Keresés

Részletes keresés

Jimmy02 Creative Commons License 2013.01.14 0 0 1312

Üdv mindenkinek. 

 

 

Én nemrég voltam egy homeopatás pszichiáternél,fel is írta azt amit kell(4 különféle szert,3-at csak nála lehet kapni,4.-et ,ami Boiron-os,azt bárhol ki lehet váltani)1 órán keresztül tartott,tehát nem ez a futószalag féle betegfogadás volt.

 

Én mentális problémák miatt látogattam meg,nem akarom ragozni milyen,szubjektív,nem nagyon lehet leírni.Főleg a szorongás és ideges feszültség miatt(ami a fejemben van,lüktet stb...),nem is szedtem eddig semilyen "gyógyszert",illetve elkezdtem megint a nyugtatót(Rivotril),de azt mondta majd le lehet vele állni,amúgy sem szedek sokat naponta.

 

Engem az érdekelne hogy hogyan/honnan tudja hogy nekem melyik szer/ek alkalmasak?

Mert persze sok kérdést feltett,de persze én is néhányat.

Főleg mentális problémáknál érdekelne ez,ha valakinek volt hasonló,itt honnan tudja mi az alkalmas szer?testi bajnál biztos teljesen máshogy van ez.

 

Már vagy 2 napja szedem őket,érzek is valamit,pozitívan persze,elmondta hogy 3 hét után szokott lenni jelentősebb változás,de biztos ez is máshogy van emberenként.

flabi Creative Commons License 2012.12.11 0 0 1311

Ja:))

Előzmény: Pisces72 (1310)
Pisces72 Creative Commons License 2012.12.11 0 0 1310

Jól eltaláltad. :)

Előzmény: flabi (1309)
flabi Creative Commons License 2012.12.11 0 0 1309

Hepart és euphrasiát 15-öst, a siliceát csak az 5-ösből. Minden reggel oldottam az ivóvizében, azt itta egész nap, nem kínoztam cseppekkel, vagy golyókkal. Klasszikusan rosszabbodott az első nap után, aztán ugrásszerűen javult.  

Előzmény: Pisces72 (1307)
Pisces72 Creative Commons License 2012.12.11 0 0 1307

Hepart hányasban adtad?
Anno a vizsim alsó szemhéja túl laza volt, minden apró vacak ott kötött ki, elég sűrűn váladékozott. Az occuloheel-el remekül rendben tudtuk tartani. Amikor elkezdődött, 2-3 napig napont 3x, utána 1-2 napig napi 2x cseppentettünk bele. Szájon át nem is kellett neki semmi.

Előzmény: flabi (1300)
flabi Creative Commons License 2012.12.10 0 0 1300

Off: El ne kezdjétek etetni!!! 

 

On: A macskámnak nem múlt el a kötőhártyagyulladása az állatorvostól kapott szemcseppekre, helyettük elkezdtem neki adagolni euphrasiát és először hepar sulfurist, aztán euph+silicea kombót, remekül van, nem váladékozik a szeme és már nem tüsszög:))

Eddig csak magunknak használtam a homeót, de neki is bejött:))

Pisces72 Creative Commons License 2012.12.07 0 0 1285

Köszönöm, mindkettőtöknek. :)

Murder Incorporated Creative Commons License 2012.12.07 0 0 1284

Itt és most elvágom a szálat.

Előzmény: falazodeszka (1279)
Pisces72 Creative Commons License 2012.12.07 0 0 1283

:)

Előzmény: Törölt nick (1282)
Pisces72 Creative Commons License 2012.12.07 0 0 1281

Olvasd már el a topiknyitót, lszi!

Előzmény: falazodeszka (1279)
Matykoka Creative Commons License 2012.12.06 0 0 1280

Ezt én nem kezdem újra, már ha megbocsátasz....

falazodeszka Creative Commons License 2012.12.05 0 0 1279

 efölött már egyetlen molekula sem található a kiindulási anyagból!!! Dehát ezt EDDIG IS tudtuk. Senki nem is állította az ellenkezőjét. :-))) 

 

 

Tehát nincs benne hatóanyag, tehát nem hathat..

Előzmény: Matykoka (1276)
falazodeszka Creative Commons License 2012.12.05 0 0 1278

Miért kellene drogoznom?

Előzmény: rigócska (1277)
rigócska Creative Commons License 2012.12.03 0 0 1277

Drogoznod kellene...

Előzmény: falazodeszka (1274)
Matykoka Creative Commons License 2012.12.03 0 0 1276

C12 az anyaghatár, efölött már egyetlen molekula sem található a kiindulási anyagból!!! Dehát ezt EDDIG IS tudtuk. Senki nem is állította az ellenkezőjét. :-))) (Legalábbis mi nem.)

Előzmény: falazodeszka (1273)
falazodeszka Creative Commons License 2012.12.01 0 0 1275

Bocs, nem váltottam billentyűzetet..

Előzmény: falazodeszka (1274)
falazodeszka Creative Commons License 2012.12.01 0 0 1274

DE, EZ ITT TÉMA. A megtapasztalt homepátia ---> syeretn;nk mi is megtapasytalni... :)

Előzmény: Matykoka (1272)
falazodeszka Creative Commons License 2012.12.01 0 0 1273

Homeós szer volt. Semmit nem hatnak, nincs bennük hatóanyag egyáltalán.

 

Egy darab molekula sincs az erdeti hatóanyagnak képzelt kacsamájból például... :)

 

A HOMEÓ EGY NAGY ÁTVERÉS.

Előzmény: bindera (1271)
Matykoka Creative Commons License 2012.12.01 0 0 1272

Na ez tök jó, akkor menjetek át egy másik topicra ti ketten, ott ezt kibeszélhetitek, itt nem ez a téma.

bindera Creative Commons License 2012.12.01 0 0 1271

Egyszer a nagybátyám kapott valami csodaszert, ami még mellé, nem is volt olcsó.

Magyarázta, hogy ezt most hány cseppet mikor, de pontosan, és két hétig reggel este, de csak akkor, és ha több akkor mi lesz stb.

Míg beszélt kinyitottam és megittam az egészet.

Még most is élek, szerintem sima csapvíz volt.

Azóta én már el is felejtettem az egészet, tőle hallom ha szóba kerülnek a "gyógyszarok" baráti körben.

:))

 

Előzmény: falazodeszka (1239)
falazodeszka Creative Commons License 2012.11.30 0 0 1270

Sem én sem Prisces72 nem fog neked szert ajánlani.

 

 

Tehát nincs olyan homeós készítmény amelyet meg tudnátok bevezni és amely bármilyen tapasztalható hatást gyakorolna rám.

 

Az nem zavar, hogy egyébként bármelyiket megvehetem recept nélkül ?

 

Ha olyan veszélyes hatású lenne brmelyik akkor hagynák szerinted boldog boldogtalannak recept nélkül megvenni?

 

Annyi ellentmondásban vagytok belefeszülve, hogy nem csodálkozom ha marad a fejeknek homokba dugása... :)

 

NINCS OLYAN SZER TEHÁT AMI HATNA. EZ A KONKLÚZIÓ.

UGYANIS HA TUDNÁTOK ILYET AKKOR MEGNEVEZNÉTEK.

Előzmény: Matykoka (1269)
Matykoka Creative Commons License 2012.11.30 0 0 1269

Sem én sem Prisces72 nem fog neked szert ajánlani. A gyógyszervizsgálatok ellenőrzött körülmények között folynak, hogy te miket kapkodsz be az a te dolgod, de tőlünk ne várj tippet.

Minden jót neked.

falazodeszka Creative Commons License 2012.11.29 0 0 1268

Továbbra is várom a szert aminek bevétele után éreznék valamit.

 

GYerünk, add meg a nevét.

Előzmény: falazodeszka (1267)
falazodeszka Creative Commons License 2012.11.29 0 0 1267

Olvasd el az idézeteket Abból az következik, hogy semmit sem érezhetek ha beveszek egy homeós szert.

 

Ti pedig azt állítottátok még a tudatom is megváltozik.

 

Most merek nagy tétbe fogadni, hogy olyan homeós szer, ami klasszikusan gyakorlatilag semmi, az semmiféle tudatváltozást nem fog okozni ha beveszem.

 

EZT TE IS NAGYON JÓL TUDOD, EZÉRT NEM ADSZ MEG EGYET SEM A SZEREKBŐL NEKEM, EZÉRT TÉRSZ KI AZ ÉRDEMI VÁLASZ ELÖL.

 

A HOMEOPÁTIA EGY NAGY BATÁR HAZUGSÁG.

 

DE TÜRELMES VAGYOK: ADDIG MÁR ELJUTOTTUNK, HOGY VAN OLYAN HOMEÓS SZER AMIT MEG SEM MERTEK MONDANI OLY SZÖRNYŰ HATÁSSAL LENNE RÁM, HA BEVENNÉM. IGAZ, HOGY BEMEHETEK A PATIKÁBA ÉS KONTROLL NÉLKÜL MEGVEHETEM, DE OLYAN SZÖRNYŰ HATÁSÚ...

 

NA SZÓVAL: H A Z U D T O K.

Előzmény: Pisces72 (1266)
Pisces72 Creative Commons License 2012.11.29 0 0 1266

Már megint kevered a szezont a fazonnal.

 

Részemről minden jót a továbbiakhoz. :)

Előzmény: falazodeszka (1265)
falazodeszka Creative Commons License 2012.11.29 0 0 1265

Rohadt sok ilyen szer van, csak épp egyet sem akarunk megnevezni. Neked. Érted a különbséget, vagy ez is gondot okoz?

Matykóka egy végtelenül kedves és humánus ember, ő nem akar neked rosszat, ezért nem nevez meg egyetlen szert sem.

 

 

Mintha azt olvastam volna, hogy a homeónak nincsenek mellékhatásai. A fenti kijelentésed ezzel hogyan egyeztethető össze ? Nem enyhe ellentmondásba keveredtél...

 

Íme:

 

"Yes. Homeopathy has no side effects. One of the great advantages in using homeopathy is that it offers gentle medicine that not only doesn’t have side effects, but can even be used to eliminate the side effects a less superior medicine, such as drugs, creates."

http://www.scribd.com/doc/8360406/Side-Effects-and-Homeopathy

 

 

"Do homeopathy medicines have any side effects?

No, many conventional medicines attempt to suppress symptoms without allowing the body to heal itself, sometimes resulting in harmful side effects.

Instead of suppressing symptoms, homeopathy gently works with the body to stimulate balance or healing. Also, since homeopathic medicines have no side effects, this reduces the percentage of iatrogenic (doctor-induced) diseases."

http://blog.hmedicine.com/homeopathy-and-homeopathic-medicine-blog/bid/4092/Side-Effects-of-Homeopathic-Medicine

 

 

"Side Effects and Drug Interactions

The extremely diluted nature of homeopathic remedies removes risk of ultimately negative side effects, suggests the University of Maryland Medical Center. One common remedy, arnica, can cause serious side effects if taken internally in large doses. For instance, the herb may irritate the stomach and may cause vomiting, diarrhea and nosebleeds, according to the American Cancer Society. However, when used in homeopathy, the herb is extremely diluted, purportedly removing the risk of side effects. No studies, as of publication, have shown negative side effects of combining a homeopathic treatment with conventional medicines. Still, inform both your doctor and your homeopathy practitioner of remedies you plan to take concurrently."

http://www.livestrong.com/article/529280-side-effects-of-homeopathic-remedies/

 

 

 

"Q: Are there any side effects of homeopathic medicines?It is a very friendly system of treatment and it is well known that homeopathic medicines have no harmful side effects. This fact has stood the test of time and is a strong point of homeopathy. Those who know it always prefer to take homeopathic treatment. However, self-medication, inappropriate use or repetition of doses without the advice of a professional homeopath is not recommended. One should prefer to consult an experienced Homeopath. Remember that medicine is after all a medicine, not a sweet candy."

http://www.homeopathy.com.pk/homeopathy_faqs.php

 


 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Pisces72 (1260)
falazodeszka Creative Commons License 2012.11.29 0 0 1264

 bunkó, önző és primitív magatartásnak tartom, h bár többször szóltunk, h nem ez a helye az ilyen természetű beszélgetéseknek, te mégis ragaszkodsz hozzá, h itt, velünk beszélj arról, h hat-e v sem. 

 

 

Eltekintek a rosszul és ostobán alkalmazott indulatszavaktól, csak annyit: a leg jobb helyen vagyok, nem ? Szeretném megtapasztalni a homeopátiát és ez itt a "Megtapasztalt homeopátia" topik, ahol egyenlőre nincsen tolongás... Tán csak nem ennyire kevesek tapasztalhatják meg ezt a nagyszerű medicinát ?

 

Örüljetek neki, hogy kaptok egy-két provokatív kérdést és szembesülhettek a saját hülyeségetekkel.

 


Előzmény: Pisces72 (1260)
falazodeszka Creative Commons License 2012.11.29 0 0 1263

 vagy -ami valószínűbb- elakadtál az allopatikus egészségügy útvesztőjében, megkaptad a magad "szokjon hozzá, h így marad" jövőképét, és kétségbe vagy esve, h nem maradt más lehetőséged, mint a homeopátia.

 

 

:) Öregem, mellényúltál... Nincsen bajom egyáltalán, komolyabb nincs e pillanatban és eddig nem is volt.

A téma érdekel, ennyi - ezt fel tudod fogni ?

Előzmény: Pisces72 (1260)
falazodeszka Creative Commons License 2012.11.29 0 0 1262

Rohadt sok ilyen szer van, csak épp egyet sem akarunk megnevezni. Neked. Érted a különbséget, vagy ez is gondot okoz?

 

 

Na ez már valami. De én meg szeretném, hogy megnevezd... Mi az, hogy NEKEM ? Miért nekem nem lehet megnevezni ?

 

A többi rizsa...

 

Szóval nevezd csak meg bátran a szert ill. szereket. Azok is jöhetnek amelyek tudatállapot változást okoznak. Bátran !

Előzmény: Pisces72 (1260)
falazodeszka Creative Commons License 2012.11.29 0 0 1261

Homeopátiás hashajtó nincs, de a gyerek egy ilyen probléma esetén fog kapni egy szert, amitől nem lesz szorongásos, görcsös, megoldódnak a beilleszkedési problémái és láss csodát megszűnik a székrekedése is.

 

Itt a lényeg, és te ezt nem érted.

 

 

 

De, értem. Konklúzió: nem tudtok egyértelmúen egyetlen egy homeós szert sem megnevezni amit kipróbálhatnék és a hatást ellenőrizhetném. Viszont ha mondjuk székrekedésem van a akkor menjek el egy homeóshoz, az kikérdez, ad alkati szert és rendbe jön a székrekedésem.  Szerintem meg nem jönne rendbe. Vagy ha rendbe jönne nem a homeós miatt tenné.. Az lenne, hogy a homeós orvos kikérdezne, pszichésen könnyebb lenne valamivel, az emiatti placebo hatna 1-2-3 napig, addig úgy érezném könnyebb. A szer szedésétől ismét beindul(hat)na a placebo, ezért is azt hinném jobban vagyok, majd ha esetleg magától múlna a székrekedés 1 héten belül akkor azt hihetném a homeós szer miatt van. Az persze ekkor - mivel hiszékeny Józsi vagyok - meg sem fordulna a fejemben, hogy székrekedésem 2 hete kezdődött és akár magától be is fejeződhet ráhatás nélkül is, nem én azt hinném a homeós cukorgolyóbis miatt van és máris rohannék ide, ebbe a topikba és önlengenék, hogy nekem hogyan hatott a homeó. De persze, ha a székrekedésem történetesen nem átmeneti probléma miatt van, hanem egy krónikus betegség tünete, akkor bizony megint vissaztérnének a tünetek és mennék megint a homeós orvoshoz aki megfőzne megint valami baromsággal, hogy most a Merkur és a lelkem mélyén lévő rezgések interferenciában vannak, ezért másik alkati szert kell kipróbálni és ez így menne ciklikusan az idők végezetéig. Némi javulásos periódusok sok sok kipróbált új szerrel és adagolással és semmi valódi, hosszú távú javulás. A krónikus problémák alapvető sajátossága, hogy változnak, néha jobban érzi magát az ember, kevésbé gyötrik a tünetek, néha meg rosszabbodnak.

 

Ti azok vagytok akik egy ilyen átmeneti javulást tántoríthatatlanul a semmit sem tartalmazó cukorgolyók hatásának tulajdonítotok - fatálisan tévesen persze - de persze az átmeneti rosszabulást pedig nem annak, hogy nem hat a cukorgolyó. Dehogy ! Nem degeneratív krónikus betegségeknél ez a wishful thinking nagyon erősen beindulhat - mert itt alkalmas a pálya, hogy igazolva láss ostobaságokat -  arra alkalmas egyéneknél és ti ilyenek vagytok. KÉptelenek vagytok szétválasztani a dolgokat: ha a lázas gyerekednek este 5-kor adsz Pulsatillát és lefekteted de öntesz belé egy hektoliter VALÓDI TERMÉSZETES HATÓANYAGOT tartalmazó teát és a láza mondjuk felére csökken este 8-ra, akkor te vagy az aki szentül meg van győződve arról, hogy a Pulsatilla vitte le. Véletlenül sem az, hogy ivott teát és 2 órát izzadt és aludt jó mélyen és ennek évezredes hatása miatt ment le a láz...

 

 

Ti vagytok azok is akik igen bornírt módon egyszerűen nem veszitek figyelembe, hogy ha ugyanezt a Pulsatillát mondjuk 100 gyermeken ellenőrzött körülmények között próbálják ki akkor kiderül: SZART SE HAT.  Értsd: 100-ből 94-nek nem viszi le  a lázát. Másik 100 gyermekből meg egy alloptiás lázcsillapító 93-nak leviszi a lázát. És nem jut el az agyatokig hogy olyan nincs, hogy ha száz gyermekből nem vitte le majdnem egynek se - akinek lement innentől látható, hogy spontán ment le, nem a Pulsatilla miatt - akkor neked majd mindig hat. Egyszerűen nem akarod tudni, hogy ez az igazság.

 

Még mindig kérdem: van-e olyan homeós szer amit ha beveszek valamilyen hatást fog gyakorloni rám amit észre fogok venni ?

KÉREM NEVEZEZZETEK MEG EGY ILYET HOGY KIPRÓBÁLHASSAM !

Ha nincs ilyen, akkor mellébeszélés nélkül, egyértelműen írjátok le, hogy nem, nincs ilyen.

 

 

Előzmény: Matykoka (1259)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!