Keresés

Részletes keresés

Szajci Creative Commons License 2018.05.08 0 1 400

benzinárak Boszniában a 19. héten: 95-ös 2,16 márka, 98-as 2,26 márka, dízel 2,16 márka

Előzmény: tibor200 (399)
tibor200 Creative Commons License 2018.04.13 0 0 399

Sziasztok

 

Boszniában már nem olcsóbb a benzin mint nálunk? Novi Sad ba ha megyek átugrottam volna benzinért Boszniába, de ahogy látom a  neten , nem biztos, hogy megéri mert drágább mint nálunk? 

suicide_bomber Creative Commons License 2018.04.06 0 0 398

Üdv!

 

Mától ortodox húsvét. Tudna nekem segíteni valaki, ilyenkor a vendéglátóhelyek vajon nyitva lehetnek e? Szombaton mennénk páran Szabadkára, nem tudjuk hogy készüljünk. Köszi!

maja67 Creative Commons License 2017.12.30 -3 0 397

sziasztok. kedden vagy szerdán szeretnék szerbiába utazni. kell útlevél és melyik a legközelebbi határátkelő szabadkára?

Dzsokko Creative Commons License 2017.12.13 0 0 396

A literes Jim Bin wiski az minden volt 4000 ft ért csak ital  nem akupak forgott rajta nagyon nézzétek meg Hello

peliatan Creative Commons License 2017.12.07 0 0 395

Talán másnak is szüksége lehet rá: Gyógyszertárban a 96%-os  260.- dínár/liter.

Előzmény: peliatan (393)
popcornkid Creative Commons License 2017.11.24 0 0 394

Szia!

Sikerült kideríteni máshonnan a választ a kérdésedre? Engem is érdekelne, mivel elég sok időt meg lehetne spórolni a készülékkel, a nyári időszakos torlódások idején.

Köszi!

Üdv: robi1000@citromail.hu

Előzmény: fidorrr (381)
peliatan Creative Commons License 2017.11.23 0 0 393

Szervusztok!

Van itt olyan Szabadkán élő fórum társ aki meg tudja mondani, hogy a gyógyszertárban  mennyibe kerül 1 L Etil alkohol? Nem szeretnék itthon sok pénzt váltani. Köszönöm az információt.  

margo1948 Creative Commons License 2017.11.19 0 0 392

Sajnos ez óránként változó, de most az ünnepek előtt biztos, hogy megnövekszik a forgalom. Bármi lehet !

 

Előzmény: Mihályné Fabulya (391)
Mihályné Fabulya Creative Commons License 2017.11.16 0 0 391

Sziasztok! Valaki tud infót a Röszkei határ várakozásról?

Reggel 7 óra körül.

Törölt nick Creative Commons License 2017.10.27 0 0 390

Sziasztok!

Tudja valaki esetleg, hogyha Belgrádba viszek ki fél liter pálinkát azt szóvá teszik a határon vagy bátran kivihetem? :)

Mihályné Fabulya Creative Commons License 2017.10.24 0 0 389

A Szabadkai piacra érdemes vasárnap menni? Sok árus kint van? A szerdaihoz képest mekkora a piac?

TazazTibi Creative Commons License 2017.09.19 0 0 388

Infóval,most már én magam szolgálhatok :D szeptemberre lement a török stb...vendég munkások áradata,ha időben indul az ember otthonról,és reggel 7- 7,15-körül leér Tompára, 5- 10 perc alatt max átlehet jutni,ugyan úgy 10 perc körül a szerbeknél is át lehet jutni,aztán GO Szabadka :D 

Remélem valakinek hasznos infó lesz  :)

Előzmény: TazazTibi (387)
TazazTibi Creative Commons License 2017.09.10 0 0 387

Sziasztok!

 

Tudja valaki pl szeptemberben már esetleg lazább lehet e szombatonként Tompánál az átlépés nyárhoz képest? Mi augusztus elején voltunk kint a szabadkai piacon,de a rengeteg török vendég munkás miatt,2,5 órát vártunk a határon...kemény volt...esetleg így őszre ez már lazulhatott valamennyit,és kevesebb lehet a várakozási idő ilyenkor? Mi általában május-vagy október környékén szoktunk ki menni,akkor azért jóval lazább a helyzet.

walaky0 Creative Commons License 2017.09.04 0 0 386

Üdv mindenkinek!

 

Ki tud valamilyen tippet a szabadkai mobil internet szolgáltató cégekről? Van ott olcsó megoldás?

Utazó456456 Creative Commons License 2017.08.06 0 0 384

Néztem, de az ID card formát kicsit nehéz érzelmezni. Mert ez is ID kártya és nem ID könyv. :(

 

De köszönöm! :)

 

Max. sétálunk picit Röszkéig, ha mégsem jönne össze. :)

Előzmény: portugéza (383)
portugéza Creative Commons License 2017.08.06 0 0 383

Magyar állampolgároknak ez a mérvadó (még az ősrégi könyv formátumú személyit is elfogadják nekünk):

 

http://konzuliszolgalat.kormany.hu/europa-utazasi-tanacsok?szerbia

 

A hasonló szlovák oldalt kellene megkeresned, ami hivatalos forrás.

 

(Hogy sok helyen sok mindent írnak, az nem lesz attól még megbízható. Én pl. most azt írom neked, hogy szerintem elfogadják a tiédet is. Az, hogy nem EU-s, szerintem nem érdekli a nem EU-tag szerbeket. De ez a magánvéleményem így névtelenül annyit is ér.)

Előzmény: Utazó456456 (382)
Utazó456456 Creative Commons License 2017.08.06 0 0 382

Sziasztok!

 

Hamarosan szeretnénk menni az Szeged-Szabadka busszal oda és vissza is. Olvastuk, hogy személyivel is lehetséges az átkelés, de van ahol csak ennyit írnak, de van ahol kikötik, hogy a "kártya formájú" személyivel lehet, mely még igazából így sem teljesen tiszta. Hogy akkor bármely érvényes kártyaformájúval át lehet menni a határon, tehát ami nem könyv, vagy csak az EU-s személyikkel.

 

Mi felvidékiek vagyunk és nekem még a "régi" személyim van, melyet csatolok is a bejegyzéshez. Ezzel átengednek a határon?

 

Választotokat várom!

 

fidorrr Creative Commons License 2017.08.05 0 0 381

Sziasztok!

 

Állítólag lehet vásárolni, talán benzinkúton olyan feltöltő kártyát, amivel Szerbiában a fizetőkapuknál lehet a jobboldali legszélső (ENP) sávban elzúgni....

 

Van valakinek erről infója?  Előre is köszönöm...

pannika77 Creative Commons License 2017.06.02 0 0 380

Sziasztok?Segítséget kérnék!Hétfőn nyitva lesz Palicson az állatkert?Csak dínárral lehet fizetni?Állatkert után megnéznénk Szabadkát.Parkolóhely van ahol ott lehet hagyni az autót?

Betti:) Creative Commons License 2017.05.31 0 0 379

Sziasztok. Költözünk le Görögországba lakóautóval, Szerbián és Macedónián keresztül. Van valakinek itt lakós tapasztalata, hogy pl. hol érdemes útközben a lakóval megaludni 100% biztonságos helyen? Illetve, mennyire nézik át a lakóautókat Röszkén (költözés révén lesz azért ruha, élelmiszer, kozmetika) Viszont cigi, alkohol nem lesz.

Van valami becslésetek, mennyi Thessalonikibe így az autópályadíj?

Köszi előre is.

Betti

Balikaa Creative Commons License 2017.05.01 0 0 378

Tenklyú

Előzmény: aphium (377)
aphium Creative Commons License 2017.04.29 0 0 377

Szia Balika!

Igen.

Megjegyzem: ma Tompán 1óra volt az átkelés ideje.

Előzmény: Balikaa (376)
Balikaa Creative Commons License 2017.04.22 0 0 376

Hello!

Szerbiába 14 éven aluli fiatal is utazhat személyivel?

Kösz

B.

aann66 Creative Commons License 2017.03.06 0 0 375

Sziasztok!

Nyáron Montenegróba  mennénk nyaralni, de nem tudom  hogy  milyenek az utak és  az autópályák.

Tudna  nekem valaki ebben segíteni??? nagyon köszönöm

JAWA-CZ/SK Creative Commons License 2016.12.11 0 0 374

http://www.trisesira.rs/ 

Mi ide is beszoktunk nezni a a Tri šešira/Harom kalap vendeglobe a Skadarlijan,hangulatos vendeglo.

Előzmény: portugéza (373)
portugéza Creative Commons License 2016.12.11 0 0 373

Ha mostanában mentek Belgrádba, elcsíphetitek az adventi, karácsonyi vásárt és rendezvényeket. Kb. mostanában indul és január közepéig, az ortodox újévig tart a Knez Mihailova, Trg Republike környékén.

 

Újvidéken a Péterváradi erőd a legfőbb attrakció. Egyéb látnivalók pl. itt. Az újvidéki piac talán jobb, mint Szabadkán, mert messzebb van a határtól, nincs felár hétvégén (?). Ha néha Szerbiában járok főleg montenegrói borokat veszek (Plantaze Vranac vörös) a boltban. Jónak mondják a szintén montenegrói Niksicko söröket is. A vajdasági őrölt pirospaprika jobb minőségű (még), mint nálunk. 

 

Dinár készpénzt és bankkártyát vinnék. Nincs autós tapasztalatom, de ahogy olvasom, aki betartja a szabályokat, alapvetően nincs mitől tartania. 

 

Egy jónak mondott, belgrádi tradicionális étterem, a Kérdőjel (Znak pitanja) étlapja. Egy másik, a turistásabb Két Szarvas menüje. Én annak idején a Vándorszínész étteremben jártam a Skadarlijában, ami a bohémnegyed, árakra nem emlékszem, de elégedett voltam.

Előzmény: Passanger77 (372)
Passanger77 Creative Commons License 2016.12.11 0 0 372

Szervusztok! 25  éve voltam Szerbiában, akkor még Jugoszláviában. Tudnátok segíteni pár információval mert Ujvidékre és Belgrádba megyünk a családdal szétnézni.

 

1. a rendőröktől még mindig tartani kell ha kocsival közlekedünk?

 

2. Árak milyenek ?  

 

    - vacsorázás étteremben

 

    - egy cigaretta, mondjuk Camel vagy Malbi

 

    - egy kávé , capuccino

 

    - milyen jó dolog van, amit érdemes vásárolni , egyszóval jó minőségű és olcsó a mi árainkhoz képest

 

    - milyen pénzből érdemes vinni nagyrészt? dínár, forint, euro?

 

    Mi szétnézni megyünk elsősorban.

    Újvidéken mit érdemes megnézni?

 

                           Üdvözlettel, köszönettel

hul Creative Commons License 2016.11.21 0 0 371

Rendőri túlkapás, ordítozás? Ok nélküli büntetés? Hát barátom, az ott már ai igazi Balkán.

Most megyünk majd át, célpont a baráti Szófia, amely körül hasonló a helyzet. 

Anno éjszaka a szerb milicia fegyveresei mindenért megállítottak: kértek, cigit, piát, ami volt. Ezek a fegyveresek a rend őrei, tehát nem útonállók voltak, hanem szolgálatban lévő, hivatalos személyek. Ja és büntettek a semmiért, alkuképesen. Fel voltunk rá készülve kisebb címletekkel, de a felbontott cigit is vitték, ha olyan kedvük volt.

Busszal is volt szerencsém...és a szerb rendőr megbüntette a sofőrt gyorshajtásért: adott szlát...de csak a feléről. A profi sofőr külön pénztárcát tartott erre a célra, tudta ugyis megbüntetik. (és ne lássák mennyi pénz van nála) Ez privátban is követendő... 

---------

Elvileg sokat változott a dolog, ott is rendet csinálnak, csináltak. Ezek szerint azért nem mindenhol, ahogy az esetedet írod. Nekünk az utóbbi években nem volt atrocitásunk, viszont tényleg oda kell figyelni, kamerák nincsenek anyira, de civil autókkal járőröznek, simán kivesznek gyorshajtásért. Betartani a limitet és általában mindent...

Előzmény: PerDirti (365)
mafkino Creative Commons License 2016.11.04 0 0 370

Sziasztok!

 

Régen lehetett kapni nagyon jó Levis farmerdzseki utánzatot, a megtévesztésig hasonlított az eredetire. Látott valaki még ilyet a piacon?

 

Köszi

Előzmény: kkingak (368)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!