Keresés

Részletes keresés

m.robi Creative Commons License 2021.05.17 -1 0 1608

Sziasztok,

Lenne 1 kérdésem: Szlovéniába a gyerekek mehetne, ha a szülök rendelkeznek oltási kártyával? Néztem a konzuli oldalt, ott nem szerepel, hogy lenne kikötés.

Horvátoknál "A 7 év alatti kiskorúak mentesülnek a tesztelési és karantén-kötelezettség alól, amennyiben szüleik/felnőtt kísérőjük társaságában utaznak, és a szülők/kísérők rendelkeznek a fent előírt védettségi dokumentációval. Ez azt jelenti, hogy a 7-18 év közötti – az előzőekben említett oltással nem rendelkező – fiatalkorúak beutazása főszabályként teszttel lehetséges." Magyarul a gyerekek csak teszttel vagy oltással mehetnek be az országba.

 

 

onlyread Creative Commons License 2020.02.10 -3 0 1607

Szia!

 

Bled pont nincs benne, minden más viszont igen. Útban oda- vagy visszafelé, esetleg közben:

 

https://hosszanexponalunk.blog.hu/2017/06/22/miert_eppen_szlovenia

Előzmény: timcsi1982 (1606)
timcsi1982 Creative Commons License 2020.02.10 -1 0 1606

Sziasztok!

 

Májusban Szlovéniába készülünk, főként Bled lenne a célpont. Sosem voltunk még ebben az országban, így szívesen fogadnám a segítségeteket a látnivalókkal kapcsolatban. 

Köszönöm!

solozo Creative Commons License 2019.08.24 -4 0 1605

Köszi mindkettőt.

sefotos Creative Commons License 2019.08.24 -2 0 1604

mapy.cz androidon fut, offline térképekkel, ingyenes. Most letöltöttem Szlovéniát és Horvátországot, kiváló.

Előzmény: solozo (1600)
solozo Creative Commons License 2019.08.24 -4 0 1603

illetve :-(

Előzmény: solozo (1602)
solozo Creative Commons License 2019.08.24 -4 0 1602

Én ezen nem találok turistautakat. :-)

Előzmény: onlyread (1601)
onlyread Creative Commons License 2019.08.24 -1 0 1601

http://www.geopedia.si/#T105_x499072_y112072_s9_b4

 

Google fordítóval talán használható

Előzmény: solozo (1600)
solozo Creative Commons License 2019.08.24 -3 0 1600

Tudtok olyan netes oldalt, ahol szlovén turistautak, ösvények térképei vannak? Olyanra gondolok, mint a turistautak.hu

Vik2017 Creative Commons License 2019.08.17 0 0 1599
Nem kell tompított, ha van menetfény, bár sokan használják. A benzin sincs horror áron, kb. 30/forinttal drágább. Végül kibírtuk Nagykanizsától oda-vissza egy tankkal. Nagyon szép ország! Legjobban Ljubjana, Bled és Piran tetszett. Maribor, Ptuj is megér egy látogatást.
Már csak azt nem tudom, hogy szedjem le a pálya matricát, szakad, a nyamvadék ragasztója meg ottmarad....
Előzmény: Vik2019 (1565)
onlyread Creative Commons License 2019.08.11 -2 0 1598

De jó! Nagyon örülök, hogy tetszik Szlovénia, szerintem is fantasztikus. Én mindig mindenkit megpróbálok rábeszélni a Skocjanra, szerintem fényévekkel jobb, mint Postojna. És valóban a hosszabb túrát kell választani a végén. További kellemes nyaralást!

Előzmény: solozo (1597)
solozo Creative Commons License 2019.08.10 0 3 1597

Sziasztok, Portorozból írok, még három nap van a szabadságból, először Szlovéniában, de az egyik legjobb választás volt. Mi nagy olasz fanok vagyunk, 6 éve odajárunk nyáron, idén váltottunk, de nem bántuk meg.

Címszavakban: kedden indultunk Skofja Lokába, ott foglaltam két éjszakára szobát, útközben megálltunk a zicei karthauzi kolostor-erődnél. Fantasztikus, köszönet érte onlyread topiktársnak, ő ajánlott itt egy blogot, amelyiken olvastam róla. Nézzétek meg!

Skofja Loka is nagyon kellemes hely, vár, apró történelmi óváros, na meg egy fasza kis strand a Sora folyó partján, a kánikulában az sem zavart hogy nem volt több 19-20 foknál.

Koraeste a vár után még túráztunk egyet a város fölé magasodó Kranceljre.

Szerda: reggeli után Vintgar-szurdok. Hát azt mondom, ha valaki még mostanában megy, menjen 7 és 9.30 között, mert ami utána van, az embertelen. Mi 9-re értünk oda, de már tele volt a parkoló a szurdokbejárat előtt, visszafordítottak Bled felé... Tettünk egy kört, addigra felszabadult pár hely és beengedtek. Pénztár előtt 5-6 méteres sor, sima bejutás. Maga a szurdok mesebeli, de nem értem ezt az oda-vissza utat, alig lehet elférni bizonyos pontokon, ráadásul vissza már nagy tömeg jött szembe. A pénztárnál már kb. 100 méteres sor, a szurdokhoz vezető kis utak bedugulva... 11 körül értünk le a bledi tóhoz, pontosabban a Velika Zaka szabadstrand melletti kemping parkolójához. Minket még beengedtek a mögöttem jövőnek mutatták, hogy full. Végül is ott estig maradtunk, 18 eurót fizettem a parkolásért. A strand viszont érdekes módon nem volt tele, simán találtunk helyet, a víz isteni 23 fokos volt. Közben ebéd a kemping melletti étteremben, majd olyan fél 5 körül megmásztuk az Ojstricát és a Mala Osojilnicát. Tüdőkiköpős, de megéri.

A várat kihagytuk, visszafele Skofja Lokába viszont útba ejtettük a Bohinj-tavat.

Csütörtök korai kicsekkolás, mert a vintgari eset után a Skocjan-barlangnál nem szerettünk volna sorban állással tölteni az időt. És milyen jól tettük. 9-re értünk oda, még alig voltak, simán vettünk jegyet az első, 10 órás túrára. Fantasztikus volt, nem bántam meg, hogy nem Postojna mellett döntöttünk. A barlangból kijőve mindenkinek ajánlom a kicsit hosszabb szurdoktúrát, ami balra vezet, az is lélegzet-elállító, bár mászni kell érte rendesen. A pénztárnál viszont legalább 100 méteres sor... Utána jöttünk Portorozba, a szállás remek, kipróbáltuk a Fiesa strandot és a városi homokost, mindkettő rendben van, gyerekkel inkább az utóbbit javaslom. 18 euró a 2 napágy és az ernyő. A Fiesán nincs ilyen, viszont van füves placc és árnyék. Piran is megvolt tegnap este. Éttermek kb. egy felső-középkategóriás budapesti árszínvonalat hoznak, viszont jókat kajáltunk. Holnap vagy holnapután elmegyünk Groznjanba, aztán hazafelé egy kis Itália (Miramare kastély, duinói Rilke-ösvény), és Celje. Mindenkinek jó nyaralást.

Butt Creative Commons License 2019.08.04 0 0 1596

Aljažev dom lesz az (csak mert mindketten rosszul írtátok).

Előzmény: Zabalint (1595)
Zabalint Creative Commons License 2019.08.04 -2 0 1595

Mangart hágónál a  olasz útonparkolótól az (ez nem a via ferrata, hanem annak a jóval könnyebb folytatása a csúcsig) kb. 1.5 óra a csúcs (kicsit kevesebb lefelé), ezzel kb. Szlovénia legkönnyebben elérhető 2500 feletti csúcsa. Technikailag egyáltalán nem nehéz, a drótok inkább csúszós időben kapaszkodáshoz vannak, és kb. 600 méter szintet kell leküzdeni, de jó időben nagyon megéri, végig gyönyörű a kilátás. Mi hazautazós napon csináltuk meg tavaly ősszel, igaz mi a nehezebb szlovén úton fel, és az olaszon le.

 

Alzajev Domhoz fel lehet menni autóval, nagy parkoló van ott (legkedveltebb kiindulópont Triglav mászáshoz). Rövid, egyszerű túralehetőség csak az, ha a völgyben maradsz, legfeljebb a Luknja-hágóig, ami a völgy teteje, mert minden más irányba kemény enelkedők vannak.

 

Előzmény: vbalage (1582)
PAgi73 Creative Commons License 2019.08.02 -2 0 1594

 

    

https://www.facebook.com/groups/2250303611658858/    

 

Ajánlom ezt a csoportot.

bigwinnie Creative Commons License 2019.07.31 0 0 1593

Most voltunk múlt héten Horvátországban, szintén 22-26-ig! Minden nap új partra mentünk, volt hogy egy órát autóztunk. Mi nem vagyunk városnézősek, túrázósak, egész nap sétálgatósak. Anyósékkal voltunk. Most viszont érdekesebb lesz, mert tesómékkal és szüleimmel megyünk, és ők viszont inkább a város-, várnézős típusok. Ráadásul nővérem jó világos bőrű, nem bírja a napot, így ő max. csak késő délután tud fürdeni. Szóval érdekes lesz a program....de közi, megnézem a linkeket.

Előzmény: onlyread (1591)
alphabetti Creative Commons License 2019.07.31 -1 0 1592

Portorozban van a leginkább  homokos szlovén part + a Metropol szállónak van egy medencés strandja (fizetős), ha elég lenne a tengerből. Piran busszal 10 perc és nem kell parkolással szenvedni. Mi Horvátországba sosem mentünk át eddig. Strandolásért szerintem nem érdemes átmenni Olaszo-ba, ha Triesztre vagy kiváncsi akkor igen. Egyébként meg ahogy előttem írták.

Előzmény: bigwinnie (1590)
onlyread Creative Commons License 2019.07.31 -3 0 1591

4 napra mentek, 2 éves gyerekkel és három országba szeretnél menni + fürdés? Ez kicsit túltervezettnek tűnik... Két hozzászólással ezelőtt linkeltem egy egyhetes programot, abból lehet választani.

Előzmény: bigwinnie (1590)
bigwinnie Creative Commons License 2019.07.31 0 0 1590

Sziasztok. Aug. 22-26-ig nyaralunk Portorozban. Nem voltunk még soha SZlovéniában, ezért érdeklődni szeretnék, mi az amit nem érdemes kihagyni, jó helyek, partok, ahová el lehet menni, szóval egy amolyan "gyorstalapaló Szlovéniából" érdekelne :) 2 éves gyerekkel megyünk (+tesómék, és szüleim) szóval a portorozi homokos strand mindenképp előny, meg valószínűleg majd átruccanunk Horvátországba, és Olaszországba is.

solozo Creative Commons License 2019.07.31 -1 0 1589

Ez nagyon jó. Žičét már be is építettem a programba.

Előzmény: onlyread (1588)
onlyread Creative Commons License 2019.07.30 0 1 1588
Előzmény: Andimi39 (1586)
pamag Creative Commons License 2019.07.30 -1 0 1587
Előzmény: Andimi39 (1586)
Andimi39 Creative Commons License 2019.07.30 -1 0 1586

Sziasztok! Holnapután indulunk Szlovéniába. Ljubljana mellett fogunk lakni. Terveinkben rengeteg kirándulás szerepel (szurdokok, tavak, hegyek stb.). Azonban az időjárás-előrejelzés szerint igen zivataros, esős idő várható sajnos a következő időszakban. Köszönettel fogadnék ezért alternatív esőprogramokat. Két barlang (Postojna, illetve Skocjan) már amúgy is be volt tervezve. Tudtok-e ezen kívül ajánlani érdekes, esős időben is megnézhető dolgokat? (Várak, kastélyok, jó múzeumok stb.) Bármi és bármerre érdekel, különösen ha kb. 1 órán belül megközelíthető Ljubljanától - ez majdhogynem az egész ország :-) Nagyon köszönöm a tippeket előre is!

barcaforca Creative Commons License 2019.07.26 0 0 1585

2019. augusztus 23-ig érvényes Szlovén autópálya matrica eladó.
Átvehető augusztus 5-től Veszprémben.
Ár: 5000.- Ft. Érdeklődni a 06303160559

scarabaeus Creative Commons License 2019.07.25 0 0 1584

(A streetview-hoz: a sorompónál az elakad, ott már egy másik streetview-n, ezt az illetőt követve lehet "végiggyalogolni", egy félévvel későbbi felvételen)

Előzmény: scarabaeus (1583)
scarabaeus Creative Commons License 2019.07.25 0 0 1583

(Nem semmi, ahogyan gyalog végigvitték ott a hátizsákos streetviewt... mekkora fények voltak már itt is.)

Előzmény: vbalage (1582)
vbalage Creative Commons License 2019.07.25 0 0 1582

sziasztok. a júliai-alpokról szeretnék kérdezni. tervezek 1-2 rövid túrát a hegyekben, és a következő lehetőségekről szeretnék több infót kapni, ha járt már itt valaki. managart-hágóba vezető autóút végétől milyen egyszerűbb túralehetőségek vannak? valamint az alzajev- dómnál mutat egy parkolót a térkép. ide fel lehet menni autóval, és ha igen, milyen egyszerűbb túrázási lehetőségek vannak? nem ismerem a környéket, minden hasznos infónak örülök. freytag@berndt 1:35000-es térképem van. válaszokat előre is köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2019.07.24 0 0 1581

Az a sok lépcső nem olyan vészes! Piran gyönyörű hely, én direkt élveztem besétálni a parkolóból a városba! :)

Előzmény: alphabetti (1577)
kikka. Creative Commons License 2019.07.16 0 0 1580

Sziasztok! Piranba készülünk. Milyen oda az autópálya? Nagyon kanyargós, meredek? Olyan, mint a horvát tengerparthoz? 

solozo Creative Commons License 2019.07.11 0 0 1579

Bocs, ez lehet hogy buta kérdés lesz. Mi az utóbbi években olyan helyeken strandoltunk, ahol a magunk ernyője alatt voltunk a magunk kempingszékein, -ágyain. Ha egy olyan strandon, mint a portorozi, lemegyünk reggeli után, kifizetjük a napernyőt, napozóágyat, aztán délben elhúzunk ebédelni, sziesztázni, akkor mi van? Délután 3-kor újra kell fizetni, vagy ilyenkor az ember hagyjon törülközőket az ágyakon?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!