Keresés

Részletes keresés

Törőlt_nick Creative Commons License 1999.10.08 0 0 27
Nem kell aggódni! A külső naprendszerben annyi üstökös van, hogy két lépés után úgyis kinyiffan a lény!
Előzmény: Mammuth (22)
Törőlt_nick Creative Commons License 1999.10.08 0 0 26
"Dr. John Murray, az angliai Open University csillagásza szerint végre megtaláltuk a régóta áhított 10. bolygót a Naprendszerben. A hír megerősítéséhez azonban további kutatómunka szükséges."

Ááá, mostmár világos! Pumpolás esete forog fenn! Úgy, mint a Földre hullott marsi "életnyomok" megtalálásakor.
-a-

Előzmény: _Hanu_ (25)
_Hanu_ Creative Commons License 1999.10.08 0 0 25
Győrfi Gyula Creative Commons License 1999.10.08 0 0 24
Szép! Holnaputánra meg kiderül, hogy még 6 bolygó van a naprendszerben. És ezt be is fogják bizonyítani a "tudósbácsik"! Viszont az új bolygón lehetséges az élet? Vagy már régóta élnek ott? Hogyan küldhetnének az emberek ilyen messzire űrszondát? Ha sikerülne is, akkor hogyan hoznák azt vissza? Hány év múlva? Ha ezekre a kérdésekre tud válaszolni, akkor megérdemel egy Nóbel-díjat!!
Üdvözlettel: brendike
Előzmény: Törőlt_nick (16)
kaviat Creative Commons License 1999.10.08 0 0 23
:)))

.kav]4t

Előzmény: Mammuth (22)
Mammuth Creative Commons License 1999.10.08 0 0 22
Valahol a külso, jeges Urben egy gigászi, lomha, csápos test fölébredt évmilliós álmából. Egy apró, hunyorgó, sárga csillag fölkeltette figyelmét, és lassan, többszázezer kilóméter hosszú csápjaival manoverezve megindult felé.

Orjíto éhséget érzett, semmi mást. Lassan, de biztosan haladt, és az évszázadok lassan teltek.
Rücskös, óriási kráterekkel és szakadékokkal tarkított bore lassan örvénylett, ahogy a kisbolygó átméroju izmok vonaglottak alatta.
Az apró, sárga csillag egyre fényesebben ragyogott.

A Jupiter nagyságú entitás pedig földi idoszámítás szerint az 1990-es évek elején elért az Oort felhobe.
A harmadik bolygón pedig furcsa anomáliákat fedeztek fel a külso bolygók pályáiban.

Újlaki Creative Commons License 1999.10.07 0 0 21
Lehet, hogy az új bolygón két és fél hónap múlva lesz az ezredforduló, de itt, a Naprendszer harmadik bolygóján, a Homo Sapiensnek nevezett állatfaj által ismert kb. 40 féle időszámítás közül az Európa és Amerika nevű kontintens nagy részén használt kalendáriom szerint csak egy és egynegyed év múlva.
Előzmény: Festéktüsszentő HapciBenő (14)
Lakki Creative Commons License 1999.10.07 0 0 20
A BBC newsban is van egy rövid ámde tömör cikk.
Törőlt_nick Creative Commons License 1999.10.07 0 0 19
Ne aggódj, a 9 tutira megvan. Az előbb megszámoltam!
-a-
Előzmény: psmith (18)
psmith Creative Commons License 1999.10.07 0 0 18
Hol mondták? Az ertéel klugon?
Na ezek után én azt se hiszem, hogy van előző kilenc.
Törőlt_nick Creative Commons License 1999.10.07 0 0 17
ja, meg a Marson!!!
Előzmény: Törőlt_nick (16)
Törőlt_nick Creative Commons License 1999.10.07 0 0 16
sejtettem, hogy kamu az egész! Ezt eljátszák 4-5 évente a tudósbácsik. Volt már X-planet és Janus megtalálás meg Lucifer és társai is anno.
Inkább a Titánon meg az Europán néznének már jobban körül.
Menjenek az anyjukba.
-a-
Előzmény: bagira3 (15)
bagira3 Creative Commons License 1999.10.07 0 0 15
Hali!
Akit komolyabban érdekel a téma nézze meg ezt itt. Egyébként még nem fedezték fel, csak sejtik, hogy létezhet.
Festéktüsszentő HapciBenő Creative Commons License 1999.10.07 0 0 14
Ezek a nagyon okos RTL-esek úgy látszik a napot is hozzászámolták a bolygókhoz...

Bár azok után hogy kb. két és fél hónap múlva lesz az évezredforduló...

Törőlt_nick Creative Commons License 1999.10.07 0 0 13
Ti még csak itt tartotok??? Erős Antónia (RTL-KLUB, esti híradó) szerint a 11.bolygót fedezték fel angol csillagászok. Szerintem a késő estiben már meg lesz a 12. is! :)))
Most komolyan, nem a Charon-nal szédítenek minket? He?
-a-
ttime Creative Commons License 1999.10.07 0 0 12
Hello!

1930-ban látták meg először, azóta eltelt egy kis idő!
Egyébként úgy tudom, hogy jóval régebben kiszámították a többi bolygóra gyakorolt gravitációs hatása miatt, hogy ott kell lennie egy bolygónak, csak akkor még nem voltak elég jók a távcsövek ahhoz, hogy meg is nézhessék.(Ha tévedek bocs)

Ttime

Előzmény: tata (9)
Kwisatz Haderach Creative Commons License 1999.10.07 0 0 11
óhh, jaj bocsi vivijúú, szóval csatlakozom hozzád
Előzmény: vivijúú (6)
Kwisatz Haderach Creative Commons License 1999.10.07 0 0 10
Most vessetek meg, de én úgy emléxem már régóta szó van arról, hogy lehet egy tizedik bolygó is, sunnyogva a háttérben
'asszem már kiszámolták, hogy kell lennie, csak még látható módon (távcsővel stb.) nem találták meg
ja bocsi, ez nem friss info :(
tata Creative Commons License 1999.10.07 0 0 9
Én ezt nem poénnak szántam, és gondolom az RTL se. Miért olyan hihetetlen? A Plútót is csak pár évtizede fedezték fel.
Hancu Creative Commons License 1999.10.07 0 0 8
Nem lehet, hogy ez csak a Tébolygó című műsoruk reklámja volt...? :)))
Előzmény: tata (-)
Törölt nick Creative Commons License 1999.10.07 0 0 7
tiltakozom.

valóságépítő quickfinger

vivijúú Creative Commons License 1999.10.07 0 0 6
Hehe Vanek, lexebb öröm a káröröm. :-)

Egyébként erről a bolygóról (vagy egy másikról) már régóta cikkeznek, talán már neve is van (ha más nem, akkor sok bötű és szám egymás után), tehát én nem tudom, mi ebben az új.

Kham Creative Commons License 1999.10.07 0 0 2
Volt Hahota olvasók elonyben:
Felfedeztem a majmok bolygóját! Csillárom, haj!
Törölt nick Creative Commons License 1999.10.07 0 0 0
húúúúú
haaa

és lakható, oxigén van? netán ufóland
készítem az űrhajót és küldöm a technikum űrosztagát építkezni

tata Creative Commons License 1999.10.07 0 0 topiknyitó
Az egyórás RTL Híradó szerint felfedeztek egy új bolygót a Plútón túl. A 10. bolygó nagyobb, mint bármely másik a Naprendszeren belül, és lehetséges, hogy eredetileg nem is tartozott hozzánk, hanem csak jóval a Naprendszer keletkezése után került a Nap gravitációs mezejébe. Ha tudtok valami friss infót, ide vele!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!