Keresés

Részletes keresés

C.János Creative Commons License 2021.02.06 0 0 5177

Sziasztok .

Sajnos nem az a kérdés, hogy mi a vázoszlop, tető, stb anyaga. Mert mind jó,  ha jól van meg építve. Tudom hogy ez nagyon közhelynek hangzik. Nem is az alapvető szabályokra gondolok. A egyik legnagyobb hiba, az itthon épített könnyűszerkezetes házakkal: a pára kezelése a szerkezeten belül. Igen a szerkezetben! Azért írom így, mert az esetek nagy részében sajnos bejut. Ennek a következménye pedig ismert. Mind rövid, mind hosszú távon, egyaránt. Tudom, hogy a házak építésével foglalkozó cégek nagy része tudja is ezt, és tervszinten meg is teszi a fontos lépéseket a gondok elkerülése érdekében. De a baj, tapasztalatom szerint, nem is a tudás hiányában keresendő. Mint ahogy az lenni szokott , a részletekben. Ennek legtöbbször az oka: a hatékonyságból adódó sietség, építő munkások tanítása és/vagy ellenőrzése, és az utánuk felvonuló szakipar. Ez utóbbi, sajnos nagyrészt akkor is igaz, ha a kivitelezés egy kézben van. Hogy miért írom ezt le? Mert sokszor tapasztalom az emberek ellenszenvét, a könnyűszerkezetes építéssel szemben. Pedig, a nagy vízen túl, láttam hogy ennek az építési módnak is megvan a létjogosultsága, és hosszú távra otthont jelenthet.

Mirrmurr Creative Commons License 2021.01.26 0 0 5176

Egy jó árajánlatban jól felépített műszaki tartalom is van, azt meg már össze tudod hasonlítani, másik gyártó mit ad ugyanazért az árért, illetve miben térnek el. Ha valamelyik hányaveti, akkor kell jobban elgondolkodni.

Előzmény: zsamala (5175)
zsamala Creative Commons License 2021.01.25 0 0 5175

Akkor ,még em tudok meg róluk semmit, csak konkrétan hogy nekem az az ár megfelelő- e vagy sem! Én véleményekre vagyok kíváncsi!!! 

Előzmény: a tömeg az tömeg (5174)
a tömeg az tömeg Creative Commons License 2021.01.25 0 0 5174

  Kérjél tőlük költségvetést, majd kiderül az igazság !!

Előzmény: brioska (5172)
zsamala Creative Commons License 2021.01.25 0 0 5173

Sziasztok! 

Készház építésben gondolkodom! Ahogy megnéztem milyen cégek vannak a piacon Gerliczky Kft elég jónak bizonyult, ár illetve minőség szempontjából is. Valaki ismeri őket, esetleg építetett már velük? Szivesen várom tapasztalatokat! Üdv. 

brioska Creative Commons License 2021.01.18 -1 0 5172

Szia, 

Az nem világos, hogy pl beton alapozást, elektromos vezetékek bekötését is ők csinálják-e, vagy ahhoz külön szakember gárdát kell keresni?

Ha nem indiszkrét, egy kb tól-ig m2 árat tudsz, akár a szerkezetkész, akár kulcsrakész állapothoz? (és azt, hogy ez bruttó vagy nettó területre értendő)

Köszönöm

 

Előzmény: drvargacsaba72 (5171)
drvargacsaba72 Creative Commons License 2021.01.16 0 0 5171

Szia! Ubrankovics Kft-t ismerem. Most építik a második! házunkat. Nem olcsó, ellenben kifogástalan ,osztrák minőségben, határidőre és átgondoltan, modern technológiával dolgoznak. Csak ajánlani tudom! 

 

Előzmény: P3dr0 (5169)
sur5al Creative Commons License 2021.01.02 0 0 5170

Halihó!

 

Van itt élet? Fémvázas technológiával 1 szintes 100m2 hasznos területű CSOK házikót építenék, AE/passzív szintre. Csinált már ilyesmit valaki?

 

Keresek megbízható kivitelezőt Pest megyében.

P3dr0 Creative Commons License 2020.11.24 0 0 5169

Sziasztok,

 

Még nagyon az elején járok a dolgoknak [ építkezés kb 2-3 év múlva lenne esedékes ], információ gyűjtés fázisában. Az alábbi két cégről milyen véleményetek/tapasztalatiok vannak?

 

- Ubrankovics Kft.  - készházzal szemezgettem

- Homes4you       - náluk a liaporos készház fogott meg

 

 

Előre is köszönöm

 

ELM220 Creative Commons License 2020.08.19 0 0 5168

Szia,

találtál már kivitelezőt vagy még mindig keresel? Tervezőre is szükséged van?

 

Üdv,

Attila

Előzmény: Törölt nick (5164)
zöldeskékek Creative Commons License 2020.05.07 0 0 5165

Készházat kell vásárolni !

Előzmény: Törölt nick (5164)
Törölt nick Creative Commons License 2020.05.07 0 0 5164

Sziasztok!
Esetleg van valakinet tapasztala azzal kapcsolatban, hogy 60 m2 körüli könnyűszerkezetes házat Észak-Dunántúlon kivel érdemes építettetni? 

golftango Creative Commons License 2019.10.27 0 0 5163
Szia. Végül ők építették a házadat?
Milyen tapasztalatod volt?
Köszi a választ.
Előzmény: Tigerwoodstcs89 (5133)
Kapimester Creative Commons License 2019.04.20 0 0 5162

Sziasztok!

 

Vásároltam egy könnyűszerkezetes házat. Elkezdtem a felujítást, és van 2 nagy problémám.

1. Tetőtéri fürdőszoba aljzata fel lett verve. Ok, repedezett volt a padlólap, alatta a betonnal. A beton valami könnyűbeton volt, de nem nikecellgolyós. Kellene valami könnyű (fafödém miatt), erős (kád is lesz), nem repedező aljzat. A mostani nikecellgolyós nem jó a gyártó szerint. Valami megoldást tudnátok ide aljzatra? 

2. Villanyszerelés. Sajna kellene még jópár konnektor, mert egy szobában összesen 1db. van. A falak fa oszlopok, közte kőzetgyapot, valamint betonyp lemez, azon gipszkarton van. A jelenlegi villamos hálózat kábelekkel alakították ki ami a betonyp alatt a szigetelésben van elvezetve. Hogyan lehet ebbe a falba vezetéket, vagy kábelt utólagosan beletenni? A téglába bevésem, ok, de itt? 

Valakinek ötlete, tanácsa a gondjaimra? Előre is köszönöm!

will71 Creative Commons License 2019.03.16 0 0 5161

Elnézést ha többször lerágott csontot rágok újra, de az 5096-os táblázat még mindig érvényes? Az építész azt mondja, a vázszerkezetes technológiához is kell rendszerengedély. Szerintem csak a készházakhoz. Legalábbis a táblázat szerint.

dream-air Creative Commons License 2019.02.13 0 0 5160

Sziasztok,

 

Kinéztem egy házat, az alábbi paraméterekkel: 10 éve épült, lemezalapra, hardell fémvázas könnyűszerkezetű, hagyományos ácsolt, székes fa tetőszerkezettel. Kívülről nem látszik semmi probléma (repedés, stb) a házzal. Belülről sem, nem látni penészt vagy bármi problémát.

 

Szeretnék tanácsot kérni a tapasztalattal rendelkező fórum társaktól, az alábbiakban:

 

1. Meg szabad venni a fenti paraméterekkel rendelkező házat?

2. Mit kell és mit lehet rajta megvizsgálni? (Ismert probléma hogy a váz be van csomagolva, azt nem látjuk)

3. Ha van egyenletes fűtés (padlófűtés, falfűtés) akkor is rosszabb lesz benne a hőérzet mint egy téglában?

4. Szellőztető rendszer szükséges-e egy ilyen házba? (Mert az még nem került eddig beépítésre.)

5. Bármi egyéb, milyen tanácsokkal látnátok el?

 

Előre is köszönöm, Dream. 

Törölt nick Creative Commons License 2019.01.27 0 0 5159

Amúgy ezt a könyvet keresem pdf be vagy djvu- ba.

https://www.bookdepository.com/Cabins-Cottages-John-Kelsey/9781565235397

 

Ha valakinek netán esetleg megvan, ne fogja visszamagát, kérem ossza meg velem. :-)

Téli nap Creative Commons License 2019.01.25 0 1 5158

  Talán az ácsok világában vállalja  talán  valaki.

 Az ár sok mindentől függ. Elve kétemberes, sőt néha 3 emberes munka.

 

   Valószínű több milliós tétel.

Előzmény: Törölt nick (5157)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.25 0 0 5157

Üdv mindekinek

 

Alpesi faházakkal ("A-frame cabin"/ "Дом шалаш" /"Chalet tipi") kapcsolatba érdeklődnék.Van olyan aki ért az ilyen tipusú könnyűszerkezetes házak építéséhez? Illetve az is érdekelne hogy kb mennyi be kerülne egy  nagyjából húsz négyzetméter alapterületű alpesi faház betonalap nélküli felépitése és letalajcsavarozása? 

Fan-tom-as Creative Commons License 2018.12.10 0 0 5156

A fagerendás aljzatfödémre gondoltam, sok ilyen házat építenek északon. Kanada, Alaszka, Skandinávia, Oroszok.

Én csak így nevezem magamnak, de nem tudom az igazi nevét.

 

Lehet gerendaház vagy könnyűszerkezetes is.

 

https://www.youtube.com/watch?v=df8pM96cgh8

 

https://www.youtube.com/watch?v=8k6HtWGb64c

Fan-tom-as Creative Commons License 2018.12.08 0 0 5155

Itt inkább arra gondoltam, hogy az épületszerkezetileg minek hívják ezt a sávalap és ajzat beton nélküli építkezést.

https://www.youtube.com/watch?v=0Vo_F7Zch5g

 

Nálunk, ezt mennyire engedik építeni?

Előzmény: Fan-tom-as (5154)
Fan-tom-as Creative Commons License 2018.12.07 0 0 5154

Szép estét!

 

Hogy hívják ezt a sávalap nélküli építési módot?

Mi a magyar német és angol neve?

 

https://www.youtube.com/watch?v=eDETRf4yboQ

 

https://www.youtube.com/watch?v=UWPg6eQOKCs&t=1s

 

Köszi

7c2 Creative Commons License 2018.11.03 0 0 5153

Kedves Boriépitkezik!

 

Sajnos nekem is ez a tapasztalatom a Wolf System Kft-vel kapcsolatban. Gondolom vagyunk így még páran. 

 

 

 

 

Előzmény: Boriépítkezik (5144)
Mirrmurr Creative Commons License 2018.10.18 0 0 5152

Wolf.

Előzmény: SzGyuri (5151)
SzGyuri Creative Commons License 2018.10.17 0 0 5151

Sziasztok!

 

Könnyűszerkezetesből tudtok olyan céget, akik passzívház közeli energiafelhasználásút épít (légtömörségre, párazárásra, szélzárásra, árnyékolásra, thermikus burokra, hőhídmentességre, stb. figyelve)?

 

Nagyon köszönöm.

weresgyufa Creative Commons License 2018.09.26 0 0 5150

Szia.

 

El lehet ítélni amit moindok, de ha ebben gondolkozol, http://www.architektura.hu/ nincs szuper "eye-candy" honlapjuk, cserébe segítőkészek, a 80-as évektől a piacon vannak a sógoromék házát is ők gyártották még 1987-ben, azóta is abban laknak, visszabontotta a belső szerkezetet egy átalakítás során de semmi hibát nem talált. Azóta persze ők is fejlődtek szerkezet terén, szerintem megér egy vizitet, ha meglátogatod őket Ráckevén.

Előzmény: paliprius (5149)
paliprius Creative Commons License 2018.09.20 0 0 5149

Gerliczky készházakkal kapcsolatban pl van valakinek tapasztalata?

paliprius Creative Commons License 2018.09.20 0 0 5148

Sziasztok! Érdeklődni szeretnék, hogy kinek milyen tapasztalatai vannak a készházakkal kapcsolatban és melyik céget érdemes választani ha ilyet szeretnénk építtetni?

nonam Creative Commons License 2018.09.19 0 0 5147

Nekem ők csinálták pár éve, meg voltam elégedve. 

https://www.kampa.de/kampa-ungarn/

Előzmény: Konnyuszerkhelp (5136)
viricica Creative Commons License 2018.09.19 0 0 5146

Szia, milyen alaplemezt használtál? Mi most tervezzük a házunkat. Megköszönöm  a segítséget, ha van bevált megoldás erre szívesen veszem a jó tanácsot. Köszönöm szépen a segítséget!

Előzmény: expa (4938)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!