Keresés

Részletes keresés

sistergő Creative Commons License 10 órája 0 0 175661

Tavaly októberben, a Spar maratonon futottam. Meglepően jól sikerült, 4 óra 52 perces lett. Nagyot növekedett az egóm, nem kizárt, hogy a következő PB legyen, azaz 4 óra alá kerüljek.

Atádra megyek-e dobolni? Azzal kezdődik az év. Azután a Nike félmaratonra, és a Spar maratonra. Ezek nélkül nem teljes az év. A Bébu utolsó napja, és pesti rangos triatlonverseny még szóba jöhet.

2021-ben a Sparos dobolás kimarad, arra futás van betervezve.

Előzmény: pudingman (175638)
rrroka Creative Commons License 10 órája 0 0 175660

kicsit módosítanám fél-egy perccel gyorsabb-lassabb...
de te ezt csinálod is, ahogy írod, szóval a maratonig az "úgy érzem suhanok" utazósebességed még emelkedhet is. mikor lesz ez? biztos írtad, de nem emlékszem.

Előzmény: 9:3-at tippeltem (175659)
9:3-at tippeltem Creative Commons License 10 órája 0 0 175659

köszi, ez jól hangzik. 

Előzmény: rrroka (175656)
Csempa Creative Commons License 11 órája 0 0 175658

Szia!

(Vigyázz velük, mert van köztük egy-két futóbolond! :)

Előzmény: Julcsikatica (175652)
Tompus999 Creative Commons License 11 órája 0 0 175657

Üdv neked is!

rrroka Creative Commons License 11 órája 0 0 175656

nagy vonalakban az a lényeg, hogy a konkrét maratoni tempóban szinte soha nem kell futni, legfeljebb havi egyszer-kétszer, amikor felméred, hogy a maratoni tempódban hogy megy 10-20-x km. kell futni résztávokat kb egy perccel gyorsabban és kell futni a hosszúkat kb. egy perccel lassabban. Ennél persze sokkal komplikáltabb, de heti 5x futással ezt érzed is szerintem. :)

Előzmény: 9:3-at tippeltem (175641)
rrroka Creative Commons License 11 órája 0 0 175655

üdv a bolondok között! :)

miért egyből maraton ilyen rövid idő után? az eredményeidet, az edzettségedet és a sportmúltadat nem ismerem, de ilyen gyors emelésre nem nagyon van ok. meg lehet csinálni, nem arról van szó, csak sehova sem kell sietni.

Mr Long Creative Commons License 12 órája 0 0 175654

Tul jo ahhoz, hogy ne hasznaljam es tul jo ahhoz, hogy kesobb ne tudjam hasznalni. Eles mezsgyere tevedtem...

Előzmény: Spenót (175651)
Mr Long Creative Commons License 12 órája 0 0 175653

Udv a klubban!

Julcsikatica Creative Commons License 12 órája 0 0 175652

Sziasztok!

Teljesen új vagyok itt a fórumon - bár egy ideje olvaslak titeket - és a futásban is majdnem ennyire :) 

Tavaly májusban kezdtem 3km-ről, majd októberben sikerült teljesítenem az első félmaratonom, ami után úgy éreztem, hogy maradt még bennem. Az idei célom szintén októberben az első maratoni távom teljesítése. 

Spenót Creative Commons License 12 órája 0 0 175651

Ja, ésszel könnyű! :-) 

Előzmény: Mr Long (175650)
Mr Long Creative Commons License 14 órája 0 0 175650

Kenyelmes a sauconym, de az inov adja az igazi erzest. Heti egyszer azt fogom hasznalni es szerintem egy fel ev utan megerosodik hozza a labam, hogy tobb alkalommal felvegyem. Erzem is a labszaramban es a labfejemben a tegnapi edzest.

Előzmény: Spenót (175648)
Alpári Gnác Creative Commons License 19 órája 0 0 175649

Nézd, egy szóval nem állítottam, hogy te találtad ki, de akárki találta is ki, az attól még bullshit marad.

Tökéletesen értelmetlen az elképzelésed a madár és disznó oda-vissza fertőzéséről.

Nem tudom, érted-e, nincs neki értelme.

Olyan, mint ha azt akarnád megmagyarázni, hogy 2x2=5, mert valaki leírta ezt a neten.

Bővebben nem megyek bele, mert nem ide való.

És mi van?

Mégse jelentesz fel?

Előzmény: pom-pom57 (175594)
Spenót Creative Commons License 21 órája 0 0 175648

Nekem is bejön a minimalista cipő érzésre. Imádom a Merrell cipőmet. Kettőt is vettem belőle akciósan. Ez volt az első, amiről a gyógytornász letiltott. Lúdtalpam nincs, de harántsüllyedésem az van, meg ugye a túlsúly...

A Hoka egy bumburnyák fapapucs a Merrellhez képest, de be kell látnom, hogy nekem ez való, ha futni akarok.

Nem lebeszélni akarlak róla, csak légy óvatos és vigyázz a technikára is. Az ilyen cipő könnyen bünteti a sarkazást is és a talpközépre érkezés esetén is túl nagy terhet visz/vihet az achillesre.

Előzmény: Mr Long (175642)
9:3-at tippeltem Creative Commons License 21 órája 0 0 175647

"Szóval, szerintem nehéz külső személynek mérés nélkül megmondani, hogy mit bírsz, ha még te sem tudod."

hát igen, ezzel nehéz vitatkozni :) Akkor marad az érzés, mint tudományos alap. Az biztos, hogy ezentúl ennél jóval lassabban tervezem futni a hosszúkat.

Előzmény: Spenót (175646)
Spenót Creative Commons License 21 órája 0 0 175646

Ez attól függ, hogy ehhez a sebességhez tartozó tempó neked milyen pulzustartomány melyik részére esik. Nekem az Ensportban a MárNemNike félmaraton előtt megmondták, hogy milyen pulzuszónában fussak és akkor végig bírom. Ez azért volt érdekes, mert olyan magas pulzussal idén semennyit nem futottam előtte. Érdekes volt így beleugrani, de működött.

Mivel a mostani edzéstervem sem tartalmaz 2,5 óránál hosszabb edzést, most is a február végén esedékes mérésre hagyatkozom majd a maratonon. (Ez egyébként jó lesz a következő fél év edzéseinek pulzuszóna beállításához is.)

Szóval, szerintem nehéz külső személynek mérés nélkül megmondani, hogy mit bírsz, ha még te sem tudod.

Csempa Creative Commons License 21 órája 0 0 175645

Az tuti, hogy a súlypontod alatt érsz talajt ilyenkor :)

(Én is abban futom az aszfalt futásaim felét, még ha nem is nekem való, de nagyon bejön az érzés és a tempó.)

Előzmény: Mr Long (175642)
Csempa Creative Commons License 21 órája 0 0 175644

Ha jók az alapok, akkor emlékeim szerint 8-10 hét alatt fel lehet gyorsulni egy versenyre - de majd a hozzáértők pontosítanak.

Nem tudom, hogy mikorra tervezed a maratont, de nem kell hónapokig csúcsformában lenni a tempót tekintve, azt csak a végére kell kihegyezni. Ráadásul mindig hegyezni elég sérülés veszélyes is. Az utolsó hetek edzéseire meg vannak elérhető edzéstervek, amik segítenek majd kigyorsulni a végére. Legalábbis én így csinálnám...

Mr Long Creative Commons License 21 órája 0 1 175643

Tudom itt mindenki serulesmentesen fut, de ez tetszik.

Mr Long Creative Commons License 21 órája 0 0 175642

Van valami abban amit a borciporol es a talajfogasrol mondtal. Ma az inovban jottem haza melobol es tuti jol sikerult a talajfogas, mert ereztem a butykoket az labujjaimnal :) Egesz jo jegen is a sima talp, igaz az utolso km emelkedik nekem, kb mint egy puposabb hidra felfutni es ott azert neha nyomatekot kellett valtoztatni, hogy ne porogjek ki. Brutal jo ez a cipo, kell egyet vennem az utcara is, bejon a minimalizmus.

Előzmény: Csempa (175640)
9:3-at tippeltem Creative Commons License 22 órája 0 0 175641

nem gondolok semmit, csak azt tudom, hogy a maraton az kétszer akkora táv. Az elsődleges cél a teljesítes, de tetszene, ha ezt a tempót ki tudnám tolni 42 km-re.

Csak ha a hosszú futásaimat 6-6:30-cal futom (ezt tervezem a későbbiekben), akkor honnan fogom tudni, hogy képes vagyok-e még az 5:40-es tempóra? Fussak egy héten egyszer ilyen iramban rövidebbet? 

Hetente ötször futok (csak a maratonig, utána visszaállok négyre), általában van benne 2 rövidebb (5,5-6,5 km), ezekből az egyik fartlek, a másik igazából a pihenőnap helyetti átmozgatás. Van két közepes (7-13 km) és egy hosszú, ami fokozatosan emelkedik. Hétvégén 22-23 lesz a terv szerint a hosszú. 

Előzmény: Csempa (175640)
Csempa Creative Commons License 22 órája 0 0 175640

Szép tempó, gratula!

Miért gondolod, hogy ha sikerült elérni, akkor nem fog sikerülni megtartani, esetleg javítani még rajta?

Mennyit futsz hetente, milyen összeállításban? (Nem mintha tudnák tanácsot adni, csak érdekel.)

Előzmény: 9:3-at tippeltem (175639)
9:3-at tippeltem Creative Commons License 22 órája 0 0 175639

Most van egy olyan érzésem, hogy 5:40-es tempóval elég sokáig el tudnék futkározni. Még csak 2 órán keresztül futottam ezzel a tempóval, de szerintem nem lenne gond tovább is tartani.

Ugyanakkor a hétvégi hosszú futásaimat ésszerűbb volna lassabban futni. 

A kérdés: szerintetek hogy lehetne ezt az 5:40-es tempót "megtartani" a maratonra? 

pudingman Creative Commons License 24 órája 0 0 175638

Helló, Sisi,

mikor futottál maratont?

Tavaly nem voltam Atádon - dögrováson vagyok -, de idén négykézláb is indulok. 

Jössz dobolni, vagy a tésztapartira? Dumálhatnánk egyet:)

Előzmény: sistergő (175628)
Csempa Creative Commons License 25 órája 0 0 175637

Kár hátat fordítani valaminek, aminek így vagy úgy, de már a része vagy. 

Persze bármikor meggondolhatod magad utána is...

Előzmény: pom-pom57 (175625)
Ermak Creative Commons License 25 órája 0 0 175636

Én is kíváncsi lennék rá.

Előzmény: Ogf_Soron (175634)
Ermak Creative Commons License 25 órája 0 0 175635

Tegnap este kimentem egy bő óra gyógykocogásra, és örömmel tapasztaltam, hogy tudok (halványan bicegős) futómozgást produkálni, és hogy nagyon kellemes és kényelmes a 7:40-es "futó" tempó (65% pulzus): végtelennek éreztem a megtehető távot.

Ogf_Soron Creative Commons License 26 órája 0 1 175634

Kismaccsal mi van? Fut még? Kis felüdülés volt szerintem a fórum életében, hogy egy nő is írogatott ide. 

viktor a takarító Creative Commons License 26 órája 0 0 175633

Hogy itt jól érzed-e magad, azt hiszem, nem rajtunk múlik. Attól, hogy nem írunk x ideig, még sokan vagyunk és olvasunk. Ha elmész, a te döntésed, én nem fogok neki örülni. Ha maradsz és a futáshoz szorosabban kapcsolódó dolgokról tudunk értekezni, az szintén a te döntésed lesz, ami már inkább kedvemre való.

Előzmény: pom-pom57 (175625)
Ogf_Soron Creative Commons License 26 órája 0 0 175632

Nincs még 3. rész. Szerintem. Én is ma olvastam. 

Előzmény: Csempa (175631)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!