Keresés

Részletes keresés

Pinyo Creative Commons License 5 napja 0 0 172618

Tavaly is átment. Nekem a garmin 810-es húzott egy egyenes vonalat az alagút előtt és után között, az időt az folyamatosan mérte (nincs megállásos auto stop beállítva), szóval pontos maradt.

Előzmény: Rendell (172612)
rrroka Creative Commons License 5 napja 0 0 172617

ilyenkor szerintem arr is kell figyelni az fájdalommentesség fölötti öröm mellett, hogy ez vszínüleg egy tüneti kezelés, magát az okot nem szűnteti meg, viszont mivel nincs tünet _pillanatnyilag_ így nem keresi és javítja az ember a tünet okát, ami feltehetőleg a túledzés - túlsúly - futótechnika kombójában lehet.

szóval amellett, hogy az ember végre talál egy cipőt, amiben nem fáj a lába és végre tud futni érdemes utánanézni, hogy mi volt az oka. persze az is lehet h az új cipő miatt a futótechnika is megváltozott, pl kevesebb drop = kevesebb sarokra érkezés.

Előzmény: -balazs- (172616)
-balazs- Creative Commons License 5 napja 0 0 172616

Nem tudom számít e valamit ez a vélemény, de én abszolút Hoka párti lettem. Vagy hat évig szenvedtem az achillesemmel de akármit csináltam újból és újból begyulladt. Idén beruháztam egy Bondi 4-be és azóta minden sinen. A cipő túl van az ezren és semmim sem fáj. Nyilván nem csak a cipőn múlik de évek óta nem futottam annyit mint idén, úgyhogy innentől Hoka nagykövet leszek. 

Előzmény: Spenót (172608)
budai10 Creative Commons License 6 napja 0 0 172615

Amit csinálsz az egy erősebb erőnléti edzés 10 év kihagyás után nem ezzel kellene kezdened hanem lassabb tempónál a  távolság fokozatos  növelésével.

Előfordulhat,hogy gyorsforgalmú főút mellett laksz vagy egy zsúfolt városi részen is lehetnél.Így jártál busszal kocsival,kerékpárral ki kell menned a komfort zónádból és  keresni kell egy nyugodtabb,helyet.

Előzmény: k.lilla79 (172611)
rrroka Creative Commons License 6 napja 0 0 172614

nem rossz ez, csak meg fogod hamar unni. :) szóval előbb-utóbb kénytelen leszel a környéken egy jó futópályát találni. :) a szákutca végén nicsn vmi jó kis terep, erdővel, ösvénnyel, vadmalacokkal?

Előzmény: k.lilla79 (172611)
retisonic Creative Commons License 6 napja 0 0 172613

Igazából ezen a kérdésem nem szoktam magam izgatni, de tavasszal a Vivicittán nekem magához tért a 410-esem ahogy kiértünk az alagútból, valamivel gyorsabb tempót mért ugyan abban a kilométerben, de utána minden oké volt. Ha engem kérdezel, ne izgasd magad ezen.:)

Előzmény: Rendell (172612)
Rendell Creative Commons License 6 napja 0 0 172612

GPS jel vesztés futás közben.

Sziasztok! A szeptemberi, budapesti félmarataon idén keresztül megy az Alagúton. Garmin Forerunner-rel (FR110) futok. Mire lehet számítani a jelvesztés után? Automatikusan magához tér majd az óra, vagy az Alagút előtt érdemes leállítani (puse-olni), és utána folytatni? Általában, 100-200 m jelkiesés után hogyan fog tovább kalkulálni az óra (vagy telefon app. akár...)

Köszi!

k.lilla79 Creative Commons License 6 napja 0 0 172611

Sziasztok!

Jaj, de örülök, hogy találtam egy fórumot, ahol profi futók vannak. Lenne hozzátok egy kérdésem. Tíz évvel ezelőttig rendszeresen futottam, heti 4 alkalommal, hőségben, esőben, hóban, mindig. Aztán költözés, gyerek és a vele járó dolgok miatt ez kimaradt az életemből, viszont nagyon szeretnék újra mozogni.

A problémám a következő: ahol most lakunk, nem éppen futóbarát környék. Ezalatt azt értem, hogy egy nagyon meredek zsákutca végén lakunk, ami egy forgalmas főútba torkollik, ahol nincs járda. Tehát nehezebb a dolgom, mint régen, amikor "síkvidéken" laktam és elindultam valamerre futni.

Ezért kényszermegoldásként azt találtam ki, - és ma hajnalban harmadszorra is alkalmaztam a gyakorlatban - hogy egy nagyon alapos bemelegítés után lekocogok az utca aljára, majd onnan nem túl erőltetett tempóban felfutok a zsákutca végéig (kb. 250-300 méter). Visszakocogok, majd újra fel. Egyelőre ez a 2x visszakocogás bőven elég volt, eléggé kifulladtam.

A dilemmám az, hogy az ilyen rövid távú, nagyobb erőkifejtést igénylő futással nem ártok magamnak? Egyébként nem szeretnék maratont futni, pusztán az a célom, hogy az erőnlétemet, az állóképességemet javítsam és legyen végre újra egy napi állandó mozgás az életemben.

Nagyon szépen köszönöm előre is, ha tudtok valami okosat mondani. :)

mtb Creative Commons License 2016.08.22 0 0 172610

Tudomásom szerint az Altra két stabil cipője az Impulse és a Provision.

Előzmény: Ogf_Soron (172609)
Ogf_Soron Creative Commons License 2016.08.22 0 0 172609

Na és azt nem tudod véletlenül, hogy van-e az Omni-hoz hasonló támasztékot nyújtó fajta az Altrak között? 

Előzmény: mtb (172604)
Spenót Creative Commons License 2016.08.22 0 0 172608

Na, megtörtént a Paradigm próba. Meglepően kemény, még úgy is, hogy feljészítettél rá. A Hoka egy mamusz ehhez képest. Még a Vomero is puhábbnak tűnik. 

Most úgy gondolom, hogy egy kellemes akció keretében szívesen kipróbálnám, de Hoka áron talán inkább maradok a puhaságnál. (Kár, hogy ebből nincs olyan próba, mint amiket a Nike tart. Ott vásárlás előtt 3 szigetkörön teszteltem a Vomerot)

Az alapján, amit írtál a sarkadról, lehet, hogy nincs igazam, de nem nagyon merek ennyivel keményebbre váltani most. Amikor először talpi bőnye gyulladásom lett, éppen egy keményebb Sauconyra váltottam... persze, ez is lehet véletlen.

Most megvárom a Nomádhoz érkező Hokákat és úgy fogok dönteni, ha ott is fölpróbáltam valamit.

Előzmény: mtb (172607)
mtb Creative Commons License 2016.08.22 0 0 172607

Nem tudom, hol olvastad ezt a strapabíróságot. Én amikor vettem az Altrát, az amazonon olvasgattam vevői értékeléseket, elég sokan írnak oda. Mint cipő, szinte mindenkinek bejött, de a minőséget nagyon sokan csapnivalónak találták. És ezt nem 1-2 modellnél, hanem szinte mindnél. Ezért se álltam át terepen még az Altrára, lehet, hogy annyit se bírna ott, mint a Hoka, pedig a Challenger se néz ki hosszú életűnek (de legalább tavaly novemberben szállítással együtt 20 ezer Ft-ért is elérhető volt, ráadásul sokféle méretben). Míg Hokát már év közben is többször lehet tűrhető árakon venni, addig az Altránál szinte csak év végén van nagyobb leértékelés, és nem is árulják túl sok helyen.

Előzmény: Spenót (172605)
Pinyo Creative Commons License 2016.08.22 0 0 172606

Há, egy amatőr! Hol tartasz idén? :)

Előzmény: amatőr (172582)
Spenót Creative Commons License 2016.08.22 0 0 172605

Ajjaj. Nekem is a sarkam fáj, ugye. Nekem a Hoka egyértelműen jót tett neki, de persze nem tudhatom, mert egy ideje alaposan nyújtok és áztatom is a lábamat hosszú futások után. Szóval, több mundent változtattam.

Éppen most megyek és felpróbálok egy Altrát. Tök kíváncsi vagyok, hogy milyen a Valorhoz képest.

Az mindenképpen előny, hogy széles a lábfeje, mert ha a Hokában nekem most ez határeset. Persze, Bondit még nem próbáltam.

Altra mellett szól, hogy állítólag nagyon strapabíró és akár 3000km-t is bele lehet tenni a tesztek szerint.

Ha ez igaz, akkor már nem is olyan drága...

A gyógytornász szerint viszont sarokemelt cipőben kellene futnom, de az Altra a Hokánál is laposabb. Mondjuk, az új futóstílusomhoz meg ez menne jobban.... 

Nem egyszerű. Kár, hogy nincs felesleges 200.000 Ft-om cipőpróbálgatásra. :)

Előzmény: mtb (172603)
mtb Creative Commons License 2016.08.22 0 0 172604

Az átállás nekem nem okozott semmilyen nehézséget. Egy darabig a bal bokámban volt némi fájdalom, de azt nem feltétlenül írom ennek a számlájára. A széles lábfeji rész hasznos, bár nekem átlagos lábam van, és nem is ezt tekintem a cipő legnagyobb előnyének. Erre a cipőre átállni nem olyan, mint egy minimál cipőre, ami keményen büntet ha nem úgy fogunk talajt, ahogy az a nagykönyvben meg van írva. A O drop miatt nem a sarkam kapja a becsapódás nagy részét, hanem a középtalpam, akkor is, ha nem figyelek a talajfogásra. Előrebocsátom, hogy a futómozgásokhoz és a hozzájuk tartozó elméletekhez hülye vagyok, én csak azt próbálom leírni, amit érzek ennek a cipőnek a használata közben. Kb. december óta futok a Paradigm-ban, és nekem nagyon sokat használt. Elmehettem volna orvoshoz is a makacs sarokproblémámmal, de lehet, hogy így jobban jártam...:)

Előzmény: Ogf_Soron (172600)
mtb Creative Commons License 2016.08.22 0 0 172603

Igen, sejtettem hogy ez a feltételezésem meglepő lesz, de mióta Altrában meg a keményebb Challengerben futok, a régebbi, puhább Hokákban egyből érzem, hogy nem igazán esnek jól a sarkamnak. Ahhoz persze 10-20 km még kevés, hogy visszatérjen a fájdalom, de nem is szívesen kísérletezek a régebbi cipőkkel. Elég nagy érvágás, mert némelyiknek még bőven lenne hátra még, de inkább elkönyvelem veszteségnek, mintsem visszatérjen a fájdalom, amitől végre, hosszú évek után megszabadultam.

Előzmény: Spenót (172599)
Jozsef Creative Commons License 2016.08.22 0 0 172602

Nyúlcipőbolt. http://www.nyulcipobolt.hu/

A Spuri és Maratonman Depo mellett a legkomolyabb futócipő választékkal és szakértelemmel bíró üzlet(ek). Több cipőt is vettem már náluk, pl.  itt tértem át a Mizuno-ra.

Előzmény: Városliget Fényőre (172588)
viktor a takarító Creative Commons License 2016.08.22 0 0 172601

Nagy szó: idén kihagyom a visszért, érdeklődés hiányában. Holott pedig, ámde na ugye, nohát!

Előzmény: amatőr (172579)
Ogf_Soron Creative Commons License 2016.08.21 0 0 172600

Szóval neked bejön az Altra... Már jó pár hónapja szemezek az Altra-val, de még csak most jött el az idő, hogy új csukát vegyek. Saucony Omni 12-esen van most, de lassan lejár a mandátuma. Ez ugye kb. 8-9 mm sarokemelésű, az Altra meg 0. Az biztos, hogy sokkal könnyebben menne a helyes talajfogás, de nem tudom, hogy neked milyen volt az átlagos drop-ról atállni a nullásra. Amúgy milyen érzés benne futni? Tényleg annyival másabb a széles lábfeji rész miatt? A Sarkcsillagon kívül még hol lehet kapni? Ja, és a legfontosabb, ez a lényeg : van olyan Altra típus, ami megfelel egy Omni 12 stabilitásának? Van ilyen erős támasztékos Altra? 

Előzmény: mtb (172598)
Spenót Creative Commons License 2016.08.21 0 0 172599

Ezt az utolsó mondatot nem értem. A puha Hoka miatt rosszabbodott a talpi bőnye gyulladásod?

Várnék én a vásárlással, de mivel csak egy helyet tudok a próbára, nem nagyon tudok várni. Ahhoz nincs pofám, hogy végegpróbálom a boltban a cipőket, majd rendelek a neten. Tudom, rosszul vagyok összerakva. Ez van.

Előzmény: mtb (172598)
mtb Creative Commons License 2016.08.21 0 0 172598

Javaslom, hogy ezeknek a "drága" cipőknek a vásárlását úgy november környékére tervezd, akkor vannak jó akciók a webáruházakban. Én sem próbáltam volna ki talán sohasem az Altrát, ha nem sikerül féláron hozzájutnom. Az eredmény: mióta a mindennapokban - itt az alföldōn - abban futok, csodák csodája, megszűnt az évek óta tartó sarokcsont fájdalmam, ami akár lehetett egy folyamatos talpi bőnye gyulladás is. Tudtam tőle futni, mert együtt tudtam élni a fájdalommal, ami hol gyengébben, hol erősebben, de mindig jelen volt. Hosszabb versenyek után szenvedés volt még a gyaloglás is. Nem kiabálom el, de január óta teljesen tünetmentes. Hegyi versenyeken meg azért használom a Hoka Challengert, mert az nem annyira puha, mint a többi Hoka modell. Erős a gyanúm, hogy a puha talpú Hokák használata csak olaj volt a tűzre a talpi bőnye problémáim idején. 

Előzmény: Spenót (172597)
Spenót Creative Commons License 2016.08.21 0 0 172597

Ha megjönnek az új modellek, majd időben kapcsolok és próbálok olyat venni, ami nem szűnik meg. :) Aztán nézegetem az akciókat.

Merrellből vettem olyat féláron, amit terepen használtam. Sajnos annyira beijedtem ettől a lábfájástól, hogy már terepen is a Vomeroban futok inkább száraz időben és nem a minimál Merrelven. A gyógytornást szerint még haránt betét is kellene, de azzal nem tudok futni. Próváltam.

Azért, ha még egy tízessel kevesebb leszek, megkockáztatok valami olcsóbb, kevésbé lábkímélő modellt. Csak nem rombolom le egy hét alatt a lábamat újra... ha meg elkezd romlani, maradok a drága Hoka cipőknél. Így is olcsóbb a futás, mint a konditerem... vagy az orvos...

Előzmény: mtb (172596)
mtb Creative Commons License 2016.08.20 0 0 172596

Körülnéztem pár oldalon és Valor tényleg nincs már, max. női méretben. Hogy mi lehetne a méltó utódja nem tudom, mert az aszfaltos Hoka vonalat nem követem mostanában. Jelenleg aszfalton, ill. síkon Altrát használok, hegyekben Hoka Challengert.

Előzmény: Spenót (172593)
macmelon Creative Commons License 2016.08.20 0 0 172595

Jaja, főleg pl., hogy múltkor egy barinőmmel mentem, akivel beszélgettem, és ő meg ment mint a nyúl. Kell fegyelem.

Egyébként még kikutatom ezt a határt, mert nem elég megalapozottnak érzem. De 0 kockázat körül fogok csak cselekedni.

Előzmény: Roger Preed (172594)
Roger Preed Creative Commons License 2016.08.20 0 0 172594

Jó olvasni, hogy egészséges vagy és haladsz!

Túrák jók, csak egy-egy emelkedőn a 130 bpm necces lehet (tudom, szervezetfüggő).

Előzmény: macmelon (172576)
Spenót Creative Commons License 2016.08.20 0 0 172593

Nekem a Hoka a legnagyobb. Lehet, hogy tesztek alapján kinézek egyet és mégis megkockáztatom a rendelést. Megnéutem a talpát és nem túl szép. Viszont jól látszik, hogy középen kopik. Kicsit a bal lábammal még sarkazok néha.

Előzmény: mtb (172592)
mtb Creative Commons License 2016.08.20 0 0 172592

Nem. Szinte minden cipőből ekkorát hordok. 

Előzmény: Spenót (172591)
Spenót Creative Commons License 2016.08.20 0 0 172591

Hokaból neked is nagyobb kell, mint más gyártók cipőiből?

Előzmény: mtb (172590)
mtb Creative Commons License 2016.08.19 0 0 172590

Ha tényleg ennyire különböző méretek kellenek, akkor én is csak próba után mernék rendelni. Nekem a Hokák méretezése abszolút bejön, hatféle modellem volt eddig és mindből 45 1/3-os kellett. Kár, mert 25-30 ezer Ft körül még most is elég sok modell van akcióban, az imént néztem rá.

Előzmény: Spenót (172589)
Spenót Creative Commons License 2016.08.19 0 0 172589

Sajnos, ami most van (Valor), már nem gyártják. A méret is érdekes, mert sose volt 43 1/3-os copőm, de ebből nagyobb kellett, mint más gyártmányokból. Amikor a boltban próbálgattam, óriási különbségeket éreztem az egyes típusok között, így nem kockáztatnám meg a netes rendelést.

Furcsa, hogy ennyire nincs más cég itthon, aki Hokat árulna.

Előzmény: mtb (172587)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!