába, a budvai alagút előtt jobbra van egy út, az vezet a Jaz-ra. Ha kocsival mész be, akkor elkérnek 2 Eurot, (azt már nem tudom, fejenként 1 vagy autóra 2), de leteheted a kocsit korábban is és besétálhatsz, nem nagy táv.
Amikor mi voltunk, akkor újították fel az alagutat, úgyhogy mi gyalog is megtettük párszor az alagút túloldalától a Jaz-Beach-re vezető utat. Van egy út meredeken lefelé közvetlenül a partra is... hááát elég kalandos volt, pláne felcuccolva. Na erre csak egyszer mentünk.
Én is Szerbia felé javaslom az utat, ha betartod a sebességhatárokat, semmi problémád nem lesz.
Előzmény: Kicsy (8)
Kicsy Creative Commons License 2003.05.21 0 0 8
Köszi a tanácsot. Bár valószínűleg lassú lesz, mégis Szerbia felé megyünk a terv szerint. Balkáni rendőrökkel már van némi tapasztalat, szerintem nem olyan vészes. Megvan a Jaz Beach is, Budvától északra 1-2 kilométerre.

Üdv, Kicsy

Előzmény: mihula (7)
mihula Creative Commons License 2003.05.19 0 0 7
Hali!

Tavaly bejártuk, idén újra. Lefelé menve javaslom a Mohács-Eszék-Sarajevo-Mostar-Kotori-öböl utat. Bosznia csodálatos, csak a rend?rökkel kell vigyázni, mert a gyorshajtókból élnek.
- árak euróban vannak szállás 5-10 Euro, sör 1, kaja 3-10. A Kotori-öböl olcsóbb, mint SV. Stefan és környéke, de ott is lehet kapni szállást 10Euróért, tengerre néz? szobában.
- autópályát nem javaslom a min?sége miatt. Eccer Görögország felé mentük szerb autópályán, de azt senkinek...
- hamar találsz szállást, augusztus közepén alig volt turista

www.montenegro.com alatt találsz sok szép képet, és a Jazz Beach is meglesz valahol. Itt van a legtöbb turistainfo.

Jó utat.

m

Előzmény: Kicsy (6)
Kicsy Creative Commons License 2003.01.10 0 0 6
Helló mindenkinek!

Ha minden jól megy nyáron Montenegro lesz nyaralásunk uticélja. A Görögország esetében bevált recept szerint saját szervezésben autóval mennénk, és a szállást is ott oldanánk meg. Viszont nagyon jó lenne, ha valaki tudna néhány dologban segíteni:
- Montenegro afféle kvázi független állam. Ez mit jelent Szerbia-Montenegro vonal átlépésekor: van ellenőrzés? Kell valamit fizetni (úgy tudom, hogy euróban kell mindent fizetni)?
- Milyen minőségű a Belgrád-Podgorica út?
- Mennyire épült ki az idegenforgalom, jelenthet-e gondot az apartmankeresés?
- Milyen árszínvonalra kell számítani? Drágább hely mint Magyarország?
- A Baraka honlapján tök jók képek vannak a "Jazz Beach-ról", tudja valaki, hogy azt melyik város mellett kell keresni?
Előre is köszi.

Üdv, Kicsy

Előzmény: Apu (-)
LeifEriksson Creative Commons License 2002.07.27 0 0 5
"(A magyar hataroroknel bunkobbat meg nem lattam sehol.)"

Én sajnos igen... :-((

És ráadásul pont ott, ahol a legkevésbé vártam volna...
Izlandon, a keflavíki reptéren.

na, de innentől legyen megint ON

Előzmény: ppuklus (2)
archipelago Creative Commons License 2002.07.26 0 0 4
hallo, nemrég jártam ott, tengeren 10 Euro, hegyen 6 Euro volt a szállás,egy Podgorica-Ujvidek kuset jegy 23 Euro, sör 1.5 Euro, főétel 6 Euro, a parton kicsit sokan vannak, de lehet helyet találni, a tömegközlekedés fasza, a pálmafák, hegyek és a tenger feledhetetlen, az éjszakában a tüc-tüctől az jazzig minden megtalálható, s még magyarok is alig vannak... egyedül a jugoszláv rendörökkel kell vigyázni, ki kell tölteni egy regisztrációs kártyát az ott tartozkodásról az első rendörségen, mert különben bevihetnek
Előzmény: ephrajim (3)
ephrajim Creative Commons License 2002.07.24 0 0 3
Szerbián at olcsóbb, HR-n át viszont szebb. Split, Dubrovnik, stb utvonal. Buszok járnak arra.

Gyönyörű helyek vannak, Herceg Novi, Budva. Szállóba nem a legjobb, nagyon leveszik a külföldit, maganhazaknak kell érdeklődni. Nacionalizmus az kamu, legalabbis ott, pénzből élnek, ergo, kell a turista. jo utat.

Előzmény: OPi (1)
ppuklus Creative Commons License 2002.07.24 0 0 2
hello most tavasszal voltam montenegroban vonattal Bp-Szeged-Szabadka-Nis-Podgorica utvonalon.

kulon ajanlom ezt az utvonalat foleg a Szeged es Szabadka kozott kozlekedo sinbusz miatt. erdemes megnezni, kiprobalni.

a vonatjeg eleg olcso, kb. 7ezer volt oda. pontosabban lett volna, mert Nis-ben a Bar-ba indulo vonatra nem vettunk jegyet (elfogyott a penz). Tehat felszalltunk, aludtunk, egyszer csak jott a kaller, keri a jegyet. (volt velunk ket szerb csoporttars a sulibol) ok mondtak nincs penzunk, osszesen csak parszaz euro. Erre elkezdett veszekedni, de lenyeg a lenyeg Podgoricaig sikerult kidumalni. A vonat gyonyoru tajakon megy a hegyoldalban kb 1500 m magasan, lent a volgy, folyo, stb. Podgoricaban le, stoppal mentunk tovabb. Az uticel vegul Petrovac lett. Nagyon szep tengerparti kisvaros kikotovel, vilagitotoronnyal, ahogy kell. Ott egy helyi csaladnal laktunk 10EUR/fo/nap. (Minden euroban van mar.) Kicsit utazgattunk a kornyeken: Sveti Stefan, Budva. Mindenhova stoppal. Kajank volt boven mert pont akkor erett a narancs meg a citrom meg a mandarin. Utolso nap szinten stoppal Bar-ba maradek penzbol (csoportjegy olcsobb+diakot elfogadnak) haza Szabadkan keresztul. Onnan Szeged-Bp.
(A magyar hataroroknel bunkobbat meg nem lattam sehol.)

Ha kell meg vmi. irjal vagy jo utat p

OPi Creative Commons License 2002.07.19 0 0 1
Nincs ujabb tapasztalat ? Tervezem hogy esetleg augusztusben dobok egy Monti utat, de szukseg lenne infora,

thx;

OPi,

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!