Keresés

Részletes keresés

Bencsik Zoltán(Chikenke) Creative Commons License 2013.02.03 0 0 2104

Ez 1 régebbi kép,egy picit nagyobbak azóta.

Előzmény: Bencsik Zoltán(Chikenke) (2103)
Bencsik Zoltán(Chikenke) Creative Commons License 2013.02.03 0 0 2103

Lemaradt:)

Előzmény: Bencsik Zoltán(Chikenke) (2102)
Bencsik Zoltán(Chikenke) Creative Commons License 2013.02.03 0 0 2102

Sziasztok.

 

Ha valakit esetleg érdekel,eladóak lennének 1ben.(a 7.számú már nincs meg)

Az ár publikus,így kiírom:3000ft  Postázni tudom(aminek a díjja a vevőt terheli)

Személyesen Hajdúszoboszlón lehet átvenni.

 

További szép napot,estét.

scacico Creative Commons License 2013.02.03 0 0 2101

próba

hcsibesz Creative Commons License 2012.10.02 0 0 2100
Sziasztok! Keresek Tilla sarjakat. A cserét megbeszéljük priviben.
easyrider73 Creative Commons License 2012.10.01 0 0 2099

szia.

szoval a hazam eloszobaja uvegteteju itt szoktam teleltetni a bentrol kiszoko meleg meg a kinti hideg talalkozasakor pedig jo paras lessz a levego.szoval ez a resze tuti okes.

Koszonom a felajanlast de Erdelyben lakom ,a kezdo csomagot tavaly vasaroltam egyik forumtarstol innen ,azota potoltam meg par nyamvadt felig holt peldannyal az oazis bp--i illetve Nyiregyhazi uzleteibol.

Kezdo vagyok meg de annal lelkesebb ismereteimet pedig a Horvath ferenc fele TILLANDSIAK meg a google rol szerzem be.

Mivel nalunk Erdelyben semmi hagyomanya nincs a tillandsiak tartasanak sot senkit sem ismerek aki rajtam kivul tartana ( vagyis igen Szekelyfoldon, ahova is Toletek vittek kulombozo Orhideakkal egyutt kiallitani es eladni parat ) szoval itt meg minden nagyon gyerekcipoben jar.

Orhideam csak 1 van inkabb kevesbe exotikus viragaim vannak ,palmak , mimoza pudica (van legalabb 200 magom belole sajat szedes es ezevi ha ker valaki),gogota virag 2 fajta, pozsgasok,kaktuszok es sok mas ,amit a 25 nm-eres udvarom megenged.

Amugy barki ugy erzi hogy szeretne adni/eladni fiatal novenyeket kerem szoljon es meg 1ezunk ,minden koltseget allok .

Inkabb azt irom le amim van:

T. argentina

T. bandensis

T. paleacea

T.albertiana

T.funckiana

T. remota

T tectorum var tectorum

T schiedeana

T ionantha haselnus most viragzik

T caput medusae 2 db picike

Előzmény: ragoza (2098)
ragoza Creative Commons License 2012.10.01 0 0 2098

     Szia!

 Ha van üvegházad akkor semmi baj a télen. A tilleknek is az orhidetápot használjuk.

 

Ha tudok segiteni ird meg mik pusztultak el. És ha van sarjam adok. Mert én tudom mennyire fáj elvesziteni még egy tillet is. Orhidjaid is vannak,? Tudod ez a nyár rendkivüli magas hőfoku, és főleg száraz volt.Ée amit megfigyeltem még mindig erős a nap ilyenkor már én nem igen szoktam árnyékolni, most viszont még kell.

Szép napot Üdv:

Előzmény: easyrider73 (2097)
easyrider73 Creative Commons License 2012.10.01 0 0 2097

szia

 

spriccelve vannak ,mostmar a heti 1 szeri 4-6 oras esovizes merites is meglessz(habar nagyon maceras) ,jo szellos helyre raktam oket.

Telen nincs gond uveghazban vannak es inkabb nagyon paras mint szaraz a levego.

Remelem csak figyelmetlen voltam es kis odafigyelesssel megoldodik.

Amugy ha tapozzatok az hogy es milyen idokozonkent tortenik. En peldaul speciel nekik kifejlesztett tapot nem is lattam meg .

Előzmény: ragoza (2096)
ragoza Creative Commons License 2012.09.30 0 0 2096

   Helló Tilles társ!

 

Én azt javasolom, hogy minden nap spricceld őket,

sőt a nagy szárazságok idején jó lett volna egy vödör

esővizbe is bemártani ugy hogy pár perci hagyod hogy

 megszivják magukat. És utána meg ujra a helyére tenni.

Nem tudo télen hol tartod őket, ha párás helyen akkor ezt csak havonta egyszer tedd, és főleg a reggeli , délelötti időben hogy estére leszáradjanak.

Ha bármi megbeszélni valód van keress.

Üdv: Manyi

Előzmény: easyrider73 (2095)
easyrider73 Creative Commons License 2012.09.29 0 0 2095

sziasztok.

 

Kis segitseget kernek mert kisse elkeseredtem .

 

szoval tobb tillem van kb 20-30 racsra feszitve udvaron tartom oket .

felarnyekban vannak (reggel 8-12ig napon majd arnyekban) minden 3-4 napban szigoruan esovizzel spriccolva ,de megis 6-8-at is elvesztettem tavasztol idaig (mind megszaradtt )

szoval valamit x.rul csinalok de mit?

ragoza Creative Commons License 2012.09.11 0 0 2094

   Szia!

 

 Igen a broméliáknak köztük a tileknek is ez a tulajdonsága, hogy virágzás után sarjat, sarjakat fejlesztenek gondoskodnak az utodokrol mielött elpusztulnak. De ez elég elhuzódó. És lassan megy végbe. Sokáig lehet gyönyörködni még bennük ,na meg a további fejlődésükbe.

Üdv.

Előzmény: Anna0129 (2093)
Anna0129 Creative Commons License 2012.09.11 0 0 2093

Elég rég óta meg van már, sokáig szép rózsaszín volt. És akkor ez egyszerűen majd elszárad? Vagy le kell vágni? 

Az orchikkal együtt szoktam áztatni és rendszeresen spriccelgetem. Az ablakom előtt az asztalom sarkán van. a legközeleb a fényhez.

 

Illetve lenne még egy kérdésem. Úgy vettem észre minta hajtása lenne. Mintha egy új kisebb csomóban nőlnének a levlei. Ez mi? És mi a teendő vele? 

Előzmény: ragoza (2092)
ragoza Creative Commons License 2012.09.10 0 0 2092

 Valoszinü elnyilott, vagy mély árnyékban van . Nincs vele semmi teendő.

Párásitsd, és egy héten egyszer mártogasd bele esővizbe, és utána tedd a

helyére.Sok örömet hozzá.

Üdv.

Előzmény: Anna0129 (2091)
Anna0129 Creative Commons License 2012.09.06 0 0 2091

Sziasztok!

 

Annyira örülök hogy rátok találtam.

Segítségre lenne szükségem.

Ajándékba kaptam egy szakálbroméliát és most a rózsaszín nagy lapátvirága elkezdett bezöldülni....mit csináljak vele?

Kérlek adjato knekem tanácsot és tippet hogyan neveljem és gondozzam.

Köszönöm szépen!

 

H.O. Creative Commons License 2012.08.02 0 0 2090

Ha van valakinek felesleges tillandsiája, szívesen vásárolnék pár darabot baráti áron.

E-mail: orsolya.holveiger@gmail.com

ragoza Creative Commons License 2012.07.13 0 0 2089

        Helló!

 

  Szerintem soha nincs késő. Árnyékos fa alá kiakasztva, pl. mint a mai hüvös nap.

 

És spriccelni, ha van rá mód, és egy héten egyszer beáztatni esővizbe. Tápot kicsit

 

kevesebbet birnak mint az orhidok az én tapasztalazom szerint. Ősszel a fagyok elöl

 

beszedni. Már azt hittem kihalt ez az oldal!

 

Üdv.

Előzmény: koppany_wazul (2088)
koppany_wazul Creative Commons License 2012.07.11 0 0 2088

Sziasztok!

 

Talán ilyenkor már késő kirakni a Till-eket, de az lenne a kérdésem, hogy az alábbi fajok milyen körülmények között tolerálják a kinti tartást:

T. stricta, T. ionantha, T. funckiana, T. caerulea, T. albida. Köszi a segítséget!

ragoza Creative Commons License 2012.06.17 0 0 2087

             Helló Gaztársak!

  Uj vagyok köztetek de ebben a világban már régi. Talán van akit érdekelne csere

 

van pár tulszaporodott tillem, ha valakinek van kedve cserére. Habár a nevek hát

 

nem mindig jönnek be. Amióta egy jégeső ugy elverte a agzaimat hogy a sárgbarack

 

löttyből kapirgáltam ki őket de a névtáblák akkor nem igazán érdekelte.

Butzii-ta Creative Commons License 2012.05.04 0 0 2086

Az idén is kaptam egy terítőnyi helyet a székesfehérvári kaktuszkiállításon.

..

És amit nem vittem el, de virágzik.

.

Gratulálok a duratii hoz!!!!

scacico Creative Commons License 2012.04.30 0 0 2085

A neve lemaradt: Cattleya intermedia x Cattleya branbatiae

Előzmény: scacico (2084)
scacico Creative Commons License 2012.04.30 0 0 2084

Szia!

 

Cattleya intermedia néven vettem valamelyik kiállításon, a füvészkertesektől, pár éves magoncként. De látszik, hogy nem az. A neten ezt találtam, amire a legjobban hasonlít:

 

 

De az is lehet, hogy C. aclandiae van benne.

 

Üdv.

Előzmény: codlinger (2082)
atttila_ Creative Commons License 2012.04.29 0 0 2083

Igen. Ilyen kádból szedem én is a vizet:) Nem akarok minden áron tápozni, de ha már kaptam ajándéka hátha fölhasználhatom valamire. Majd legfeljebb a paprikák kapnak belőle.

Előzmény: scacico (2081)
codlinger Creative Commons License 2012.04.29 0 0 2082

Szia Scacio!

 

A kezedben tartott cattleya fajta nevére lennék kiváncsi. Nekem is van ilyenem, de sajnos akitől vettem semmit nem tudott róla. Én egy primer hibridre tippelnék, de ha te többet tudnál róla, kérlek oszd meg velem.

Köszönettel :D. István (codlinger)

Előzmény: scacico (2073)
scacico Creative Commons License 2012.04.29 0 0 2081

Szia!

 

Én egyszer használtam tápoldatot a tillandsiákhoz. Vita Flóra kaktusztápoldatot hígítottam fél ezrelékesre és még így is okozott égési sérüléseket néhány növényen, így lemondtam a tápoldatozásról. A szerves eredetűekkel nem próbálkoztam. Ha esetleg van kísérletezésre szánható növényed, akkor próbáld ki. Az én növényeim tápoldatozás nélkül is megfelelően fejlődnek és virágoznak. Az esővizes kád alja mindig csupa trutymó, ami összeállt a porból, levéltörmelékből meg mindenféléből, amit lemosott az eső a tetőről. Ráadásul szúnyoglárvák is élnek benne, így egyfajta híg tápoldat. Ha ilyen esővíz áll rendelkezésedre, szerintem nem szükséges tápoldatoznod.

Előzmény: atttila_ (2080)
atttila_ Creative Commons License 2012.04.27 0 0 2080

Sziasztok!

 

Egyik ismerősömől kaptam egy liter élő algás tápoldatot(Organic systems). http://www.organikusmegoldasok.hu/hu/kiszerelesek

Szerintetek használhatom a tillekhez? Ha használtok, akkor milyen tápoldatot használtok? Köszönöm a segítséget előre is!

scacico Creative Commons License 2012.04.14 0 0 2079

Sziasztok!

 

Volt egy kis időm és fotóztam:

 

Tillandsia duratii

 

 

Tillandsia ixioides

 

 

Tillandsia melanocrater

 

Tillandsia sp.

 

 

Két kakukktojás: Tolumnia borinquensis...

 

... és Tolumnia 'Golden Luis'

 

 

scacico Creative Commons License 2012.04.06 0 0 2078

A hideg napok után, ha már tartósan meleg lesz, illetve ha nő egy kis lomb a diófán, ami védi majd a növényeket az erős napsütéstől és a radiációs fagyoktól.

Előzmény: atttila_ (2077)
atttila_ Creative Commons License 2012.04.06 0 0 2077

Tudom, hogy megint elég hideg napok jönnek, de ti mikor tervezitek kitelepíteni a növényeket?

scacico Creative Commons License 2012.03.28 0 0 2076

Szia!

 

Igazából orchidea kongresszus lesz, ha erre gondoltál:

 

http://eocbudapest.hu/?lang=hu

Előzmény: easyrider73 (2075)
easyrider73 Creative Commons License 2012.03.28 0 0 2075

sziasztok.

 

 

a kerdesem a kovetkezo lenne ugy olvastam valahol hogy aprilis 12-15 kozott kaktusz kongresszus /kiallitas lessz ahol till-ek is lesznek ,hol lessz es kaphatok lesznek-e ott till-ek ?

aki volt mar mas evben is biztos tudja ,de csak biztos informacio kell mert 300 km-et utaznek miatta.

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!