Keresés

Részletes keresés

Plieur Creative Commons License 2019.11.10 0 0 47453

Érdekes életút, viszont érdekes kérdés az a tábornok általi megfenyítés:)

 

Előzmény: qru qrx (47451)
qru qrx Creative Commons License 2019.11.09 0 0 47452
qru qrx Creative Commons License 2019.11.09 -1 0 47451

 A spatayrol szoltam

navigátor50 Creative Commons License 2019.11.09 0 0 47450

 

 

???

Előzmény: qru qrx (47449)
qru qrx Creative Commons License 2019.11.09 -1 0 47449

 Gondolom mindenki olvasta a hülyeégeit!

 

MmeErrant Creative Commons License 2019.07.08 0 0 47444
Előzmény: qru qrx (47443)
qru qrx Creative Commons License 2019.07.03 0 0 47443

Sziasztok. Megjelent egy riport Spatay Làszlorol egy oldalon, sajnos ine tudom bejelölni az ékezetes magànhangzokat, hogy beléphessek. ki tud errol a G i -n kivül, mert van mondanivalom Kosz a segitséget

drótgyári bolond Creative Commons License 2019.04.21 0 0 47442

Igen, mindig van esély !

Irsz egy levelet a Generàlisnak, hogy szeretnél ujraprobàlkozni. Elküldöd Aubagne-ba, vàrod a vàlaszt, és ujra kimész...

Ilyen egyszerü !

 

A cim :

à Monsieur le Général,
commandant la Légion étrangère.

 

Commandement de la Légion étrangère

Quartier VIENOT

B. P. 38

13 998 Marseille Armées

 

 

 

 

A levél (egy minta, azt irsz, amit akarsz !!!!) :

 

(név)

(utca, hàzszàm)                                                                                                                    à (vàros),le 2012

(vàros)

HONGRIE

 

 

à Monsieur le Général,
commandant la Légion étrangère.

 

Commandement de la Légion étrangère

Quartier VIENOT

B. P. 38

13 998 Marseille Armées

 

 

Objet : Demande d’une possibilité de réengagement.

 

 

J’ai l’honneur de vous demander de bien vouloir m’accorder une deuxième chance de m’engager dans les rangs de la Légion étrangère.

 

Depuis longtemps j’ai voulu m’engager à la Légion, car la vie militaire m’attire énormément. J’étais prêt à tout abandonner dans mon pays pour réussir la sélection. Je me suis entraîné pendant plusieurs semaines, et je me suis renseigné sur l’institution.

 

Le (dàtum) j’ai partis en France, plus précisément à (jelentkezési vàros) pour m’engager. J’ai commencé les formalités avec les autres engagés volontaires. Mon sélection a duré plusieurs semaines, pendant d’autres engagés (qu’ils arrivaient après moi) étaient pris. .

 

Ne métrisant pas la langue française, étant mal compris la situation, .

Donc j’étais rendu à la vie civile le (a dàtum amikor elkûldtek) avec la mention : « Inapte définitif ».

 

Je vous demande, Mon Général, de bien vouloir me recevoir une deuxième fois dans le centre de sélection pour démontrer que je suis tout à fait capable de réussir les tests de sélection pour devenir Légionnaire.

Előzmény: Nickname321 (47434)
Plieur Creative Commons License 2019.03.14 0 0 47438

Neked is meghitt és méltosàgos nemzeti unnepet !

Előzmény: qru qrx (47437)
qru qrx Creative Commons License 2019.03.14 0 0 47437

Mindenütt , mindenkinek meghitt és méltosàgos nemzeti unnepet kivànok.

qru qrx Creative Commons License 2019.03.14 0 0 47436

kürtök Creative Commons License 2019.01.25 0 0 47435

Sajnos az inapt definitif nagyon rosszul hangzik... a Légió központjába kell levelet írni, itt volt régen egy sch billy nevű kolléga, ő kifejtette ezt részletesebben is, keress rá.

Előzmény: Nickname321 (47434)
Nickname321 Creative Commons License 2018.12.06 0 0 47434

Üdvözlettem mindenkinek!

 

Segítséget szeretnék kérni, tavaly decemberben Inapte définitif - t kaptam, fogalmam sincs miért, a teszteken nem volt probléma, ( legalábbis szerintem, sportbol a leggyengébb a Luc lager teszt volt a minimum 7 sikerült). Szeretnék írni egy levelet hátha kapok még egy esélyt hogy bizonyitsak. ( természetesen neki álltam edzeni a futás javításán). Hova, kinek kell cimezni a levelet? Vagy esetleg más módja van? 

kürtök Creative Commons License 2018.11.10 0 0 47433

Szervusz, ritkán járok erre... van még vagy 30 darab, ha küldesz egy címet elküldöm.

Köszönöm az érdeklődésedet.

 

Előzmény: Törölt nick (47431)
qru qrx Creative Commons License 2018.10.23 0 0 47432
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.22 0 0 47431

Szia Kürtök!

 

Nem én baxtatlak, de látom aktív vagy, ezért zavarnálak egy pöttyet! :-) :-D

 

Dobri írta nekem pár napja, hogy ajánlaná a könyvedet olvasásra.

Sajnos nekem eddig a könyv kimaradt.

 

Tisztelettel érdeklődök, elérhető még a könyv nálad?

Sehol nem jutok hozzá

 

Válaszodat köszönöm!

Üdv: P

Előzmény: kürtök (47430)
Parachute. Creative Commons License 2018.05.07 0 0 47429

Minden csak elhatározás kérdése...

Előzmény: Törölt nick (47424)
kürtök Creative Commons License 2018.04.26 0 0 47428

Az alakulatnál annyi pénz és lőszer van, amennyi kell, de lássuk be, nem túl okos tolog tolni a tízezreket egy újoncba, aki lehet hogy még az alapot se csinálja végig.

Előzmény: drótgyári bolond (47425)
drótgyári bolond Creative Commons License 2018.04.19 0 0 47427

hat ez relativ...sok olyan fickot lattam akirol el nem tudtam kepzelni hogy mi indokolta a felvetelet de megis felvettek....most mit veszit ha megprobalja maximum az utazasi koltseget

 

 

 

 

Előzmény: 187...NPI (47413)
drótgyári bolond Creative Commons License 2018.04.19 0 0 47426

hat szerintem a ludtalpat nem nezik vagy legalabb is nekem nem remlik ilyen

ha enyhen asztmas vagy akkor szerintem az allergiaszezon utan menj ki amikor ezt nem lehet eszrevenni

mondani meg nem kell az ilyen dolgokat...ha maguktol nem jonnek ra akkor te ne emlegesd

 

ha meg mar bent vagy akkor majd lesz valahogy....amugy meg Che Guevara  is asztmas volt....:)

 

 

Előzmény: faszerető emberke (47411)
drótgyári bolond Creative Commons License 2018.04.19 0 0 47425

szvsz a kikepzesen a legtobb penzt az aramszamla vitte el....ugyanis allandoan vasalni kellett....:)

na meg hogy etettek azt a sok "angazsegamellt"

 

most az hogy hetente adtak par loszert az a magyar kikepzestol jobbnak mondhato ahol osszesen adtak talan harom loszert de azert az sem szamottevo

 

persze sok hasznalati cuccot kapsz amit viszont le is vonta a beredbol

 

a kikepzesen ket dolg kopott borzasztoan a bakancsod meg a hangszalad

 

tehat az hogy nem sporoljak ki a penzt a kikepzesen az relativ

 

viszont sok ember mondta azt mar hogy pszichologialig rendben van 

es megfigyelheto volt hogy ezek az emberek komoly nyomas alatt teljesen osszeomlottak

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (47424)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.18 -1 0 47424

Olvastam, hogy NAGYON felhígult az állomány, rengeteg embert felvesznek és a libsi faszságok is bepréselődtek a seregbe... és igen, egészségügyileg már nem bírnám. A jelenlegi melómat maradéktalanul el tudom látni, de nulláról egy gyíkképzésnek nekimenni már nem mernék... pszichológiailag oké vagyok, mert egyszer már megcsináltam a lehetetlent / lehetetlennek vélt dolgot (aki csinált alapkiképzést az érti miről beszélek), de a lábaim valszeg nem bírnák.. de HA 19 évesen kimenetem volna, és ott hoztam volna le a csillagokat.. na mindegy :-)

 

Most se keresek szart se, de ott legalább nem spórolják ki a pénzt a kiképzésről.. meg aztán van egy kis hírneve a seregnek ahol szolgálsz. Hát ez van. Amúgy őszintén szólva a kilencvenes években néztem volna meg a céget belülről, szerintem tetszett volna. Ma meg lehet elszörnyülködnék.

Előzmény: drótgyári bolond (47423)
drótgyári bolond Creative Commons License 2018.04.18 0 0 47423

de irta hogy mar egeszsegileg sem allna meg a helyet

jelzem annak idejen a kikepzesen (nem most volt) nekem voltak 38-39 eves szakasztarsaim

Előzmény: dzsabbi (47421)
drótgyári bolond Creative Commons License 2018.04.18 0 2 47422

par eve voltam Aubagne ba a laktanyaba ahova bevitt  egy regi baratom aki akkor varta a leszereleset (17ev)

ott volt par hasonszoro magyar ficko akik boven 10 ev felett jartak a szolgalati idoben

mindenaron le akartak beszelni hogy belepjek.....azt hittek jelentkezni akarok...:)

azt mondtak hogy annal roszabb dontest nem is hozhattak volna mint hogy ott maradtak

 

tehat erdekes ez mert aki nem megy ki vagy megszokik az mind visszavagyik

aki meg ott van azoknak egy resze  atkozza azt a napot is amikor odament

es persze vannnak azok akik nem bantak meg semmit 

azaz van akinek bejon van akinek nem

 

kar ezen morfondirozni hogy mi lett volna ha....:)

 

tudod a legio is olyan mint a szineszet....kevesen futnak be

az meg ugye hogy valaki megragadjon a nyolcadik alabardos szerepeben az meg nem igazan szivderito

 

es sajnos a legioban  rengeteg statiszta van.....azert meg kar ott lenni....:)

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (47420)
dzsabbi Creative Commons License 2018.04.17 0 0 47421

Üdv. szerintem 28 évesen nem öreg az ember még, állítólag az utóbbi 2-3 évben volt sok 35 év feletti jelentkező is akiket ráadásul felvettek...van még 11,5 éved, az álmod teljesítéshez. Idén is 1300 at vesznek fel, mondjuk más a felvételi már a tavalyihoz képest is, kicsivel több húzódzkodás, 25m úszás, luc leger vagyis ezek vannak a légió oldalán, meg már érkezéskor is szűrik az embert húzódzkodás 7 db, meg valami tesztlap, és utána visznek csak be ha sikeres.  Úgyhogy ne mond hogy 28 évesen öreg vagy mondjuk te érzed, én 38 felett vagyok szintén egy állami fegyveresszervnél de 20-25 nek érzem magam... 

Előzmény: Törölt nick (47420)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.15 0 0 47420

Sziasztok!

Nem tudom miért írom ezt, talán csak azért, hogy kiírjam magamból...

Több mint nyolc éve volt, hogy írogattam ide pár üzenetet a kijutással kapcsolatban a csikó 19 éves fejemmel (nem ezzel a névvel, annak már nem tudom a jelszavát).

Minden vágyam volt középiskolásként a fegyvereseknél szolgálni, és 2010 körül valamiért ráakadtam erre a topikra, és teljesen beszippantott az egész miliő. A tény, hogy magyar állampolgárként egy külföldi seregben, vadidegen a föld másik tájairól származó emberekkel együtt dolgozzak, ez hihetetlenül izgalmasnak hangzott. Lődözés, katonásdi ezmegaz :) Maga az egész dolog, hogy csak oda kell menni, csinálni kell amit mondanak és kész, olyan egyszerűnek tűnt..sport szarásig, és még fizetnek is érte. Teljesen a hatása alá kerültem.

 

Több száz oldalt elolvastam különböző helyekről, próbáltam kiszűrni a kamukat, azt hiszem a vasihazafit is olvastam és rengeteg youtubeos videót néztem a kiképzésről. Már ott tartottam, hogy a családnak egy éve mondogattam, hogy kimegyek, és az elején ugyan hülyének néztek, de a végére már elsírta magát 1-2 családtagom mikor eléjük tettem a kinyomtatott google-maps térképet az Aubagne vasútállomástól az Aubagnei légiós épületig :D

 

Aztán közeledett az indulás időpontja és történt ami történt: életemben először barátnőm lett, és egy padon történő téli hétköznap esti beszélgetés után sírva kért, hogy ne menjek ki, mert szeret. Ugye milyen szép sztori? :) Mivel soha nem mondott még nekem ilyet egy lány, ezért először baromira dühös lettem, majd úgy döntöttem maradok...természetesen a kapcsolatnak másfél év után csúnya vége lett :D

Viszont az ominózus szerelmi vallomása után még pont volt 2 napom beadni a jelentkezésemet egy másik fegyveres magyar céghez, ahol a mai napig dolgozom. Nem írom le, hogy hol mert ki tudja, hogy ki figyel :) A lényeg az, hogy szerény véleményem szerint pepitában megkaptam a légiót csak magyarországon, a tömör magyar koszlott valósággal. Rengeteget szoptam, rengeteget küzdöttem, de megálltam a helyemet.

 

A meló mellett lett egy gyönyörű menyasszonyom is, kettecskén, boldogan éldegélünk szépen ahogy kell, de a minap elkezdtem újra olvasgatni a topikot 2010-től, és bevallom kicsit elérzékenyültem..mi lett volna ha kimegyek? Mi lett volna elindulok? Majdnem biztos vagyok abban, hogy felvettek volna mert ide is felvettek...hála istennek emiatt nem is aggódtam akkor sem. De ez a nyomorult kérdés napok óta nem hagy nyugodni.

Eltelt nyolc év, és nyilvánvalóvá vált, hogy ez egy olyan dolog amit SOHA nem fogok már megtudni, hogy milyen lehet ott melózni. Maradnak a videók, maradnak a beszámolók. Nem fogom megtudni soha, de abban viszont teljesen biztos vagyok a mai napig, hogy bármennyire kemény lett volna, és kis csalódások árán is (a magyarországi rokonszervnél is csalódtam), de megcsináltam volna kitartóan és tökösen. Magyarul itthon maradtam, majdnem ugyan azt csinálom, majdhogynem ugyan annyit szoptam a kiképzés alatt (osztottam szoroztam és nem lett volna sokkal vészesebb) és elkúrtam.

 

Természetesen a menyasszonyom totálisan ellesúlyoz mindent, hálisten boldog életem van...de mi lett volna ha? Mert, hogy haza nem jöttem volna az hétszentség...

Azóta lett pár egészségügyi problémám pedig sportolok. A stressz kikezdett, és ha a kapcsolatomat nem számoljuk, és azt sem, hogy közel 28 évesen már öreg lennék ott, akkor sem tudnék kimenni mert egészségügyileg alkalmatlan vagyok.

 

Lefekvés előtt látom magamat egy másik életben, ahol a 19 éves hülyegyerek nekimegy a légiónak, ütnek, vernek, én is ütök, fekvőzök, az alapkiképzés utáni jutalomsöröktől hajnali 4kor hányok, majd 6kor már futok, telnek az évek, ilyen-olyan képzéseket elvégzek, közben már tudok folyékonyan franciául, megkapom az állampolgárságot és rájövök, hogy nekem az az életem, az lett a melóhelyem. Aztán elalszok, reggel felkelek, és bemegyek a zord magyar rokoncéghez, végignézem a dagadt kollégáimat és rájövök, hogy valamit már SOHA nem fogok megcsinálni..kimenni a légióba. Leírhatatlanul furcsa érzés ez. 

 

kószák egyike Creative Commons License 2018.04.01 0 0 47419

Nem Légió, de egy kis francia érdekesség: 

 

https://mno.hu/hetvegimagazin/francia-csendorseg-hetszaz-ev-szolgalat-2456830 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2018.03.15 0 0 47418

Köszönjük.

Tisztelet a 1848-as honvédeknek.

Előzmény: qru qrx (47416)
qru qrx Creative Commons License 2018.03.14 0 0 47417
qru qrx Creative Commons License 2018.03.14 0 0 47416

 

Meghitt , acsarkodàs mentes nemzeti unnepeket kivànok minden magyar embernek

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!