Keresés

Részletes keresés

Parlagfu Creative Commons License 2018.11.19 0 0 7302

Ezzel sztem nem vagy egyedül...

Előzmény: Robici (7301)
Robici Creative Commons License 2018.11.19 0 0 7301

Én zongorázni ugyan nem tudok de Wang kisasszonnyal négyLÁBAST szívesen játszanék. :-)

Előzmény: Parlagfu (7300)
Parlagfu Creative Commons License 2018.11.17 0 0 7300
pobeda Creative Commons License 2018.09.25 0 0 7299

=valakit

Előzmény: pobeda (7298)
pobeda Creative Commons License 2018.09.25 0 0 7298

Ha érdekel valamit

A szeptember 25-én, 19:30 órakor kezdődő élő közvetítés a kisalfold.huhonlapon követhető, illetve a Győr Filharmonikus Zenekar facebook oldaláról is elérhető lesz.
http://www.kisalfold.hu/gyori_hirek/eloben_kozvetitjuk_a_gyori_filharmonikus_zenekar_koncertjet_-_kedd_1930_ora/2573897/

 

Az orosz nemzeti opera megteremtője, Glinka brilliáns nyitánya után a zongorarepertoár csillogó hangversenydarabja, Rahmanyinov az "ördög hegedűse", vagyis Niccolo Paganini ismert témájára írott Rapszódiája csendül fel a nemzetközi hangversenyélet új sztárja, a 2015-ös moszkvai Csajkovszkij-verseny győztese, Dmitry Masleev szólójával.

Robici Creative Commons License 2018.08.16 0 0 7297

Hát nekem se ő jutna eszembe, ha Mozart-ról lenne szó, bár én egyébként se sok felvételét ismerem. Ez tényleg nem rossz a lehetőségekhez képest.

Előzmény: Parlagfu (7296)
Parlagfu Creative Commons License 2018.08.12 0 0 7296

Asszem, soha nem hallottam még Cziffrát Mozartot játszani, ez sztem szenzációs, főleg a lassú tétel.

Robici Creative Commons License 2018.08.07 0 1 7295

Hilary Hahnnal nagyon rossz nem lehet. :-)

Előzmény: BBazsi (7294)
BBazsi Creative Commons License 2018.08.06 0 0 7294

A lassú tétel is gyönyörű.

Előzmény: BBazsi (7293)
BBazsi Creative Commons License 2018.08.06 0 0 7293

Nekem ez az egyik kedvencem tőle, az isteni Hilary Hahn kisasszonnyal. Főleg a vég pörgős. :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=v3RYSDsfsSY

 

Előzmény: Parlagfu (7287)
BBazsi Creative Commons License 2018.08.06 0 0 7292

Sziasztok! Egy XX. sz-i oratórikus művet keresek (vagy talán szimfónia, kórussal?), amelyben a zárótétel végén a kórus hangosan ujjong és tapsol (tehát a zene RÉSZE).

Régebben sokat hallgattam, de nem jut eszembe a mű és nem találom az elmentett youtube-os zenéim között sem.

 

Nem tudja valaki, melyik műről van szó?

Törölt nick Creative Commons License 2018.08.03 0 0 7291

Hálás köszönet!

Előzmény: PETYUS (7290)
PETYUS Creative Commons License 2018.08.03 0 0 7290

https://youtu.be/VVivtti-n-w

https://youtu.be/K94K0zq07cs

 

Purcell: Abdelazar kísérőzene - rondo,

illetve

Britten: Variációk és fúga egy Purcell témára

Előzmény: Törölt nick (7289)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.02 0 0 7289

Sziasztok!

 

Eszembe jutott egy áltiban tanult dallam, ami nagyon megtetszett a lányomnak, de sehol sem találom, hogy melyik mű része lehet. Esetleg tud valaki segíteni?

 

Lá, dó, mi

lá ti dó ré dó ti lá szi

mi lá dó mi dó lá fá

ré szó ti ré ti szó mi

dó fá lá dó lá fá ré

ti mi szi ti szi mi dó

ti dó ti lá szi dó

ti dó ti lá mi lá

szi lá ti lá lá

Robici Creative Commons License 2018.07.24 0 0 7288

Nekem most valahogy bekattant a Parsifal. Hétvégén már másodszor hallgattam végig (Solti/Bécsiek, René Kollo, Christa Ludwig, Gottlob Frick, Zoltan Kélémen, Dietrich Fischer-Dieskau), de biztos vagyok benne, hogy ez még nem az utolsó eset, mert egyre jobban tetszik.

Parlagfu Creative Commons License 2018.07.22 0 0 7287

Szép! Soha nem hallottam még a szerzőről.

Előzmény: Törölt nick (7286)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.15 0 0 7286
Parlagfu Creative Commons License 2018.06.14 0 0 7285

Igen, az a darab nagyon a halál felé gravitál a végén. Vásáry Tamás alighanem főleg arra a (presto) részre gondol nem sokkal a darab vége előtt, ami valóban egy ziháló rohanást idéz, aztán a mű legvége egy teljes összeomlás a lefelé tartó kromatikus oktávokkal.

Előzmény: Robici (7284)
Robici Creative Commons License 2018.06.13 0 0 7284

Hát én a kottaképet hiába nézem, az nekem kínaiul van. :-)

Viszont tegnap voltam Vásáry Tamás új könyvének bemutatóján és egy fiatal nő zongorázott közben egy kis gagyi zongorán (ő mondta, hogy az). Chopin eddig nálam szürke folt volt. Szinte minden nagy zeneszerzőt szeretek Bach-tól Gubajdulináig, de Chopin valahogy eddig nem tudott megfogni. Tegnap estig. A g-moll ballada hangzott el ha jól emlékszem és az jutott eszembe, hogy ez zseniális, ezt jobban meg kell ismernem.

Bár érdekes volt egyébként hogy Vásárynak nagyon tetszett az előadás, ő pont azt hozta fel a végén erényként amit én hallgatás közben úgy gondoltam, talán lehetett volna máshogy is játszani. Vannak benne ugyanis elcsukló galopp-szerű részek és azt a hölgy valóban elcsuklóan, erőtlenebbül játszotta. Közben arra gondoltam hogy nekem jó lenne ezt picit karakteresebben, tényleg galoppként hallani. Vásáry utána azt fűzte hozzá, hogy épp ezeket a galopp-szerű részeket szinte mindenki karakteresebben játssza, pedig szerinte pont így kell ahogy a hölgy is előadta, mintha egy tüdőbajos ember kifulladása lenne.

Előzmény: Parlagfu (7283)
Parlagfu Creative Commons License 2018.06.12 0 0 7283

Itt azt írják, hogy a "minimálzene" előfutára volt. Ha csak a kottaképet megnézi az ember, jogosnak tűnik szemre is a megnevezés. De minimáleszközökkel is tudott hangulatot teremteni.

Előzmény: Robici (7282)
Robici Creative Commons License 2018.06.12 0 0 7282

Ja, tényleg jó. Ha jól emlékszem, ők voltak azok akik "bútorzati zenét" akartak írni, ami olyan mint a falon a tapéta.

Előzmény: Parlagfu (7281)
Parlagfu Creative Commons License 2018.05.12 0 0 7281

Erik Satie munkássága nekem korábban teljesen ismeretlen volt, épp csak a nevét ismertem. Szerintem nagyon jó:

 

https://www.youtube.com/watch?v=_fuIMye31Gw 

Robici Creative Commons License 2017.10.12 0 0 7280

Kösz a beszámolót!

Én a múltkor az NFZ évadnyitó koncertjén nagyon kellemesen csalódtam Dohnányi 1. szimfóniájában. Nem vártam valami nagy számot és végül baromira tetszett a mű, de ebben a remek előadás is részes volt.

Előzmény: Törölt nick (7279)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.11 0 0 7279

A héten voltam egy hangversenyen, Scheuring Kata igazán beleválasztott: Taktakisvili és Liebermann szonátája nagyon virtuóz darabok (elég sok kigyorsítással és lírai résszel), különösen a gyors tételeik.

Nem vállalkoznék itt művészi kritika írására, de kétségkívül nagyon tetszett az előadásmódja. Egy zenész akkor teszi helyesen, ha megpróbálja a művet úgy előadni, ahogy azt a komponista szánta, ha erre gondot fordít (márpedig Scheuring láthatóan-hallhatóan ezt tette hétfőn), akkor nem nagyon hibázhat.

A Hindemith 8 szólódarab nem volt igazán nehéz, itt az egyedül játszás szépségét és érzelmességét tudta jól megcsillogtatni.

A Muczynski és Dohnányi darabok valahol a kettő között helyezkednek el: nehezebbek, ám mégsem igényel előadásmódjuk akkora virtuozitást, mint a nyitó- és záródarab. A Dohnányi ária igazán (kellemesen) harmonikus dallammal lepett meg.

 

Kovács Gergely méltó kísérete volt az estén Scheuring Katának mind a 4 darab során.

Parlagfu Creative Commons License 2017.07.24 0 0 7278

Igen, én is úgy tudtam, hogy valaki lemondta előtte.

Előzmény: Robici (7277)
Robici Creative Commons License 2017.07.24 0 0 7277

"Hát igen, de azért ez egy olyan nevezetes hangverseny volt, hogy szvsz a felvétel megléte és meghallgathatósága is nagy dolog. "

Igazad van, ebben egyetértek. Nekem is meglepetés volt amikor kiderült, hogy megvan.

Cziffra művészete nekem nagyrészt kimaradt, azt hiszem összesen két lemeze van meg (a Liszt-rapszódiás EMI meg egy Liszt-zongoraversenyes a fiával, de az sajna szerintem inkább rutinmunka lett).

Én úgy tudom, azért kellett olyan hamar megtanulnia, mert a kínai kolléga, aki eredetileg játszotta volna, visszamondta, hogy ez eljátszhatatlan.

Előzmény: Parlagfu (7276)
Parlagfu Creative Commons License 2017.07.24 0 0 7276

Hát igen, de azért ez egy olyan nevezetes hangverseny volt, hogy szvsz a felvétel megléte és meghallgathatósága is nagy dolog. Ráadásul Cziffra tipikusan romantikus műveket játszott, Bartókot ezt az alkalmat leszámítva  - tudomásom szerint - soha. Valahol fenn van a yt-on egy interjúja (Duna Tv), amelyben el is mondja, hogy egészen rövid idő alatt tanulta meg ő is, és az olasz (nevű) karmester is a művet erre az alkalomra. A zongoristák egyébként nagyon nehéz műnek tartják, azért játsszák viszonylag ritkán (ellentétben a népszerű 3. zv-nyel).

Előzmény: Robici (7275)
Robici Creative Commons License 2017.07.24 0 0 7275

Azt még korábban ez EMI CD-n is kiadta. De - bár én nagyon szeretem az archív felvételeket - ez esetben a hangminőség miatt nem vettem meg.

Előzmény: Parlagfu (7274)
Parlagfu Creative Commons License 2017.07.23 0 0 7274

Remélem, hogy tényleg nem ez volt az ok...

 

Más: most fedeztem fel, hogy megvan - és a yt-bon is fenn van - Cziffrától az 1956. okt. 22-én (!) előadott Bartók II. zongoraverseny felvétele.

Előzmény: Robici (7273)
Robici Creative Commons License 2017.06.20 0 0 7273

Hát bármi elképzelhető, de azért egy olyan hírrel kapcsolatban, amit a "Borsnak mondott egy neve elhallgatását kérő bennfentes", majd azt a 24.hu hozza le, hát némi kétely azért helyénvaló lenne...

Előzmény: Parlagfu (7272)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!