Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Anszab87 2014.02.22 20:02:56 © 4818

Kedves Kenyaba Utazok!

2 hettel ezelott jottunk vissza Mombasa-Zanzibar-Safari nyaralasunkbol.Az egesz 2 hetet a Jamborafiki travel szervezte nekunk..Olyan nagy korultekintessel es figyelemmel amilyet meg nem tapasztaltunk.Pamlenyi Miklossal az elen.

Ahogy leszalltunk ott vartak minket a repteren egy percet sem kellett varnunk.Tovabba akkora orommel es mosollyal amivel ez a nyaralas mar csak jol kezdodhetett.Majd a kocsiban a hotel fele kaptunk jo sok informaciot a helyrol,programokrol es mindenrol amire kivancsiak voltunk..Kaptunk telefont kenyai sim kartyaval,internet hozza ferest biztositottak..Azonnal ereztuk hogy biztonsagban vagyunk es van akire barmilyen problema esten szamithatunk..Megerkeztunk a Neptune hotelbe es elallt a szank..Gyonyoru,igenyes kornyezet le a kalappal..Imadtuk,6 napot toltottunk ott.Persze ezalatt a 6 nap alatt minden nap Miklos hivott minket hogy minden ok-e megvagyunk-e elegedve a hellyel stb.Szoval folyamatos contact..Diani beach utan indultunk Zanzibarra..Amikor jott ertunk a taxi kiszallt a kocsibol mar azonnal adta is a nevre szolo jegyeket a hotelhez a papirokat..Minden tokeletesen leszervezve..Szemely szerint Zanzibar a legszebb hely a foldon..A hotelunk egyszeruen kaprazatos volt minden a helyen..Isteni volt a kaja..Szoval paratlan..Itt is folyamatosan beszeltunk Miklosekkal hogy minden rendben van-e..3 Nap Zanzibar utan irany a Safari..A repteren vart minket a leszervezett taxi percre pontossan,se mennyit nem kellett varni ra..Es indulas..A lodge-ok a Safariban filmbe illoek egyszeruen szenzacios az ember az allatok elohelyen alszik,reggel felkeleskor latja az elefantokat inni a viznel..Ezeknek a dolgoknak nincs aruk..

Nem tudom Miklosek hogy csinaltak de egyszeruen minden a helyen volt problem nelkul..

Eletem legszebb nyaralasat koszonhetem Mikloseknak..Amit soha nem fogok elfelejteni..Barkinek,barmikor nagyon ajanlom oket..Mar azt tervezem mikor megyek vissza..

Ja es meg egy nagyon fontos dolog amiota vissza jottunk ugyan ugy tartom veluk a kapcsolatot mint kinnt..Tehat baratra is leltem..;))))

mmoni11 2014.02.20 23:17:19 © 4817

Kedves Márti!

Hívd Pamlényi Miklóst (www.jamborafikitravel.com) ezt ügyben: +36212525045 - magyar díjszabással hívható Magyarországról. Ő 7 éve él kinn és minden kérdésedre válaszolni fog!
Mi velük voltunk kinn, tegnap érkeztünk haza. :-) .. és a Nomád étterme kiváló - ott volt a lánykérésem! ;-)

Üdv! M.

Előzmény: venusz2014 (4804)
mmoni11 2014.02.20 23:08:38 © 4816

www.jamborafikitravel.com volt az eddigi legjobb választásunk a kenyai időtöltésünkre! :-) Csak ajánlani tudom Mindenkinek!
Azonnal minden kérdésre választ kaptunk, minden információt és anyagot megkaptunk az utazás előtt és az ottlétünk alatt is. Korrekt szolgáltatásaik vannak - helyi mobil, internet, orvosi segítség - :-) nekünk szükségünk is volt rá! Rugalmasan alakíthatók a lehetőségek, nincs semmi kőbe vésve, minden a mi szájunk íze szerint volt alakítva. Kiváló ajánlásokat adtak a kíváncsiságunk kielégítésére (helyi étterem, disco, stb.) - mindegyik nagyon rendben volt! :-) Egy 'rögtönzött' esküvőt is leszerveztek nekünk, ami óriási élmény marad a számunkra - itt is nagyon köszönünk Nekik mindent! :-) ... és nem utolsó sorban a kedvesség és a szeretet fogott meg bennünket - szeretet a vendégek felé és szeretet Kenya felé.
Mi biztosan Velük megyünk vissza! :-)

Kenyai magyarok 2014.02.20 20:29:10 © 4815

Szép estét,

Most ezt mèg nehez pontosan megmondani mert a decemberi àrak majd csak àprilisban jônnek ki. Tavaly 160-190 EURO volt egy nap az ünnepek alatt.( all inclusive ellátással ) December 15-től január közepéig duplázudnak. Ha mostanában vásároljuk a repjegyet akkor jó áron lehet hozzá jutni..170-190000 Ft.

www.jamborafikitravel.com

travel@jamborafikitravel.com

köszönettel; - a Kenyai Magyarok

Előzmény: Hyrrockin (4814)
Hyrrockin 2014.02.20 11:30:01 © 4814

Szep jo napot!

Mennyiböl lehetne kihozni egy kenyai utat? Ugy 'szöröstül-böröstül'. Mielött belevagnek az ut tervezesebe, szeretnem tudni, hogy ~ 14 nap decemberben ( dec. 14-28-ig) mennyibe kerülne ket szemelynek?

Köszönöm.

Előzmény: Kenyai magyarok (4813)
Kenyai magyarok 2014.02.19 22:17:31 © 4813

A Jambo Rafiki Travel vendégeinek nyujtott szolgáltatások::
- telefon készülék melyben a SIM kártya 30 perc beszélgetési idővel feltöltve Magyarország irányában.
- internet szolgáltatás ( USB keresztül ) Kérésre routelt biztosítunk
korlátlan adatforgalommal feltöltve
- a reptéri transzfer privát jeeppel, vagy kis busszal történik, melyben Wi-Fi szolgáltatás biztosított
-a járművekben hűtött italok fogyaszthatok térítés mentesen. ( szénsavas üditők, juice, ásványvíz és sőr )
-árvaház látogatás
-egy órás barangolás egy kenyai faluban, ott ahova turista nem szokott eljutni
-24 órás magyar aszisztencia. Éjjel nappal hívható helyi számmal.
- Magyaroszágról belföldi hivás áráért hivható irodánk itt Kenyában.

Kenyai magyarok 2014.02.19 22:11:45 © 4812

Amboseli Nemzeti Park,

Területe: 392 km2 Kenya egyik leglátogatottabb és vadakban leggazdagabb nemzeti parkja, Kilimanjaro-tól északra. Közvetlenül a Kilimanjaro lábánál található park teljesen sík, füves terület. Igen gazdag patás állatokban és rengeteg elefánt is él itt. Természetesen oroszlánnal és egyéb macskafélékkel, valamint sakállal, hiénával, marabuval, keselyűvel is találkozhatunk.
A méltán csodált Amboseli Nemzeti Park hívogató turistaszenzáció, hiszen itt található a legmagasabb afrikai csúcs, az 5985 m magas Kilimandzsáró, ami már a határ túloldalán, Tanzánia területén fekszik.
A hegyről sok legenda született. Már az arabok is tudták, hogy Afrika szívében van egy hegy, amelynek tetejét különös, hideg képződmény borítja- hó. A benszülöttek ez úgy magyarázták, hogy a Kilimandzsárót egy kegyetlen istenség lakja, aki mindenkit megbüntet, aki csak közel merészkedik hozzá, fagyhalállal súlytja.
A nemzeti park az Amboseli nevű kiszáradt tóról kapta a nevét., ezt látja meg a látogató először. A helyiek nyelvén az Amboseli szó alkalikus, lúgos földet jelent. A helyi talaj tényleg lúgos, ezért ne számítsunk zöld növények vegetációjára. De a nemzeti park virágzó rétekkel, pálma- és akácialigetekkel, cserjésekkel és végtelen szavannákkal. is büszkélkedhet.
Az Amboseli Nemzeti Parkban az állatok királya nem az oroszlán, nem is a leopárd, vagy a gepárd, hanem az elefánt, amivel gyakran találkozhatunk.
A nemzeti park 1974-ben alakult, a legszebb látványban hajnalban, vagy napnyugtakor lehet részünk. A reggeli fényben láthatjuk a Kilimandzsáró körvonalait, délután már felhőkbe burkolózik, hogy este már lilás színben tündökölhessen. A reggeli és a késő délutáni kiruccanás előnye, hogy vadállatokat is láthatunk. Dél körül, amikor a nap perzselően éget, minden élőlény búvóhelyet keres az árnyékban és nehéz őket megtalálni, nem még lefényképezni.
Az elefánton kívül több tucat más emlősfajt, és madarak százait láthatjuk, pelikánok, flamingók, struccok és keselyűk is élnek itt. Az antilopok vékonyka lábaikon szökdelnek, nyomukban hiénák, sakálok és karakálok. A szafari sokszínűségét zebrák, zsiráfok, bivalyok és az említett elefántok tarkítják.

Vinszent19 2014.02.18 19:50:57 © 4811

Sziasztok!  Ennek a fórumnak köszönhetjük, hogy megismertük Mathias Salimot. Ő kenyai, aki nagyon jól megtanult a turistáktól magyarul, de természetesen angolul és németül is tud. Csak ajánlani tudom mindenkinek az idegenvezetését. Profin szervez Szafarit, Blue Safarit és kenyaiként elvisz olyan helyekre, ahova az irodák nem. Nincs honlapja,  e-mailen tudtok vele kapcsolatba kerülni: manrizo2006@hotmail.com. Telefonszáma: +254735570013.  Megbízható és nagyon jó humora van, odafigyelt ránk. És ami nem utolsó, jó árai vannak. Csak ajánlani tudom Mombasához közel nyaralóknak. Mi Malindin voltunk és oda is eljött értünk. Jó nyaralást aki arra fele veszi az irányt, hatalmas élmény :)

adc 2014.02.18 15:31:40 © 4810

Szia!

Nagyon szépen köszönöm.

Igen, azt tudtam, hogy akkor van a szezon viszont azt kell megtalálnom még, hogy Augusztusban mennyi szúnyog van.

Gondolom, minél több a szúnyog, annál nagyobb az esély elkapni ezt a fránya  betegséget.

venusz2014 2014.02.17 13:31:48 © 4809

Szia !

Szerintem csak annyi, hogy pár fokkal hüvősebb lesz, ha írhatom így, mert a nyár decembertől áprilisig tart tudomásom szerint... de ezt találtam neked...

Kenya

A változatos domborzat miatt az időjárás is változó. A Kenyai-fennsík nyugati részét meleg, esős idő jellemzi egész évben. A legnagyobb esőzések áprilisban vannak, a legkevesebb eső januárban esik. 14-36°C között változik a hőmérséklet. A legkellemesebb időjárással a Rift-völgy és a központi felföld rendelkezik az országban. Az átlag hőmérséklet 10-28°C közötti, az esőzések két jelentősebb időszaka márciustól június elejéig, illetve októbertől november végéig tart. Kenya északi és keleti területén nagy melegre, 40°C feletti hőmérsékletre kell számítani. Az esőzéseket erős viharok kísérik. Július a legszárazabb, november a legesősebb hónap. A parton mindig magas a páratartalom, esőzések februártól májusig jellemzők. A monszun az északkeleti területeken októbertől áprilisig, a délnyugati területeken az év további részében jellemző. Az átlag hőmérséklet 22-30°C között mozog. (www.meteo.go.ke). A fő turista szezon januárban és februárban tart, ekkor a legmelegebb és legszárazabb az idő. A szafarira is ez az idő kedvez, így ez a legzsúfoltabb időszak, és az árak is ekkor a legmagasabbak. Júniustól októberig a gnúk ezrei vándorolnak a Serengetitől a Masai Mara Nemzeti Rezervátumba. Márciustól májusig nem tanácsos utazni, az állatok elbújnak, de a szúnyogok rajzanak.

Előzmény: adc (4808)
adc 2014.02.17 12:31:38 © 4808

Sziasztok!

Mindenki a télből megy a nyárba. Mi sajnos csak nyáron /július-Augusztus/ tudunk menni. Akkor is érdemes? Mitől rosszabb, ha akkor megyünk?

Megköszönném, ha valaki megírná nekem.

Zsolt

Dodo40 2014.02.15 11:47:52 © 4807

Március elején jön valaki?

venusz2014 2014.02.12 13:49:56 © 4806

Sziasztok!

Esetleg jön még valaki Kenyába február 25-én bécsi indulással esti 9 órás géppel? 

Kenyai magyarok 2014.02.11 19:31:42 © 4805

Szép napot kívánunk,

Elérhetőségeink;

+36212525045 magyar díjszabással hívható Magyarországról.

+254717555166 helyi telefonszám

email: travel@jamborafikitravel.com

web: www.jamborafikitravel.com

Kellemes utat kívánunk.

a Kenyai Magyarok

https://m.facebook.com/Kenyaimagyarok

Előzmény: venusz2014 (4803)
venusz2014 2014.02.11 14:24:56 © 4804

Kedves Adrienn!

Most február 25-én utazunk Kenyába, a Nomad Hotelbe. Ha egy-két információval segítenél nekünk, megköszönném. 

Márti

Előzmény: Gyurkó Adrienn (4774)
venusz2014 2014.02.11 14:08:22 © 4803

Sziasztok !

február 25-én megyünk Kenyába, Diani Beach, Kwale-ba. Valaki meg tudná adni a kint élő magyarok elérhetőségét? Jó lenne segítség.

Valamint bármilyen jó tanácsot elfogadunk!

Köszönöm előre is 

Előzmény: Kenyai magyarok (4793)
Kenyai magyarok 2014.02.07 19:26:09 © 4802

Kenyában találhatók a világ leghíresebb vadrezervátumai, több, mint 30 nemzeti parkban őrzik a a természet eredeti szépségét és a vadon élő állatok nyugalmát. A nemzeti parkok többsége turisták számára is látogatható, a Safarin résztvevők minden bizonnyal életük egyik legnagyobb élményére készülhetnek. A lélegzetelállítóan szép tájakon a vadon élő állatok szinte karnyújtásnyi távolságból megfigyelhetők.

Kenyai magyarok 2014.02.06 21:12:56 © 4801

Köszönjük...

a Jambo Rafiki Travel csapata..

"Senki sem tud annak az útjába állni, aminek eljött az ideje."
(Victor Hugo)

Előzmény: lama12 (4800)
lama12 2014.02.06 14:25:37 © 4800

Sziasztok,

remélem ez a hozzászólásom nem fog eltűnni az éterben.... :(

Mi az út foglalása után ismertük meg Miklósékat. Hasonló jókat tudok róluk mondani, mint az előttem szólók. :) Jó, hogy ők ott vannak, mi egy kicsit jobban biztonságban éreztük magunkat. 

Mi is úgy gondoljuk: Kenya visszavár :) A gyönyörű természettel, a meleggel, a mosolygó, barátságos emberekkel nem lehet betelni. Az óceánról, a fehér homokos partról, az élővilágról, a szafariról csak áradozni lehet. :)

Kenyai magyarok 2014.02.02 16:55:03 © 4799

Kedves Kati...

Nagyon köszönjük a kedves szavaidat. Kenya mindenkit vissza s vissza hív.

További tisztelettel: 

Miklós és a 

Jambo Rafiki Travel 

Előzmény: Bencs Kati (4798)
Bencs Kati 2014.02.01 19:08:16 © 4798

Sziasztok!

Január elején voltunk a férjemmel Kenyában. Karácsony előtt derült ki, hogy megyünk, nagyon kevés információnk volt, úgyhogy gyűjtöttük ahonnan csak lehetett az infókat.Így akadtunk a Kenyai magyarokra, közülük is Miklósra. Na, nekünk Ő egy fönyeremény!Nem zavarta, hogy Neckerman-nal mentünk, tőlük távolabb laktunk stb. Segítséget kértünk Tőle és maximálisan megkaptuk, sőt! Voltunk vele szafarin és Mombasában és krokodilfarmon és mindent tud Kenyáról.Maximálisan megbízható, amit igért, azt mindig megtartotta.Még maradt Kenyában "dolgunk", vagyis vissza szeretnénk menni, mert egy hét igen kevésnek bizonyult, de az biztos, hogy a Kenyai magyarokkal kezdjük majd az út szervezését. Az információk, amik a Jambo Rafiki oldalán találhatóak igazak, megbízhatóak, aktuálisak, az emailre nagyon gyorsan válaszolnak. Mi megszerettük ezt az országot, gyönyörű, tele csodákkal és szélsőségekkel. Meleg van, de nem fullasztó, szúnyoggal nem találkoztunk, az emberek barátságosak, derűsek, segítőkészek. A szálloda (Neptun Beach) kényelmes, családias, számunkra minden igényt kielégített.Szóval visszavágyunk!

Jambo (azaz szia) mindenkinek: Kati

kozfercoka 2014.01.29 17:30:34 © 4797

Sziasztok!
Januárban voltunk a párommal Kenyában, Dianin. Még tavaly elkezdtük szervezni az utat. Interneten olvastam kerestem a lehetőségeket. Így akadtunk a facebookon a Kenyai magyarokra, mint később kiderült a Jambo Rafikire. Jó magyar szokás szerint megversenyeztettem őket több céggel együtt. Az eredmény az lett hogy velük mentünk. Természetesen nem ők voltak a legdrágábbak és a legolcsóbbak sem. Ami mellettük döntött, az ár érték arány, amit ígértek és mellé tettek szolgáltatásukkal. Szimpatikus volt továbbá az is hogy  összes emailem-re egy órán belül minden esetben reagáltak. 
-többen érkeztünk a Török légitársasággal ( hajnalban ) Mombasába a Jambosokhoz. A reptéren 2 jeep és két kis busz várta a csoportot. Nagyon meglepett hogy minden család külön kocsit kapott. Nem kellett az egy napos utazást követően végigjárni az összes szállodát egy buszban. Egyenesen a szállásunkra mentünk. Az út közben hűtőt alkoholos és alkoholmentes italokkal kínáltak elegáns üveg pohárból. Mondhatom ez királyi érzés volt egy Toyota Land Crouser hátsó ülésén. ( tíz nappal később haza felé  szintén )
- kaptunk egy telefon készüléket, elgendő beszélgetési idővel feltöltve. Nem nagy dolog de nagy biztonság érzetet adott ott tartózkodásunk alatt. 
- a Neptunban laktunk, az épület sor közepén. Ott pont nem volt internet. Nekem a munkámhoz az elengedhetetlen. Szobát akartam cserélni ezért s kértem az iroda segítségét. 30 perc múlva kaptam egy USB  korlátlan internettel fel töltve.
- nem tudom hogy a cég érdeme-e vagy se de úgy éreztem hogy a szállodában meg különböztetett figyelmet kaptunk. 
- befizettünk náluk egy Mombasa város nézésre. Oda is csak mi mentünk, tuk -tukoztunk indiai specialítást ettünk egy swahili étteremben, fafaragókat néztünk kenyai kávét ittunk a Nyali áruházban, krokodil farmon sétáltunk és kroki húst vacsoráztunk. Melle két üveg sört is megittam. Voltam már több ilyen programon de ennek a baráti s privát hangulata felül írhatatlan volt. Estére alaposan el is fáradtunk.
-safarizni is voltunk ami szintén hozta a várakozást igaz ez nem mindenben az ő érdemük. ( természetesen privát szafari volt. Egy buszban csak mi ketten voltunk )
Annyit tennék hozzá hogy amit ígértek az ajánlatukban azt a valóságban lazán s könnyedén felül is teljesítették. Én úgy gondolom hogy lehet menekülni vissza felé de előre is.Csak ajánlani tudom!

Köszönöm és sok sikert kívánok nektek

Feri

Kenyai magyarok 2014.01.24 19:08:49 © 4796

Kenyai útikalauz:

Elza az oroszlán

Elzát, az oroszlánt Joy és George Adamson nevelte fel. Nagyon megszerették őt, és Elza is ragaszkodott hozzájuk. Nem szerették volna, ha állatkertbe kerül, ezért Joy Adamson úgy döntött, hogy megpróbálják vissza szoktatni a vadonba, és rákényszerítik, hogy megtanuljon vadászni. Sok-sok kitartással sikerült elérniük, hogy Elzát befogadják a vadon élő oroszlánok, és szabadon élhessen velük. Joy Adamson, Elzáról írt könyve Magyarországon Oroszlánhűség címmel jelent meg.

Elza súlyos fertőzés következtében halt meg. Sírja a Meru National Parkban van, Kenyában.

Kenyai magyarok 2014.01.22 06:25:46 © 4795

Kenyai útikalauz: Amboseli Nemzeti Park

Amboseli Nemzeti Park , mintegy 240 km-re-délkeletre fekszik Nairobitól, nagyon közel a tanzániai határhoz. A Kilimanjaró hófödte csúcsa méltóság teljesen uralja Amboselit és ezzel a tökéletes hátteret nyújtva a szafarihoz.

A nemzeti park 1974-ben alapították viszonylag kicsi a 392 négyzetkilométer a területe. Kicsi mérete és törékeny ökoszisztéma ellenére több mint 50 emlős fajnak, és gazdag madárvilág ad otthont. Kenya egyik leglátogatottabb és vadakban leggazdagabb nemzeti parkja.

Megfordult itt Ernest Hemingway és Robert Ruark is akik később meséltek történeteikről és a nagyvad vadászatról.

Ez a terület ad otthont a nemes maszáj népnek. Ezek a magas,és büszke nomádok hozták létre saját legendás hírnevüket, legendák keringenek a csatában szerzett bátorságukról, és az általuk puszta kézzel leterített vadállatoklról. Megtanultak teljes összhangban együtt élni a környezettel és az élővilággal, amely körülveszi őket. Körös-körül uralják a tájat maszáj falvak - gyorsan épülő a hajlított tetejű manyatta házak melyet tehén trágyával vakolnak.

A park egy része kiszáradt tómeder. Olvad a hó takarmánya állandó mocsaraknak és forrásoknak és szolgálnak öntözésül vadon élő állatoknak a szárazság idején. Ennek eredményeképpen ez a terület különösen jól viseli a száraz évszakot. A parkjelentős vadvilág természetvédelmi terület, ahol együtt él oroszlán, elefánt, leopárd, orrszarvú, gepárd, bivaly. A hegyek és síkságok játékos harca miatt Kenya legkeresettebb fotós paradicsoma is egyben. Népszerűsége egyben komoly gondokat is okoz. A turista járművek és turista Maszáj szarvasmarhák elpusztítják, lelegelik gyepet. Mára már a park szabályok előírják, hogy a járművek csak a kijelölt utakat használhatják. A Amboseli egyik legkedveltebb pontja a mocsárral övezett kilátó a Observation Hill ahonnan kilátás nyílik az egész parkra, és azon túl. A park területén számos camping és szálloda található buja trópusi kertekkel és nyugodt tavakkal, és csodálatos kilátással a Kilimandzsáróra.

Kenyai magyarok 2014.01.20 21:14:25 © 4794

Egy napos kirándulás Wasini szigetére

Diani Beach-től kétórányi autóútra van, majd félórányi hajókázással érhető el. Kellemes, könnyed kirándulás mely betekintést nyújt Kenya vízi élővilágába is, és mindezek mellett kellemes hangulatot áraszt magából a sziget is.
-program: a szállodából 07:15 indulás autóval Wasini Island mentén Mombasa – Lunga Lunga autóúton át ( a távolság 100 km), érkezés 08:30 körül. A megérkezést követően behajózás az arab dhow-ba, majd vitorlabontást követően delfinek delfineket próbálnak keresni a hajósok. Ezt követően búvárkodni és fürödni lehet a nyílt óceánban, a Kisite nemzeti parkban.
A Kisite óceáni nemzeti park a második leghíresebb tengeri park a világon, területe a 30 négyzetkilométer. A tengeri állatok sora végtelen s ha szerencsénk van akkor tengeri teknőssel is találkozhatunk Minden bizonnyal felejthetetlen élményt kínál a pipával történő búvárkodás során a zátony színes és a halakban bővelkedő élővilága.
Ebéd a hajó belsejében, amelyen elsősorban tengeri és szuahéli ételeket kínálnak. Ebéd után, vitorlabontást követően a part mentén mangrove erdőket elhagyva érjük el Wasini szigetét, ahol, ha kíváncsiak vagyunk, rá akkor belekóstolhatunk a szuahéli nép és az arabok történelmébe. (A 10. században, az arab rabszolga-kereskedők éltek itt és vették nőül a helyi lányokat. A Bantusnak nevezett a tengerparton telepedtek le éltük keveredett a szuahéli emberekével. Ezt követően 17. században is sok afrikai telepedett le s életük teljes egészében egybeolvadt a szuahéli népekkel)
Érkezés a partra 16.00-kor majd ezt követően indulás a szállodába ahol 18,00 körül fejeződik be a program.

Kenyai magyarok 2014.01.20 21:09:55 © 4793

A Jambo Rafiki Travel vendégeinek nyujtott szolgáltatások::
- telefon készülék melyben a SIM kártya 30 perc beszélgetési idővel feltöltve Magyarország irányában.
- internet szolgáltatás ( USB keresztül ) Kérésre routelt biztosítunk
korlátlan adatforgalommal feltöltve
- a reptéri transzfer privát jeeppel, vagy kis busszal történik, melyben Wi-Fi szolgáltatás biztosított
-a járművekben hűtött italok fogyaszthatok térítés mentesen. ( szénsavas üditők, juice, ásványvíz és sőr )
-árvaház látogatás
-egy órás barangolás egy kenyai faluban, ott ahova turista nem szokott eljutni
-24 órás magyar aszisztencia. Éjjel nappal hívható helyi számmal.

Ukunda5 2014.01.20 16:31:00 © 4792

Mathias száma amin eléritek jelenleg  +245735570013 , email   manrizo2006@yahoo.com  Szafari árak idén nála: Tsavo East 2 nap 1éjszaka 230 euro/fő, Tsavo East+ Amboseli 3 nap 2éjszaka 400 euro/fő, Tsavo Kelet+nyugat+ Amboseli 4 nap 3éjszaka 475 euro/fő  mindenhol teljes ellátás,csak az italokért kell fizetni. Megbízható ,tud magyarul  és akár más programot is megold,horgászat, Wasini szigetre kirándulás delfin les,éjszakai szórakozás.....stb. Szeretettel vár mindenkit!

Szasza13 2014.01.19 19:43:26 © 4791

Sziasztok!

Még egy élménybeszámoló, most egy mombasai kirándulásról olvashattok:

Ma mombasai városnézésre mentünk a magyar utazásszervezőnkkel, aki egyébként itt él és sok érdekességet mesélt. Kb. 45 perc volt, amire bementünk kocsival Mombasa varosába és Miklós sok érdekességet mesélt az itteni kultúráról, a maszájok életmódjáról, szokásairól, értékrendjéről. Nagyon érdekes volt hallgatni, teljesen más világ mint a miénk és az külön jó, hogy Miklós itt él, sok olyat tudtunk meg amire csak egy helyi tud választ adni.

Első programunk Tu-Tuk-ozás volt egy olyan városrészen ahol turisták nem járnak, láthattuk, hogyan élnek az utcán, elmentünk egy gyümölcspiac mellett is. Délben megkóstoltunk egy helyi ételt a Samosa-t, amely olyasmi, mint a tavaszi tekercs és lime-ot kell rá csepegtetni. Klassz volt. Koradélután ellátogattunk a fafaragó műhelybe ahol több mint 2000 munkás faragja a különféle szafaris állatokat, emberfigurákat, tálakat  mindenféle minta vagy komoly szerszám nélkül. Fejből nyomják az anatómiát! A turisták pedig ezeket veszik a város különböző pontjain.  Fizetés nincs, a hét végén az alapján fizetnek, hogy hány darabot adtak el a shopból az adott mestertől. Minden munkásnak van egy száma, ami a remekműven szerepel és amit fizetéskor felírnak. Szóval, ha jó akarsz keresni, a leggyönyörűbbet kell készíteni, mert a turistának van lehetősége válogatni a pont ugyanolyan típusból kb.10 darabból. J Mindenkinek van egy specialitása, van, aki elefántban jó, van, aki táncoló maszáj párt farag egyetlen fadarabból, de hatalmas oroszlán példányok is formálódnak itt. Egyszerűen lenyűgöző!!

Utolsó programunk egy krokodilfarm látogatása volt.  Van tízezer, azaz 10.000 krokodil, ebből persze 5.000 csak pár hónapos, cuki csöppség. :-) A krokodilok több mint 100 évig élnek és nagyon lassan nőnek. 3-4 évesen még csak 80 cm-esek, de már harapnak..:-) Itt vágóhíd is van, viszik a prémiumos bőrüket elsősorban Olaszországba. A  4-7 éveseket vágják le, mert azoknak a legjobb a bőre és az albinó krokodil még értékesebb. Az egyik gondozó kihozott nekünk egy 4 hónaposat, hát irtó cuki, kis csöppség.:-)  Az egy órás túra után meg is kóstolhattuk a krokihúst amelyből guszta saslikot készítettek. Olyan, mint egy kicsit rágósabb csirkehús, nagyon érdekes volt.

Nagyon tetszett a mai program, sok érdekességet láttunk a helyi életből is és Miklósnál jobb idegenvezetőnk nem is lehetett volna!Profi, rugalmas és nagyon lelkiismeretes!

Holnap már megyünk haza, csodálatos volt megismerni Kenyát, mindenkinek csak ajánlani tudom, hogy jöjjön, nézze meg aki szereti az egzotikumot!:-))

Mi nem oltattuk be magunkat és gyógyszert sem szedtünk, szúnyogriasztót viszont hoztunk otthonról.

patpin 2014.01.19 00:53:12 © 4790

Sziasztok!!! Köszönöm a választ!!! Örülök hogy lesz magyar társaságunk!! Már nagyon várjuk!!! Mi az esti géppel megyünk 9órakor.Üdvözlettel!!!

Előzmény: Kenyai magyarok (4787)
Dodo40 2014.01.18 11:35:18 © 4789

Szia Szasza! Kérlek írj néhány szót az árakról,köszi.