Keresés

Részletes keresés

Afghan_Girl Creative Commons License 2007.03.05 0 0 473
Sziasztok!
Hamarosan én is kutyatulajdonosként tudok ide írkálni:P
Jaj, de várom már:D
guccica Creative Commons License 2007.02.15 0 0 471

Egy nagyon korrekt agármenhely a világban:

http://www.scoobymedina.com/home_nl.htm

Kacer Creative Commons License 2007.01.16 0 0 470
Sziasztok!

Héra és Cserihegyi Befogod Hiszti (magyar agár) kölykei közül egy kiscsaj ismét gazdát keres. (Ugyanis hihetetlen módon pisil, kakil, sőt, sír is, ha egyedül hagyják, és ezt az előző gazdi nem tudta feldolgozni).

Róla van szó

Fáyköd Petra telefonszáma: 0630/4840-449
E-mail: petruska_neo@hotmail.com
Duncsi81 Creative Commons License 2007.01.04 0 0 469
A KÉPEN LÁTHATÓ GYÖNYÖRŰSÉGES KUTYA, AKIT AZ ILLATOS ÚTI SINTÉRTELEPRŐL MENTETTÜNK MEG, FELELŐSSÉGTELJES GAZDIT KERES. A KUTYUS KÖZEPES MÉRETŰ, AGÁR-KEVERÉK, IVARTALANÍTOTT KAN, MICROCHIPPEL ELLÁTVA, AKIT KERTES HÁZBA AJÁNLUNK, VAGY OLYAN GAZDINAK, AKINEK VAN TÜRELME ÖSSZESZOKTATNI A MEGLÉVŐ KUTYÁIVAL. A KUTYUS HÁNYATOTT SORSA ELLENÉRE, NAGYON EMBERCENTRIKUS.
ÉRDEKLŐDNI:20/222-69-15
guccica Creative Commons License 2006.11.08 0 0 467

Sziasztok,

 

Egy édes agár keverék várja gazdiját a váci menhelyen:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9152908

Ebkucu Creative Commons License 2006.10.30 0 0 466
Javaslom, hogy látogass el a whippet center-re.( http://whippet.ana.hu/ ) Itt nagyon sok vipis van, különböző fórumokon lehet dumcsizni, okosodni.
Előzmény: bigrock (462)
Ebkucu Creative Commons License 2006.10.30 0 0 465
Szió!
Az én ebeim is domaszékről vannak, mint a tiéd. Nagyon szépek, igazi kisördögök.
bigrock Creative Commons License 2006.10.21 0 0 464
Na, talán most sikerül...
bigrock Creative Commons License 2006.10.21 0 0 463
Ja, küldök néhány képet.
bigrock Creative Commons License 2006.10.21 0 0 462
Sziasztok!

Kedves Ebkucu!
Kíváncsian várom tapasztalataidat és élményeidet az új kiskutyáddal kapcsolatban! Mesélj róla valamit!
Tudna nekem valaki mesélni arról is, hogy mikor, hogyan, meddig tüzel egy kiskutyus? Penge még nem tüzelt, legalábbis amióta nálam van másfél hónapja, most lett 7 hónapos. Gondolom, lassan már eljön az ideje...
CSáó


guccica Creative Commons License 2006.09.22 0 0 461

Mi mindig pórázon tartjuk Szöszkét. Mert képtelen látótávolságban sétálni.

Jó-jó mindig visszajön, de addig ki tudja ki fogja be, ki üti el, stb.

Egyébként remekül elvan a Flexi pórázzal...

Most már ugyan kertes házba lakunk és így van lehetősége szabadon is futkározni, de míg nem volt, a Hajógyári szigetre hordtuk futtatni.  Onnan azért nehezen lógott volna meg...

Előzmény: bigrock (460)
bigrock Creative Commons License 2006.09.22 0 0 460

Igazából nem azért akarom fegyelmezni, hogy az legyen, amit én mondok, hanem mert nagyvárosban élünk, s bizony mindig van a közelben úttest. S ha meglát egy macskát, lehetek én akármilyen határozott, ő bizony utánarohan, és nem áll meg, ha autót lát... Szóval csak az életét védeném, de lehet, hogy örök rettegés marad az életem. Viszont arra sem vagyok hajlandó, hogy mindig pórázon hordjam, mert azt kínzásnak tartom. Főleg egy agárnál.

Hamarosan teszek fel képet.

Kellemes hétvégén nektek!

 

Anyakönyvvezető Creative Commons License 2006.09.21 0 0 459

Szia!

 

 az árat nem tudom.

Ami domaszéket illeti: sajna nem emléxem a kutyádra: ennek több oka is lehet.

1 akkor halt meg lili és amikor ott voltunk nem voltunk teljesen magunknál (bár én még ma sem vagyok....)

2 DE tutira nem lehetett ott, mert szukát kerestünk, egyet tudtak mutatni ami akkor kb két hónapos volt, de fehér alapon kék foltos (asszem izabellának hívják a színt).  A töbi szuka kb egy éves volt. A barátom, tesóm sem emlékszik ilyen kutyára.

Ha láttuk volna Pengét, most nem lehetne a tiéd, mert elhoztuk volna:-)

 

Ami a fegyelmezést illeti, nem kell annyira szerintem fegyelmezni őket, hiszen szabadnak születtek. csak annyira fegyelmezd, amennyire szükséges. mi elég liberálisak vagyunk. bár a mudink olyan fegyelmezett, hogy többen kérdezik az uccán, hogy hogyan csináljuk. Pedig sehogy csak természeténél fogva fegyelmezett.

Előzmény: bigrock (458)
bigrock Creative Commons License 2006.09.21 0 0 458
Ja, igen! Megnéztem a képeket, nagyon aranyosak! Majd én is teszek fel néhányat Pengéről. Azt tudja valaki, hogy mennyibe kerül az edzés ezeken a pályákon?
bigrock Creative Commons License 2006.09.21 0 0 457

Azt hiszem, Penge kezd elkanászodni. Úgy olvastam, ez Whippeteknél normális. Ha picit magára hagyom, elkezd rágicsálni, és leszedi a kabátjaimat a fogasról, hogy azokon aludjon. Ráadásul egyre kevésbé hallja meg, ha szólítom. Az a gond, hogy nem tudok rá haragudni, mégis erősnek kell lennem, ha énakarok lenni a falkavezér... Van ötletetek? Én ilyenkor keményen rászólok, ha nagyon  rosszat csinál, picit megráncigálom a nyaka fölött, ahogy az anyjuk.

Anyakönyvezetőnek: szóval láttad a kutyusom? Te is úgy láttad, hogy kicsit más, mint a többi? Picit félrevonulósabb és nyugodtabb volt, mint a többiek.

Nincs is jobb, mint egy whippet bébi a háznál!!!

Anyakönyvvezető Creative Commons License 2006.09.21 0 0 456

Szia gratulálok, honnan hozod, fiú vs. lány? mennyi idős?

Átérzem az igdalmadat! Mikor jön? Hol lax?

Előzmény: Ebkucu (455)
Ebkucu Creative Commons License 2006.09.19 0 0 455
Sziasztok!
Nekem is hamarosan lesz egy vipibabám!
Már nagyon várjuk, hogy hazaérjen. :)
guccica Creative Commons License 2006.09.19 0 0 453
Sóskúton egyébként a lovardában lehetnek a versenyek?
guccica Creative Commons License 2006.09.19 0 0 452
Igen, utánaolvastam, lehet így van. Talán Ők csinálják most Sóskuton..
Előzmény: Anyakönyvvezető (450)
guccica Creative Commons License 2006.09.19 0 0 451
Anyakönyvvezető Creative Commons License 2006.09.19 0 0 450

Úgy tudom, hogy a csepeli anyagi okokból már nem műxik.

 

Bigrock látom bejelentkeztél :-)

Előzmény: guccica (449)
guccica Creative Commons License 2006.09.19 0 0 449

Sziasztok,

Rábapatonán voltam a pályán és futott is a kutyám mamája.

Gyönyörű hely, jó pálya, kempinggel.

Mondjuk egy nemzetközi versenyt érdemes megnézni ott.

 

Aztán ha jól tudom a Hungária Agárklubnak is van pályálya Csepelen valahol.

Anyakönyvvezető Creative Commons License 2006.09.19 0 0 448

Szerintem láttam őt mert nyár elején amikor meghalt a kutyám voltam ott. Én debrecenben az országjáró kennelben vettem. Szintén csíkos, de sötét és szuka ő is.

 

Amúgy ilyen: http://whippet.ana.hu/keptar.php?sel=whipy&kpos=0

Ne a Lili mappát nézd hanem a többit.

Előzmény: bigrock (447)
bigrock Creative Commons License 2006.09.19 0 0 447
Köszönöm! Egy éves kora előtt nem is vinném ilyen helyre, s egyébként is csak azért próbálnám ki a versenyzést, hogy megtudjam, milyenek az adottságai. Penge egy 6 hónapos kislány, bézs alapon nagyon szép tigriscsíkos mintákkal. Domaszéken vettem. A tied milyen?
Anyakönyvvezető Creative Commons License 2006.09.19 0 0 446

Hát az agárpálya ha jól tudom Rábapatonán van, de nem voltam még ott, mert az elég messze van tőlünk. Meg van valami más sóskúton, ott kell gép is (onnan tudom, hogy hallottam, hogy elromlott). Többet én sem tudok, de szerintem amíg növésben van nem szabad terhelni csak max. olyan mértékben ahogy ő szeret más kutyákkal futkározni.

 

De a tenyésztő nekünk is mondta, hogy próbáltuk ki a versenyt, mert nagy élmény lesz. Hát nem tudom, vannak olyan kutyák akiket kifejezetten erre tenyésztenek, gondolom más felépítésűek mint egy "sima" whippet. Ők profin foglalkoznak a témával sok versenyre járnak.

 

whippet.ana.hu (www nélkül) címen tudod őket megtalálni, biztosan válaszolnak a kérdéseidre, van fórum és képtár is. Ha bejelentkezel Te és tudsz képet feltölteni. Kérdezd meg a fórumban ha érdekel.

Amúgy milyen színű kan vagy szuka?

Előzmény: bigrock (445)
bigrock Creative Commons License 2006.09.19 0 0 445
Hát igen, elég kényes ő is. Penge, merthogy ez lett a neve, szót fogad nekem, minden nap tanulunk egy kicsit. Persze csak olyan helyen engedem el, ahol biztonságban van. Sajnos Székesfehérváron nem ismerek agarasokat, szerintem nem is nagyon vannak. Szóval marad a többi kutya társnak. Mit tudtok az agárpályákról?
Anyakönyvvezető Creative Commons License 2006.09.18 0 0 444

Szia! Nekem is whippetem van. 5 hónapos. A tipp mindenképp keress agarasokat, mert a többi kutyával is elvannak, de ha igazán akarod mozgatni másik agár is kell akivel hasonló a sebesség.

Ha most került hozzád még szerintem ne nagyon engedd el, mert pillanatok alatt úgy elszalad, hogy már csak a fenekét látod. Olyan helyet kell keresni, ami távol van a forgalomtól. Lehet, hogy Te úgy látod, hogy messze van az autóút neki az csak néhány másodperc. A városban semmiképp ne engedd el (hacsak nem szuperengedelmes).

Más: nagyon érzékeny a talpuk (azok a whippetek akiket én ismerek nem hajlandóak ám minden helyen futni). Lehet, hogy az a terep ami más kutáyknak megfelel, az agarak szúrósnak tartják és meg sem hajlandóak mozdulni.

Előzmény: bigrock (443)
bigrock Creative Commons License 2006.09.15 0 0 443
Sziasztok! Érdeklődnék, hogy ismertek-e agarasokat Székesfehérváron vagy környékén? Illetve: hol edzhetem majd a kutyámat, ha nagyobb lesz? Ti hogyan tartjátok formában az agaratokat? Nekem egy 6 hónapos whippet agaram van, két hete van velem. Szoktak kutyás kirándulásokat  szervezni? Egyenlőre csak ennyi... Szevasztok!
Ebkucu Creative Commons License 2006.09.08 0 0 442
Jó reggelt mindenkinek!

Nehogy elsüllyedjen ez a topic!
hopika2 Creative Commons License 2006.08.18 0 0 439
Sziasztok!

Sajnos az aug. 19.-i edzés technikai okok miatt elmarad. Esetleges időpontok szeptemberre várhatóak, de időben szólok!!!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!