Keresés

Részletes keresés

McLaca Creative Commons License 2020.04.22 0 2 15473

Hogy pörgött régen ez a topic... :) Most meg több mint fél éve semmi.

Lassan 16 éve, hogy először hozzászóltam.

Azóta vagy 4× majdnem lézer alá feküdtem, de az előny-kockázat mérleg sosem billent eléggé.

Lehet, így a 40 derekán már nem is kéne forszírozni.

Szipolykaa Creative Commons License 2019.09.24 0 0 15472

ADDÍCIÓ AZ, nem addikció. A high azt jelenti, hogy a távolihoz képest több plusz van a közelinél. Tehát pl. nem 1, hanem mondjuk 2,5 dioptria a különbség a két érték között.

Hogy viselni milyen, azt nem tudom, nekem még mindig nem sikerült megtalálni az optimális megoldást (nekem is multifokális kell, ráadásul asztigmiám is van).

Előzmény: lapinagile (15471)
lapinagile Creative Commons License 2019.09.23 0 0 15471

Sziasztok,

Valakinek van tapsztalata multifokális lencsével? Most egy 3.25/4.00 MED lencsét hordok, de közelre azért nem teljes a korrekció, ha nagyon molyolok, kell az olvasó. Tudom, hogy dioptriacsökkentéssel rosszabb lenne a távolim. Mit jelent a HIGH addikció? Nehezebb a viselése?

Köszi

zs

Szipolykaa Creative Commons License 2019.09.18 0 0 15470

Köszi, időközben rájöttem a titokra: SZÁRAZ ujjal könnyen megy...

Előzmény: _MrB_ (15469)
_MrB_ Creative Commons License 2019.08.20 0 0 15469

Mikor próbálod kiszedni? Zuhany, fürdés után felejtős jórészt.

Aztán hozzá tudsz-e érni a szemedhez, miközben nyitva marad, nyitva tartod? Sokan félnek rátenni az ujjukat a lencse felszínére. Én kinyitott (széthúzott) szemmel mutató vagy középső ujjat ráteszem a lencsére, és simán lehúzom a könnycsatornába. Fontos, hogy az ujjam tiszta és száraz. Onnét meg kicsippentem. Zuhany/fürdés után nagyon nehéz ezt megtenni, mert veszettül tapad a szemhez a lencse.

Előzmény: Szipolykaa (15468)
Szipolykaa Creative Commons License 2019.08.07 0 0 15468

Sziasztok!

Látom, eléggé halott ez a topik, de... Talán.

Szilikon-hidrogél lencse, és egy merő kínlódás a kiszedése. Csúszik, nem lehet összecsípni. A kötőhártyába letolás se válik be, mert nem hajlandó lepattanni.

Valakinek valami ötlete esetleg?

yester Creative Commons License 2018.09.10 0 0 15467

Optikusok véleményét kérdezném arról, hogy mi a különbség az Optive és az Optive plusz szemcsepp között...
Az előbbit használom jó ideje, teljesen 'pöpec', most véletlenül pluszt csomagoltak be, amit már későn vettem észre...

kuzzu Creative Commons License 2018.06.27 0 0 15466

Köszönöm, ezt fogom tenni.

Előzmény: _MrB_ (15465)
_MrB_ Creative Commons License 2018.06.27 0 1 15465

Elmész egy optikába, ahol megvizsgálnak, illesztenek, s ha kíváncsi vagy, elmondják mit s miért.

Előzmény: kuzzu (15464)
kuzzu Creative Commons License 2018.06.27 0 0 15464

Hogyhogy

 

Előzmény: seva1971 (15463)
seva1971 Creative Commons License 2018.06.27 0 0 15463

Nem

Előzmény: kuzzu (15462)
kuzzu Creative Commons License 2018.06.27 0 0 15462

Tiszteletem!

 

Abban kérnék segítséget, ha én "fix" +1 dioptriás szemüveget használok,

akkor kontaktlencséből is  +1-es kell, vagy mi a tapasztalat ez ügyben ?

Előzmény: A4-AFN (15461)
A4-AFN Creative Commons License 2018.03.25 0 0 15461

Utánajártam a témának, és valóban az sem ajánlott, hogy folyékony szappannal tisztítsuk a lencsét, mert oldhatja a felületeket.

Ez a tényen nem valtoztat, hogy akkor azt mondták, és én azóta is szappannal mosom a szemüvegeimet. Leöblitem, és a kezemen picit higgított folyékony szappannal átmosom az egész szemüveget, majd szárazra törlöm.

Szerencsére ez a lencse ezt a szappant jól bírta. 😁

A kontaktlencse áráig el sem jutottunk.

A havival nem láttam, 3 szoktatós nap után, a 4. egesz nap estéjere begyulladt a szemem. Lencse kuka, 2 het pihi után új mérés, új napi lencse, amit tegnap próbáltam. 5-6 óra után egyre jobban zavart, kb 8-9 után tudtam kivenni. Nem gyulladt be, de szinte biztos, hogy állandora nem fogja tolerálni a szemem. Illetve ha ilyen diszkomfort érzéssel jár, akkor inkább nem kell. 😔

 

Előzmény: LátoGató (15457)
LátoGató Creative Commons License 2018.03.06 0 0 15460

Senki sem akar meggyőzni. :-D

Előzmény: A4-AFN (15458)
seva1971 Creative Commons License 2018.03.06 0 0 15459

Képzeld, egyikünk sem hülye, értjük, hogy miről beszélsz. A szemüvegtisztítóspraykben nem szappanos víz van, megnyugtatlak. De használj , amit akarsz, te úgy sem hiszel senkinek.

Előzmény: A4-AFN (15458)
A4-AFN Creative Commons License 2018.03.05 -1 0 15458

Szemüvegről beszéltem!

Kis pumpás flakon, szemüveg tisztító.

Amíg voltam hülye pénzt adni érte, addig eladták. Ezzel kell tisztítani. Jé, kiderült, hogy a Lidl folyékony szappan is tökéletesen megteszi. Lefújom, es cseppmentesen szárad.

Ezzel azt akartam mondani, hogy a kereskedéseket ssem kell félteni. 

De nagyon nem vagyunk egy hullámhosszon, így tisztelettel elköszönök. Köszönöm az infókat. A többit majd kiszedem az optikosból. Sziasztok!

LátoGató Creative Commons License 2018.03.05 0 1 15457

Nagy marha lehetett aki ezt mondta. :-D

Előzmény: A4-AFN (15455)
seva1971 Creative Commons License 2018.03.05 0 0 15456

Szégyen lenne, hogy ha szappanos vizet tennének a tisztítókba.

Előzmény: A4-AFN (15455)
A4-AFN Creative Commons License 2018.03.05 0 0 15455

Valóban nem egyszerű ez egyik oldalról sem.

Azért az első szemüvegemhez vettem vagy 3 flakon "speciális tisztító folyadékot", mire egyik eladó odasúgta, hogy szappanos víz létére elég drága, egyébként utántölthető.

 

Előzmény: LátoGató (15454)
LátoGató Creative Commons License 2018.03.05 0 1 15454

A probléma ennél mélyebben gyökerezik.
Persze, hogy próbál "odaláncolni", hiszen az ő érdeke is, hogy te körültekintően ki legyél vizsgálva, rendesen be legyél tanítva és időszakos kontrollokra is visszamenj. Ez az üzlet felelőssége.
Hidd el, nem a kisebb üzletek tehetnek arról, hogy a kontaktlencse forgalmazók differenciált árakon adják a lencséket, ellehetetlenítve ezzel a lelkiismeretes szakembereket.
Sajnos olyan irányba fordították a webshopok a lencseeladást, ami a vevőnek sem jó. Itt nem az anyagiakról beszélek! Tudom, hogy az nagyon kellemes. Nagyon sokan egyetlenegyszer jelennek meg kl. betanításon, majd soha többet, mert attól kezdve neten vásárolnak.
Az időszakos kontrollon derülne ki, ha valami nem stimmel. Túlhordás miatti problémák, fertőzés, hámhiány stb. Ezeket sokszor a páciens nem veszi észre. Ha már érzi, sokszor késő.
Úgyhogy olcsónak valóban olcsó a netről lencsét venni, de nem térül meg.

Előzmény: A4-AFN (15453)
A4-AFN Creative Commons License 2018.03.04 0 0 15453

Biztos voltam abban, hogy érintett vagy az ügyben.

Nem én találtam ki, hogy x ezer Forint egy illesztés, ami kvázi ingyen van, mert kapok érte lencsét, meg tisztító cuccokat, stb.

Persze kínosan titkolva minden infót, ami segítene a "lelépésemben" vásárlás nélkül. 

Mennyivel egyenesebb azt mondani, hogy ennyi a vizsgálat, és tanácsadás, plussz a lencsék, cuccok. Kiválasztottuk, ezek jók neked. Nálunk ez ennyibe kerül. Megveszed?

Helyette "ingyen" odaláncolnak, és eladják nekem azt a lencsét, amit nekik érdekükben áll értékesíteni.

6 éve minden szemüvegemet ettől az üzlettől vettem. Ez egy bizalmi kapcsolat, mint a fogorvos, vagy a nőgyógyász. De itt jóval bővebb a kínálat, mint lencse esetében az a 2-3 gyártó. És az árak is jóval szórtabbak.

Előzmény: seva1971 (15452)
seva1971 Creative Commons License 2018.03.04 0 0 15452

Köszi, de egyáltalán nincs szar napom, csak nem szeretem, ha kihasználják a munkámat. Hála, az én ügyfeleim nem ilyenek.

Előzmény: A4-AFN (15451)
A4-AFN Creative Commons License 2018.03.03 -1 0 15451

Pont ezt tettem! 😁

Elég sz@r napod lehet. Szerintem nem én tehetek róla, de örülök, ha attól jobban vagy, hogy gratulálhattál, és rendre utasíthattál. 😂

Szép napot!

Előzmény: seva1971 (15448)
A4-AFN Creative Commons License 2018.03.03 0 0 15450

Nekik is van webaruhazuk is.

Nem szeretek szállításért fizetni. Így ha valamelyest is versenykepes az ár akkor ott veszem ezentúl is. Szerintem ezzel nagyon sokan vannak még így. Vagy az optikus a Mediamarktban veszi a kávét, meg a porzsákot, és a márkakereskedésben szerez be minden alkatrészt még az öreg autóhoz is? Kétlem...

Köszönöm az eddigieket, sziasztok!

LátoGató Creative Commons License 2018.03.03 0 0 15449

Ok, nem írtál ilyen részletesen, azért gondoltam, hogy nem beszéltétek át a havi lencsét. Ezek szerint tudod.

Netes rendeléssel kapcsolatban a kolléga véleményét osztom. Tény, hogy olcsóbban kapod. De attól a perctől kezdve elvesztetted azt a hozzáállást, amit addig kaptál. Te döntesz. :-)

Előzmény: A4-AFN (15447)
seva1971 Creative Commons License 2018.03.03 0 0 15448

gratulálok a hozzáállásodhoz! Ő kínlódik veled, betanít, információkat mondd el, te pedig a neten vennéd. Egy netes oldallal egy optika sem tud vetélkedni. Egy netes oldal mindig olcsóbb, DE! A neten kérj a továbbiakban akkor információkat, a neten kérj újdonságokról infot és a neten ellenőriztesd a szemed.

Előzmény: A4-AFN (15447)
A4-AFN Creative Commons License 2018.03.03 0 0 15447

Szia!

Szerintem jó helyen voltam. A hölgy lelkiismeretesen megvizsgált, és informali sok mindenről. Amikor kérdeztelek titeket, akkor a szem vizsgálaton voltunk túl. Rendelni kellett a lencséket. A betanításkor még reszletesebben átbeszéltünk sok mindent. Mivel nagyon erős a reflexem, és egy szemcseppet is kín becsöppenteni a szemembe illetve érzekeny is a szemem, első ránezesre a napi lencse megszokása, és elviselése tűnt járhatóbbnak. Majd ha az megy, akkor lehetne a picit vastagabb havi, ami sokkal gazdaságosabb, strapabíróbb, stb. Erre vetettem föl, hogy legyen vegyes a próba. Aztán a havival kezdtünk a betanításkor, hogy ne kelljen egyből eldobni egy part. Most azzal szoktatom a szememet. Eddig 2x2 órát volt bent reggel, meló előtt. Hetvégen tovabb lesz bent.

Az anyagi kérdéseket, és alternatívákat ott direkt nem tettem fel. Azt sem tudom, mennyi náluk egy doboz lencse. Nem is érdekel, kiderül az elsőnél. Aztán utána eldől, hogy ott veszem e a többit, vagy a neten? 😁

Előzmény: seva1971 (15446)
seva1971 Creative Commons License 2018.03.02 0 0 15446

Egy képzett optometristának a vizsgálat után és az igényeid felmérése után tudnia kell, hogy neked mi lesz a jó.

Előzmény: A4-AFN (15444)
seva1971 Creative Commons License 2018.03.02 0 1 15445

Bocsánat, de javasolnám, hogy váltsál optikát, mert igen hiányosan magyaráztak neked.

A napi kl akkor éri meg anyagilag, ha heti 2 alkalommal vagy kevesebbet használod. Ha minden nap lencséznél, akkor havi. A havi lencsét felbontástól számítva 30 napig használhatod. Nem a hordási idő befolyásolja, hanem a felbontás.

A lencse lágysága az anyagtól függ. A szilikon hidrogél lencséket picit keményebbnek érezheted tapintásra, de érzésre ugyanolyan kényelmes, mint bármelyik lágy lencse. Viszont a szilikon hidrogél egészségesebb. Kevesebb könnyet igényel, de a max oxigénáteresztő képességet a szilikon anyag biztosítja.

Kérdés esetén állok rendelkezésedre.

Előzmény: A4-AFN (15444)
A4-AFN Creative Commons License 2018.03.02 0 0 15444

De, elmondták.

De állítólag a napi lágyabb, "egyszerűbb", kevésbé zavar, vagy irritál.

Ezért kértem abból is próbát.

 

Előzmény: LátoGató (15443)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!