Keresés

Részletes keresés

Gábor Moldován Creative Commons License 2014.10.21 0 0 10449

Sziasztok!

  A segítsgeteket szeretném kérni! A páromnál Tinea-t diagnosztizálzak amit a Dermatophyton gombák okoznak. Azt a tippet kaptam, hogy a candida diéta is tökékletes ennek a "betegségnek" a kezelésére. A probléma az az, hogy babát várunk és nem szeretnénk ha a magzat a diéta során károsodna! Igazából tippeket és főleg a diétás táplálkozással kapcsolatban várok segítséget! Előre is köszönöm szépen!

Hunza Creative Commons License 2014.10.21 0 0 10448

Sziasztok!

 

Amit én ajánlok azt magamon is kipróbáltam. Első dolgom volt candida idején a belső tisztítás elvégzése. Kerestem pár ilyen kúrát és itt a fórumon ajánlottak egyet azzal próbálkoztam a candida ellen. Amiért én ezt választottam az azért volt mert tartalmaz prebiotikumot ami ugye a saját bélflóránk "eledele" így tudjuk elszaporítani a saját bélflórát, nem probiotikumot viszünk be ami ugye test idegen bélflóra.

Egész jó eredményt értem vele a candida elleni harcban. Nektek is ajánlom, hátha nektek is beválik.

gamano Creative Commons License 2014.08.16 0 0 10447

Sziasztok!

A segitsegeteket kernem abban,hogy hol talalom meg Jabbar doktort?hol rendel?A neten nem talalom. Sos lenne, nagyon szepen koszonom!

mara0 Creative Commons License 2014.04.30 0 0 10446

Tóth Gábor: Allergia és candida kalauz című könyve eladó. 2000 ft. Postaköltség nincs. 20/2646368

timejjja Creative Commons License 2014.03.21 0 0 10445

Engem erdekelne a dieta.Hogyan tudnam felvenni veled a kapcsolatot?nekem is Candidam van.

Előzmény: Mártus22 (10443)
látogató1 Creative Commons License 2014.02.20 0 0 10444

Szeretnék egy megbízható Candidatesztet elvégeztetni. Kérem, ha valaki tud, tájékoztatni szíveskedjék.

Mártus22 Creative Commons License 2014.02.18 0 0 10443

Szeretném megosztani Veletek azt, hogy én hogyan gyógyultam ki ebből a betegségből, mármint hogyan tüntettem el a szervezetemből a candida gombát.

Amikor egy nőgyógyászati műtét következtében megfertőztek vele, a candida mint betegség még nem létezett, nem foglalkozott vele senki. Sem orvos, sem természetgyógyász. 10 évig kínlódtam orvostól orvosig járva mindenféle eredmény nélkül. Viszont rátaláltam egy könyvre ami a mai napig is kapható: Dr. Harold H. Markus, Hans Finck: Betegnek érzem magam, és nem tudom miért. (A könyv interneten letölthető.) Kifejezetten a candidával foglalkozik.

A könyv tanácsait megfogadva, valamint egy természetgyógyásszal konzultálva, na meg még egy belgyógyásszal is felvértezve nekiestem diétázni. A belgyógyásztól kaptam olyan gombaölő gyógyszert, amit havonta egyszer 3 napig (napi 1-1 kapszula) kellett szednem és diéta javaslatot.

Nagyon kemény diéta volt. Nem ehettem semmit amiben cukor és élesztő valamint finomliszt volt.

Csak pulyka- és csirkemellet ettem hús gyanánt és azt is párolva – néhány fűszerrel ízletesebbé téve. Köretként párolt és friss zöldségeket, salátákat fogyasztottam. A friss zöldségekre – mivel az erjesztett ecet is tiltott – citromot csavartam savanyításnak. Kenyeret nem ettem – ha muszáj volt valamihez, akkor van a németeknek – nálunk is kapható – élesztő nélküli szinte fekete kenyér sok maggal. Főzéshez oliva olajat használtam pl. tojás sütéséhez, de használható még a kacsa- és libazsír is. Grízt is lehet használni – levesbe például gríz galuska. Tésztát is lehet fogyasztani, de csak durumlisztből készültet (az összes olasz tészta, ami tojás nélküli, mind durumlisztből készült).

Amit még lehet enni az a hal – szintén oliván megsütve – bab, csicseriborsó nagyon jó kiegészítője a diétának. Főzelékeket a mai napig rántás nélkül készítem, jól elforralom a levét és olyan sűrű lesz, mintha be lenne rántva. Gyümölcsként grapefruit, sajnos a többi kerülendő a cukortartalma miatt. Magvakat – diót, mogyorót, kesu..stb. – nyugodtan lehet fogyasztani.

A diétát – biztos ami biztos alapon – 2 évig csináltam. Az első hét volt csak nagyon nehéz, utána már könnyebb volt lemondani az édességről, kenyérről.

Az eredmény: a candidának írmagja sem maradt a szervezetemben és mellékhatásként 40 felesleges kilótól szabadultam meg. :-)

Előzmény: timejjja (10442)
timejjja Creative Commons License 2014.01.21 0 0 10442

jó volt ez a szer mait szedtél rá?

Előzmény: _györgyi (3579)
timejjja Creative Commons License 2014.01.09 0 0 10441

szia Hajni,neked milyen tüneteid votlak Candidánál?Nekem is volt pánikroham minden de folyamatos éhség is...1-2óránként ennem kellett.neke dilyemi esetleg?

Előzmény: Fejes Hajni (10196)
timejjja Creative Commons License 2013.12.18 0 0 10440

neked hogy volt za éhség?h másfél oránként jött hirtelen az érzés h enni kell?én ugy vaok  kaja után jol tele vagyok erre 1 v 1.5 óra mulva jjön az éhség h ennem kell...és ez igy  megy hetek ota.enni nem is kivánnék de eszek mert zarul vaok ha nem

Előzmény: Zsüfi (10438)
Atlantisz26 Creative Commons License 2013.12.17 0 0 10439

Sziasztok!

 

Ma derült ki sajnos, hogy szájpenészem van (undorító egy szó, még ismerkedek vele, tegnap még azt sem tudtam, hogy van ilyen). 

 

Utánaolvastam a dolognak, és kissé megijedtem. Azt látom ugyanis, hogy ez viszonylag ritka az én koromban (30 éves vagyok). Volt már esetleg valamelyikőtöknek ilyen, vagy tényleg ennyire ritka? Minden 2. cikkben előjön az Aids szó, az egyik orvos válaszol rovatban pedig azt írta egy doki, hogy súlyos immunbetegségre utal felnőttek esetében.

 

Azt már tudom egy ideje, hogy az immunrendszerem nem a legjobb, de gyakorlatilag kb. egy éve jön csőstül a baj. Egy ideje már refluxos és pánikbeteg vagyok, de egy éve azzal kezdődött minden, hogy nagyon görcsölt a hasam. A vérvételen kiderült, hogy valamilyen gyulladás van a szervezetemben, de nem derült ki, hogy hol, pedig több vizsgálaton is voltam. Továbbá egyre gyakrabban van hüvelygombám, de a nőgyógyászom nem igazán foglalkozik vele, úgyhogy canesten, majd elmúlik, majd 2-3 hónap és visszatér.

November végén beteg lettem, láz, megfázás és antibiotikumot szedtem egy hétig, már egészen jól voltam, de visszaestem, legalábbis így gondoltam. Lepedékes nyelv, fájó torok, köhögés. Elmentem a fül-orr gégészetre, ahol torokváladékot vettek. Torokgyulladás volt a gyanu, így újra egy hét antibiotikum, amely alatt előjött a hüvelygomba, viszont a lepedék a nyelvemről eltűnt, a torokfájás megszűnt. Ma pedig megkaptam a tenyésztés eredményét: candida. Talán az antibiotikum is rásegített a kialakulásra, de tuti, hogy az egyéb tüneteimet is ez okozta (kiv. a gyulladás, arra nem találok magyarázatot).

 

Holnap lesz kész a gyógyszerem a szájpenészre, már alig várom, hogy hanszálhassam, és elkezdhessem a gomba kiírtását. A diétába is belekezdek. Vettem ma vitaminokat is, plusz lúgosító tablettát, probiotikumot. Mondanám, hogy felvérteztem magam a harcra, de most inkább nagyon el vagyok keseredve, és félek, mert szörnyű dolgokat olvastam a szájpenészről. Remélem nincs a háttérben még nagyobb baj. Ti mit gondoltok?

 

A fórumot még nem volt időm visszaolvasni, de mindjárt elkezdem.

Zsüfi Creative Commons License 2013.12.16 0 0 10438

bocsi most olvastam.ment a mail.

Előzmény: timejjja (10437)
timejjja Creative Commons License 2013.12.15 0 0 10437

nekem állandó éhség de ugy h van h fél orával kaja után éhes vagyok.a hasam tele de a gyomrom korog...evés után kipukkadok kajára se tudok nézni aztán hrtelen jön az éhség..péusz idegesség pánik meg szorongás,de ez már csak a miatt h kiderüljön mi ez.inzulinszintem is magas de azt mondják az attol van h sokat eszem...irtam emailt nem kaptad meg?

Előzmény: Zsüfi (10436)
Zsüfi Creative Commons License 2013.12.14 0 0 10436

Elég szörnyű betegség hányinger változó kedélyállapot,bőrproblémák és még sorolhatnám.Most épp azon gondolkodom a párom nem-e fertőztem meg,mert ha igen akkor az én diétám magában nem ér semmit, de őt nem biztos hogy rábírom venni egy vizsgálatra.IBR system módszerrel kezelnek, abban a linkben megtalálható amit írtam.Neked is volt hogy ismered a tüneteket?

Előzmény: timejjja (10434)
Józsa Magduska Creative Commons License 2013.12.09 0 0 10435

Kedves Kerekes Levente!

 

Én is voltam hasonló helyzetben és ugyanúgy elvesztem az orvosi labirintusban mint Ti. Hosszú utána járás és bénázás után kiegyenesedett minden.

Először is mindketten menjetek el kifejezetten nemi beteg gondozó intézetbe (ne bőr-, vagy nőgyógyászhoz). Itt orvosi protokoll szerinti vizsgálat sorozatot végeznek el. Ebben a gombákat, baktériumokat és vírusokat is elemeznek, gyógyítanak. (Ne restelljetek ide menni, itt vannak az ilyen típusú betegségek szakértői.) Ha már kizárták a kevert fertőzéseket ill. amit lehetett gyógyszerrel kezelni és már majdnem minden rendben van, akkor 2. lépésként keressetek fel  egy homeopata orvost aki a teljes panaszmentességig kikúrál Benneteket. (Ő az aki a szervezet egyensúlyát helyreállítja.)

Engem a candidából homeopata gyógyított ki, kb. ½ évig tartott a kúra, de hosszú évekre rendbe rakott. A férjemnek semmiféle tünete nem volt, de neki is be kellett tartani a gomba diétát és szednie kellett a golyócskákat, hogy ne pingpongozzunk.

A mai napig is – ha nem hirtelen fellángoló betegségről van szó – homeopatához járok. Elég nehéz jó orvost találni, de a mostanival egészen elégedett vagyok. Ő Dr. Horváth Gabriella, az elérhetőségét a www.aximedica.hu honlapon megtaláljátok.

 

Fontos tanácsok:

  • Az orvosoknak mindig mindent mondjatok el – mintha gyónnátok -, vigyétek mindenhová a korábbi leleteiteket (lehet, hogy nem mindenütt kérik ill. jelezzétek, hogy nálatok vannak).
  • Fertőtlenítsetek (kádat, WC-t, fehérneműt, törölközőt. Fürdés után a nemi szerveket eldobható papírtörölközővel töröljétek.)
  • Amíg mindketten teljesen rendbe nem jöttök használjatok óvszert. Nem  egyforma intenzitással fogtok gyógyulni és fontos, hogy ne fertőződjetek újra, valamint a párodnak amíg újra nem lesz stabil, jól működő hüvely flórája addig ő sérülékenyebb .

 

Kitartás, türelem!

timejjja Creative Commons License 2013.12.09 0 0 10434

Uristen...mindketto szar tunetekkel jar...mik voltak neked?muvel kezelnek?

Előzmény: Zsüfi (10432)
timejjja Creative Commons License 2013.12.07 0 0 10433

Van koztetek olyan aki candidas es allandoan ehes?2oranknet ehes vagyok...lehet ez candida?

Zsüfi Creative Commons License 2013.12.06 0 0 10432

Sziasztok Sorstársak!

 

5 hete nálam is candidát és helikobaktériumot diagnosztizáltak.Emellett olyan szinten elsavasodott a szervezetm, hogy már a kötőszövetekben is jelen van.azóta szigorú diétára fogtak+probiotikum vitaminok máj és vesevédő tea+ kezelések most még heti rendszerességgel.azt mondták kb.10 hónap mire tünetmentes lesz a szervezetem.Kitartást mindenkinek nekem is nehezen telnek napjaim a kezemen a bőr elviselhetetlen és fáj.remélem egyszer még én is teljes életet élhetek.Ide járok http://www.vitalport.hu/kezelésre .

timejjja Creative Commons License 2013.12.01 0 0 10431

van köztetek olyan akinek állandó 2-3óránkénti éhséget okoz a Candida?má megőrülök szedek gyogyszert és elkezdtem diétázni dehiába esze meg egy tál kaját éhes maradok....valaki??!

Gabo777 Creative Commons License 2013.11.29 0 0 10430

Szia!

 

Az antibiotikum kifejezetten rossz megoldás lenne candia ellen. Ugyanis az azt a maradék jótékony baktériumot is kiírtja a belekből, ami még esetleg visszaszoríthatná a gombát.

 

A különféle kenőcsök jók a külső tünetekre, de amíg a belek nincsenek kipucolva addig rendszeresen vissza fognak térni. A belekből való kiűzéshez pedig szükséges a diéta. Egy hónapos diéta semmit sem ér. Legalább 3 hónap, de inkább 6 hozhat tartós eredményt (különösen barátnőd esetében ha már 10 éve van ez a problémája). És nagyon szigorúan kell csinálni különben nem ér semmit. Eleinte nehéz persze, de aztán rájön az ember, hogy vannak jó ételek cukor és liszt nélkül is. Pár hét után az étvágy is átalakul. Én már rá sem bírok nézni a csokoládéra. A legnehezebbek persze a partyk és családi összejövetelek. (A nagyi almás pitéjét nagyon határozottan vissza kell tudni utasítani, minden jószándéka ellenére.)

 

Az étrendet ki kell egészíteni probiotikumokkal a bélflóra visszaépítésére és gombaellenes szerekkel. Jó a grapefriutcsepp, a fokhagyma (kisebb 3-4 mmes darabokban lenyelve) és van már a piacon jónéhány természetes hatóanyagú készítmény (Parakill, Paraprotex stb.) De az orvos tud felírni direkt gombaellenes gyógyszert. Fontos a testmozgás, sok folyadék, méregtelenítés, szauna stb…

 

Remélem tudtam segíteni.

Előzmény: Levente Kerekes (10429)
Levente Kerekes Creative Commons License 2013.11.28 0 0 10429

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnénk kérni Tőletek a párommal, mert látjuk, hogy nagyon vágjátok a témát!

 

Nálunk eléggé nagy a baj: a barátnőm már nagyon rég óta küzd a candidával (lassan 10 éve) kissebb nagyobb megszakításokkal. Amikor mi összejöttünk 2 éve, akkor nem volt semmiféle gondja, valamelyik nőorvos rendesen kigyógyította. Sajnos 1 éve viszont nagyon visszatért. Persze én is elkaptam, azóta oda-vissza adogatjuk egymásnak. Nyáron annyira nem volt nagy a gond, most viszont már akkora a baj, hogy ő fáradékony lett, depressziós, sírási rohamokkal küzd, szexet nem kívánja. Nekem kipirosodott a fütyim, és a szájnyálkahártyámban afták jelentek meg. Ezek a tünetek havi szinten jelennek meg, és általában a menzeszéhez köthetők időben. Rajta menzesz előtt jön ki, én általában a menzesze után szoktam kipirosodni. Kb. 1 hetet tudunk szexelni egy hónapban (menzesze után 2 héttel), amikor mindketten kívánjuk is a dolgot.

 

Sok mindennel próbálkoztunk: óvszer, diéta (kb. 1 hónapig kitartottunk, aztán abbahagytuk és visszatért), grépfrútmag kivonat, aticandida tea, immunerősítő tea, szibériai ginzeng tea. Több dokinál is jártunk: pimafucort krém mindkettőnknek, neki betadinos kúp, meg valami hűtőszekrényes kúp.

 

Voltunk pajzsmirigy vizsgálaton is, hátha amiatt van gond, de negatív.

Ma teljes vérkép elmzésre vettek tőle vért.

 

Szerintetek mit csinálunk rosszul, mi lehetne a módszer amivel még próbálkozhatunk, illetve mire kérjünk még vizsgálatot? Beutalót bárhová tudok kérni, az nem probléma. Nőgyógyászhoz is járt a párom, ott régebben antibiotikumokat írtak fel. Vajon ez lehet a megoldás?

 

Még arra gondoltam, hogy valami erős gombaölövel (atibiotikum) kiírtjuk a candidát, aztán tervezett kúrával visszaépítjük a normális gombákat?!

Én szoktam edzeni, de a párom kifejezetten kerüli a testmozgást. Szereti az édességeket, sokat is eszik, de nem tud 47 kg fölé menni.  163 cm magas.

Attól is fél, hogy a candida diéta miatt mégjobban lefogy. Már arra is gondoltunk, hogy hormoningadozása van.

 

A lakásunkban néhol vannak penészfoltok, lehet az is baj?

 

Nagyon szeretnénk meggyógyulni, félő, hogy a kapcsolatunkat is nagyon megtépázza a betegség.

 

A válaszaitokat és a segítségeteket előre is köszönöm:

 

Levi

timejjja Creative Commons License 2013.11.22 0 0 10428

Szia   nekem isnilyen tuneteim vannak neurologiailag...sikerult kigyogyulnod es ha igen hogyan?

Előzmény: so_25 (10065)
timejjja Creative Commons License 2013.11.22 0 0 10427

Sziasztok

 

 

A candida tesztem pozitiv lett amit verbol csinaltam ez azt jelenti h szepszisem van??vagy csaknazt h siman dietaznom kell es kiirtani a gombat.a tuneteim idegesseg panik ehseg remgessel jar neha lehangoltsag faradtsag depi..

GyKZs Creative Commons License 2013.08.05 0 0 10426

Kedves Mindenki!

 

Lehetséges az hogy a candida szemproblémákat, krónikus szemirritációt, szeszárazságot okoz? Persze ezek mellett ott vannak az emésztőrendszeri tünetek is!

Akinek hasonló tünete volt, írhatna, köszönöm!

Nika13 Creative Commons License 2013.03.04 0 0 10425

Kedves fórumozók!

 

Elnézést kérek először is a fórumon történő zavarásért, de szeretném felhívni figyelmeteket egy előadásra, ahol több betegségről (lyme-kór, candidiasis, daganatos betegségek) is szó lesz, és esetleg érinthet titeket is:

 

MEGHÍVÓ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Szeretettel MEGHÍVUNK MINDEN ÉRDEKLŐDŐT..Lyme betegeket ,SM

betegeket, Alzheimer betegeket, társ betegségben

szenvedőket, hozzátartozókat!!!

 

A 2013. MÁRCIUS 14-én, csütörtökön 16 órakor kezdődő előadásomra!

 

MELY:INGYENES ELŐADÁS!!!

Címe:A KULLANCS CSÍPÉS OKOZTA LYME

KÓR, LYME-NEUROBORRELIA ,CANDIDIASIS, ÉS A RÁK BETEGSÉGEKRŐL!!

 

(TÖBBSZÖR IS TÚLÉLNI A TÚLÉLHETETLENT!!)

 

Előadó:Kisné Szoboszlai Ibolya.(Debrecenből.)

 

HELYSZÍN:

 

Budapest

 

Építészpince

 

Cím: 1088. Bp. Ötpacsirta utca 2.

 

Megközelíthetőség: az M3-as metró Kálvin téri megállójától kb 5 perc gyalog.

A bárpulttól balra lévő helységben találsz meg minket, vagy a

bárpultnál mondd, hogy az előadásra jöttél.

 

Mivel a helyszínt fogyasztás fejében kaptuk meg, kérünk benneteket

hogy egy kávé, tea vagy üditő (kb 350-450ft) fogyasztásával járuljatok

hozzá a forgalomhoz, hogy esetleg legközelebb is megkapjuk a helyet.

Az árak teljesen normálisak: http://www.epiteszpince.hu/

 

 

A Lyme-betegeknek egyelőre nincs érdekvédelmi szervezetük, egyesületük

Magyarországon. Tapasztalataikat internetes fórumokon vagy személyesen

 oszthatják meg egymással. Ezt a célt szolgálja az a program is, mely

március 14-én (csütörtökön) 16 órától lesz az Építészpincében

Budapesten. Kisné Szoboszlai Ibolya beszél a betegséggel folytatott

küzdelméről és  gyógyulásáról, illetve lehetőségük lesz a

résztvevőknek egymást segítő  beszélgetésre, információcserére.

 

SZERETETTEL VÁRUNK MINDEN ÉRDEKLŐDŐT!!

 

ADJÁTOK TOVÁBB: MINÉL TÖBB EMBERNEK,ÉS GYERTEK EL MINÉL TÖBBEN,HA TEHETITEK!!

 

SZERETETTEL: A SZERVEZŐK!!

 

szivecske01 Creative Commons License 2013.02.26 0 0 10424

Kegyetlen hogy a Candida diéta nélkül nem akar gyógyulni. Most Terbinafin származékot szedek! Terbigen néven. Keserü tabletta de szinten tart.

tomaaak Creative Commons License 2013.02.10 0 0 10423

Kedves fórumozok!
Felmerült bennem ,hogy tüneteim Candida gombára utalnak.
Mielőtt a háziorvosomhoz kerülnék kérdéseimmel és kérésekkel ,legyetek szivesek tájékoztatni milyen vizsgálatokat kérhetek és mi a biztos vizsgálat amit egy egyszerű földi halandó kérhet sima TB fizetőként.

Törölt nick Creative Commons License 2012.11.13 0 0 10422

Mostanában rászoktam az almafogyasztásra, hihetetlenül aktív lúgosító. Előző években valahogy kimaradt, nem is gondoltam rá, mert a gyümölcs hajlamos alkoholos erjedésbe menni a bélrendszerben (főleg, miután gyógyszeres kezelés károsítja a bélflórát). De mostanában jobban bírom, talán regenerálódtam.

 

Voltak olyan időszakok is, hogy csak fehér kenyeret fogyasztottam, mert a durvább kenyerek piszkálták a belem (sőt, most sem tökéletes), mégis kénytelen vagyok korpás és/vagy rozsos kenyeret sütni a házi sütőgéppel, mert ezek észrevehetően jobbak az általános kondíciómnak és közérzetemnek, beleértve a végterméket is.

 

Szódabikarbóna nem az igazi, nem megoldás, túl egyszerű is lenne. Nyelni befelé a rengeteg nátriumot...

 

Az egy dolog, hogy Candida-topikban nem szokás ajánlani erjedős dolgokat, de ne hagyjátok magatokat tévútra vinni, mert általában nem az a fő gond. És főleg, a Candida nem a probléma oka. Inkább csak kísérőjelenségként fognám fel.

 

Legalábbis, nekem mindig abból voltak gondjaim, amikor valamilyen gyógyszer agyonvágta a belem. Legyen az indokolt, vagy indokolatlan antibiotikus kezelés, mert sajnos utóbbival is megszívtam már.

Előzmény: Evicke (10398)
Növényexotics007 Creative Commons License 2012.10.14 0 0 10421

Itt http://candidadieta.blogol.hu/viszont azt írja, hogy csak frissen szabad fogyasztani.??? Ki érti ezt? Rengeteg ellentmondást talál az ember, tudjon kiigazodni. No persze lehet mondani, hogy majd kitapasztalod, de azért olyan jó lenne ezeket a felesleges köröket (meg időben sem mindegy) kihagyni.

Növényexotics007 Creative Commons License 2012.10.14 0 0 10420

Még egy kérdés: Igaz lehet az is amit ez az oldal: http://www.biochef.hu/index.php?content=159 állít? Mármint, a levélzöldségek is csak főve ajánlottak?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!