Keresés

Részletes keresés

Plezúr Creative Commons License 2019.07.26 0 0 17496

Ilyenek a nyugdíjas görkorcsolyások...

Előzmény: Mike (17495)
Mike Creative Commons License 2019.07.26 0 0 17495

hű basszus, megint eltelt majdnem egy év mióta írtam ide

Előzmény: Mike (17453)
Jor-EL Creative Commons License 2019.04.04 0 0 17493

Köszi! 

Ahogy olvasom, ez nem egy országos kiterjedésű dolog, nem hiszem, hogy ilyenekről szó esne ott. 
Amúgy meg úgyis eldöntöm végre, mert inkább csinálom már... csak jól esik az embernek egy kicsit kiírni olyanoknak, akik konyítanak is hozzá, és ez az érdeklődési körük.  


Előzmény: nazareth (17492)
nazareth Creative Commons License 2019.04.04 0 0 17492

Eléggé kihalt manapság ez a topik, átköltöztek az emberek a fácséra. Itt próbáld, valószínűleg érdemi párbeszédbe fog torkolni morfondírod.

Előzmény: Jor-EL (17489)
szg307 Creative Commons License 2019.04.03 0 0 17491
Előzmény: szg307 (17490)
szg307 Creative Commons License 2019.04.03 0 0 17490

 

Eladó Fila Ghibli Verso 40-es méretű, 3x110-es kerékkel ellátott fitness görkori.

Egy szezont ment, a tulajdonosa kinőtte.

39eFt ért vihető.

 

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/53121631_2188622854722229_6009022206200250368_o.jpg?_nc_cat=109&_nc_ht=scontent-vie1-1.xx&oh=55d91ae7c1053799350e3e48a6e8ddf1&oe=5D4A46B3

Jor-EL Creative Commons License 2019.04.03 0 0 17489

na puff.... tessék.... erre most találok egy Uptown-t, amelyik ez a szürke-fekete. Nekem ez annyira nem tetszik kinézetre, de ez legyen a legkevesebb. Viszont ez csak kb 6-7e Ft-al drágább, és ahogy kutakodok, találtam egy Uptown Glow in the Dark típust is, ami árban nagyon jó. Kb 40e Ft. Oké, azért így is 14e Ft környékével több. 

Na akkor.... melyik... :D 

 

 

Jor-EL Creative Commons License 2019.04.03 0 0 17488

Sziasztok!

Eljött az idő, és nem töketlenkedek tovább, veszek egy korit, ami reményeim szerint visszahozza a régi formám valamennyire. Sajnos további rossz tapasztalatokkal gazdagodtam a télen. Hosszú évek óta nem voltam snowboardozni sem, és egy alkalommal elmentem, béreltem bakancsot, és abban is ugyanúgy fájt a lábam, mint a merev koriban. Következő alkalommal vásároltam egy szinte vadi új Burton bakancsot, igaz, picit nagy, de gondoltam lehet mindig túl kicsit választok, így belementem. Első alkalommal kb 20-30 méter után fekvés, azonnal kikötés. Nem vagyok egy nyeávogógép, de csordúltak a könnyeim, olyan szinten fájt a lábam. Na akkor mondtam azt, hogy eddig is tudtam, de mostmár biztos vagyok benne, a lábaimmal van valami, ami miatt van ez a jelenség. 
Nem kap vért, vagy a a rosebb tudja, de iszonyat módon tud fájni. 
Egy darabig kitartok, meg szenvedek, hogy ne égjek a többiek előtt, de azt kidőlés. Már egy fordulást nem tudok megcsinálni, annyira kimerülök. 
Annyit tudtam csinálni, hogy teljesen lazára hagytam a kötést, és úgy elviselhető volt. Persze így meg semmit nem tart, minden fordulónál mozgott a lábam a bakancsban, ami miatt a vádlim, sípcsontom tulajdonképpen lángolt... :D

Na szóval itt nagy tanakodásban voltam, hogy puhacípős kori, vagy inkább amihez közelebb húz a szívem, a kemény legyen. De úgy látom, hogy a keménynél esélyem sem lenne arra, hogy a lábam kibírja. 
Megpróbálom a puha kötés, bízom benne, hogy legalább annyira elviselhető lesz a fájdalom, hogy élvezni tudom hosszabb távon a korizást. Valahogy abban bízom, hogy hozzászokik a lábam, hozzáedződik, vagy nem tudom. Bár gondolom hogy műtve volt, az sem okés, de a bal nem volt, igaz, ott is szakadt a szalag. 

Viszont most néztem ugye a korábban írt K2 Uptown, és K2 Midtown korit. Árban korábban is volt különbség, de 
most nem akkora a magyar piacon. Viszont megnéztem most, és első körben emiatt az Uptown gondoltam ha már veszek, de hoppá, a Midtown kb 26.000Ft. :O 
Na ez úgy meglepett, hogy szerintem így nincs is mit gondolkozni, hiszen az Uptown így már több mint duplája. Nagyon leugrott külföldön a Midtown ára, Magyarországon meg csak pár ezer Ft-al olcsóbb mint az Uptown. 

Uptown szerettem volna, de azért ez a nagy árkülönbség már nem elhanyagolható, és úgy érzem, hogy a tudásom, fizikai állapotom nem használná ki azt a különbséget, amit az Uptown tud nyújtani a Midtownhoz képest. 

Persze lehet nagy tévedés. :D Lehet a csapágy, stb... számít annyit, nem tudom. Biztos valamit... 

xtl Creative Commons License 2018.10.24 0 0 17487

Ugyanígy voltam, tizenévesen jégen az enyém volt a világ, aztán kihagytam 15-20 évet, és úgy vettem meg életem első soros görkoriját. Nagyon ritkán járok ki vele, így kellett pár szezon, mire azt éreztem, hogy már stabil vagyok, kanyar-fék-előre-hátra, akármi. Nekem is az volt a fő problémám, hogy a kerék az aszfalton sokkal jobban tapad, mint emlékeim szerint az él a jégen.

 

A keményebb kerék segíteni fog a hokiféknél, vagy majd ha elkopott a puha kerék, az is ugyanolyan érzés lesz. Amikor én kezdtem, nagyon gyorsan lecseréltem az eredeti 80A szettet 85A-ra, mert úgy éreztem, az a fejlődésem gátja. Amint az elkopott, visszatetem a 80A kerekeket, és már azokkal sincs gondom. Tanulható minden. Fordulékonyságban, meg átlépéseknél előnyös a rövidebb sín, pontosabban ha nem áll ki nagyon a kerék a talpad alól. Egyébként a nagy kerék+hosszú sín általában a gyorsabb haladást segíti, a kisebb kerék+rövidebb sín meg a fordulékonyságot. Ezt kicsit felrúgta a Powerslide a triskate-tel, meg a trinity-vel, de hagyományos setupok esetében ez a szabály.

Előzmény: bohrer (17485)
Saughassy Creative Commons License 2018.10.24 0 0 17486

Hat kicsit tobbet kell gyakorolni, az teny. A powerslide/hokifek begyakorlasahoz kell egy kis batorsag, kemeny (86a) kerek, kezdetnek valami csuszos, sima placc, es a kovetkezo trukk: egy felfordulatos powerslideot kell eloszor gyakorolni. Kozepes tempoval megprobalsz befordulni, kozben rogyasztod az egyik terded, a kulso iven levot pedig kitolod. Ebbol osszejon a powerslide alap tartasa, csak nem fenyeget az veszely, hogy letapadjanak a kerekek. Legrosszabb esetben tuldontod magad es az oldaladra esely 20-30 centirol. Az meg nem a vilag vege. :)

Előzmény: bohrer (17485)
bohrer Creative Commons License 2018.10.23 0 0 17485

Köszönöm mindenkinek a válaszát . Este is voltam kint, de valahogy nem érzem magaménak a görkorizást, nem érzem azt mint biciklin hogy mindig az történik amit én akarok.

Swel125 Creative Commons License 2018.10.23 0 0 17484

Szia .

Szintén zenész. Én a nyár elején kezdtem újra. Lásd lejjebb.

A powerslidehoz tényleg kell a kemény kerék (88a szerintem) a másikat tényleg nagyon nehéz megcsusztatni, és hamar kopik. És még kicsit segíthet a tanulásba ha full radius profilú

A nagy kerék szerintem nehezités(110-125) magasabb súlypont szépen át lehet esni rajta ha megtapad.

És meg is dobja a fentartási költsegeket, plusz kissebb választék kerékbe...

De könnyebben gurul át az akadályokon.

 

A kissebb kerekűnél (90>) alacsonyabb a súlypont jobban hasonlít egy hokykorira. Könnyebb kontrolált csúszásba tartani. De minél nagyobb a kerékx4 annál hosszabb a sín tehát kevésbé fordulékony.

Elég összetett játék.

Azért a jég az más.

 

Előzmény: bohrer (17481)
Boreus Creative Commons License 2018.10.23 0 0 17483

A soros korik fordulékonysága rövidebb sín esetén jobb, de a szélső (első és hátsó) kerekek kopottsága is sokat számít. Ha ezek kopottabbak, mint a köztes kerekek, akkor a kori fordulékonyabb. Az új kerekeket be is lehet járatni, ha csak a szélsőket szereled fel, és így mész vele néhányszor. A zakómentes hokifékhez pedig kemény kerekek kellenek. Ezeket a tulajdonságokat próbáld kombinálni.

Előzmény: bohrer (17481)
alsógatyagnóm Creative Commons License 2018.10.22 0 0 17482

Szia! Powerslide fékezést keményebb (minimum 86A) kerékkel érdemes gyakorolni, a Phuzion D1 gyári kerekének túl nagy a tapadása, szerintem ez lehet gond. A 80 mm-es kerék amúgy teljesen megfelelő ehhez. A középső kerekek kiszerelését én nem ajánlom, a powerslideot inkább csak instabilabbá teszi, és a kanyarodás is nehezebb lesz. Egyébként az agresszív korik egy részén már gyárilag is csak két kerék van, a nagyobb kerekű fitness/urban korikról meg súlycsökkentés végett szokták leszerelni a középső kereket.

Előzmény: bohrer (17481)
bohrer Creative Commons License 2018.10.22 0 0 17481

Sziasztok !   Kezdő , de már guruló korisként kérdezném melyik fő tipust ajánlanátok?   Sportolok évek óta a kondimmal nincs gond, jégkorizom is  régóta ( alapok mennek koszorú elölre-hátra  jobbra-balra , hokifék )  de a soros görkorival csak egyenesen tudok menni, illetve a koszorú is nehézkesen megy, a fékezés meg sehogy.  A hokifék formában kivitelezett "powerslide" aszfalt úton elképzelhetetlen számomra, nagy esés lenne. Konkrétan a fékezés mindig gond.

 

Mi lehet a probléma? Jelenleg egy belépő szintű Powerslide D1 korim van. Hosszú lehet a sín ? Görhoki kori kellene, esetleg ebből a nagykerekű  3db 100mm-es kerékkel ? Vagy a kiskerekű agresszív kori ? Esetleg láttam aki az agresszív koriból a két középső kereket kivette csak elöl hátul van két kerék  ?  ( ez a csöveken korláton csúszkálás miatt van ? ) 

 

Nem szeretnék már sem csukló sem könyék törést , csak könnyebb irányváltásokat, és biztos megállást.  Magyarul olyan szinten lenni mint jégkorival.

Swel125 Creative Commons License 2018.10.21 0 0 17480

Szép napot. Valaki képbe van a kerekekkel kapcsolatba? Sikerült eső utánn menni, hát nem volt egy nagy élmény a vizes út.

Tud valaki valamien tapasztalatot irni melyik kerék volt kicsit jobb vizen?

Gondolom valamien gumisabb összetétel. Amit eddig találtam az horror árú.

Előre is köszönöm.

gudakesa17 Creative Commons License 2018.10.21 0 0 17479

Sziasztok! Ha van eladó használt agresszív korim, itt meg lehet hirdetni vagy csak a Jófogás stb. helyeken?

Köszi!

Jor-EL Creative Commons License 2018.10.20 0 0 17478

Na itt van pl egy videó, ahol ha jól látom egy olcsóbb, gyengébb verziója, a Midtown-al nyomul úgy a srác, mintha valami agresszív kori lenne. Most itt lehet mondani, hogy erős a bokája, meg a profi az még a cipőre csavarozott szekrénygörgővel is megcsinálja, de ha annyira nem tartana, akkor azért necces lenne... 

https://www.youtube.com/watch?v=8W9SWWz_6FU

Jor-EL Creative Commons License 2018.10.20 0 0 17477

Ilyesmi K2-es korim van is valahol, de akármilyen fitnesz, kisebb ugrásokat, lépcsőt még simán lehetett vele. 
18 évesen az hogy szét gyötörte a lábam a Roces, mert olyan volt mint a satu :D nem érdekelt, csak mehessek... Ma már nem így van. Most már nem fogok lépcsőn, meg korláton esni kelni, viszont elmentem múltkor azt sem tudom mennyi év kihagyás után, háááát 10 perc múlva azt hittem beszarok. :D 
Még nem volt lábamon Uptown, de szakemberekkel társalogtam róla, és azt mondják az egyik legjobb, és felejtsem el hogy nem tart. Snowboardozom, és ott a szar cipő ugyanúgy kikészít. Puha cipő az is, merev, de elviekben kényelmesnek kellene lennie. Na ha rosszat vesz az ember nem az. :D 
Óriási különbség van cipők között.
Amúgy én is mindig a normál kemény korik híve voltam, de most hogy pár emberkével beszéltem akik elég jól képben vannak még mindig a témában, úgy vagyok vele, hogy ebből Uptown lesz szerintem...
Annak nincs értelme, hogy az ócska eldeformált lábamra :D vegyek megint olyan korit, ami szorít, mert keskeny a formája. Persze van ami nem az, de 100ezrek felett meg ..... vennék én, de feleségem a seggembe rúgna, miközben előtte felhelyezte a korikat... :D
Nem tudom mit csinálsz, mennyire téped a korit, lépcső, korlát, ugra-bugra, de ha neked normál lábad van, vagyis ezek a keskenyebb lábfejre való kemények is játszanak, akkor egyértelmű, hogy az. :D

Előzmény: xtl (17476)
xtl Creative Commons License 2018.10.19 0 0 17476

Ez egy belépő szintű fitness kori, Fit 84. Egy pontig jó, de ha elkezdesz komolyabban görkorizni, hamar kevés lesz. Semmi sem állítható rajta, és nekem a sín is rossz helyen van. A családban van másik, újabb K2 is, érzésem szerint ugyanolyan nyúlós a cipője, bár az sem Uptown vagy Midtown. Én biztos nem vennék már SoftBootot. A bokám sem lesz már sokkal erősebb.

Előzmény: Jor-EL (17475)
Jor-EL Creative Commons License 2018.10.18 0 0 17475

Milyen K2 kori volt? Mert én az Uptown, és a Midtown korira gondolok... 

Előzmény: xtl (17474)
xtl Creative Commons License 2018.10.16 0 0 17474

Épp most adom el az egyik K2 korimat. Amikor azt mondom, hogy nem tart, nem a levegőbe beszélek. Ha azt nèznénk, hogy a profik mennyivel többet tudnak megcsinálni gyengébb görkorikban, elég lenne mindenkinek egy Worker vagy Oxelo ;-)

Előzmény: Jor-EL (17473)
Jor-EL Creative Commons License 2018.10.14 0 0 17473

Teljesen jól tudod... :)
Több üzlettel is beszéltem, elmondtam a sztorimat, és azt mondták, akármennyire is PS-ot szeretnék, nem ajánlott nekem. 
Én is rápörögtem erre, hogy de akkor nem tartja a bokám annyira, meg bla... bla... de a Skateworld-os srác, azt mondja pötyögjem be a youtube-ba a kori nevét, és ha olyan trükköket csinálok velük mint a srácok, illetve azoknál brutálisabbakat, akkor kell elgondolkozni, hogy mennyire kell félni attól, hogy mennyire tart a héj. :D 
Igaza is van, hiszen speciel én tuti nem fogok már hátraszaltóban lépcsőn közlekedni, maximum ha esek... :D 
Olyan trükköket csinálnak a puha korikkal is, szóval tartja rendesen az a bokát, lábfejet, különben nem lehetne ilyeneket csinálni vele. 

A másik meg, hogy abban is igaza volt, hogy ha emiatt mégis inkább a keskenyebb verziót válaszotom, mert az a forma, anyag a megszokott, és ugyanúgy szorítani fog 15 perc korizás után, hamar el fog menni a kedvem, mert a kényelem az egyik legfontosabb szempont. 

Swel125 Creative Commons License 2018.10.14 0 0 17472

Én úgy tudom, és a skateworld oldalán is azt irják hogy a PS keskenyebb lábra ideális. És a next a szélesebb lábra ideálisabb

De a süthetőség miatt elég tág a határ.. (egyszer már lefényképezem a bokámat)

Ezekszerint nyugodtan probálhatsz azt is.

Jól összeszerelt korekt korik.

És van hozzá alkatrész is.

Előzmény: xtl (17471)
xtl Creative Commons License 2018.10.13 0 0 17471

Én fordítva tudtam, de nem érdekes. A Rollerbladem elég keskeny, az én lábamra pont az való. A K2-vel többek között pont az a bajom, hogy bokától lefelé nincs tartása.

Előzmény: Swel125 (17469)
Jor-EL Creative Commons License 2018.10.12 0 0 17470

Igen, rosszul írta szerintem... Mindenhol azt olvasni, hogy a PS keskeny, nem ajánlott akinek nem "formás" lába van... :D 

Előzmény: Swel125 (17469)
Swel125 Creative Commons License 2018.10.11 0 0 17469

Itt valami kavacot vélek felfedezni, szerintem kicsit olvasd vissza, a powerslideokkal inkább pont az szokott lennlenni hogy keskeny. És csak az új next sorozat  való széles lábfejre.

De ettől fügetlenül a k2 szerintem is jó választás.

Előzmény: xtl (17467)
Jor-EL Creative Commons License 2018.10.09 0 0 17468

Üdv a klubban... Amiket ránézésre kinéztem, mind azt írják, hogy széles lábfej, magam lábfejre nem ajánlottak. Na itt jött képbe az Uptown, meg a kedvezőbb árú Midtown... Viszont nem rendeltem meg, mert nekem csak ugye Amazon jöhet szóba, a környékemen esélytelen a próba. De gondoltam majd ha Budapesten járok, vagy olyan helyen ahol van esély pár kori próbálására, de nem úgy alakulnak a dolgok. Szóval marad az, hogy rendelek, azt ha nem jó, akkor vissza. Azt addig rendelgetek amíg egyszer jó nem lesz valami. :D 
Igazából kipróbáltam volna a 3 kerekes verziót, meg felvenném a PS-t is, kíváncsi lennék valóban annyira kényelmetlen lenne e nekem. 

Előzmény: xtl (17467)
xtl Creative Commons License 2018.10.09 0 0 17467

Az ajánlottak közül egyedül a Rollerblade Twister Edge-et merném megrendelni vakon. Van másik RB-em, ismerem, talán azzal nem lenne kényelmi probléma.

 

Powerslide korim még sosem volt, ezért kicsit tartok tőle. Írják, hogy szélesebb lábra passzol jobban, az enyém pont nem olyan. A Hardcore Evo-nak nem is kivehető a bélése, ez sem tetszik. Még utána kell járnom, hogy a gyárilag banánba rakott kerekekkel mit lehet csinálni, ha nem jön be. A Seba vagy FR Skates FR1 lenne a legjobb, de azokból meg úgy tűnik, pont kifutott a széria, az új meg még nem került gyártásba.

Előzmény: Swel125 (17464)
xtl Creative Commons License 2018.10.09 0 0 17466

A Marziskate-et nem ismerem, de a weblap alapján a Bauerre vannak ráállva. Benézek legközelebb, ha a Váci úton járok, de valahogy kétlem, hogy a széles márka- és modellválasztékról ennyire hallgatnának a weblapjukon.

 

A Skateworldöt szeretem, vettünk is ott már jó pár alkalommal görkorit a családnak, legutóbb a múlt héten. A kiszolgálás első osztályú, de sajnos csak PS-t meg K2-t forgalmaznak. A raktárkészlet bár biztos nagy, az olcsóbb modellekre szorítkozik, és azokból is soka a mérethiány. Ha megnézed pl. a Hardcore Evo-t, semmilyen méretben nem áll rendelkezésre a boltban. Innentől kezdve nem vagyok velük se beljebb, mintha az Amazonról rendelnék.

 

Köszi azért.

Előzmény: Saughassy (17462)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!