Keresés

Részletes keresés

Friczy Creative Commons License 6 napja 0 0 230154

....ha a mobilom érzékelője nem csal....

Igen, itt a kulcsszó.

Előzmény: nomore spam (230153)
nomore spam Creative Commons License 6 napja 0 0 230153

Korábbi 35-40 fokos lejtő témához... sokat nem tévedhettem. Tegnap jártam egy kissé meredek lejtőn gyalog: ha a mobilom érzékelője nem csal, az egyébként 10%-os táblával jelzett veszprémi utcácskában a legmeredekebb rész néhány méteren át 28 fokos volt... a Kapyt nem tudom, de az az Üröm környéki út, amit emlegettem, ekörül volt... és inkább meredekebh vagy ilyen, csak sokkal hosszabban.

SzeZo Creative Commons License 2018.07.12 0 0 230152

Lehet, de akkor a kardomba dőlök, mert az agy vadonatúj és indokolatlanul magas árfekvésű (lett volna, ha nem kaptam volna jó adag kedvezményt).

Előzmény: Ati_66 (230149)
marcony Creative Commons License 2018.07.12 0 0 230151

A váz semmiben nem befolyásolja a féktárcsát.

Az agyban keresd a hibát.

Nézd meg a tengelyt is nem ferde-e, mert el tudja húzni az agy peremeinek síkját.

Előzmény: SzeZo (230148)
dhpage Creative Commons License 2018.07.12 0 0 230150

ha a váz ferde, akkor állandóan szorul.
nálad szerintem az aggyal lesz a gond, ha nem központos, akkor bizony tud ütni, ami a tárcsán jelentkezik.

Ati_66 Creative Commons License 2018.07.12 0 0 230149

Ha a tárcsa önmagában sík, nem hullámos, de felszerelve "imbolyog", akkor szerintem a kerékagyon a rögzítési pontok síkjánál kell a hibát keresni.

SzeZo Creative Commons License 2018.07.12 -1 0 230148

Ez már igazából a szerelős topikba lenne való, de itt folytatom, hiszen kerékpáros téma és itt kezdődött.

Nem tudták beszerezni az Avid tárcsát és a webáruház oldaláról is leszedték.

Haza hoztam a korábbi, kopott Shimano féktárcsám (eddig a melóhelyen szolgált poháralátétként a sörösteáskorsónál) és kipróbáltam. Pontosan olyan ritmusra szorul, bárhogy is állítgatom, mint az Avid. Már arra is gondoltam, hogy a váz lehet csámpás. Egyszerűen nem lehet sima futást elérni.

Lehet, hogy az lesz a vége, hogy veszek egy akármilyen V-fékes felnit, átfűzöm az egész vackot és tekerek vele úgy, ahogy eddig tettem éveken át.

Előzmény: Friczy (230145)
SzeZo Creative Commons License 2018.07.12 0 0 230147

Köszi, de már este megrendeltem a BB-ban. Esélyes, hogy ma átvehetem.

Előzmény: Friczy (230145)
punk anderson Creative Commons License 2018.07.12 -2 0 230146

Sziasztok!

Mi ez a kis bumszli a kerék fölött? Valamiféle kerékzárra tippelek, de nem értek hozzá.

Friczy Creative Commons License 2018.07.12 0 0 230145

Tudok kölcsönadni tárcsát, hogy kipróbáld.

Előzmény: SzeZo (230143)
*Iguana* Creative Commons License 2018.07.11 0 0 230144

ha a tárcsát leszeded, és lefekteted valami tutira sík felületre (pl. üveg, de nem sörös), magad is le tudod ellenőrizni, hogy csálé-e, és ha igen, mennyire - fénymásolópapírt számolhatjuk 0.1mm-nek, azzal játszanék körben aládugdosva

Előzmény: SzeZo (230143)
SzeZo Creative Commons License 2018.07.11 0 0 230143

Kipróbáltam, semmi javulás. Egészen biztos, hogy nyolcas van a tárcsában, mert csak a kerület egy kis részén szorul.

Most töprenghetek, hogy vegyek egy új tárcsát tízért, vagy vigyem szervizbe, hogy kiegyengessék (óradíj, cipelés - mert nem gurul és mégis csak mókolt tárcsa lesz a vége).

Előzmény: Friczy (230140)
SzeZo Creative Commons License 2018.07.11 0 0 230142

Köszönöm, ezt ki fogom próbálni.

Előzmény: Friczy (230140)
SzeZo Creative Commons License 2018.07.11 0 0 230141

Nagyon meglepődtem egyébként az Avid fékhatásán. Hozzá voltam szokva, hogy hátul a V-fék csak amolyan biztonsági dísz:-), hiszen valamennyi szennyeződés (pl. olaj) mindig volt a felnin. Soha nem is sikerült blokkolnom a hátsó kereket.

Az Avidot viszont két részletben lazítottam, hogy ne legyen bivalyerős. Így most némileg adagolható a fékerő, de blokkolni is tudnék, ha akarnék.

Előzmény: hitman (230139)
Friczy Creative Commons License 2018.07.11 0 0 230140

Most épp otthon két biciklin van Avid tárcsa (plusz egy, amit össze kell rakni), jó párezer kilométert már megtettem vele, és bár van egy-két nyűgje, alapvetően nincs vele gond. Jól be kell tudni állítani, ez azért nehéz, mert többféle leírás van, és néha ellentmondanak egymásnak. A fiam rekuján volt gondom vele, akárhogy állítottam a féknyergen, alig fogott, aztán egy újabb leírást találtam, és az alapján állítottam be, onnantól rendesen működik.

A lényeg: lazítsd meg a féknyerget, hogy lazán mozogjon, de ne lötyögjön, aztán a fix és mozgó pofát állító csavarokkal tekerd addig be a pofákat, hogy mindkettő rendesen fogja meg a tárcsát. Ebben az állásban rögzítsd a féknyereg két csavarját, majd tekerd ki a fékpofaállító csavarokat, hogy el tudjon forogni a kerék (a leírás alapján az álló pofát jobban ki kell tekerni, ennek nem igazán értem az okát, számomra a mozgó távolabbra állítása lenne a logikus), és ha nincs nyolcas a tárcsában, akkor ez jó lesz.

Amit megfigyeltem: nem mindegy, milyen tárcsa, először lustaságból a korábbi (shimano) tárcsafék tárcsáját hagytam fenn az első keréken, és jó beállítás után elkezdett cincogni. Tárcsa le, fel az Avid tárcsa, a probléma megszűnt.

Ha pedig mégis azt mondod, hogy kidobod az Avidot, tudok adni egy pár Shimano bowdenes tárcsaféket (nem tudom fejből a típust, valami olcsóbb darab), illetve egy darab tárcsát hozzá.

Előzmény: SzeZo (230138)
hitman Creative Commons License 2018.07.11 0 0 230139

én is idén cseréltem Avid BB7-ről hidralikás Shimano XT-re.

ég és föld a különbség...

mondjuk a fékerővel az Avidnál sem volt gond, de teljesen digitális volt, nem lehetett adagolni. és ahogy mondod, a beállítása is macerás.

az egyetlen dolog, ami hiányzik, hogy a mechanikus fékkarral lehetett csattogni (csengő helyett), ezzel oszlattam magam előtt a gyalogokat a kerékpárúton. =}

az XT fékkarja teljesen néma, csak fékezésre jó.

de arra nagyon.

Előzmény: SzeZo (230138)
SzeZo Creative Commons License 2018.07.10 -2 0 230138

Eddig azt hittem, hitvita az, hogy a madzagos Avid tárcsafékek rosszak, vagy jók.

Most úgy gondolom, hogy nem rosszak, hanem csapnivalóak. A montin hátulra is tárcsát tetettem, de csak Avid volt elérhető. Már a szerviztől távoztamban vissza kellett fordulnom, mert alig forgott a kerék. (Ez, mondjuk a szerelőt is minősíti.)

A gyors állítgatás után haza tudtam vele gurulni, de a rövid út végén ismét zajongott. Akkor még sikerült valamennyire beállítanom, éppen csak, hogy cincorgott.

Ma kaptam egy lassú defektet, amivel - szerencsére - haza tudtam jönni. Azért szerencsére, mert itthon, foltozás után hiába tettem vissza gondosan a kereket, a tárcsa szorult. Állítottam így, állítottam úgy, még fiam segítségét is kértem, de lehetetlen olyan állást találni, aminél simán forogna. Csemetém ki is nyilvánította véleményét az Avidról (fél évig ő is szervizben dolgozott). Mindig bajuk volt vele.

Tanácsom: Ne vegyetek Avid tárcsaféket! Én már nem fogok, az biztos.

várkonyi zalán Creative Commons License 2018.07.10 0 1 230137

Nekem volt/van rockrider mtb cipőm. Nem mai darab 2010-es évek környékén készülhetett. Strapabíró három tépőzáras modell, viszont egy idő után a  bal lábamon a kisujjamat nyomja. Ha széles a lábfejed nem ajánlom a decás cipőket sem kerékpáros sem a túracipő szegmensben. A cipőik talpkiképzése általában keskeny profilú lúdtalpas embernek (mint amilyen én vagyok) nem való.

Előzmény: Péter Ádám Szombathelyi (230128)
nomore spam Creative Commons License 2018.07.10 0 0 230134

Csévi... (most néztem a streetviewt) Azon jöttünk lefelé, folyamatosan fékezve, én úgy 65-70km/h sebességgel és utána a Kapy-n próbáltunk felmászni. Ez sok éve volt, de az utóbbi még gyalog is gondot okozott. :D

Ahol outival jártam, azt sajnos nem találom. Valami szántóföldeken átmenő, ócska betonúttal indult, onnan be a házak közé és fel a hegyre...

Előzmény: nomore spam (230126)
nomore spam Creative Commons License 2018.07.09 -1 1 230132

A régi Specialized cipőmmel nekem sem volt ilyen gondom, a Scott sajnos e téren nem olyan jó, bár ez csak az első 50+ km-es tekerés során jött elő.

Viszont a Specinek meg olyan baja volt, hogy a stopli körül a keret nem volt elég magas, betonon (járdán) sétálva nem igazán védte a stoplikat, a Scott ebben jobb. Sajnos én a "régi iskola" híve vagyok, ha túl nagy a forgalom, inkább tolom a bringát a járdán, szóval nekem ez is szempont.

Elnézve a Decathlon árait, btwin cipőből is van drága... :)

Apropó: árulnak Shimano cipőket is, úgy vettem észre, ők a mai napig képtelenek a helyes méretezésre, pl. 45-ös lábra 48-49-es cipő is szükséges lehet. (A 47-es is kicsi volt)

Olyasmire is érdemes lehet figyelni, hogy ha fűzős, akkor is jó ha van a felső végén a tépőzár, hogy ne lifegjen a fűző menet közben, nomeg jobban is tart valamivel.

Csak fűzőst macerásabb úgy rögzíteni, hogy kevéssé lötyögjön pár km után, ami ha húzod a pedált, nem hátrány :)

Előzmény: Péter Ádám Szombathelyi (230131)
Péter Ádám Szombathelyi Creative Commons License 2018.07.09 0 0 230131

Köszönöm, teljes mértékben hasznos volt :) (a "+" tőlem (is? ;) ) van)

"a talpon keresztül mennyire érzem" szempontra magamtól addig nem gondoltam volna, amíg nem nyomja a lábam

Előzmény: nomore spam (230129)
nomore spam Creative Commons License 2018.07.09 -6 0 230130

O.K.,a % vs ° tévedés volt, úgy emlékeztem, 90°=100%...  alkoholt sajnos nem ihatok, különben miattatok már rég alkoholista lennék ;)

Előzmény: Friczy (230119)
nomore spam Creative Commons License 2018.07.09 -7 1 230129

Mit jelent, hogy árérzékeny? Úgy értem, forintosítva?

Pont a cipőikkel nincs tapasztalatom, az szerintem elég kényes dolog. (Nekem) 50-60km utcai pólóban, rövidnadrágban nem (a ruha miatt :) ) gond, de egy rosszul kiválasztott cipő vagy sisak tönkreteheti az élményt. Decathlonos nadrágból, pólóból az árérzékeny verziók az "elmegy, ha nem futja másra" kategória (de akkor minek?), ha a cipő ugyanolyan minőséget képvisel, akkor azt nem javasolnám spd-hez. Ami ugyanis csak vásárlás után derül ki: mennyire érzed pl. a stoplit a talpbetéten át vagy hogy hosszabb távon mennyire nyomja a lábad itt-ott stb. (most egy "árérzékeny" Scott-om van, a stoplit sajnos érzem benne)

Esetleg annyit megér, hogy bemész valahova és felpróbálod, ha úgy kényelmes, akkor talán nem lesz túl nagy a csalódás később. Neten semmiképp sem vennéky ha ezért kérdezed.

Mindez szigorúan szubjektív, egyéni vélemény persze.

Ez így segít vagy feleslegesen vertem tíz percig a mobil kijelzőt? :)

Előzmény: Péter Ádám Szombathelyi (230128)
Péter Ádám Szombathelyi Creative Commons License 2018.07.09 0 0 230128

Sziasztok,

a Decathlon saját márkás, Rockrider, Btwin spd cipőiről van véleményetek? 

Első spd cipőm lenne, Shimano pedál már megvan. Árérzékeny vagyok, nincs különleges lábformám, és pláne: nem versenyzek, nem szoktam komolyabb teljesítménytúrákon sem indulni.

Köszi előre is.

nomore spam Creative Commons License 2018.07.09 -1 0 230126

Sacc/kb 35-40 (a kb a gyengébbek kedvéért azt jelenti,  hogy körülbelül, tehát lehet valamivel kevesebb is, több is, nem vízmérték a szemem) és pl. Budán bizonyos Csévy-Kapy utak, ha még jól emlékszem  a nevükre, hogy biztosan budapesti legyen.

Ha nem 100%, hogy BP is megfelel, akkor az UVH-tól Üróm felé a hegyoldalban. Az 50-100m lehet, hogy tényleg túlzás.

Sajnos pontosabb címre nem emlékszem, mert épp el voltam tévedve.

Előzmény: Friczy (230119)
monik4 Creative Commons License 2018.07.09 -2 0 230125

Sziasztok! 

Teljesen laikusként szeretnék segítséget kérni Tőletek! 

Kerékpár vásárlás előtt állunk és olyan modellt keresünk, amivel városon kívül (föld út, füves út, murva, dombra föl/le stb.) lehet biciklizni. Próbáltam utána olvasni és információt gyűjteni, mely szerint a KTM kerékpár elég jónak minősül. Bevallom, hogy abból is rengeteg félét láttam és nem vagyok biztos abban, hogy hobbi biciklisként szükségem van-e ilyen drága biciklire. Ha el tudtok látni jó tanáccsal, akkor azt megköszönöm! 

Ja, férfi vázzal szeretnénk és a használttól sem idegenkedünk. 

Köszönöm! 

Friczy Creative Commons License 2018.07.09 0 0 230124

Vagy az alkoholfokra :)

Előzmény: bm613 (230122)
sys4096 Creative Commons License 2018.07.09 0 0 230123

Sziasztok! Olyan Puch Elegance-t keresek, mint a képen látható. Olasz gyártmány, kb. '90-es évek eleje-közepe, shimano nexus 7 agyváltóval.

Előre is köszönöm.

bm613 Creative Commons License 2018.07.09 0 0 230122

Nem lehet, hogy a nyári hőségre gondol? :D

Előzmény: Friczy (230116)
marcony Creative Commons License 2018.07.09 -1 1 230121

SzeZo te legalább észrevetted, hogy ezzel a krapekkal valami nem OK. :-))

Törölt Nick egy unatkozó öreg nyugesz, aki azzal szórakozik, hogy mindenütt a viszályt kelti.

Időnként önmagával beszélget. Most itt ő nomore spam is.

Gyanakodtam, de elsőre bedőltem neki én is.

Egy oltári nagy fasz, de alapjában véve egy sokoldalú fószer. :-)))

Így kell elfogadni ahogy van, mert nem lehet, de nem is érdemes bármit tenni ellene.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!