Keresés

Részletes keresés

Szaganaki Creative Commons License 2018.01.03 0 0 9029

Délelőtt kutyafuttában olvastam a kérdésed, félreértettem és rossz választ adtam: már vagy 7 éve nem járunk oda, tökre elszaródott, mindent beépítettek, a közeli partot is, de a nyugati oldalon is minden strandot, gyakorlatilag élvezhetetlen lett.

Előzmény: cSIGA (9023)
Fogibaby81 Creative Commons License 2018.01.03 0 0 9028

mobiltelefonos képek :D

élőben mégszebb

Előzmény: zslaci75 (9027)
zslaci75 Creative Commons License 2018.01.03 0 0 9027

Szép. A színek itt is ilyenek csak lehet állítgatnom kellett volna a gépen. Idén újra megnézzük. :)

Előzmény: Fogibaby81 (9026)
Fogibaby81 Creative Commons License 2018.01.03 0 0 9026

Első kép-Orange Beach

Máodik kép pedig Ammos Beach

a színek ilyenek voltak

zslaci75 Creative Commons License 2018.01.03 0 0 9025

A színeket nem eléggé adja vissza, de gyönyörű. 

A 25-ös főútról Sani felé, a Sani Resort főbejárat előtt balra. A házak között végig követed az utat koppanásig, jobbra-balra mehetsz, de ha jobbra nézel már látod hogy van ott valami :) Az öböl feletti domboldalról fényképeztem, ezért az öböl annyira nem látszik. 

Előzmény: Fogibaby81 (9021)
zslaci75 Creative Commons License 2018.01.03 0 0 9024

Előzmény: Fogibaby81 (9021)
cSIGA Creative Commons License 2018.01.03 0 0 9023

Idén szeretnénk menni juni végén. Csak még a 2011 árak vannak a honlapon és megijedtem. hogy már bezártak.

Akkor irok nekik :)

Köszi

Előzmény: Szaganaki (9022)
Szaganaki Creative Commons License 2018.01.03 0 0 9022

Igen

Előzmény: cSIGA (9019)
Fogibaby81 Creative Commons License 2018.01.03 0 0 9021

Sani melleti öbölről mutatsz fotót? :)

Előzmény: zslaci75 (9020)
zslaci75 Creative Commons License 2018.01.03 0 0 9020

Ez az aktív nyaralás fogalom elég viszonylagos szerintem. 

Tavaly kettesben voltunk a nejemmel autóval. 10 napot töltöttünk Halkidikin, először voltunk helyileg is, közlekedésileg is, meg nem utolsósorban sok idő után kettesben is:) Nem vagyunk már csitrik mégis szinte minden nap bevágtuk magunkat az autóba, új partszakaszokat, öblöket, strandokat keresni ,fényképezni. Baromira élveztem. Volt hogy egy nap több partszakaszon is letáboroztunk,mindenhol pancsoltunk! Sani mellett olyan kis eldugott öbölre találtunk hogy a lélegzetünk is elállt..Persze az újszülöttnek minden új, még akkor is ha nem először látja a tengert. Szóval sokat barangoltunk, de egyet sosem felejtettem el, lubickolni a kristálytiszta vízben, pihenni a gyönyörű homokos tengerparton mert itt tényleg van.. Ebben a kérdésben is mint mindenben a mértékletesség a kulcs. 

cSIGA Creative Commons License 2018.01.03 0 0 9019

Hello

Jársz még vissza a Nikiana-i apartmanba?

Üdv

Előzmény: Szaganaki (8987)
geodo1 Creative Commons License 2018.01.03 0 1 9018

Én egyetértek veled, mint már írtam is, mert szerintem se volt most korrekt Pierre (aki egyébként tényleg nagyon segítőkész, abszolút korrekt topiktárs) kissé pikírt megjegyzése azokra, akik aktívan (ami véletlenül sem jelent rohanást, miért is jelentene) szeretnek utazni. 

Namost ezt csak azért írom, mert már többedszerre jegyzed meg, hogy kinyilatkoztatták, hogy nem láttad a lényeget, pl. Krétán. Ezt én írtam neked, de aztán te is beláttad, hogy nem fogalmaztál pontosan, és utána mea culpáztam már, hogy elhamarkodottan ítélkeztem. Úgyhogy ezen a nem láttad a lényeget dolgon lépj túl légyszi, már ha ezt jól gondolom, hogy mikor erről írsz, akkor erre az esetre célzol. :) 

Előzmény: Fogibaby81 (9012)
Fogibaby81 Creative Commons License 2018.01.03 -1 0 9017

amúgy nem értettem a minuszt---de már látom-és szeretném jelezni,hogy egyet sem adtam senkinek,miután nem is figyeltem,hogy van ilyen funkció

azt olyanok adták akik vsz csak olvasták

Előzmény: Gumped Papó (9009)
Fogibaby81 Creative Commons License 2018.01.03 -1 0 9016

látom megtaláltad a lényeget

nincs 2 nicknevem-pár évig inaktív voltam-és az a nicknevem már megszűnt emailhez kötődött-nem emlékeztem a jelszóra...veled vsz sosem fordult még elő hasonló :)

Előzmény: Szaganaki (9015)
Szaganaki Creative Commons License 2018.01.03 0 2 9015

Több nick-el is regisztrált is innentől biztosítva van a vastaps minden megnyilvánulásához ;) Talán ismered a régi viccet, amikor az öreg székely mesélget; régen a feleségem volt a jobb kezem, most a jobb kezem a feleségem :)

Fogibaby81 Creative Commons License 2018.01.03 -1 0 9014

A távolság kérdést itt írtam :) és valóban-rosszul emlékeztem-de vsz amiatt,hogy mi nem mentünk le Sartira-nem ellenőriztem-mea culpa :D

Az autópálya pedig-pontosan tudom milyen út volt-mivel Görögo. nagy részét én vezettem le-de a minősége igencsak nem autópálya minőség sok helyen-attól,hogy kirakják a táblát...persze kérhet érte pénzt-kíváncsi vagyok majd mennyit kérnek,milyen rendszerben-mert kapuk nem voltak tavaly még,de a nyomuk sem.

Előzmény: Boarhunter (9013)
Boarhunter Creative Commons License 2018.01.03 0 2 9013

Sarti fórumon-nem tudom mi szerinted a butaság-légyszi világosíts fel te,  aki mindent pontosan tudsz

Pl. az autópálya kérdés...vagy a távolság. Ezek egyetlen kattintással ellenőrizhető dolgok.

Persze utólag mindent egy kicsit máshogy gondoltál mint ahogy elsőre leírtad-gond egy szál se...

És véletlenül se tudok mindent pontosan. Mivel nálunk én vezetek, pláne külföldön és lakókocsival, nyilván jobban figyelek a táblákra stb. de az nem csak a sofőrnek tűnhet fel, hogy valami autópálya szerű aszfaltcsíkon döcög éppen...

Na mindegy.

Előzmény: Fogibaby81 (9008)
Fogibaby81 Creative Commons License 2018.01.03 -1 0 9012

maradjunk precízek 81 :)

amúgy ezer éve topicozok-csak más volt a nevem :D

és bocsánat,hogy ellent merek mondani-bár minuszt én nem osztottam senkinek-ez a te fantazmagóriád-azért mert vk ezer éve ebbe a topicba ír-és segít másoknak,nem jogosult akkor sem arra,hogy minősítse a másik élményeit-kicsit kell csak visszaolvasni-nem én kezdtem buszos körutazáshoz hasonlítani vk intenzívebb nyaralását-ill tényként közölni,h a lényeget nem látta-én már csak erre említettem meg pár Krétán déli partra eső helyet ami belefért-de pl egy kihelyezett idegenvezető még biztos neki is tudna újat mondani-vagy helyi lakos-sztem nem ez a téma

Fogibaby81 Creative Commons License 2018.01.03 0 0 9011

picit ontopic téma is legyen

Kassandra félszigeten járt már vk?- konkrétabban Polichrono, Pefkochori érdekelnének-nem google fotók,azt láttam én is sokat- hanem TAPASZTALATOK

Boarhunter Creative Commons License 2018.01.03 0 1 9010

:-)

Gumped Papó Creative Commons License 2018.01.03 0 1 9009

azon filózok, hogy ki lehet ez a Fogibaby87?

nem lehet akárki, mert ha valaki ellentmond neki, akkor azonnal kap egy zsák minuszt egy olyan topikban, ahol eddig abszolút nem volt gyakorlat a mínusz pontok osztogatása, különösen nem Boarhunter és Pierr_Kardán olvtársaknak, akik mindenkinek segítenek...

Fogibaby81 Creative Commons License 2018.01.03 -3 1 9008

hm-nem szántam agresszívra-semmivel sem kioktatóbb v agresszívabb,minthogy vk buszos körutazásnak titulál egy aktívabb nyaralást

ha vk szerint a több jövés menéssel járó nyaralás már nem nyaralás-akkor az én szempontomból az ő oldala a strandon döglés kategória

nem strigulázásból írtam,de tudom,hogy nagyon sok mindent láttunk és nem azért mert a mennyiségre mentünk-nem egyszer reggel 7kor indultunk el,hogy időben elérjünk a kiszemelt helyekre-sehol sem szokásom berohanni-kirohanni 3 fotóért,hogy elmondhassam voltam ott

és egyetlen szavammal sem állítottam azt,hogy mindent láttunk Krétából-csak annyit írtam,hogy 2 hét alatt be lehet járni-de 1 hét alatt amiből 2-3 napot szán az ember autóbérlésre...nagyjából semmire sem elég-akad jópár ismerősöm aki veri magát,h volt Krétán...aha,és mit látott?-hát semmit....

Sarti fórumon-nem tudom mi szerinted a butaság-légyszi világosíts fel te,  aki mindent pontosan tudsz

Előzmény: Boarhunter (9007)
Boarhunter Creative Commons License 2018.01.02 -5 2 9007

Ez elég agresszívre sikeredett...

A strigulázás-it is jártam, itt is jártam, itt is jártam-semmivel nem visz előbbre mint a "strandon döglés"...ha végigrohansz mindenen akkor nem emlékszel semmire oszt írod a butaságokat mint itt meg a Sartis topicban...

Előzmény: Fogibaby81 (9003)
geodo1 Creative Commons License 2018.01.02 0 1 9006

Ja értem, akkor félreértettelek, bocsánat. Egyébként pedig minden szavad osztom. :)

Előzmény: Fogibaby81 (9002)
Fogibaby81 Creative Commons License 2018.01.02 -2 0 9005

várom az építő hozzászólásod arra vonatkozóan,hogy hogy is kell jó apartmant foglalni Görögo-ba....

és megnéztem volna,hogy te Korfut hogy jártad körbe-esetleg gyalog??-mert mi repülővel mentünk oda-így más lehetőség nem igazán maradt :)

Előzmény: Pierr_Kardán (9000)
Fogibaby81 Creative Commons License 2018.01.02 -2 0 9004

úgy értem,hogy Matala,Frangocastello megvolt, a déli part keletibb fele már úgy rémlik nem-sztem az autóval nehezebben elérhető-legalábbis 13 éve az volt

Előzmény: Fogibaby81 (9002)
Fogibaby81 Creative Commons License 2018.01.02 -3 0 9003

hát én nem vitaszándékkal írtam amit írtam-de ha az ember a tengerparton óhajt dögleni,ahhoz nem kell Krétáig elutazni-Kréta egy olyan látványosság mind természeti,mind pedig kulturális szempontból,hogy hemzseg a néznivalótól

amúgy nekünk így is nagyon sokat sikerült strandolni-akkor még 2en voltunk-mostmár azért 4 gyerekkel nem ilyen jellegű utakra megyünk mi sem-de mindenki más-és mi nem bírnánk az egész napos tengerparton aszalódást-mi volt,hogy egy nap 2-3 strandot is kipróbáltunk-közben vhol ebédeltünk,megnéztünk ezt-azt....és kipihenve,feltöltődve értünk haza-igaz mindehez 23 éves voltam,nem 36 :D

bár hozzáteszem,h mi  tavaly is 4 gyerekkel bizony bepakoltuk reggel a kocsit,és új és új öblökbe mentünk-és az én lányaim úgy nevelkednek,hogy igénylik az újat-és érdekli őket mi lehet a domb túloldalán,nem csak az az igénye,h heverjen  homokban reggeltől estig-mi ilyenek vagyunk-de biztosan többet látunk,mint az aki beheged a strandra 0-24be

Előzmény: Pierr_Kardán (9000)
Fogibaby81 Creative Commons License 2018.01.02 0 0 9002

rosszul fogalmaztam,-a déli partot jártuk be kevésbé...de pl Matala,Frangocastello,Pavlos beach-és a déli part keleti felére már nem jutott idő

szerintem pedig nem maradtunk le a lényegről :)

arrólaz marad  le aki odautazik és ki nem mozdul a medencés hotelkéjéből

Előzmény: geodo1 (8999)
Melcsi625 Creative Commons License 2018.01.02 0 0 9001

Üdv Mindenkinek,BUÉK!

Nekünk is kész a terv idénre.Az tavalyi nagy túra után (Tolo,Patras,Delfi,Stavros,Edessa..),most költséghatékonyan közelre megyünk,Nei Pori lesz....

Mert gyerekek,meg homok kell,egyebek.Szempont volt,hogy lehessen menni a Meteorákhoz,mert a család többi része még nem volt,és szeretnének.

De nem bírtuk ki,hogy ne foglaljunk 4 napot a Pelionra is,én már azért is megnézem...Tudom,tudom,kevés a négy nap,de ha ennyi szabi van...

A külső részre megyünk,ha hullámzik,ha kavicsos,mert az érdekel,a gyerekek meg kibírják,ott lesz nekik előtte egy hét homok.....Jó lenne több időt tölteni ott,de ez van.

Szóval ez a terv,remélem idén is simán megy minden,mint eddig mindig.

Kérdésem most nincs,csak beköszöntem!

Jó nyaralást mindenkinek idénre!

Pierr_Kardán Creative Commons License 2018.01.01 -6 2 9000

Úgy látom, hogy egészen másként nyaralunk :-)

Mi azt valljuk, hogy ha Görögországba elmegy az ember, azt elsősorban azért teszi, hogy élvezze a tengert, a homokot, a napsütést. Nekünk ebbe az még belefér, hogy egy hétből 2-3 napot elmenjünk valahová és ott szétnézzünk, de a többi napon a szállástól maximum 20 pernyi autózásra lévő strandokra vagyunk hajlandók autókázni.

Ha egy hétből 5 napot, két hétből meg 10 napot autót bérel az ember, akkor ne tengerparti nyaralásra menjen, hanem fizessen be egy hosszabb buszos körutazásra.

Előzmény: Fogibaby81 (8997)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!