Keresés

Részletes keresés

micu Creative Commons License 2000.11.26 0 0 33
Nem azért de jelenleg a meteorológusok két hétre sem tudják előre megjósolni hogy mi lesz, nem több évtizedre. Ez egy végtelen sok változós egyenlet.
Amúgy szerintem nem ártana ezt a topicot összeolvasztani az "elfogy az olaj mi lesz utána" c. topiccal ami kb ugyanerről szól már vagy egy éve.
Előzmény: nana11 (30)
Alfred Creative Commons License 2000.11.26 0 0 32
Reficul:
"Ha ez a rothadó nyugati kultúra nem pusztul el addig, akkor akkor a természet fog visszavágni és elpusztítja. Nekem tetszeni fog a pusztulás, jobban mint a mostani álszent és hazug globalizmus."
Van remény! A környezetbarát iszlám egyre terjeszkedik, és közeledik Európához!

Előzmény: Törölt nick (24)
Apu Creative Commons License 2000.11.26 0 0 31
Mire várnak a fejlettek?
nana11 Creative Commons License 2000.11.26 0 0 30
Sziasztok!
Most is sikerült Hágában a semmit ragozni... Eldiskurálgattak a miniszterek és minden marad a régiben. A fejlettek sz@rnak a világra!
Bővebbet erről itt (is) olvashatsz:
http://www.nepszabadsag.hu/Archiv/Doc.asp?SID=1&IID=1647&CID=100&AID=99142
Egy táblázat a cikkből:
2000 rekordközeli hőmérsékletek -> növekvő regionális szélsőségek
2002 gyengülő nyugati szelek -> egyre kevesebb eső
2005 uralkodó déli széljárás -> szárazság, időnként trópusi vihar
2010 érezhető felmelegedés -> az évszakok megváltoznak
2015 gyorsuló melegedés -> igény a beavatkozásra
2020 A Golf-áramlat leáll -> kiszámithatatlan időjárás
2030 Európa hűlni kezd -> pánik, élelmiszerhiány
2040 világméretű felmelegedés -> drasztikus korlátozások
2050 az óceáni vizkörzés átalakul -> káosz
waxxablaze Creative Commons License 2000.09.14 0 0 29
1 átlagos autó "oxigénigénye" 6000 l/óra. A felmelegedésről a 70-es évek óta folyik a szájtépés.
Ennyit értünk el=SEMMI
Viszlát a másvilágon......
ploty Creative Commons License 2000.08.28 0 0 28
Sziasztok.

Némmá milyen szépen összegyültünk...

Egyébként nem vagyok túlzottan borulátó, de néha elgondolkoztat, hogy milyen csekély figyelmet fordítunk a környezetre amiben élünk.

Míg az olaj érdekében milliárdos hadjáratokat szerveznek a Közel-Keletre, az Amazonas dzsungelvidékérol egy szót sem hallunk /legalábbis konkrét cselekvésrol/, pedig gyermekeink nem sokat láthatnak majd belole, ha így haladunk a fejlodés rönkös útján.

Nem hallok a globális felmelegedés meggátolása érdekében felmerülo ici-pici nemzetközi programról sem /csak annyit, hogy az USA nem hajlandó korlátozni CO2 kibocsájtását, mert szegény állampolgárainak nem tilthatja +, hogy a budira is kocsival járjanak/.

Hát asszem ez van. Majd megint az uccsó pillanatban kapkodhatunk.
A politikusok, mamutcégek + csak tömjék nyugodtan egymás és a saját zsebeiket, más úgyse számít.
Hallelujja fogyasztói társadalom.

Ankh Creative Commons License 2000.08.23 0 0 27
Tegnap jó kis képeket lehetett látni Wales-ből: hó esett, majd jég, majd tornádó vizet hozott, több lakából lehetett lapátolni... Valami idéz szépen "összegabalyodott". Ez talán elsősorban a napfolt-tevékenységgel és a napkitörések periodikusságával függ össze. Ez, ami nagyon szembetűnő. ... És van a felmelegedés is. Egy része lehet természetes, de a civilizáció is "szépen" rátesz. ... Végülis én úgy hiszem, hogy ez még nem a világvége, de azzá tehetjük. :(
Porter Creative Commons License 2000.08.23 0 0 26
Amig Magyarorszagon majd megdoglunk a melegtol, Nemetorszagban eddig az idei nyar egyetlen hetvegere korlatozodott - amugy meg ket honapig folyamatosan be volt borulva/esett az eso es rohadt hideg volt (18-21 fokok)

micu Creative Commons License 2000.08.23 0 0 25
A jó sötétzöldek meg a sínekhez láncolják magukat hogy megakadályozzák az atomerőművek működését, mivel azok nem szennyezik a levegőt. Lásd még az atomerőműves topicot. SZVSZ a CO2 kibocsátást ugyanúgy meg lehetne állítani mint a freont, de amíg annyira nem lesz kritikus a helyzet mint az ózonlyukkal kapcsolatban, aligha tesz a politika bármit is. A környezetvédők pedig lelkesen asszisztálnak a dologhoz.
Üdv:Micu
Törölt nick Creative Commons License 2000.08.23 0 0 24
Kedves ploty,

Nagyon jó cikk. Szerintem a civilizációnk bukása közelebb van mint gondolnánk. A pusztulás már most jól látható és nem csupán a klímaváltozásra terjed ki. Most jöttem haza Svájcból, megdöbbető volt látni hogy a turisztikai központokban a fenyvesek több mint fele pusztulóban van a savas esők következtében. Ha jól emlékszem 10 éve ez az arány még csak töredéke volt a mainak. A példákat pedig sorolhatnánk tovább.

Két oldalról égetjük a gyertyát. A fejlett országok nem fogják lejjebb adni, a profit utáni vágy minden józan megfontolásnál erősebb. És jönnek fel a fejlődő országok is, akik számára a nyugati éleforma a cél. Persze a szennyezés fokozottabb változataival, hogy könnyen és gyorsan lehessen minél több profitot termelni.

Igazából a nyugati életforma válsága ez. Spengler már megírta ezt korábban (Die Untergang des Abendlandes - A nyugat hanyatlása). És a legrosszabb az, hogy a szennyezés fokozása jelenleg elkerülhetetlen. Tudjuk hogy sok éhező fejlődő országbeli ember száját kell teletömni a jövőben a globalizáció jelszava alatt.

Ha ez a rothadó nyugati kultúra nem pusztul el addig, akkor akkor a természet fog visszavágni és elpusztítja. Nekem tetszeni fog a pusztulás, jobban mint a mostani álszent és hazug globalizmus.

Előzmény: ploty (-)
PETYUS Creative Commons License 2000.08.22 0 0 23
TevTanito, te tényleg tévtanokat terjesztesz.
Az északi jég a vízen úszik. Ha elolvad, akkor is annyi tömeg marad ott, mint előtte volt, csak kicsit lejjebb lesz a teteje.
A föld jelenleg is kileng, mint a búgócsiga. Kb. 26000 év alatt simítja végig a tengely a precessziós kúpot, és a kúp nyílásszöge is változik, de ennek a változásnak a periódusideje még nagyobb.
Előzmény: TevTanito (21)
gitaros Creative Commons License 2000.08.22 0 0 22
hi.

Azt olvastam itt, hogy a legkor CO2-koncentracioja 200 ev alatt 25%-ot nott. Ez hol nott, mert nem hiszem, hogy a belelegzett levegoben, elegge nehez lenne lelegezni akkor.

Van 5lete valakinek?

TevTanito Creative Commons License 2000.08.22 0 0 21
Hey hey

Olvad az eszaki sark.

Nem csak esokabat kell es 200kilos nehezek a tornadok ellen, hegesztoszemuveg az uv kizarasara, hanem satrak is a foldrengesek miatt.

Elmeletem szerint ugyanis ha az eszaki sarkrol eltunik a jeg akkor a deli sark megmaradt tomege kilenghet mint az jo bugocsigahoz illik. Eddig ugyanis az eszaki sarki jeg volt a foldtengely ellensulya, es a precesszalas megmaradt az altalunk ismert mertekben. De ha csak a deli sarkon van tomeg, a fold - szerintem elegge nyilvanvalo modon - novelni fogja ezt az erteket. Magyaran imbolyogni kezd egyre nagyobb ertekkel.

Ezt a hatast igaz, a majusi bolygo egyuttallastol vartam - bar mivel ez eleg hosszu folyamat lehet, hogy meg az is bejatszott.

TT

névtelen Creative Commons License 2000.08.11 0 0 20
hát flitter az nem, de filter az többféle is: levegőszűrő, napszűrő, vízszűrő...
a 21. század második felének alapvető felszerelései.
kedvezményes áron.
Előzmény: ploty (18)
ploty Creative Commons License 2000.08.10 0 0 19
Na szíja. Hazamentem.

Nem sullyed a topic! nem sullyed a topic! :))))

ploty Creative Commons License 2000.08.10 0 0 18
Egy ici-pici flitter sem lesz rajta????
Könyörgöm...
Előzmény: névtelen (17)
névtelen Creative Commons License 2000.08.10 0 0 17
egyenlőre csak a bilikék (férfi) és a babarózsaszín (női) verzió van tervbe véve.

nem kell itt lázadozni a szabvány ellen. méghogy kanárisárga...höhhh :-))))))))

Előzmény: ploty (16)
ploty Creative Commons License 2000.08.10 0 0 16
Majd feltétlenül rendelek 1-et. Kanárisárga színben kapható lesz??? Mert csak az megy a szemem színéhez.

Előzmény: névtelen (14)
ploty Creative Commons License 2000.08.10 0 0 15
Kedves mélyen 10telt kollegák, szagtársak!

Bevezetésként talán azzal kezdeném, hogy a probléma bonyolultabb mint elso látásra tunik.
Kezdetnek talán a sullyedés definicióját kéne megadnunk, ugyanis yozan ésszel mindenki beláthatja, hogy a tenger feneke is szilárd anyag, tehát a fenékhez képest kimondottan repülünk! Sot! gyakorlatilag soha el nem sullyedhetünk!
A probléma bonyolult voltára való tekintettel javaslom vizsgálóbizottság felállítását, 3 db. kormány, és 4 országgyulési biztos kinevezését, valamint a kérdés soronkívüli megtárgyalását, közvetlen a nedves-e a liberó kérdéskör jövo júliusi megbeszélése után.

Előzmény: névtelen (13)
névtelen Creative Commons License 2000.08.10 0 0 14
azt még nem, de van egy liter 91-es benzin kocsiban, a műanyagtankban, talán az is gyó lesz:))

amúgy már dolozom egy ulrakönnyű 125 fényvédőfaktoros, vízhűtéses, beszerelt mobiltelefonnal és laptoppal, levegőtisztítóval rendelkező utcai szkafanderen. 2012 nyári divatja.

Előzmény: ploty (12)
névtelen Creative Commons License 2000.08.10 0 0 13
Meg kell erősítenem kedves ploty kolléga állítását. Innen, a felette lévő fedélzetről mindenkit megnyugtathatok, minden rendben van, ahogy kollégám mondta: "NEM bulgy blugy..", azaz nem érhet el a víz és és a hajó dőlése a szokásosnál veszélyesebb szinteeeeeeeeeeeeeeeeetttttplccs...
Előzmény: ploty (11)
ploty Creative Commons License 2000.08.10 0 0 12
Aha. A 98 faktoros naptejet beszerezted már?
Előzmény: névtelen (10)
ploty Creative Commons License 2000.08.10 0 0 11
Ki meri azt állítani, hogy sullyedünk????

Tisztelt polgártársak, hon szeretett honfitársaim!

Egyes rémhírterjeszto, felforgató, aljas kommunistabérenc elemek azt a minden valóságalapot nélkülözo állítást terjesztik, hogy sullyedünk.
Innen a Titanicról szeretném megnyugtatni az ország közvéleményét, hogy ez nem igaz.
Nem sullyedünk! Sullyedésnek nyoma sincs, csak a türéshatáron belüli vizmennyiség szivárgott a hajóba.
Pánikra semmi ok! Ismét kiemelem nem blugy-blugy...

Előzmény: névtelen (9)
névtelen Creative Commons License 2000.08.10 0 0 10
amúgy én készültem:)

...két hete vettem egy jó UV-szűrős napszemüveget...

Előzmény: névtelen (9)
névtelen Creative Commons License 2000.08.10 0 0 9
ehüm, nekem is innen jött az ötlet, csak nem elékeztem, hogy honnan való..:)

"nem süllyedünk, nem süllyedünk"

Előzmény: ploty (7)
ploty Creative Commons License 2000.08.10 0 0 8
Tínyleg. Én sem értem mit nagyzolunk itten.
Méghogy világvége. piha. jól meglesz a világ nélkülünk.
Előzmény: leha (5)
ploty Creative Commons License 2000.08.10 0 0 7
:)
Felrémlik bennem az Erik a viking c. mualkotás.
Az atlantisziak kórusa: "Nem sullyedünk! Nem sullyedünk!"

Kicsit túllötem egyébként a topic címen. A kérdojel lemaradt.

Előzmény: névtelen (6)
névtelen Creative Commons License 2000.08.10 0 0 6
majd a 2006-os válaszásokon :)
"Ígérjük, hogy a vak és bőrrákos állampolgárok (80%) támogatását 200%-al növeljük a következő ciklusban"

reklámok:
"Csak tiszta forrásból. Igyon tiszta vizet, csak 4999 Ft/liter" & "A legújabb Proliiszaptutymó ivóvíz már literenként 99Ft ért kapható"

"nyaraljon ön is úgy mint régen, UV szűrővel felszerelt erdők-patakok. Csak 999 999 Ft/hét. Nem kell elutaznia sem. Helyben pihenhet"

"utcai szakfanderek a legkedvezőbb áron a sgfshgdf kft-től"

Az emberiség addig hazudik magának, amíg kilátszik a feje a süllyedő szigeten. Utána meg kapálózik és a döntéshozókat lehúzza a föld alá a sok arany. A jól védett bunkerokba. Utána lehet feneket türülni az ezerdollárosokkal. A pórnép meg elhullik. Mi is.

Előzmény: ploty (4)
leha Creative Commons License 2000.08.10 0 0 5
világvége? ugyan!
kis pont ahhoz az ember, hogy ilyesmit okozzon. magát ki tudja irtani, néhány más fajt is magával tud rántani, de ez nem baj. ezek a fajok egy erősebb követelményrendszerben életképtelennek bizonyultak. lehet, hogy fáj az eltűnésük, de majd jön más a helyükre. a természetnek lehet keresztbe tenni, de véglegesen kicseszni vele? jobban érti az a biológiát nálunk : )
ploty Creative Commons License 2000.08.10 0 0 4
Ki tudja?

Kicsit nem ártana magunkba szállni. Engem egyre jobban taszít a mikróbák világa.

Előzmény: névtelen (3)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!