Keresés

Részletes keresés

Mustár Creative Commons License 2020.09.21 0 0 1016

Az anyafile-ban jelölj ki mindent, wblock-kal exportáld egy átmeneti dwg-be. Ha szerencséd van, akkor ebben viszonylag kevesebb szemét lesz. 

Előzmény: SZILVÓRUM (1015)
SZILVÓRUM Creative Commons License 2020.09.21 0 0 1015

Sziasztok!
Autocad 2D-s munkáknál egy ideje tapasztalom, hogy a ctrl+C --> ctrl+V -vel, ha fájlból fájlba másolok át bármi csekélységet,

ha az anya fájl tele van valami kitakaríthatatlan szeméttel, magával viszi azokat.
Ez többnyire abból látszik, hogy a vonaltípusokat legördítve, mindenféle szir-sz...-ral van tele.
Egy ilyen másolásnál leakad a gép jó pár másodpercre, már a ctrl+C, vagy a shift+ctrl+C másolás parancs kiadásánál. Az anyafájlban való munkát természetesen már alapból hátráltatja a jelenség. A másolás után a fogadó fájlban való munka is hasonlóképp lelassul. Bármiféle purgálás, recover, audit hasztalan volt.

Tudja valaki egy ilyen fájlt hogy lehet helyre pofozni?

Kataline Acs Creative Commons License 2019.12.05 0 0 1011

Egy kérdésem lenne. AutoCad 2014 magyar. Nincs gyorselérési eszköztár! És nem tudom, hogy lehetne kitenni. Köszönöm a segítséget. 

PTG001 Creative Commons License 2019.09.17 0 0 1013

Üdvözlök Mindenkit! Abban kérnék segítséget, hogy ACAD 2019-ben egy 2D rajzon belül másolt objektumok össze vannak kötve vonalakkal, ezeket nem tudom kijelölni, törölni stb. Hogy lehet ezeket eltüntetni, kikapcsolni? Előre is köszönöm!

Janusz1979 Creative Commons License 2019.09.17 0 0 1012

Végül is találtam egy módot, megrajzolok egy körívet kezdőpont, középpont, végponttal nagyjából, majd a hossz parancs -al pontosra növelem/csökkentem.

Előzmény: Janusz1979 (1011)
Janusz1979 Creative Commons License 2019.09.16 0 0 1011

Sziasztok, Autocad -ban körívet szeretnék rajzolni, kezdőpont, középpont és ívhossz megadásával, én nem találok ilyen opciót, lehetséges ez?

Babakez Creative Commons License 2018.09.18 0 0 1010

Udv. Autocadban szeretnek valami autoclicker programot hasznalni. Parat probaltam is, de egy megnyitott ures lapon nem clickel az eger. Magaban a programban lehet e valami ilyet vagy ehhez hasonlo dolgot beallitani? Vagy valami parancs esetleg erre. 

Elore is koszi a valaszokat

Balanett Creative Commons License 2018.08.09 0 0 1009

Sziasztok!

 

Tudja valaki mi lehet az alábbi jelenség oka?

 

iMac gépen szeretnénk használni egy 2016-os autoCAd-et, de 3 különböző gépen is becsíkozódik.

Ugyanaz a program Macbook Air gépeken és egy régebbi Macbook gépen működik.

 

Köszönöm a segítséget!

 

 

EMMALUJZA Creative Commons License 2018.06.20 0 0 1008

Sziasztok!

 

Ha modell térből átválltok papír térbe és utána szeretnék visszaváltani,  Csak a nézetablakban (papírtér) ugrik át a modelltérbe. Nem ugrik át a modelltérbe.....

 

Plusz a papírtér- modelltér fülek sincsenek meg...

 

Mi lehet a gond?

 

Köszönöm! 

l983 Creative Commons License 2018.05.31 0 0 1007

Sziasztok!

 

Érdeklődnék, hogy vállal-e valaki Civil 3D 2018 korrepetálást célzott témákban.

Válaszotokat előre is köszönöm!

tammmy4 Creative Commons License 2018.05.17 0 0 1006

Segítséget szeretnék kérni Autocad 2019-et futtató számítógép konfiguráció összeállításához.

3d-s rajzoláshoz kellene, de csak rajzoláshoz (renderelés nincs).

 

A jelenlegi konfiguráció, ami 3d-be akadozik:

Intel i5-4440 3100 MHz

Gigabyte GA-B85M-D3H

8 GB RAM

R7 260X 2 GB

2 db ful HD monitor

Mustár Creative Commons License 2018.05.16 0 0 1005

Mi sem egyszerűbb. Izolálod a fóliát. Utána ctrl+a, ctrl+c, ctrl+v

Előzmény: czizso (1004)
czizso Creative Commons License 2018.05.16 0 0 1004

Sziasztok!

 

AutoCAD 2007-ben hogyan tudok egy dwg-ben lévő fóliát (és nyilván annak tartalmát) egy másik dwg-be átteni.

 

Van egy dwg fájlom, amiben van egy 'Váz' nevű fólia. Ezt a fóliát és az azon lévő elemeket nem szeretnám újra megszerkeszteni, hanem át kellene másolnom egy másik dwg fájlba, hogy ott is megjelenjen. Hogy tudom ezt megtenni?

Filo1488 Creative Commons License 2018.05.02 0 0 1003

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni.

 

Sajnos már jó pár éve nem használtam ezt a  programot, így sok dolgot elfelejtettem, és pár kérdésemre nem találtam választ,

 

Megrajzoltam egy motor villa-kormány befogó konzolt. Az volna a kérdés, hogy ebből a 3D-s alkatrészből, hogy lehet műhelyrajzot csinálni? Méretezni, metszeteket csinálni, A3-as lapra, nyomtatás készként elmenteni.  Vagy ahhoz már külön kell az AC Invertor porgram?

Lehet hü*ye kérdések ezek, pedig még annó vizsgát is tettem belőle, de sajnos sok mindent elfelejtettem a jó pár áv alatt.

 

Válaszokat előre is köszönöm!

spainpedro Creative Commons License 2018.01.17 0 0 1002

Nagyon szépen köszönöm!!!!!!!!!!!

 

Előzmény: pf_prg (998)
globetta2 Creative Commons License 2018.01.12 0 0 1001

NAGYON Köszönöm!

sikerült)

Előzmény: Mustár (1000)
Mustár Creative Commons License 2018.01.11 0 0 1000

Ha az English nem jelent gondot, itt elég jól le van írva.

http://www.mgfx.co.za/wallandall/how-to-create-your-own-linetype-in-autocad/

Előzmény: globetta2 (999)
globetta2 Creative Commons License 2018.01.11 0 0 999

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni:

 

AutoCad ben közmű nyomvonalakat kellene rajzolnom,

melyet megfelelő jelkulcsal kell ellátni.

(pl: csatorna, kisfeszültség stb.)

 

Hogyan tudnék létrehozni új vonalat, vagy  vonalláncot, amin

szöveges  jelölés  van (  _____ KZV_______   KZV_______ )

valami ilyesmire  gondolok,   mellékelek  egy  képet  mit is szeretnék.

 

Vagy  nekem az i jó ha  egy  már  meglévőt tudnék módosítani.

 

Előre  is  köszönöm a segítséget

  

pf_prg Creative Commons License 2018.01.08 0 0 998

Persze az előző üzenetemben az útvonalból eltűntek a könyvtárneveket elválasztó ASCII 92 kódú karakterek. / karakterekkel helyettesítve azokat, újra megadom:

 

c:/Users/PF/AppData/Roaming/Autodesk/Autodesk AutoCAD Map 3D 2014/R19.1/enu/Support/

Előzmény: spainpedro (996)
pf_prg Creative Commons License 2018.01.08 0 1 997

Hello!

 

Ha jól értem az a problémád, hogy eltűntek az AutoCAD legördülő menűi.

 

Ilyenkor többnyire segít az, ha törlöd, majd újra betöltöd a menüfájlokat a _MENULOAD parancssal megjeleníthető dialógusablakban.

 

A CUIX bővítményű menüfájlok alapértelmezetten az alábbival ekvivalens útvonalon találhatók meg:

 

c:UsersPFAppDataRoamingAutodeskAutodesk AutoCAD Map 3D 2014R19.1enuSupport

 

- A biztonság kedvéért az ebben a könyvtárban található *.mnr fájlokat (lefordított menüfájlok) mentsd el egy külön könyvtárba, majd töröld az eredeti példányaikat. CSAK A *.MNR FÁJLOKAT!

 

- A _MENULOAD parancssal jelenítsd meg a betöltött menüfájlokat.

   

- Jegyezd fel milyen menüfájlok vannak betöltve.

 

- A dialógus Unload címkéjű billentyűjét használva töröld az összeset.

 

- A dialógus Browse címkéjű billentyűjét használva, a fö menüfájllal (Standard AutoCAD esetén az acad.cuix) kezdve egyenként töltsd be újra a feljegyzett menüket. Ilyenkor az AutoCAD automatikusan lefordítja a betöltött menüket, létrehozva a megfelelő MNR bővítményű fájlokat.

 

 

Előzmény: spainpedro (996)
spainpedro Creative Commons License 2018.01.08 0 0 996

Sziasztok.Autocad 2014(nekem jó, és a gépem sem egy atomerőmű)-ben eddig szépen megnyitott minden file-t 2D-ben.Be tudtam hívni JPG, PNG és egyéb fileokat körberajzoláshoz, hogy aztán CNC gépen lézerrel körbevágjam, de újfent nem tudok megnyitni semmilyen filet, csak DXF-et vagy DWG-t.Namármost nekem az lenne a lényeg, hogy ezeket a fileokat minden esetben képfile-ból teeném be, nem rajzfile-ból, így nekem JPG/PNG-m van amit körberajzolnék.Sajnos egyik napról a másikra eltűnt a lehetőség a teljes felső menüsorral együtt, és így hoppon maradtam
Újratelepítés segít, de nem fogom minden alkalommal telepíteni mert tuti van rá megoldás.

Tipp???Köszönöm előre is

OldPinokkio Creative Commons License 2017.10.21 0 0 995

Sajnos nem tudtam alkatrész listát létrehozni.

Bútorgyártáshoz kellett volna.

Így maradt a fapados faipari szoftver.

Előzmény: KicsiMongúz (992)
KicsiMongúz Creative Commons License 2017.10.12 0 0 994

Szia! 

 

A trim parancsnak működnie kellene mindkét esetben. Azt nézd meg esetleg 3D nézetben, hogy egy síkban vannak-e a vonalak és körök.

Előzmény: wlanke (993)
wlanke Creative Commons License 2017.10.11 0 0 993

Szoasztok!

Autocad 2007ben a tan tan rad-nál ha megvan az érintő köröm, a felesleges részeit hogy kéne törölnöm, hogy sak az a görbe szakasz maradjon meg? Trimmel próbálkoztam de sehogyse akarja, ha meg erase akkor az egész objektum ugye törlésre kerül... :( A másik kérdésem, hogy ha adott mondjuk egy 3 meg egy 4 egység sugarú közös kezdőpontú kör, hogy kapok ki belőle egyenesekkel lehatárolt szakaszt mondjuk 90fok szögben egymással? (értsd megszakítod a kört és lezárod a kivágott szeletet 2 egyenessel. Pls help :(

KicsiMongúz Creative Commons License 2017.10.11 0 0 992

Sikerült listát (darabjegyzéket) készítened azóta?

Én ezzel próbálkoztam tegnap éjjel, de nem ment.

Az autocad táblázata tud összeadni cella értékeket, 

de szorozni nem. Vagy én legalábbis nem jöttem rá.

Tudom, hogy be lehet hivatkozni excel táblát, és ha

abban dolgozik az ember, akkor autocad-ben lehet frissíteni.

Én olyat szeretnék, ahol nem csak hivatkozva van, hanem

az autocad felületén lehet egyszerű matematikai műveleteket végezni

a cella adataival. Mondjuk a 4 alapművelet már elég lenne.

 

Valakinek van ötlete, hogy ez megvalósítható-e egyáltalán sima autocadben?

Köszi

Előzmény: OldPinokkio (991)
OldPinokkio Creative Commons License 2017.09.24 0 0 991

Sziasztok!

Hogy lehet az AUTOCAD-ben alkatrész listát létrehozni?

Vagy elem listát.

Nem is tudom minek nevezzem.

Ha lapokból létrehozok egy bútort, akkor azokról az elemekről gyártáshoz.

Kösz.

reklámügynök Creative Commons License 2017.08.22 0 0 990

Sziasztok!

AutoCAD 2017-ben bútorokat rajzolok. Szükségem lenne méretezésre is, de csak felülnézetben tudom berajzolni a méreteket. Mit kell beállítanom, hogy oldal- és elölnézetben is tudjak méretezni? Illetve bármelyik nézetben.

Köszönöm.


Alf Shanky Creative Commons License 2017.08.12 0 0 989

Tud e valaki segíteni abban, hogy VBA-val programozottan hogyan lehet egy nyomtató (pl. a DWG TO PDF) papírméret adatait szerkeszteni, új egyedi papírt felvenni, stb. Hasonló kérdés, hogy lehet VBA-val egy nyomtatási stílus adatait szerkeszteni (pl. színhez vonalvastagság hozzárendelést stb.).
Jó link is nagy segítség lenne.

DzsekitCsen1 Creative Commons License 2017.08.11 0 0 988

A kép lemaradt

Előzmény: DzsekitCsen1 (987)
DzsekitCsen1 Creative Commons License 2017.08.11 0 0 987

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, olyan ügyben, hogy nekiállok 2D ben rajzolni idáig minden rendben is lenne, hanem elfordítom a síkot úgy, hogy térbe lássam a dolgokat és nincsenek egy síkban a vonalaim. Ez miért lehet? Elmásztak a beállítások?

2007-es autocadről van szó.

 

Előre is köszönöm, ha valaki tud rá válaszolni

Üdv: Karcsi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!