Keresés

Részletes keresés

Ati_66 Creative Commons License 14 órája 0 0 178504

Én sem költök sokat, de most nagyon készülök a nyári versenyre, ezért erre is áldoztam hogy ki tudjam használni a frissítő állomások profi kínálatát kockázatok nélkül. Ha már kifizettem nevezési díjat ki akarom használni amit biztosítanak :-).

Egyébként én is JóReggelt keksz párti vagyok az edzéseken.

A mézes-mogyorósból mindig van itthon. Amikor akciós 2-3 dobozzal bevásárolok.

A télen a dekában én is nézegettem a géleket, és végül ezt az olcsóbbat vettem meg kipróbálni, de még nem került rá sor.

https://www.decathlon.hu/fruitsport-eper-keksz-pure-id_8306883.html 

Arra, hogy mennyit kéne bevinni szénhidrátból pontosan nem emlékszem. De emlékeim szerint 6% szénhidrát oldattól még biztos nem lesz emésztési gond, az pedig óránként 8 dl körüli víz bevitel mellett ezt a 40-50 g szénhidrátot jelenti.  

Előzmény: budai10 (178502)
Spenót Creative Commons License 15 órája 0 0 178503

Én is keveset iszom alapból. Túlságosan is. Annyira, hogy amikor az achillesemmel baj volt, a vérvétel alapján azt mondták köszvényem van. Gyógyszert írtak föl, de olvastam, hogy aki keveset iszik, annak ettől is lehet magas a húgysav értéke.

Ittam rendesen egy hónapig és a határérték felére esett vissza.

Azóta is erőltetem az ivást.

A fejreállós félmaratonon nagyon sokat ittam. Ha meleg van, automatikusan túliszom magam. A Margitszigeten futottam és minden csapnál ittam. A második felében a futásnak gyorsítottam is... így lett végem kánikulában. Persze ez kb. 15-20 fokkal melegebb időben volt, mint a tegnapi maraton.

Előzmény: Ati_66 (178501)
budai10 Creative Commons License 15 órája 0 0 178502

Edzésekre nem költök sokat  ezeket próbálgatom most.

https://www.decathlon.hu/energiazsele-epres-4x32-g-id_8358599.html

https://bevasarlas.tesco.hu/groceries/hu-HU/products/2004009492758

A kekszben van 5 féle gabona gyors/lassú felszívódású  gyors felé billen.

2 együtt 56g szénhidrát.

Elvileg (40-50g) kellene bevinni óránként?

Előzmény: Ati_66 (178500)
Ati_66 Creative Commons License 15 órája 0 0 178501

Hallottam már róla, hogy lehet túl sok vizet inni, de én túlsúlyosan is inkább keveset iszom.

Előzmény: Spenót (178498)
Ati_66 Creative Commons License 15 órája 0 0 178500

Gélekért esetleg  itt nézz szét.

A Maraton Race Pack csomag akciós áron elég kedvező darabonkénti árat eredményez, igaz 1-1 gél kevesebb szénhidrátot tartalmaz, de a koffeines verzióból is van a csomagban.

A nyári főversenyemen az Ő cuccaik lesznek a frissítő állomásokon így berendeltem magamnak egy akciós csomagot, hogy kipróbáljam. Eddig még soha nem ettem gélt, itt az ideje kipróbálnom, mert ha bírom, akkor lehet nem kell saját kaját cipelnem a versenyen. 

Előzmény: budai10 (178499)
budai10 Creative Commons License 15 órája 0 0 178499

Jobban megnézve áfa nélkül + szállítás így már felejtős.

Előzmény: budai10 (178497)
Spenót Creative Commons License 16 órája 0 0 178498

K meleg volt és sokat ittam. Okosok mondták, hogy kimostam a sókat. Ráadásul akkor is fogyásban voltam. Mondjuk, az utolsó hónapban most direkt figyeltem arra, hogy egyensúlyban maradjak.

A hirtelen melegtől én nagyon elkezdek inni, szerintem ez a túlsúlyom miatt is van. Nekem ez most hirtelen meleg volt. (vittem is magammal egy kulacsot pluszban) Hidegben a félmaraton lazán megy minden frissítés nélkül.

Amúgy meg tényleg lehet, hogy túlparázom, de az, hogy beveszek egy-két sókapszulát feleslegesen még mindig jobb, mint fejre állni...

Egyébként senkit nem beszélek rá, csak én így csinálom. Edzésre nem szoktam sót vinni, csak izotóbiást.

Előzmény: Ati_66 (178496)
budai10 Creative Commons License 16 órája 0 0 178497

Ehhez az akcióhoz mit szóltok?

https://www.profigym.hu/energia-gelek/amix-isogel-carbo-smart-snack-s438721488

Nincs túlbonyolítva koffein,taurin,BCAA,L-karnitin de a 42g szénhidrátot elvileg pont fedezi egy óra időtartamra.

Ati_66 Creative Commons License 16 órája 0 0 178496

A sótablettát én sem értettem. Nem tudom, ki és mi alapján mondta, hogy sóhiánytól sötétedett el a világ amikor a félmaratonnál kifeküdtél. Nem tudom elképzelni, hogy egy félmaraton alatt - ha egyébként legalább vizet iszol és nem is esik le a vércukorszinted a túl magas intenzitás miatt - olyan mértékű sóhiányod lépjen fel amitől kifekszel, bármilyen meleg is van.

Előzmény: Spenót (178492)
Spenót Creative Commons License 16 órája 0 0 178495

Hát, ezt jól megbeszéltük. :) 

Előzmény: budai10 (178494)
budai10 Creative Commons License 16 órája 0 0 178494

Jó az a Maffetone módszer 180-életkor ha nem vagy edzett sportoló akkor még lejön belőle 5. Ez a felső határ ez alatt kellene lenni de nem a felső határ közelében futva kezdőknél hanem - (8-10%) és ugyan ott vagy mint a vizsgálatnál.

30 éves embernél  (130-133) - 145-ig. Ez a képlet nem jó neked?

Előzmény: Spenót (178492)
Spenót Creative Commons License 16 órája 0 0 178493

Ja, még az is fontos, hogy a diagnosztikán meg tudják mondani, hogy melyik zónában kell futnom ahhoz, hogy biztosan beérjek komolyabb meghalás nélkül. Tavaly, az őszi félmaratonon is jó volt erre támaszkodni és most is előre megmondták, hogy mit bírok.

Később ezt már magamtól is jobban fogom tudni, de most erre szükségem volt.

Előzmény: budai10 (178490)
Spenót Creative Commons License 17 órája 0 0 178492

Köszi a véleményt!

A sókérdésben lehet, hogy igazad van és túlparáztam. Viszont inkább túlparázom, mint megint fejreálljak. Attól beijedtem rendesen.

A diagnosztika nemhogy felesleges volt, hanem anélkül nem ment volna. Többször nekirugaszkodtam már az újrakezdésnek Maffetone szerinti pulzussal, ami nekem kb. 134.

Az első alkalmakkor belesérültem, amikor elértem ezzel a 6:30 körüli tempót. Persze, ez ennél összetettebb dolog, de az Ensportban rávilágítottak, hogy vissza kell mennem az alapokhoz és 122!!! alatti pulzussal edzenem. Ezzel (és egyebekkel) sikerült a komolyabb sérülést elkerülnöm és a legutóbbi mérés pedig megmutatta, hogy jó irányba haladok.

Szerintem mostantól lesz sokkal kevésbé szükségem a mérésre. A zónáim be vannak állítva, innen már ez lassabban fog változni. Talán még augusztusban elmegyek egyre, hogy az őszi maraton előtt tudjam, hogy milyen pulzuson csináljam majd a gyorsító edzéseket.

Előzmény: budai10 (178490)
Spenót Creative Commons License 17 órája 0 0 178491

4:51.40 a hivatalos időm. Tök jó, hogy ennyi ideig tudok folyamatosan futni, mások meg sokkal kevesebb idő alatt letudják. :)

budai10 Creative Commons License 17 órája 0 0 178490

Gratula.Pár gondolat ami nem lesz olyan vidám.

Szerintem korai volt még ősszel ennél ha rendesen edzel akkor legalább  fél órával jobb leszel.

Míg ilyen szinten vagy felesleges az EnSport  teljesítménydiagnosztikára pénzt kidobni meg annyira számolgatni a pulzus zónákat.

Gyűjteni kell a kilométereket nyomatni a hegyi/domb edzéseket.

Nem volt olyan meleg,hogy rágörcsölj a sóveszteségre ami a gélekben van meg a frissítőállomásokon még az édes kekszekben is van só attól,hogy édes  elég lett volna.

Más kérdés ha 35C körül nyomják ott már olyan folyadék veszteség van,hogy kell a sótabletta vagy bekeverni löttybe.

Előzmény: Spenót (178483)
Csempa Creative Commons License 17 órája 0 0 178489

Tegnap nekem is vacakolt a gyomrom, pedig általában a vasszöget is, ha van hozzá valami mártogatni való...

Nálam a fáradtság lehetett az oka.

Előzmény: Spenót (178488)
Spenót Creative Commons License 18 órája 0 0 178488

Nem tudom mi lehetett velem. A frissítést is gyakoroltam. Az a fura, hogy ma hajnalban is gyomorfájásra ébredtem. Nem szokott ilyen bajom lenni. Délután is fájt kicsit. Remélem, elmúlik, ahogy jött...

Előzmény: Csempa (178486)
Csempa Creative Commons License 18 órája 0 0 178487

Köszönöm!

Igen, azt hiszem, hogy most életmentő volt az álmaimat követni a büszkeségem helyett :]

Előzmény: Ati_66 (178484)
Csempa Creative Commons License 18 órája 0 0 178486

Nagyon jó beszámoló. 

A grafikon alapján következetesen csináltad végig a távot minden gond ellenére, már amennyire ezt meg tudom ítélni.

A menet közbeni evés-ivást meg majd a nyáron kitapasztalod edzés alatt, és őszre tuti lesz.

Meltdown Creative Commons License 18 órája 0 0 178485

Gratula!

A futásod, és a beszámolód is jó.

Ati_66 Creative Commons License 18 órája 0 0 178484

Gratulálok!

Ilyen előzmények után azt hiszem elmondhatod szerencsés vagy, hogy  "csak" a félmaratonra neveztél. :-) 

Előzmény: Csempa (178469)
Spenót Creative Commons License 18 órája 0 2 178483

Bazihosszú összefoglaló jön kiemeltem a főbb részeket, hogy lehessen ugrani szükség esetén. :)

Második első maratonom
Összefoglaló annak, aki siet:
Egyszer (14 éve) már futottam maratont, de az régen volt. Mivel meguntam a tespedést és kezdett a lustaság az egészségemre is komoly hatással lenni, újra mozogni kezdtem és maratont akartam futni. Nem ment egyszerűen, de tegnap sikerült. :)

Bővebben unatkozóknak: :)
Előzmények:
2003 november 2-án futottam az elsőt, de az már elévült...
Hosszú évek tunyasága (szülés, korai elbutulás, stb. :) ) után néhány éve elkezdtem újra futni, mert futni jó. (vagyis eleinte nem, de később meg annál inkább) Sokszor lesérültem és tavaly az egyik ilyen után határoztam el, hogy most ésszel is megpróbálom a felkészülést, aminek a vége egy maraton lesz.
Az ésszel készülésnek része volt, hogy ősszel nem mentem el a megcélzott versenyre, mert a fogyás nem úgy sikerült, ahogy szerettem volna és egy sikeres maratont én akkor tartok igazán sikeresnek, ha az utolsó szakaszt nem mentővel teljesítem.
Sportlaborba is elmentem többször a felkészülés alatt, hogy szakértő segítséget kapjak és ne haljak meg már a felkészülés alatt.
A másik, és még fontosabb segítséget Zsuzsitól kaptam, aki maximálisan támogatott abban, hogy elég sok időt és pénzt áldozhassak erre a dologra.
Hihetetlenül szerencsés vagyok, hogy Ő a párom!!!

A verseny:
A MaratonFüred előtti napon leutaztunk Zsuzsi rokonaihoz Zalaegerszegre és reggel innen indultunk a rajthoz. Sajnos Vettel miatt egy kicsit későn :), így a bemelegítés a verseny első részére maradt. (nem gáz, mivel eleve lassú vagyok). Kiálltam a pisilős sort, gyorsan bekentem a lábfejemet vazelinnel, majd bemelegítő krémmel a vádlimat és a combomat és már olvasták is a neveket a rajtnál. (eddig ilyen versenyen nem is voltam, nem is értettem a dolgot...)
A rajttól kb. 300 méterre kezdődött az időmérés, ahol a tájfutók által használt dugókával kellett bénázni kicsit.
Mivel későbbre meleget mondtak, egy rövid ujjú pólóban és gatyóban futottam és ekkor eléggé fáztam, de nem volt gáz. A gáz akkor kezdődött, amikor elérkeztem az első frissítéshez. Mivel egyszer egy félmaraton végén sóhiány miatt "kissé" elsötétült a világ, úgy döntöttem, hogy ezen a versenyen ennek nem adok esélyt. Sókapszulát és géleket is vittem magammal. A frissítőpont (kb. 7km) előtt bevettem egy kapszulát. 1 percre rá elkezdett rettenetesen görcsölni a gyomrom, hiába ittam rendesen folyadékot a frissítőponton.
Ez azért volt gázos, mert ahhoz, hogy föl merjem engedni magasabbra is a pulzusomat, tudtam, hogy kell a só majd később, de igazából nem volt gondom. Tompult a gyomorfájás, mentem tovább.
A terep változatosan hullámzott. Eredetileg úgy gondoltam, hogy félmaratonig tartom a 135 alatti pulzust, amihez a próbafutásokon 6:30-as km-ek tartoztak. Az volt a célom, hogy ez legyen a végén az átlag. A verseny előtt elhatároztam, hogy dombon fölfelé sétálok, majd a lejtőkön gurulok. Sajnos elég nudli kis dombocskák voltak, így azokat is megfutottam, de mivel kezdett az idő melegedni, a pulzusom följebb ment a tervezettnél, bár ekkor még nagyjából sikerült a tempót tartanom.
Az első komolyabb emelkedő kb. 9km-nél volt. Az elejébe belesétáltam, de hülye módon a végén már futottam, mert úgy éreztem jónak. A lejtőn sikerült jót gurulni, de később a diagramon látszik, hogy itt nem voltam elég óvatos és itt indult meg fölfelé a pulzusom, a tempó pedig nem.
Ez nem is lett volna baj, mert a diagnosztika szerint 135-152 (E2) közötti tartományban kell legyen a pulzusom maratonon és ekkor még 140 alatt voltam.
A hőmérséklet is szépen emelkedett, a km-ek is fogytak. 6:40 körüli átlagom volt ekkor. Arra számítottam, hogy mivel szinte teljesen elmúlt a gyomorfájásom, egy újabb só és gél után majd 21km-nél kicsit magasabbra engedem a pulzusomat és behozom a lemaradást.
Nem így lett. Megint elkezdett fájni a gyomrom és nem mertem a gélt bevenni- Sótablettát is csak később... így nem mertem emelni a pulzust, de a melegtől emelkedett, így lassítanom kellett. Ez eléggé demoralizált.
25 körül rájöttem, hogy lőttek az eredeti tervnek és B tervre váltottam, ami azt jelentette, hogy kocogok, ahogy jól esik és beérek valahogy, lehetőleg 5 órán belül.
Közben találkoztam Bandita fórumtárssal, aki egy félisten. Ez volt neki a 3. napja és úgy futott, mintha egy könnyű, délutáni kocogásra indult volna. Váltottunk pár szót, megbeszéltük, hogy a célban pacsizunk.
A további km-ek eléggé eseménytelenül teltek. Nem mertem gyorsítani, belesüppedtem kissé a lassabb tempóba. Kb. 30km-nél volt a legnagyobb emelkedő. Ezen fölsétáltam és utána már nem is volt nagyon kedvem futkosni. Semmi bajom nem volt, csak kissé elkedvetlenített, hogy nem tudom az eredeti terveimnek megfelelően lefutni a versenyt.
5km-rel a vége előtt "Most már úgyis mindegy" alapon bevettem egy gélt, amiről a verseny előtti napon derült ki, hogy januárban lejárt. Gondoltam, ez majd valamilyen módon biztos felgyorsít. :)
Érdekes módon, nem fájt tőle jobban a gyomrom és az utolsó km-eket nyugisan lekocogtam.
A célegyenesben indiánszökdelltem, ahogy szoktam :), majd megkaptam Tapírtól az érmemet.
Én még ilyen szép Tapírt soha nem láttam. Ekkor már tök boldog voltam. Nem érdekelt, hogy jó 20 perccel lassabban értem be a tervezettnél.
SIKERÜLT!!! Újra maratonfutó vagyok és az időn majd még ráérek javítani, ha tovább fogyok és folytatom az ésszel készülést.

Saját mérés szerint 42.7km 144-es átlagpulzus, 4:54 összidő, 210m szint. 6:54 átlagtempó, A hivatalos idő ennél pár perccel jobb lesz, mert nem állítottam meg időben az órámat,meg ugye a dugókázás a rajt után volt...

Befutás után:
Fölhívtam szeretteimet és biztosítottam őket róla, hogy élek. :)

Itt pacsiztunk Banditával, aki remélem, azóta már körbefutotta a Balatont. 

Elmentem masszázsra. A nevezéshez járt 15 perc, de én még vásároltam hozzá 30 percet. Szerencsére előre bejelentkeztem, így nem kellett várnom sem.
Itt jött a nap dumája az egyik ultrástól. Megkérdezte a masszőrt, hogy levegye-e a zokniját a masszázshoz. Így: "A zoknimat levegyem? Mondjuk, tegnap leesett egy körmöm, amikor levettem..." :D

Masszázs után megérkeztek Zsuzsiék.
Itt egy kicsit bőgtem, amíg az autóhoz mentem, de szerintem soha nem fogják megtudni, mert újra macccsó voltam, mire az autóhoz értem. :)
Megkaptam a lányaimtól a rajzaikat (csatolva) és megöleltem Zsuzsit és megköszöntem neki a maratont. IMÁDOM!

Elindultunk Akarattyára, ahol ettünk, ittunk és pancsoltam egy rövidet a Balcsiban, ami marha jó volt a lábamnak.

Utóhatás:
Reggel kicsit még robotos voltam. Este még fájt kicsit a térdem, de mostanra szinte teljesen rendben vagyok. Kicsit még fáradtak a csülkeim, de a délelőtti uszodázás jól esett pezsgőfürdővel, kis szaunázással, hideg vízzel.

A hetet pihenősre veszem, de folytatom a diétát és utána elkezdem a felkészülést az októberi maratonra, ahol már 75 kg leszek és 4 órán belül fogok célba érkezni. :)

Csempa Creative Commons License 18 órája 0 0 178482

(meg vannak még a 3 napon át maratont futó félistenek)

Olyanokat olvastam, hogy egy maraton után érdemes napokat, akár egy hetet is pihenni. A regen futás mehet a könyvek szerint ez alatt, de csak rövideket.

Már csináltam olyat, hogy verseny után csak 1 napot hagytam ki, és nagyon rosszul esett olyankor az edzés. Azóta igyekszem türelmesebb lenni.

Előzmény: Spenót (178480)
Ati_66 Creative Commons License 18 órája 0 0 178481

Gratulálok, elég egyenletes tempóban teljesítetted.

Mivel amúgy sem a rekord döntés volt a verseny célja, így a most tapasztaltakat is hasznosíthatod. Októberben is tud meleg lenni és a hidak felüljárók heggyé tudnak nőni verseny közben. Ráadásul a rakparton kellemetlen szembe szél is előfordulhat. 

A sótabletta fogyasztást mindig kívülállóként olvasgatom a különböző fórumokban. Nyáron az ISO löttyökön és a kajában lévő sókon kívül pluszt soha nem vittem be télen pedig csak a kaják sótartalmát fogyasztom. Még soha nem próbáltam kifejezetten sótablettát és nem éreztem soha a hiányát. Lehet szerencsés vagyok. 

Előzmény: Spenót (178428)
Spenót Creative Commons License 18 órája 0 0 178480

Rendes tőled, hogy hozzád hasonlónak nyilvánítottál. :)

Megtisztelsz. Komolyan. 

A lábam teljesen rendben van. Kissé fáradt még, de sehol nem fáj. Azt hiszem, kedden vagy szerdán kocogok először.

Előzmény: Csempa (178474)
Tompus999 Creative Commons License 19 órája 0 0 178479

Gratulálok! SZép menet!

Előzmény: Csempa (178463)
Csempa Creative Commons License 19 órája 0 0 178478

Valami rémlik: az volt az érzésem talán az első pittyentésnél, hogy ismerem az egyikőjüket, de arra jutottam, hogy biztos csak képzelődöm. De akkor mégsem képzelődtem, Te voltál :)

Előzmény: rrroka (178477)
rrroka Creative Commons License 19 órája 0 0 178477

Jól néztél ki! :) Dugókáztunk a Körtvélyes elágazásnál.

Előzmény: Csempa (178476)
Csempa Creative Commons License 19 órája 0 0 178476

Nagyon fáradt voltam, nem emlékszem. Jól néztem ki? :)))

Futottál vagy szerveztél?

Előzmény: rrroka (178475)
rrroka Creative Commons License 19 órája 0 0 178475

Na, akkor az első ponton találkoztunk élőben. :)

Előzmény: Csempa (178445)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!