Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2017.07.06 0 0 26348

á annál sokkal nagyobb a világ- ez az élethelyzet minden utcasarkon ott van :)

Előzmény: Eszetlen Tóbiás (26347)
Eszetlen Tóbiás Creative Commons License 2017.07.05 0 0 26347

Tudod, kicsi a világ, és könnyen felismerhetné valaki az élethelyzetet...

Előzmény: Törölt nick (26346)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.03 0 0 26346

publikus? :)

Előzmény: Eszetlen Tóbiás (26345)


Eszetlen Tóbiás Creative Commons License 2017.07.03 0 0 26345

Nagyon komoly projektben vagyok benne...

Előzmény: Törölt nick (26344)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.09 0 0 26344

elmeséled a szitut?

 

pár éve itt sokat beszélgettünk ezekről - sok-sok "törölt nick "  :) lett ilyen és olyan eredmény is. 

 

egyébként nekem van egy olyan példám - az egyik volt osztálytársam - , akik el is váltak - mindketten éltek másik párkapcsolatban -  aztán újra összeházasodtak és most boldogan élnek - remélhetőleg - míg meg nem halnak :)

 

de ezek az újból összejövések csak akkor "jók" ha tényleg az okon tudsz változtatni. magam részéről pl. abszolút nem akarnám a volt férjemet vissza, pedig azt hittem évtizedekig, hogy ő a nekem való. és aztán miután másik kapcsolatba kerültem azt vettem észre, hogy sokkal inkább más dolgok fontosak nekem a másikban. van olyan tulajdonsága persze, ami hiányzik, meg nem azt mondom, hogy az nem volt jó akkor, de ma már látom, hogy miért nem működött holtomiglan/holtodiglan.  

Előzmény: Eszetlen Tóbiás (26340)
csip.csiripp Creative Commons License 2017.06.09 0 0 26343

Nem is mondtam, hogy tudok mindent, sőőőőt. :) Arról beszélek csak, amit látok magam körül.

 

Egyébként ha veled a párod azért szakított, mert volt olyan tulajdonságod, amiből konfliktusotok volt, akkor miért nem akkor változtattál, amikor mondta neked, hogy ez őt zavarja? Miért csak így utólag kapsz észbe? Akkor nem volt annyira fontos a párod?

 

Nem támadni akarlak ezzel, tényleg érdekel a válasz, hogy miért nem kapcsoltál időben.

 

Az a tapasztalatom amúgy, hogy ilyen helyzetben a másik fél túl biztosnak érzi magát és a helyét a kapcsolatban és úgy gondolja, hogy ez nem is fog változni, ha a kisujját se mozdítja meg a kapcsolat érdekében. Aztán utólag döbben rá, hogy bizony ezt elrontotta. Vagy megbeszélik, a változás beígérve, aztán változtat is, de tart egy pár napig, hétig, aztán visszaáll minden a régi kerékvágásba. Ezek miatt nem hiszek abban, hogy a visszaszerzés tartós lehet.

Ne legyen igazam, kívánom neked, de ez a tapasztalatom, csak azokat írtam le.

Előzmény: Eszetlen Tóbiás (26342)
Eszetlen Tóbiás Creative Commons License 2017.06.09 0 0 26342

Én meg hallottam. Látod, még te sem tudhatsz mindent.

;-)

Természetes, hogy ha megmarad a szakítás oka, akkor újból szakítás lesz az eredmény. Ha jogos volt a szakítás oka, akkor a szakított fél ezt belátja, és fejleszti, különben valóban nem fog működni, még ha esetleg összejönnek is újból - ezt az ex-visszaszerző anyagok is hangsúlyozzák...

Előzmény: csip.csiripp (26341)
csip.csiripp Creative Commons License 2017.06.09 0 1 26341

Őszintén szólva nem, ilyenről még nem hallottam. Leginkább csak olyanról, hogy összejöttek, kínlódtak megint egy ideig, aztán szétmentek....esetleg még megismételték ezt párszor.

Az alapvető probléma az, hogy azok a tulajdonságok, amik nem tetszettek az exedben, vagy ami miatt konfliktus volt, azok nem szűntek meg, tehát a szakítás okául szolgáló körülmények továbbra is fennállnak. Ezért ha újból összejöttök, ez egy idő után ismét zavarni fog és újból szakítás lesz.

Ha a párod szakított veled, akkor a párodra vonatkoztatva írom ezt. 

Az újbóli összekerülés és boldogan élés csak abban az esetben működhet szerintem, ha a körülmények voltak olyanok, hogy eltávolodtatok egymástól, évek múlva viszont újból egymás közelébe sodor titeket a sors. Ahol konfliktus miatt volt szétválás, ott a boldog végkifejlet sosem valósul meg.

 

 

Előzmény: Eszetlen Tóbiás (26336)
Eszetlen Tóbiás Creative Commons License 2017.06.09 0 0 26340

Mit van mit tagadni...

:-/

Előzmény: Törölt nick (26339)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.08 0 0 26339

valóban, nem aktuális

neked aktuális?

Előzmény: Eszetlen Tóbiás (26338)
Eszetlen Tóbiás Creative Commons License 2017.06.08 0 0 26338

Ha neked nem aktuális, ne is legyen...

Előzmény: Törölt nick (26337)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.07 0 0 26337

 :D

Előzmény: Eszetlen Tóbiás (26336)
Eszetlen Tóbiás Creative Commons License 2017.06.07 0 0 26336

"az exek azért exek- mert a múlt"

 

 

Te még sosem hallottál olyanról, hogy szakítottak, újból összejöttek, és boldogan éltek, míg meg nem haltak?

 

"minek visszaszerezni? "

 

 

Mert őt gondolja az igazinak. 

 

 

"az ember magától is visszatalál oda"

 

 

Nem biztos, hogy ő szakított.

 

 

"de alapvetően azt gondolom, hogy a szünet után van helye a visszának- szakítás után fölösleges. "

 

 

Ennek utána kell járni, ha aktuális, miként kell megtenni...

 

Előzmény: Törölt nick (26335)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.02 0 0 26335

az exek azért exek- mert a múlt. minek visszaszerezni? hacsak az nem, h nem kellett volna exnek lenni- de akkor viszont nem kellenek visszaszerzési praktikák, mert az ember magától is visszatalál oda, ahonnan elmenni sem akar(t) és ahonnan elengedni sem akarták. de alapvetően azt gondolom, hogy a szünet után van helye a visszának- szakítás után fölösleges. 

 

Előzmény: Eszetlen Tóbiás (26334)
Eszetlen Tóbiás Creative Commons License 2017.06.02 0 0 26334

Miért ne? Akkor még nem tudta, hogy kell, de most megtudhatja. Avagy esetleg egy következő ex-szel. Tényleg nagyon jó anyagok vannak a témában...

Előzmény: Törölt nick (26333)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.01 0 0 26333

ha 2015 óta nem szerezte vissza, akkor már ne is :D :D

Előzmény: Eszetlen Tóbiás (26332)
Eszetlen Tóbiás Creative Commons License 2017.06.01 -1 0 26332

 

Nagyon jó ex-visszaszerzési oldalak vannak a neten magyarul - hát még külföldiül. Próbáld ki őket, működnek...

 

Előzmény: 4ereggg (26314)
Eszetlen Tóbiás Creative Commons License 2017.06.01 0 0 26331

---

regiblog Creative Commons License 2016.02.04 -1 0 26330
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.03 0 0 26329

Már régesrégen túl vagyok rajta. :) Aki 2015. dec.31-én írt, nem én voltam. Csak egy patkány lehetett. CsóK Mindenkinek. (Laura66)

Előzmény: Amanita muscaria (26328)
Amanita muscaria Creative Commons License 2016.01.18 0 0 26328

Vannak a szakításnak fázisai, (jól fogalmazta meg az előttem hozzászóló, hogy ezt te döntöd el, meddig akarod, hogy tartson), de ennyi év után már nyitnod kellene...

 

A gyász időszak után nem szabad felülni a nosztalgiára. - Hogy talán mégis jó volt és jó lenne visszacsinálni... Mi lett volna ha.... és az önsajnálat sem megoldás....

 

Sokszor segíthet kicsit felkorbácsolni magunkban a szomorúság, önsajnálat helyett a dühöt. A szomorúság passzivitása helyett a düh aktivitást kölcsönözhet és időlegesen eltereli a figyelmet az önsajnálatról.

 

De gondolom 6 év alatt ezeket már megtapasztaltad...

 

 

Előzmény: Törölt nick (26324)
crawen Creative Commons License 2016.01.05 0 0 26327

Mindenki másképp éli meg a szakítást. Te így. Olyan ez, mint a gyász...

Tovább mindig van, mert az élet nem áll meg.

A kérdés az, hogy meddig akarod még kínozni magadat és főleg, hogy mikor bocsátasz meg magadnak?

Előzmény: Törölt nick (26324)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.01 0 0 26326

és még mindig T-ért vagy oda? vagy nem vagy túl rajta? a csalódáson vagy T-n?  ez azért hihetetlen. vagy szoktad látni? vagy miért? ez rengeteg idő... 

Előzmény: Törölt nick (26324)
szerdainick Creative Commons License 2016.01.01 0 0 26325

Visszaolvastalak. Jól értelek, a 2008-as szakításod fáj még mindíg?

Előzmény: Törölt nick (26324)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.31 0 0 26324

Hat év telt el. Szeretném azt írni, h minden happy. Nem az. Van tovább? Szerintetek van tovább? Mintha el lennék átkozva.. Szerintem igen. De nyugodtan bombázzatok.. Köszi!

öregbaka Creative Commons License 2015.12.14 0 0 26323

Te nagyon sajnálod magadat! Ha ezt folytatod nem fogsz kikeveredni. Nem tanácsolom most más lányokkal való kapcsolatfelvételt. Ha nagyon szeretted az exedet,  - ahogy írtad- akkor idő kell az elengedéshez. 

Az önsajnálatoddal semmire sem mész, csak összeroppansz. Keress  ismerősöket, társakat az ünnepek alatti összejövetelekre. 

A kapcsolat halála, ha kapcsolaton belül nincs az egyének szabadsága. Az is szabadság, ha a társad olvasni kíván és nem veled csacsogni, vagy egyedül akar sétálni, vásárolni stb.

A nagykönyvben ez volt megírva, tanulnod kell az elengedést. 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: 4ereggg (26295)
crawen Creative Commons License 2015.12.14 0 1 26322

Azért ezt az "idióták a lányok és csak a pénzre mennek" dolgot gondold át. Három lánnyal történt randi után szerintem ez egy elhamarkodott ítélet.

Előzmény: 4ereggg (26319)
crawen Creative Commons License 2015.12.13 0 0 26321

Remélem, nem veszed tolakodásnak, hogy leírom a véleményemet. Nem bántó szándékkal teszem. :)

 

Szóval. Az írásaid alapján láthatóan nagyon szenvedsz a szakítás miatt. Nincs ezzel semmi baj. Nem vagyunk egyformák, ki így, ki úgy viseli/kezeli a szakítást, az élet megpróbáltatásait. A probléma ott kezdődik, ha az ember az önsajnálaton és a múlton nem tud túllépni. Azt azért gondolom te is pontosan érzed, hogy ameddig nem fogod lezárni magadban a múltban történteket, addig nem lesz jövőd sem. Ameddig nem zárod le magadban az előző pároddal a szakítást, amíg ezt nem fogadod el, addig nem sok értelme van egy újabb kapcsolatba való beleugrásnak. Ahogy már korábban az egyik kedves fórumtárs írta: "Az igazi boldogság nem jár mindenkinek, az csak a felnőtteknek jár." Felnőtt többek között az, aki minden helyzetben vállalja a felelősséget. Igen, azért is, ha tönkrement a párkapcsolata és annak szakítás lett a vége.

Az igazi párkapcsolat nem arról szól, hogy egymásra támaszkodunk, meg nem tudunk egymás nélkül élni (kérdem én, hogy akkor mielőtt nem volt párkapcsolatod, hogy tudtál élni?). A jó párkapcsolat alapja az egészséges önbizalom, ami kisugárzik. Ha egyedül is jól érzed magad és nem a múlton rágódsz, akkor érdemes párkapcsolatba kezdeni.

Előzmény: 4ereggg (26319)
crawen Creative Commons License 2015.12.13 0 0 26320

Ezt Dr. Csernus sem fogalmazhatta volna meg jobban. :)

Előzmény: Amanita muscaria (26309)
4ereggg Creative Commons License 2015.11.10 0 0 26319

..és ilyen depis szomorkás borús időben mégjobban rájön a másik hiánya az embernek..tegnap este és most reggel is olyanokat álmodtam rólunk, hogy kész..ahogy náluk segítettem ágyazni, jól esett neki, ahogy csodálatosakat szenvedélyesen szeretkeztünk mindíg..itt nálam és nála..ahogy együtt fürödtünk, főztünk, boldogok voltunk..és akárhogy próbálom túltenni magam rajta, jönnek elő éjszaka álmomban vagy reggel vagy nappal ezek az érzések, pláne mondom ilyen időben..hiányzik az érintése, a gyönyörű szeretkezések, a rengeteg kirándulás, a közös programok, a mindennapos 2 órás beszélgetések telefonon amikor nem találkoztunk és minden ami voltunk..mentünk mozitól kezdve mindenhova..kertet rendeztük együtt náluk, nálam itt meg takarítottunk mindent csináltunk..és akármit csinálok, nagyon nehezen tudok tovább lépni..azóta mondom találkoztam  3 lánnyal is, randiztam velük..de egyikkel sincs mindíg folytatás, mert idióták a lányok és csak a pénzre mennek, nem az emberi erkölcsi józan értékekre, vagy soha nem ér rá amiből már elegem van és még sorolhatnám..és ilyenkor mégjobban az ember szíve visszahúzza a régihez, akivel állandóan tudtam találkozni, és annyira szép volt minden...persze voltak viták, nézet eltérések, meg minden..és hagyjuk miért lett vége, nem voltam szerinte elég önálló, meg néha voltak sajnos bunkó megjegyzéseim, mert nem gondoltam végig mielőtt mondok valamit, mert éjszaka nem aludtam sokat fáradt voltam és ilyenkor nincs önkontrol annyira, de hagyjuk is..mindketten hibásak voltunk, mert neki meg vad volt a természete hirtelen lobbanékony, és ettől is kivoltam sokszor, hogy miért ilyen...de a lényegen nem változtat, és ilyenkor az ember nem tud a rossz dolgokra gondolni, csak a szépek hiányoznak..

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!