Keresés

Részletes keresés

buvoskockabuvolo Creative Commons License 2005.12.21 0 0 17
ugyan nem Gyergyóalfaluban, de Gyergyószárhegyen egy olyan ingatlant tudok eladót, ami ritkaság: a Lázár Malmot, ami a Lázár grófok tulajdona volt, a vizimalom, eredeti épülettel és müködőképes állapotban+ csinos telek+ egy kis újonnan épitett házikó+bővitési lehetőség. Nem sokszor adódik ilyen lehetőség.

Jelenleg is egy magyarországi házaspár tulajdonában van, tehát megoldható a tulajdonlás kérdése (az erre a célra kb 100.000 Ft költséggel megalapitott, 100%-ban tulajdonukban levő ingatlankezelő Kft tulajdonában van az ingatlan)

emailben meg tudom adni a tulajdonosok elérhetőségét: buvoskockabuvolo@freemail.hu
Előzmény: Mollly (16)
Mollly Creative Commons License 2005.11.27 0 0 16
Kösz a választ, a kérdező én voltam, csak másik nicken, amit azóta sem használok. :)
Szóval mint magyar ember, nem tehetem ezt meg? Nagyon szeretnék egy gyergyói, vagy csíki faluban, de inkább gyergyóiban házat venni.. Ha már, akkor Gyergyóalfaluban.
Előzmény: apicolone (15)
apicolone Creative Commons License 2005.09.23 0 0 15

Szia,a kérdésedre a dolog 2 féle képpen müködik:)

Megnősülés ill. férhezmenés erdélyi-vel és a házastárs nevére vásásrolhatsz bármit...persze ez rizikóval jár mint mindenhol ,mert ha vállás akkor úszik a fele:)

Második lehetőség egy Román-Magyar közös céget alapitani...arra is lehet földet ingatlant meg bármit vásásrolni.Ez a lehetőség viszont kissé időigényesebb.De amennyiben tényleg a cég valamilyen tevékenységet is folytatna Erdélyben akkor egész jó kis adókedvezményekben részesülsz a Román állam részéről 3 évig...amennyiben most nem tudom hány román-erdélyi-magyar stb. alkalmazottad van.Arrol nem is beszélve hogy ott egy átlag fizetés kb.100 euro/ho:)

Rossz hir hogy rohamos iramban emelkednek a föld és ingatlan árak Erdélyben.

Pl.Marosvásárhely központi részén az ingatlan árak kezdik elérni a Budapesti ingatlan árakat.

De viszont félreeső távoli kis falukban egész  olcson lehet vásárolgatni...amig a készlet tart:)

Erről jut eszembe,van a családomnak Marosvásárhely központi részén egy házunk,a földszint üzlethelység 70 nm.Jó volna egy talpraesett becsületes vendéglátossal közösen egy éttermet nyitni ott,ha nem másért csak azért hogy a naponta a házunk elött leparkolo magyar túrista buszok utasait ott is otthonos ételekkel kényeztessük:)

Bővitési lehetődeg lehetséges hiszen az emelet is egy 70 nm .lakás...persze ha beindul a válalkozás.

U.I.-majdnem az összes turista busz ami városlátogatóba érkezik hozzánk,a házunk elötti nagy parkolóban dekkol.további info apicolone@yahoo.com

Előzmény: Lóna (13)
Kilakay Creative Commons License 2005.09.05 0 0 14
en is szeretnek venni Hargitaban...
Lóna Creative Commons License 2003.06.12 0 0 13
Jó, akkor felhozom a topicot, és kérdezek, hátha tud valaki valami okosat. :)

Szeretnék lakást venni Erdélyben. Hogyan tehetem ezt meg?

Mumu Creative Commons License 2002.11.01 0 0 12
Ezegy kituno szolgalat es barati gesztus.Koszonjuk.
Akinek meg mas otlete infoja szemelyes ajanlasa van,csak rajta !
Előzmény: pkeb (11)
pkeb Creative Commons License 2002.10.30 0 0 11
Minden Erdélybe utazónak a szíves figyelmébe ajánljuk a Székelyföldi szálláskereső honlapot (http://www.szekelyszallas.zalamedia.hu), ahol on-line szállásfoglalási lehetőséggel is élhetnek az utazni vágyók. Különböző internetes szolgáltatások vehetők igénybe, mint valutakonverzió, időjáráselőrejelzés, fórum, privát üzenetek, stb.


Üdvözöl a Székelyföldi szálláskereső

Kis Ágnes Creative Commons License 2001.02.22 0 0 10
Hello Mulder!

Érdekelne a torockói szálláslehetőség. Augusztus közepe tájára 2 éjszaka, 1x3 és 1x2 személynek. Árajánlatot is kérek!

Köszi és üdv.:

Ági

Előzmény: mulder_ (0)
Mumu Creative Commons License 2000.12.07 0 0 9
Akkor krem vegyetek figyelembe a tarsainktol emlitett topicot is.
deltoid Creative Commons License 2000.12.07 0 0 8
Csatlakozom Bogyóhoz. A jártál e már...egy kva nagy és régi topik. Biztos vagyok benne, hogy szerzője nem tiltakozna a gazdasági és kereskedelmi tárgyú hozzászólások ellen. :-)
Előzmény: Mumu (7)
Mumu Creative Commons License 2000.12.07 0 0 7
Kedves bogyo koszonom hogy belinkelted,A topic azzonban nem csak turizmusra gondol hanem mindenfele (tobbek kozott kereskedelmi es ipari lehetosegekre is ).
bogyó Creative Commons License 2000.12.07 0 0 6
Van már ilyen topik, konkrétan a
Jártál már Erdélyben? című. Az erről szól.

üdv
b

Mumu Creative Commons License 2000.12.07 0 0 5
Megegyszer es uroljara felhozom,hatha erdekel valakit.
CHARLI Creative Commons License 2000.12.04 0 0 4
az URL-ket megadtam az előbb: www.hargita.net, www.egroups.com/group/hargita. Várok mindenkit...
Előzmény: Mumu (3)
Mumu Creative Commons License 2000.12.04 0 0 3
Kedves CHARLI nagyszeru dolog az amit tervezzel.Kerlek linkeld majd ide hogy tarsaink konnyen talaljak majd meg.
Arra kerem az ide betevedetteket hogy ha mas videkrol vannak mint Hargita , ok is tegyek azt.Mindent ami segiti az ottani tarsaink epuleset hordjunk ide ossze,vagy kegalabb referaljunk rola.Es varom az ellenkezo iranyu erdeklodoket is...
CHARLI Creative Commons License 2000.12.03 0 0 2
Ma létrehoztam egy levelezőlistát (megtalálható a www.egroups.com/group/hargita cimen). Szeretném összekapcsolni egy, Hargita megyéről szóló linkgyüjteménnyel, amit a www.hargita.net cimen szeretnék létrehozni és az volna a cél, hogy minél több aktuális információt találjon az, akit érdekel ez a vidék (netalán még mindig itt él...).
Előre bocs a szinvonalért...
Mumu Creative Commons License 2000.12.03 0 0 1
Azt javasolom,mert az elsok szabjak meg alltalaban egy topic szokasat,ha akarod ajanld amit akarsz,reszletsebben,hely,menyibe kerul,hogy lehet oda jutnui kocsival,vonattal,mas infok az utrol.Azert nyitottam meg hogy ilyen szolgalatot tegyunk tarsainknak,vice versa.
mulder_ Creative Commons License 2000.12.03 0 0 0
hát biztos nem a 109:))))

igy...nullával:))

amúgy szálláslehetúséget meg ilyesmit tudok Torockón ajánlani....

mulder s.a.

Mumu Creative Commons License 2000.12.03 0 0 topiknyitó
Biztos sok ilyen lehetoseg van mar a netten is.En nem talalkoztam vele a forumon.
Nem magamert nyitottam.
Ha vagytok erdelyiek es vilag magyarai akik valamit egymastol megtudnatok,informalni szeretnetek magatokat erdelyi gazdasagi,kereskedelmi lehetosegekrol,utak megszervezeserol akar szemelyes dolgokrol (ismerkedes stb.) probaljatok itt is meg.
Talan ez sikerul.Orulnek neki.
Rajta , keresetek egymast mindnyajatok javara.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!