Keresés

Részletes keresés

Rby Creative Commons License 2 napja 0 1 15875

Szövegértés!!! Én nem írtam, hogy hiszek a szerencsében, csupán azt, hogy a nyeremény kizárólag azon múlik. 

Előzmény: Mincy (15873)
Rby Creative Commons License 2 napja 0 1 15874

Egyrészt nem értetted, amit írtam - talán rosszul fogalmaztam - másrészt azzal, hogy: "És mégegy gondolat a matematika elméletben pontos a gyakorlatban viszont sosem." nem tudok mit kezdeni. Ez egy romantikus regényben elmegy, de az exact tudomány területén nem értelmezhető.

A táblázatok mind abból indulnak ki, hogy az eddigi sorsolásokból le lehet vonni valamiféle következtetést a soronkövetkezőkre. De ez nem igaz. Maximum statisztikait lehet levonni, de a borzasztó nagy számok miatt ennek a hozadáka konvergák a nullához.

abból, hogy a piros és fekete rulettszámoknál egymás után 10 alkalommal piros jött ki, még semmivel sem valószínűbb, hogy most fekete jön. Sőt, lehet, hogy újabb 10 piros jön. 

A KENÓ is épp ilyen. Tök mindegy, hogy eddig mi volt, ennek semmilyen hatása nincs a jövőre. A golyóknak nincs emlékezetük, ők nem tudják, hogy most kinek kéne jönnie. Minden egyes sorsoláson, minden egyes számnak ugyanannyi az esélye. 

Ha végtelen számú sorsolást tekintünk, akkor annak egy végtelen számú szubszegmensében előfordulhat, hogy minden sorsolás ugyanaz.

Elmagyarázom:

tegyük fel, hogy 2 számból 4 alkalommal húzunk. Az eredmények a következők lehetnek:

1111

1112

1121

1122

1211

1212

1221

1222

2111

2112

2121

2122

2211

2212

2221

2222

Minden egyes sorozatnak ugyanakkora az esélye. Igaz? Gondolom ezt nem nehéz belátni.

Nos ezek a sorozatok tetszőleges sokszor megismétlődhetnek: tízszer, ötszázszor, végtelenszer.

Tehát előfordulhat, hogy végtelen sokszor kerül kihúzásra az egyes golyó. És persze fordítva is igaz, elképzelhető, hogy egy szám végtelen sokszor nem jön ki. 

Mivel minden egyes sorozatnak ugyanakkora az esélye, ezért teljesen mindegy, hogy mi volt eddig, mert a jövőben ugyanakkora eséllyel szerepel bármely tetszőleges sorozat.

Előzmény: blondy100 (15872)
Mincy Creative Commons License 2 napja 0 0 15873

Nekem leginkább ott volt ütközés, mikor azt írta Rby, hogy a hittel nem lehet vitatkozni. De ha ő nem készít táblázatot, hanem a szerencsére bízza, akkor ő pont az, aki hisz a szerencsében. Különben nekem szimpatikus, hogy ilyen szinten vigyázza a többit, nehogy rossz útra térjünk.

A mai sorsolást leállíttatta? :)

Előzmény: blondy100 (15872)
blondy100 Creative Commons License 2 napja 0 2 15872

Némi ellentmondást vélek felfedezni a válaszodban.

Matematikailag le tudod vezetni miért nem lehet nyereséges a táblázatokból kialakított szisztéma.

A statisztikai táblázatok viszont matematikai számítások alapján készülnek.

Hogy mit nevezünk szerencsének ?A rövid távon elért eredményt , de ez relatív mihez képest rövid táv?

A statisztika meg hosszútávon alakul nyereségesen , akkor mi a probléma a statisztikai táblázatokkal.

És mégegy gondolat a matematika elméletben pontos a gyakorlatban viszont sosem.

De azért értékelem a jó szándékodat csak talán nem érződik az érveléseidben.

Üdv!

Előzmény: Rby (15871)
Rby Creative Commons License 3 napja -2 2 15871

mit üzennél,akik a "táblázataikkal" nyertek már nagyobb összeget

Igen, azt üzemmám, hogy szerencse kérdése rövidtávon és statisztika kérsése hosszún. Minél többet játszol, annál inkább a statisztika szerint alakul a nyermény, illetve a veszteség.

Mint valaki írta, szeretne hinni benne. Erre válaszoltam, hogy a hittel nem akarok, mert nem lehet vitázni. De, aki nyitott a hiten kívül a matematikára is, annak szivesen levezetem igen gyorsan, egyszerűen és érthetően, hogy miért nem érnek semmit ezek a táblázatok.

És mint minden hozzászólásomban itt ismét elmondom: lehet játszani, néha én is játszom. Nincs ezzel semmi gond. Én csupán a stratégiákról beszélek. 

Előzmény: kisreti (15866)
Rby Creative Commons License 3 napja 0 1 15870

A hittel nem lehet vitatkozni.

Sok szerencsét!

Előzmény: weritas72 (15867)
Bagolylaci Creative Commons License 3 napja 0 1 15869

Sziasztok ! 

Kicsit megmozgatta a fantáziámat , hogy duplázták a 7/4 és a 9/0 pénzét. 

Az alábbi kis 3-as kombinációkban feltétlenül . / a számok tetszés szerint helyettesitendők /

1,2,3,4,5,6,7.

1,2,3.

4,5,6,7.

1,2,3,4,5,6,7.

2,3,4,5,6,7,8.

1,8.

1,2,3,4,5,6,7.

3,4,5,6,7,8,9.

1,2,8,9.

1,2,3,4,5,6,7,8,9.

2,3,4,5,6,7,8,9,10.

1,10.

1,2,3,4,5,6,7,8,9.

1,2,3,4.

5,6,7,8,9.

A 2-es játéktipusra , a legrégebben sorsolt számokat tenném és a 4- esre is. 

( a 2-es játék esetleg ki is hagyható , de ezzel együtt " kerek " a kis kombináció )

Ettől egyszerübb kis kombinációk nem léteznek , ilyesmikkel játszottam legtöbbet , és hosszabb távon mindig a pénzemnél voltam -sem pluszban , sem minuszban a kenót illetően- ( pedig még akkor a 9/1 és a 7/4 csak egyszeres pénzt ért .

Legyen még egy a leginkább kedvenc kis kombinációm az évek alatt :

1,2,3,4,5.

3,4,5,6,7.

1,2,6,7.

Ez utóbbival voltam a legeredményesebb .  

Sok szerencsét mindenkinek , bármilyen szisztémájában , vagy anélkül ! 

kisreti Creative Commons License 3 napja 0 0 15868

Jó megfogalmazás,igazad van.

Előzmény: weritas72 (15867)
weritas72 Creative Commons License 3 napja 0 3 15867

Sziasztok !

Nem olyan régen találtam rá erre a forumra, és eltartott egy ideig , amig a korábbi hozzászólásokat ( legalább egy részüket ) elolvastam.

Mai ( 2016.02.08-as ) tippjeim : 4, 19, 39, 44, 50, 79

Nem éles tipp, nem vettem szelvényt - de a korábban kihúzott számok alapján határoztam meg.

Nyerési stratégia / véletlen - én inkább a rejtett, de létező, felismerhető rendszerben hiszek.

Lehet, hogy csak az elme mintafelismerő képessége tréfál meg, ott is mintákat látunk, ahol ténylegesen nincs is, de amig szórakozásként kezeljük ( vagy programkészítési gyakorlatként ), addig nincs semmilyen probléma ezzel - a gond ott kezdődik, ha valaki a kenóva akarja megszerezeni betevő falatját.

kisreti Creative Commons License 3 napja 0 3 15866

Abban teljesen egyetértek veled,hogy nincs tuti nyerő stratégia (és szerintem ezt itt senki nem is vitatja);viszont azoknak mit üzennél,akik a "táblázataikkal" nyertek már nagyobb összeget(akár többször is),azt mondanád nekik -téged idézve- hogy:,,semmi értelme"!??

Szerintem mindenkinek aki szisztémákat és táblázatokat készít,annak meg kell hagyni azt a hitet,ami szerint ha nyer, az az ő "tudása" miatt volt,és nem a "szerencse" miatt. A legtöbb szerencsejáték pont erre épít.

Előzmény: Rby (15865)
Rby Creative Commons License 3 napja -2 2 15865

Igen, óvni probálok embereket, csupán azért, mert szakmámból és ismereteimből adódóan elég jól ismerem a lottó és hozzá hasonló játékok matematikáját.

Miért tenném mindezt bunkó stílusban?

Mint írtam, néha én is kitőltök egy-egy lottószelvényt a játék kedvéért - nincs ebben semmi rossz. 

Az viszont veszélyes, ha valaki elhiszi, hogy létezik nyerő stratégia, mert bizony itt kezdődhet egy ösvény a szenvedélybetegség felé. Milliok hittek és hisznek ebben a világban és mind, egytől egyig biztos volt benne, hogy ő nem fog ebbe a hibába esni. 

A legveszélyesebb az, hogy mivel ezek a játékok rettentő nagy pontossággal és körültekintéssel vannak kidolgozva, szinte minidig úgy érzi az ember, hogy már majdnem megvan a stratégia, csak egy picit kell még csiszolni rajta. Eleget enged nyerni ahhoz, hogy meglegyen ez az érzés. 

Ezért fontos számomra, hogy megértsétek ezen játékok matematikai alapját. Ha ez megvan és pontosan értitek, hogy nem létezik nyerő szisztéma, akkor utána sokkal kisebb az esélye, hogy nagy pénzeket veszíts. Kicsiben meg miért ne játsz, ha örömet okoz?

És persze, ha az embernek szerencsélye van, akár még sokat is nyerhet. 

Hidd el, hogy nem rosszindulatból teszem. Az itt írok azon nagyon kevés tagjai közé tartozom, akik felvállalják valós személyiségüket, névvel, telefonszámmal. 

Előzmény: Mincy (15861)
Rby Creative Commons License 3 napja -1 0 15864

Én kérek elnézést!

Előzmény: kisreti (15860)
blondy100 Creative Commons License 3 napja 0 1 15863

Csatlakozom 4 sorsolásra én is megteszem a jó szándék kedvéért!

Előzmény: Mincy (15862)
Mincy Creative Commons License 3 napja 0 1 15862

... és tudjátok, mit?

random, táblázatmentes 10 szám mára, hogy Rby is örülhessen!

3, 11, 18, 27, 33, 42, 51, 56, 63, 72

Sok szerencsét Mindenkinek!

Mincy Creative Commons License 3 napja 0 2 15861

Jó reggelt!

Tegnap este vettem a fáradtságot, és elolvastam a rulett topikban tett hozzászólásaidat, amit ajánlottál.

Most nekem az jött le, hogy te próbálsz minden szerencsejátékost megóvni a szenvedélybetegség súlyos tüneteinek megjelenésétől. Engem valamiért különösen.

Valószínűleg van sok igazság is abban, amit állítasz. és többnyire nem bunkó stílusban teszed.

Ezekben a topikokban viszont szemben úszol az árral, azt hiszem, mert itt mindenki próbálkozik valamilyen technikával. Ez a stratégia a játék része. Elválaszthatatlanul együtt járnak. Ez nem matematika, hanem pszichológia.

Maximálisan egyetértek abban, hogy nem szabad nagy összeget belefektetni szerencsejátékba. Nekem egyetlen sorom fut folyamatosan. Ez napi 150 ft. És általában még 1-2 sort napi szinten játszok meg. Valamikor el is marad. Így napi 300-450 ft körül fektetek bele összesen. Ezen nem is fogok felfelé változtatni, megígérem! :)

Előzmény: Rby (15858)
kisreti Creative Commons License 3 napja 0 0 15860

Válaszolj a kérdésemre,addig nem vagy komolyan vehető.

Az evolúciónak sincs képlete,mégis kifejlődtél.

Előzmény: Rby (15857)
blondy100 Creative Commons License 3 napja 0 1 15859

Szia Rby!

Részemről csak ez az egy mondatod volt hasznos és magam is ezt vallom.

"Csak arra vigyázz, hogy nagyobb összeget ne fektess bele a nyeremény reményében."

A matek elméleti megközelítésénél talán az integrálszámítás van a legközelebb a valósághoz.

Ha megtudod mondani nekem hogy 4  egymás utáni sorsoláson miért nem sorsolják ki mind a 80 számot akkor elfogadom a megnyilvánulásodat.

Hiszen matematikailag 4x20=80

Az meg más tészta hogy ki mit ért nyeremény alatt ,számomra pl a befektetett összeg feletti érték .

És sokan akik a nyereményszorzókra és esélyekre hivatkoznak kifelejtenek néhány aprónak tünő részletet pl sokan arra gondolnak hogy milyen sok szevény kellene ahhoz hogy biztos 10 találatuk legyen és elhülnek a nagy szám miatt és csak a 150 millára gondolnak holott a nyeremény jó néhány millióval több hiszen van mellette 10db 9-es jónéhány 8as stb.

Szóval sok apró részlet van amit matekkal nem lehet megoldani.

Én a gyakorlatban tapasztaltam a táblázataim jelentőségét igaz még nem tökéletes de az irány jó hiszen több éven át 18-25 %volt a visszatérő összeg de a táblázatok óta 50%feletti havonta átlagban évente.

Kivéve egyszer amikor fogjuk rá a szerencsére 9/8 találatom volt akkor 1 éves befektetett összeg visszajött némi nyereséggel.

Akkor most próbáld meg elvenni a kedvem a kenózástól.

Sok sikert hozzá.

De azért minden hozzászólást szivesen veszek ha kultúrált emberektől jön még a kritikát is elfogadom sajnos volt ellenkező példa is .

Űdv !

Előzmény: Rby (15858)
Rby Creative Commons License 3 napja -1 2 15858

Az a baj ezzel az egész táblázósdival, hogy a korábbi húzásoknak az ég világon semmi közük az éppen következő húzáshoz. Ezt majd abból érzékeled, hogy mindig majdnem nagyon sokat fogsz nyerni, de mindig csak majdnem. És közben olyanok nyerik a nagy nyereményeket, akik találomra játszanak.

Persze akár nyerhetsz is sokat, amit szívből kívánok neked! De ez csak a szerencsén fog múlni és nem a táblázatokon.

A matek részébe nem megyek belőle, mert a hittel szemben úgy se számít, de gondolj csak bele abba, hogy a világon millók, sőt inkább tízmilliók szerkesztgetik a táblázataikat napról napra és egyik se gazdagodott meg belőle. Viszont nagyon sokan betegedteg bele. Arról nem is beszélve, hogy milyen sokan lettek öngyilkosok.

Aztán gondolj bele abba, hogy akik kitalálják ezeket a játékokat, azok komoly szakemberek, akiknek ez a fő tudományuk. 

Ha megnézed a KENO nyerési esélyit és a hozzá tartozó nyereményeket, akkor elég jól látható, hogy mennyire távol vannak a számok egymástól. Azaz, ha bemész egy kaszinóba és leülsz rulettezni találomra, akkor sokkal nagyobb eséllyel nyersz, mint a magyar KENO-n.

A fő probléma az összes táblázattal, hogy kapcsolatot létesít a sorsolások között. Pedig nincs köztük. Illetve valami olyan nagyságrendi kapcsolat van, hogy ha az elmúlt kétmilliárd évben 10 szám x-szer jött ki, akkor a következő ötmillárdban 50%-nűl nagyobb az esély, hogy y-szor jöjjön ki.

Ha tényleg érdekel szivesen levezetem neked matematikailag is.

Ha szeretsz álmodozni, akkor játsz. Néha én is feladok egy-egy lottót. Csak arra vigyázz, hogy nagyobb összeget ne fektess bele a nyeremény reményében.

Előzmény: Mincy (15854)
Rby Creative Commons License 3 napja -2 1 15857

Te jó ég, most azért csináltál magadnak egy új nicket, hogy egyetérthess magaddal.

Fordulj szakértőhöz, mielőtt késő lesz!

Előzmény: kisreti (15855)
blondy100 Creative Commons License 3 napja 0 1 15856
kisreti Creative Commons License 3 napja 0 1 15855

,,Nem csak a szerencsének nincs képlete, hanem ezeknek a csoportokra osztásoknak nincs semmi értelme. "

Szerintem meg minden olyan "táblázatnak" van értelme,ami növelheti az esélyünket a nyerésre.

Te készítettél már fáradságos hosszú munkával bármilyen táblázatot?

Előzmény: Rby (15853)
Mincy Creative Commons License 4 napja 0 2 15854

Vaktában lövöldözni 80 számra, és a szerencsére bízni... lehet megoldás.

Mindenesetre Blondy táblázataival legalább tudományosabbnak érzékelem ezt az elfoglaltságomat.  Meg szerintem van is létalapja. A felosztásokban mindig szétoszlanak a találatok. Nem érdemes túl sok jelölést egy csomóba tenni. stb... és máris újra agyalok.

Előzmény: Rby (15853)
Rby Creative Commons License 4 napja -2 0 15853

Nem csak a szerencsének nincs képlete, hanem ezeknek a csoportokra osztásoknak nincs semmi értelme. 

Egy fél éve kb. sokat írtam erről. 

Ha érdekel komolyabban olvass vissza, ebben, vagy a rulettes topicokban. De szivesen elmagyarázom újra.

Előzmény: Mincy (15852)
Mincy Creative Commons License 4 napja 0 2 15852

Kedves Rby!

Többszörösen írtam már, hogy a szisztémával, stratégiával, a számok szűkítésével, csoportokra osztásával az esélyeket szeretném növelni. Közgazdász tanárként tisztában vagyok vele, hogy nincs a szerencsének képlete.

Előzmény: Rby (15851)
Rby Creative Commons License 4 napja -1 0 15851

Azzal azért tisztában vagy, hogy a matek rusnya törvényei miatt igazából nincs nyerő szisztéma?

Előzmény: Mincy (15850)
Mincy Creative Commons License 4 napja 0 2 15850

Szia Laci!

Igazából én csak magamnak alkotom a stratégiáimat, néha kihangosítom itt, de semmi célom vele. Abban azért kicsit bízom, hogy valakit továbbgondolásra késztet, és esetleg tovább visz a nyeremények felé. Néha nem jó irányba tapogatózom.

Régebben volt, hogy leírták, teljesen felesleges bármilyen módszer, mert minden nap minden szám egyenlő eséllyel indul. Én azt gondolom, vannak szabályszerűségek, amik növelhetik az esélyeket. Pl. amit már nagyon rég húztak, elő fog jönni 100 %, vagy szinte kizárt, hogy 2x egy más után ugyanazt a 20 számot fogják húzni, stb...

Előzmény: Bagolylaci (15847)
blondy100 Creative Commons License 4 napja 0 2 15849

Na hogy a rózsaszinre is reagáljak valami nem ide illőt én a 9 játékban is a 10-esre hajtok de a megelékszem ha csak 9/9 lesz és sűrűn.

Nem szabad minden túl komolyan venni és nagy tétekben hiszen a kis pénzen nyert sok a lényeg.

blondy100 Creative Commons License 4 napja 0 2 15848

Szia Blaci !

Minnél többen diskurálunk annál jobb tehát nem kotnyeleskedés csak eszmecsere.

Amit a hozzásolásodban felvetettél öszintén szólva nemigen tudom értelmezni .

Én egy percig sem tudok fejben számolni de az elvi esély kiszámítását ha bővebben kifejtenéd talán a 4 sorsoláson a 15 számnál talán jobb eredményt is találnák hogy hány sorsolást kellene ősszesíteni.

A táblázatnak a lényege szerintem az hogy láthatók azok a számok amik kiadják az esélyes számokat.

Ez pl segíthet egy általad kedvelt kombinációs játékhoz aminek az a hátránya hogy bármilyen kombinációs jáiék csak akkor nyereséges ha bejön a teljes behelyettesített számsor.

Az esélyekről pedig az a véleményem hogy ha valóban bejönnének akkor mindenki nyerne ,az azt jelentené hogy rendszer van a sorsolásonál tehát nem véletlenszerű.

Kár hogy előbb nem szoltál hozzá talán Mincynek is nem kellett volna annyit bogarászkodni a megfigyeléssel bár említetted hogy passziváltad magad és ez mentségedre szól.

Midenkinek más elképzelései vannak ezért mindenkit nem tudok követni ezért nem szóltam hozzá Mincy megfigyeléséhez .

Megbizok benne hogy jól elemzi a dolgokat ezt nekem már bizonyította és ezt most te is igazoltad.

A többit majd Ő maga gondolom kifejti.

Üdv!

Bagolylaci Creative Commons License 4 napja 0 1 15847

Szia Mincy ! 

A világért sem akarok belekotnyeleskedni kettőtök diskurzusába , csak szöget ütött a fejembe az általad leirtak a megfigyelésed. Csodállom , hogy Blondy nem reagált rá. Nos az elvi esély " papirforma " arra nézve , hogy az utóbbi 4 nap számaiból mennyit sorsolnak ujabban , mennyi szerepel a 20 ból , nos 15 . Ez az elvi esély . Ezt fejben kiszámolhatja bárki 2 perc alatt semilyen számitógép program sem kell hozzá. Tehát csak az elvi , elméleti esélyt " figyelted meg " , tapasztalhatod , mint mindig. Bárhogy agyaltok , agyalunk leginkább az elvi esély jön be , hosszabbtávon feltétlenül . Ha néha - néha kivételes esetben mégsem az csak a véletlen és szerencse " müve " semmi másé... 

Más :

Látom , hogy változtak a 9/0 és 7/4 találat összegei 1 X- esről 2 X- es pénzre. Ez sem rossz főleg aki a hetes vagy 9-es játékot játsza , de ettől azért jobban el lehetett volna mozdulni a ZRT - nek . Például a tök egyforma 1:19 eséllyel meglévő 7/4 mellett a 10/5 is kaphatott volna  2X - es pénzt. A 10 - es játék ugy is az amin a legkisebb az esély , hogy komolyabb összeget nyerjen bárki ... a 10/10 - re hajtani , az meg olyan a rózsaszin délibáb kergetése semmi más :( 

Sok szerencsét minden aktiv és passziv fórumozónak ! 

Előzmény: Mincy (15842)
blondy100 Creative Commons License 4 napja 0 1 15846

02.06.eredményei.
 10x  1/0
  9x  2/0
  8x  4/2
  7x  8/0
  6x 13/4
  5x 24/10
  4x 12/1
  3x 10/1
  2x  2/1
  1x  4/1
összesített sorsolások száma 18
utolsó szám  79

http://data.hu/get/9482844/ujxtabla02.06.xls

http://data.hu/get/9482841/M4SORS02.06.xls

http://data.hu/get/9482840/1150komb02.06.xls

http://data.hu/get/9482838/508db-os02.06.xls

http://data.hu/get/9482839/618-8.pyrkomb02.06.xls

http://data.hu/get/9482835/10-943komb02.06.xls

http://data.hu/get/9482836/bomc86-02.06.xls

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!