Keresés

Részletes keresés

asperula Creative Commons License 2010.12.17 0 0 96

Bocs, itt könnyebb:

 

http://www.natarch.hu/fondx/aker.html

 

Előzmény: kompen (93)
asperula Creative Commons License 2010.12.17 0 0 95

Vannak mikrofilmek az orsz. levéltárban:

 

http://duna.natarch.hu/cgi-bin/fondx/aker

Előzmény: kompen (93)
werebel Creative Commons License 2010.12.12 0 0 94

Tisztelt Kutatótársak!

Már egy ideje olvasgatom a fórumokat,nagyon érdekesnek,értékesnek találom.

Elhatároztam,hogy csatlakozom,remélem,majd én is tudok segíteni.

Magam is elkezdtem kutatni a családfámat,de sajnos,elakadtam.Levéltárba ritkán jutok el :(

A szépapám nevét még tudom,meg a születési idejét,szülők nevét.De sajnos utána nincs több adat,gondolom,a környező településeket kéne megnéznem,vagy költöztek valahonnan,vagy pedig a z esküvő volt másik településen.Gondolom,a menyasszony falujában.Most,hónap vége felé van időpontom,remélem,előbbre jutok.

Mit szóltok a mormon adatbázishoz? Csak egy teleülés adatai  vannak fenn a születési anyakönyvekben:(

Köszönöm az eddig olvasott érdekességeket!

W.

Előzmény: kompen (93)
kompen Creative Commons License 2010.11.15 0 0 93

Tisztelt Kutatótársak!

A nagy problémám az, hogy ahol kutatnom kellene már nem tartozik Magyarországhoz.

Ez a hely Leibic (Lubica), a mai Szlovákia északi részén (Szepes megye) fekvő kis község.

Az ükapám (Kottler Gusztáv) és a dédapám (Kottler Géza Soma) itt éltek illetve az egyik itt született, de többet szeretnék tudni pl. a testvérek nevét, feleségek nevét stb.

Biztos, hogy itt (1870 körül) szétágazik sokfelé a családfa.

Odautazi nem tudok. Milyen javaslatotok van az adatok bővítésére?

Segítségeteket előre is köszönöm.

kompen Creative Commons License 2010.11.15 0 0 92
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.14 0 0 91
Topictársak!
Milyen tippetek van arra az esetre, ha majd nem nézhetjük meg a polgári anyakönyveket, és nem tudjuk az adatokat amelyekkel a felekezeti anyakönyvekben elkezdhetnénk kutatni? Hogyan hidaljuk át ezt a 30-40-50 évet ami hiányzik a családfához?
II. Radamesz Creative Commons License 2010.05.30 0 0 90
Sziasztok!

Én Zala (Kustánszeg), Vas (Hegyhátszentjakab, Kisrákos, Ispánk) és Szabolcs (Nyírkércs, Besenyőd, Levelek, Nyírbakta) megyékben kutatok. Van valaki, aki szintén errefelé keres?
stellmonte Creative Commons License 2010.05.29 0 0 89
elnézést, most megnéztem még1x a papíromat és a nagyapai részről Pinkék csak Előszállásiak voltak...
Rácalmás máshonnan keveredett ide :-/
Előzmény: stellmonte (88)
stellmonte Creative Commons License 2010.05.29 0 0 88
Sziasztok,

én a Pinke felmenőimet keresem... kis kanyar a történetben, hogy apai nagyapám családja Előszállásról és Rácalmásról származnak míg apai nagyanyám oldalán is van Pinke de ők Székesfehérvárról.

Nagyapám részéről úgy hallottam, hogy Mária Terézia idejében lettek azok a Pinkék betelepítve, úgyhogy valószínű, hogy őket csak addig lehet visszavezetni Magyarországon. Nekem most még csak 1850től vannak róluk adataim.
Nagyanyám részéről is még kutakodnom kell mert ott még csak az 1880/90 körül járok.

Beiratkoztam már az Országos Levéltárba is, nézegettem az előszállási diákat de az 1700-as évekről szóló könyveket alig lehet elolvasni, olyan kriksz-krakszosak :( és hát az egyház nemigen volt segítőkész...

Szóval ha valaki erről a helyről kutakodik, írjon nekem és összevetjük amink van: stellmonte@gmail.com

És persze szívesen fogadok bármiféle tanácsot is.

Üdv,
Barbara
Mishpatim Creative Commons License 2010.05.24 0 0 87
Szia.

Küldtem email-t.

üdv,
János
Előzmény: orsee22 (79)
Mishpatim Creative Commons License 2010.05.24 0 0 86
Szia,

Most jártam csak újra ezen a fórumon, és látom vannak válaszok a kérdéseimre.

Nagyon örülök, hogy neked megvannak a Sövényházi anyakönyvek, lehetne esetleg magánban adatokat kapni, ha igen akkor elküldeném a kiinduló adataimat.

Kösz.

János

Előzmény: Zizibambi (80)
Zizibambi Creative Commons License 2010.02.01 0 0 85
ok, várom
Előzmény: orsee22 (84)
orsee22 Creative Commons License 2010.01.31 0 0 84
Szia!!!

Nagyon szépen köszönöm!! Tényleg;) majd akkor írok emailt az adatokkal, ha úgy jó neked!!

Köszönöm!

Orsi
Előzmény: Zizibambi (83)
Zizibambi Creative Commons License 2010.01.31 0 0 83
Persze, megnézem!

Mondjatok nevet és egy esemény (keresztelés, halálozás, házasság) dátumát, legalább körülbelül, és megnézem. Nem ígérem, hogy azonnal lesz rá időm, de mihelyst lesz pár szabad percem, megnézem mit rejt az anyakönyv!
orsee22 Creative Commons License 2010.01.28 0 0 82

Szia,

 

Megkérdeztem szüleimet és a Vedrédi nevű felmenőim is Sövényházáról vannak. Nem biztosan, de elképzelhető, hogy rokonok vagyunk.

 

Orsi

Előzmény: Mishpatim (74)
orsee22 Creative Commons License 2010.01.28 0 0 81
Szia,

Nekem is jól jönne ha esetleg tudnál segíteni. Anyakönyveket honnan lehet beszerezni? ha mondok neveket esetleg megtudod nézni?

Nagyon jó lenne, mert anyai ágon mind két nagyszülőm és felmenőim odavalósiak.

Köszönöm,

orsi
Előzmény: Zizibambi (80)
Zizibambi Creative Commons License 2010.01.27 0 0 80
Nekem meg vannak a sövényházi anyakönyvek, ha van pontosabb információ (dátum) akkor megnézem őket!
Előzmény: Mishpatim (74)
orsee22 Creative Commons License 2010.01.27 0 0 79

Szia,

 

Nekem is Vedrédi nevű rokonaim vannak, és a családom másik fele Sövényházi. Jó lenne pár szót váltani, lehet sko mindent megtudnék.

 

Az email címem: orsolya.bekesi@gmail.com

 

Örülnél ha írnál.

 

Orsi

Előzmény: Mishpatim (74)
Mishpatim Creative Commons License 2010.01.04 0 0 78

 

Megtaláltam, Vedrőd és Vedréd néven is szerepel a Vályi András féle "Magyar országnak leírása" könyvben valamint a wikipedia-n, ez a mai Szlovákiában található Voderady település.

Előzmény: firmin (77)
firmin Creative Commons License 2010.01.04 0 0 77

... sajnos nem találtam Vedréd nevű települést az elszakított területek helynevei között.

Mishpatim Creative Commons License 2010.01.04 0 0 76

 

Ez a Cholnoky atlasz véletlenül nem elérhető online formában?

 

Előzmény: Csokis (75)
Csokis Creative Commons License 2010.01.04 0 0 75
Szinte biztos, hogy a Vedréd falunévből. Meg kéne nézni a régi Cholnoky atlaszban, abban van egy részletes névjegyzék a Trianon után elcsatolt területek falujaiból. De ha rákeresel a guglival, akkor is találsz olyat, hogy Tamás Baranyai de Vedred et Eögzeny. Márpedig ha nemesi előnév, akkor nyilván falu (volt).
Előzmény: Mishpatim (74)
Mishpatim Creative Commons License 2010.01.03 0 0 74

Sziasztok!

 

Nekem az egyik dédapám neve Vedrédi (sajnos a keresztnevét nem tudom),

és az elmondások szerint a Csongrád megyei Sővényházáról származnak.

 

Lenne valakinek esetleg információja, hogy a Vedrédi név honnan származhat?

 

János

bözse64 Creative Commons License 2009.08.21 0 0 73
SZIA! én is tiszalökiek után kutatok. az én nagyszüleim ,és szüleim is tiszalökiek voltak. ők a vaskó család sarjaihoz tartoztak. a nagypapámat veres miklósnak hivták,viszont az ő családi ágazatáról nem tudok semmit.még én is tiszalökön születtem,aztán máshová sodort az élet bennünket.ha valaki tud még tiszalökön leszármazzotakat,jó lenne ha segiteni tudna. azt sem tudom,hogy akkoriban a veres család egyáltalán tiszalöki volt-e? akkor még a novák gyula uton laktak,ami ma már ha jól tudom kölcsey. minden segitségnek örülnék.
Előzmény: purunbagat (70)
purunbagat Creative Commons License 2009.08.05 0 0 72
Köszi a jótanácsot! :)

Természetesen az lesz az egyik lépés, amit megteszek, de még nem jutottam el odáig, különböző, itt most nem részletezett okok miatt. :)
Azonban, ha már ide tévedtem, ezt a lehetőséget is meg kellett kísérelnem. :)

Köszi még egyszer!
Előzmény: Törölt nick (71)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.04 0 0 71
Purunbagat!

Természetesen így is meg lehet próbálni a családfa felkutatását, de szerintem kevés az esély hogy ezzel a módszerrel találsz valakit. Én a levéltári kutatást javaslom. Ha ilyen sok nevet és adatot ismersz, akkor szinte biztos, hogy találsz még további ősöket a levéltárban.
Előzmény: purunbagat (70)
purunbagat Creative Commons License 2009.08.03 0 0 70
Sziasztok Mindenki, aki itt megfordul! :))

Eddig a fórumnak csak a pókerrel kapcsolatos lapjain fordultam elő, de szerencsére ide tévedtem. Magam is belekezdtem a család kutatásába, de megrekedtem a dédszülőknél, illetve ükszülőknél. Most leírom ide, milyen családok a felmenőim, hátha valakinek ismerősen csengenek a nevek, információk. Ha valaki akad, aki hasonló családokat keres, kérem, válaszoljon.
Én magam Szilágyi vagyok, és családunk szabolcsi eredetű, Tiszalök, Nyíregyháza, Tiszavasvári, / az ősök talán még a Szilágyságból származnak?/. Ezen az ágon dédszüleim Szilágyi Sámuel, és Seres Erzsébet.
Apai nagymamám Böszörményi Margit /Tiszadadán született/. Az ő szülei Böszörményi János és Tompa Teréz voltak. Tompa Teréz Feldebrőn /Heves megye/született, később került Tiszadadára. A Böszörményiek ősei még mezőcsáti birtokosok voltak, később elszegényedtek. Tiszadadán ma is élnek Böszörményi családok.
Anyai ágon hajdúdorogi Krausz, Gál, Fenákel, Nyisztor, Márkuj nevű családok szerepelnek a felmenőim között. Megjegyzem, a Nyisztor és Márkuj nevek is ismertek a Szilágyságban Tusnád járásban.

Szilágyi Károly nevű nagyapám leány testvérei Szorgalmatoson, Tiszavasváriban, Tiszalökön éltek. Férjes neveik: Kasnyóczki, Kató volt. Legalábbis őket ismertem. Bátyja Szilágyi Sándor Tiszavasváriban, /akkor még Büd, illetve Szeentmihály/ élt. Első felesége, ha jók az információk, Mészáros Márta, vagy Mária volt. Második felesége:Dobos Sára. Leánya: Kabainé Szilágyi Piroska.

Ennyi dióhájban. Ha valakit érdekelnek a fentiek, kérem válaszoljon!

Köszönettel:Szilágyi Károly
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.30 0 0 69
Tud nekem valaki segíteni abban, hogy hogyan lehet a szlovákiai levéltárakban kutatni? A családfám egyik ága onnan ered.
kékvyrág Creative Commons License 2009.07.26 0 0 68
Sziasztok családom kutatom.

Cseh István 1917-ben született.
négy lány avan Katalin Margit Judta Akinek édesanyjuk Mezey Margit ki 1920-ban született és 1945-ben halt meg.Szolnokon lett eltemetve.Hozzátartózókat ill adatokat keresnék rólluk.


Cseh István Budapesten élt évekig és ott is hallt meg.

Andris55 Creative Commons License 2009.07.24 0 0 67
A Széchenyi könyvtár mikrofilm tárában helyi olvasásra kikölcsönözheted.
Előzmény: öregKalapos (64)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!