Keresés

Részletes keresés

faqkac Creative Commons License 2011.01.06 0 0 436

Naná!! Szerintem semmi külnbség. Hacsak az nem, hogy a csokifondünek nincs fedele! :-)

Előzmény: xxszandra (435)
xxszandra Creative Commons License 2011.01.06 0 0 435

Sziasztok!

 

Nekem az a kérdésem lenne, hogykaptam egy csoki fondü készletet, legalábbis a boltban ez volt feltűntetve.

A kérdés: Csinálhatok benne sajtfondüt is? Vagy sajtfondünek másféle fondü készelt való? Mi a különbség?

köszi

Zitka Creative Commons License 2010.12.13 0 0 434

Ez itt a reklám helye... :-)

 

http://aldi-hungary.hu/hu/html/offers/2867_22398.htm

 

 

ágika1 Creative Commons License 2010.05.11 0 0 433
Zselés spiritusz nem lenne jó? Azt általában hármasával csomagolva árulják a barkácsáruházakban, Kiká-ban.
Előzmény: viziment (432)
viziment Creative Commons License 2010.05.10 0 0 432

Denaturált szesz égöt keresek kettő darab egyformát.(Vagy hármat is halfüstölőhöz).Ha valaki tudna üzletet ahol lehet megköszönném.

Használt is érdekel.

iwiw.et-nem tud fogadni a gépem,ezért megköszönném ha emailben küldenétek.

Emailom:  turamento@fibermail.hu

 

Tisztelettel,

 

                        Péter.

zolee1976 Creative Commons License 2010.02.16 0 0 431
köszi a Kikában sikerült vennem.
Előzmény: Zitka (430)
Zitka Creative Commons License 2010.02.10 0 0 430
KIKA, Kátay, Auchanban is van állítólag...
Előzmény: zolee1976 (429)
zolee1976 Creative Commons License 2010.02.10 0 0 429
sziasztok

fondue zselét hol lehet kapni?
Zitka Creative Commons License 2010.01.29 0 0 428

A zselés pasztát a "konzervdobozával" együtt kell belehelyezni az égőbe (értelemszerűen azt a szivacsos izét vedd ki előtte), persze lehúzott fóliával, az égő tetejét ráteszed, és úgy forgatod, hogy valamelyik lyukon keresztül be tudod gyújtani egy gyufával.

 

Bevallom, én még nem láttam ilyen szivacsot, nem tudom, mennyivel jobb, ha erre öntöd a denaturált szeszt.... Mi csak simán beleöntjük az égő tartályába.

Előzmény: kGyuri0 (427)
kGyuri0 Creative Commons License 2010.01.29 0 0 427
Van egy számomra lényeges kérdés, melyre a fórum(s más fórumok) alapos tanulmányozásával sem tudom a válszt:

 

 

 

 

10 darabos Fondue készletet kaptunk, amely igazából 13 részből áll: 1lábos, 1fedő, 1állvány 1égő és 6 villa, ráadásként az égőbe be volt helyezve egy téglalap alakú szivacsszerű izé(úgy gondoljuk: üveggyapot, mert állaga ahhoz hasonlít) továbbá egy kerek acélháló és egy kis kerek kanálszerű fémfedő.

A ráadás alkatrészek közül nyilvánvalóan az acélháló a láng egyenletessé csökkentésére, a kanálszerű fedő az eloltására való. DE MIRE KELL A SZIVACSOS IZÉ?

 A használathoz vettünk egy doboz(három adag) fondue pasztát, a kis tálka leginkább májkrémre emlékeztet).

A pasztán sem, a 10-es készleten sem, található értelmes használati utasítás. Nem szeretnénk tüzet okozni.
A paszta dobozán rajzos ábra van:  1: Csavarjuk le az égő csavaros tetejét; 2: Helyezzük bele a “májkrémes” tálkát, melynek fóliáját fejtsük le; 3: Csavarjuk vissza az égő tetejét; 4: Gyujtsuk meg, a tető oldal irányú elcsúsztatásával a  körben lévő lyukak nyílnak-zárnak, ezzel szabályozható a láng.

 

Egy fórumon valaki azt írta viszont, hogy a szivacsot az égőbe kell helyezni és ráönteni a pasztát, igazából tehát a szivacsot kellene égetni, mint egy kanócot.

 

Így van ez?

 

S ha így van, akkor mi fog történni, ha néhány használat után a szivacs elég, hol lehet pótolni?

 

egy kérdés Creative Commons License 2009.12.11 0 0 426

* beleszórunk fél kb. reszelt Cheddar sajtot.

 

Bocsi!

 

beleszórunk fél kg. reszelt Cheddar sajtot.

Előzmény: egy kérdés (425)
egy kérdés Creative Commons License 2009.12.09 0 0 425

Sziasztok! Nekünk ikeás fondü készletünk van és nagyon szeretjük.

http://www.ikea.com/hu/hu/search/?query=fondue

 

És van egy jó receptünk is hozzá (4 főre):

 

Kikenjük az edényt vajjal és fokhagymával, beleöntünk fél pint száraz almabort (Culinaris), forrásig melegítjük (forralni nem szabad), beleszórunk fél kb. reszelt Cheddar sajtot. Kevergetjük. Mikor homogén lesz, 2 evőkanál kukoricalisztet elkeverünk egy kevés almaborban és behabarjuk vele a fondüt. 1 csipet cayenne borssal és szerecsendióval ízesítjük. Só ízlés szerint, szerintem fölösleges.

Mártogató: alma, paradicsom, füstli, uborka, valami sűrű, rozsos vagy magos kenyér.

 

Megjegyzés: a pint angol pint, vagyis 1 pint = 5,68 dl.

adrienne1 Creative Commons License 2009.12.05 0 0 424
Ez tipikusan husfondue-s edény, annak nem baj, ha melegen (forrasban) tartja.
Előzmény: Zitka (422)
Zitka Creative Commons License 2009.12.05 0 0 423

No, mégiscsak megtaáltam. :-)

 

http://lapozo.auchan.hu/Main.php?MagID=6&MagNo=54

 

21. oldal

 

 

Előzmény: Zitka (421)
Zitka Creative Commons License 2009.12.05 0 0 422

Jövő csütörtökön is lesznek ontopik akciós cuccok. :-)

 

http://aldi-hungary.hu/hu/html/offers/ajanlatok_csutortoktol_2009_12_10.htm?WT.z_src=main

 

Valahogy az az elektromos fondü nem hozott soha lázba.... :-)

Zitka Creative Commons License 2009.12.05 0 0 421

Most látom én is... (délután dobták be a prospektust)

 

http://aldi-hungary.hu/hu/html/offers/2867_16179.htm

 

http://aldi-hungary.hu/hu/html/offers/2867_16178.htm

 

 

az auchan oldalán képtelen vagyok kiigazodni...  Régebben le lehetett tölteni a prospektusokat, vagy pedig oldalanként nézegetni... Most nem találom ezeket az opciókat.

Előzmény: hive (420)
hive Creative Commons License 2009.12.05 0 0 420
az Aldiban meg 1.990-ért csokifondü készlet van és asszem 1.290-ért van hozzá csokipasztilla is
Előzmény: Zitka (419)
Zitka Creative Commons License 2009.12.05 0 0 419
Ha valakit esetleg érdekel, az Auchan karácsonyi prospektusában most láttam egy kerámiatálas fondü-szettet 2.990-ért. 6 villával, álvánnyal, égővel.
ágika1 Creative Commons License 2009.11.30 0 0 418
A Fehér bölény-ben volt sokféle föndü kaja néány éve úgy emlékszem, érdemes kipróbálni. A tuti nálam a sajtos, meg a csokoládéban  gyümölcsös.
tuutuu Creative Commons License 2009.11.30 0 0 417

Köszönöm, szokásomtól eltérően nem kekeckedni akartam, hanem arra egerésztem, hátha valami jó kimaradna esetleg a rövidke hátralevő életemből...:}}}

 

Pardizőz...:}}}

 

P.s.: ettől még csodálkozva nézem, hogyan is lehet bélszínt főzni...:}}}

 

Nade komolyra fordítva, legalább ezt is tudom, nem fogok alkalomadtán , ha valahol belefutok, csodálkozni...:}}

Előzmény: adrienne1 (416)
adrienne1 Creative Commons License 2009.11.30 0 0 416

De egyaltalan nem kell...szvsz senki nem all (fondue9villaval a hatad mögött, hogy ezt egyél, ha nem akarsz..:)

 

Lejjebb irtam a szoszokat is, majonéz-alapu (a majonézt lehet turokrémmel könnyiteni) martasokat esznek hozza, currys, zöldfüszeres, fokhagymas a leggyakoribb, avagy tartarmartas, vagy koktélszosz.

Előzmény: tuutuu (415)
tuutuu Creative Commons License 2009.11.30 0 0 415

Akkor vezess elő mártásokat...:}}}

Megmondom őszintén, nagy a pofám főtt húsok tárgyában, hidd el, kedvelem őket, de annyira nehezen látom be, hogy miért kellene nekem húslében falatkákat ( pláne a legjobb húsrészeket) főznöm, amikor süthetem is?

 

...:}}

Tényleg ne vedd kekeckedésnek, könnyen meggyőzhető vagyok, csak akkor győzz meg...:}}}

Naszóval, tegyük fel, rávettem magamat, hogy könnyen főzhető, vékony szűz-darabok vannak a karmaim között.

Innen hogyan tovább?

Komolyan érdekel, nekem már nincsen sok időm, hogy finomságokat egyek...

Előzmény: adrienne1 (413)
zratkay Creative Commons License 2009.11.30 0 0 414
OK - nekem a sajt a legszimpatikusabb, maradok annal.

Mit szolsz ezekhez? Milyen izesiteseket lehet osszehozni (Wikipedia); a chili paprikas tetszik!

Swiss
Neuchâteloise: Gruyère and emmental.
Moitié-moitié (or half 'n half): Gruyère and Fribourg vacherin.
Vaudoise: Gruyère.
Fribourgeoise: Fribourg vacherin wherein potatoes are often dipped instead of bread.
Fondue de Suisse centrale: Gruyère, Emmental and sbrinz.
Appenzeller: Appenzeller cheese with cream added.
Tomato: Gruyère, Emmental, crushed tomatoes and wine.
Spicy: Gruyère, red and green peppers, with chili.
Mushroom: Gruyère, Fribourg vacherin and mushrooms.

French alpine
Savoyarde: Comté savoyard, beaufort, and emmental.
Jurassienne: Mature or mild comté.

Italian alpine
Fonduta: Fontina, milk, eggs and truffles, known as Fonduta valdostana in the Aosta valley and Fonduta piemontese in Piedmont, both in northern Italy.
Előzmény: tuutuu (412)
adrienne1 Creative Commons License 2009.11.30 0 0 413

Pedig nagyon jo.

Az izét a kismillio-féle martas adja, nem a hus maga.

Előzmény: tuutuu (411)
tuutuu Creative Commons License 2009.11.30 0 0 412

Nézd, akkor inkább nem ennék pár napig.

Engem ne szidjon senki, hogy olyan kajára hívtam, mint a tanmese a gólyát, modjuk ..:}}

Előzmény: zratkay (409)
tuutuu Creative Commons License 2009.11.30 0 0 411

Olvastam, csak föl nem foghatom...:}}}

 

tuutuu

most Szögeltfejű

Előzmény: adrienne1 (408)
tuutuu Creative Commons License 2009.11.30 0 0 410

Aha.

Ettől még én nem főznék se bélszínt, se Mária-korongot ( gyerekszáj a szűzérmére a Kölök 9 éves korából...:}}})

 

Főtt bélszín?

...:}}}

Előzmény: hive (407)
zratkay Creative Commons License 2009.11.30 0 0 409
... viszont ha vallalkozo szellem lennel, eladhatnad fogyokura receptnek-modszernek!!!
Előzmény: tuutuu (406)
adrienne1 Creative Commons License 2009.11.30 0 0 408
379
Előzmény: tuutuu (406)
hive Creative Commons License 2009.11.30 0 0 407

csak olyan húsból csinálják, aminek max- 2-3 perc kell

(nagyon vékonyra vágott bélszín, sertésszűz, vagy csirke- és pulykamell)

Előzmény: tuutuu (406)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!