Keresés

Részletes keresés

Roger Preed Creative Commons License 3 napja 0 0 173078

Kb 7:30 perc/km futásod volt úgy, hogy belesétáltál. Ez egyáltalán nem gyenge ahhoz képest, hogy dohányzás abbahagyása után most kezdtél el sportolni. Én 5-6 év no sport után, enyhe túlsúllyal 8 perc feletti kilométerekkel kezdtem 2014 nyarán!

A sport javít szerintem a légzésen, csak ne erőltesd túl magad!

Inkább fuss lassabban, de kapj rendesen levegőt, minsem hogy a sebességet hajszold és anaerob zónában végezd az edzéseket. Az elején lehet, hogy fura, de később nagyon jó hatása lesz!

Előzmény: Kismacs34 (173057)
Ermak Creative Commons License 3 napja 0 0 173077

Érintőképernyős? Okostelefonoknál előfordul, hogy az már 2-3 év után megadja magát.

Előzmény: gyuszmó2 (173071)
mtb Creative Commons License 3 napja 0 0 173076

Sziasztok! Eladó egy Altra Torin 2.0 neutrális futócipő EU 45-ös méretben. Az Altra "rangsorában" a Paradigm után következő modell, jó csillapítással. És éppen ez az én bajom, hogy a Paradigmát keményebbnek érzem, és az jobban bejön nekem, a sarokcsont-kinövésem azt jobban szereti. Hogy nem a Torinnal van a baj, elég megnézni az amazonos értékeléseket. A cipő itthon nem kapható, a méretezése teljesen megegyezik a Paradigm-al. Sajnos az én lábam van olyan állapotban, hogy gyakorlatilag se látatlanban, se bolti próba után nem merek már cipőt venni, mert min. 10-12 km-t kell futnom az adott cipőben, hogy kiderüljön, elkezd-e fájni benne a sarokcsontom. Jelenleg csak két modellről tudom biztosan, hogy nincs velük gondom, ezek az Altra Paradigm és a Hoka Challenger. Az ára legyen 21 ezer Ft, ami jóval alacsonyabb a külföldi beszerzési árnál is. 

Érdeklődni: spec 68 kukac gmail pont com

Tompus999 Creative Commons License 3 napja 0 0 173075

Az elején tartsd nyugodtan ezt a 2 perc futás 1 perc sétát. Aztán lesz belől 3 perc futás 1 perc séta, majd 5 perc futás, aztán úgy 1-2 hónap múlva észreveszed hogy 20-30 percet simán tudsz futni egyben. Aztán a sétát el is hagyhatod, lesz 30 majd 40 perc futás, a tempót és a távolságot egyelőre tényleg ne figyeld. Menni fog ez két dolog kell kitartás és türelem. Most jön az ősz, ez az igazi futóidő. És persze kell jó futócipő (jó=a lábadra való), egy-két technikai cucc, majd ha jön a hideg, akkor sapka, kesztyű ilyesmi.

Előzmény: Kismacs34 (173069)
rrroka Creative Commons License 3 napja 0 0 173074

igen, az nw diagonálban fura kicsit h nem előre szúrkálnak, hanem maguk mellé/mögé és ott végigvezetve tolják előre magukat, de ha belegondolsz ez a kar természetes ingamozgásának a megerősítése, pont olyan, mintha kinyújtott kezedet lengetve haladnál, csak a csuklópántokkal a végén még tolsz egyet a kéz kifordításával.

Előzmény: Csempa (173068)
Mr Long Creative Commons License 3 napja 0 0 173073

Nem kocogni kell koztuk, hanem setalni, hogy megnyugodjon a szervezeted. A futas resz meg nyugis legyen, akar kocogas.

macmelon Creative Commons License 3 napja 0 0 173072

Miért baj, hogy ha séta?

gyuszmó2 Creative Commons License 3 napja 0 0 173071

EgyForerunner 610 jó állapotú megér 40 rugót még? Vagy már nagyon elavult technika? 

Csempa Creative Commons License 3 napja 0 0 173070

Azért írtam, hogy "szinte". Igazából nem gond a belegyaloglás. Ha mozgásban maradsz, nem állsz meg, nem ülsz le, hanem lépkedsz tovább, akkor ez folytonosságot jelent.

Az "egybefüggőt" pedig nem kell erőltetni, mert majd jönni fog magától pár hét múlva, ha akarod, ha nem :)

Kismacs34 Creative Commons License 3 napja 0 0 173069

Akkor nagyon nagyon lassan kell majd kocognom.

A kezdő edzéstervek meg pont a futás ,gyaloglás szisztémát ajánlák.

Nem tudom hogy tudok e elég lassan kocogni hogy az már ne séta legyen...

Előzmény: Csempa (173067)
Csempa Creative Commons License 3 napja 0 0 173068

Ma elvittem a botokat megnézni a HHH-t (Hármashatár-hegyet). Az idő legnagyobbik részében vízszintesben volt (egy kézben vittem a kettőt), a meredekebb emelkedőkön használtam.

Azt tapasztaltam, hogy gyorsabb tempónál teljesen természetes a használata, nincs vele gond, de azért még a leszúrás helyére oda kell figyelnem, mert néha előrébb sikerült az optimálisnál. Továbbá gyorsabb gyaloglási tempót diktál magának az ember, kb ugyanazt a pulzust produkálva, mint ami miatt gyaloglásra váltottam egy perccel korábban. (Tegnap este túl lassan próbálgattam, talán ezért kellett annyira odafigyelni a ritmusra.) Közben meg olyan útvonalra tévedtem nagy igyekezetemben, amin eddig még soha, ezért a Vihar-hegyről lefelé jövet majdnem összetörtem magam egy párszor, meg a botokat is majdnem egy párszor. De mindannyian megúsztuk :)

Előzmény: rrroka (173038)
Csempa Creative Commons License 3 napja 0 0 173067

Csatlakozom az előttem szólóhoz:

A futó mozgással eltöltött (szinte-) egybefüggő idő a lényeg.

Egy nyugodt 30 perces futás többet ér, mint két 15 perces; és így tovább...

Előzmény: Kismacs34 (173059)
Tompus999 Creative Commons License 3 napja 0 0 173066

Én 25 evig dohanyoztam es ugy kezdtem el futni, igaz, mindug sportoltam. A legfontosabb a turelem mert nagyon hamar elkezdesz majd fejlodni es akkor konnyu leserulni. A tempot hagyd a fenebe, egyaltalan nem erdekes, a futas idejet probald egyre hosszabbra nyujtani.

Csempa Creative Commons License 3 napja 0 0 173065

Én jelentősen rosszabb kezdő időkkel indultam neki az egésznek anno. Gyűjtsd a futásaid adatait, és akkor minden hónapban látni fogod, hogy jó irányba haladsz! Egy idő után majd bizonyos pillanatokban észreveszed, hogy mindenféle izmok jelentek meg mindenféle helyeken, és hogy egészen jó érzés tudni róluk. Ha pedig egyszer azon kapnád magad, hogy egy súlyzó beszerzésén gondolkozol, mert cross training, meg ilyesmi, akkor ne habozz, tedd is meg!

Ez egyik dolog hozza magával a másikat és minden egyre jobb lesz :)

Előzmény: Kismacs34 (173063)
Kismacs34 Creative Commons License 3 napja 0 0 173064

Igen, jól érzed. Bár a légzésfunkciós eredményeim egész jók lettek. Vagyis nincs COPD-m vagy asztmám vagy ilyesmi.

Szeretnék egészségesebben élni, kicsit erősödni.

Valahol olvastam hogy dohányzás elhagyás után 3 hónappal 5 %-al nőnek a légzésfunkciós értékek. Úgyis vissza kell mennem decemberben.- Na kíváncsi leszek.

Amúgy futáskor hamarabb fárad el a lábam mint a tüdőm vagy a szívem. Tehát a tüdőm még bírná de a lábam már nem. De mit akarok én 4 alkalom után...

Türelem...türelem...

Előzmény: Vendel789456123 (173062)
Kismacs34 Creative Commons License 3 napja 0 0 173063

8:18 perc alatt 1,12 km: Ebben nincs benne gyaloglás, csak a futás idejét mértem. Gyalogláskor leállítottam a mérőt.

Köszönöm a jó tanácsot, lassítani fogok. :-)

Előzmény: Ermak (173061)
Vendel789456123 Creative Commons License 3 napja 0 0 173062

Szerencsére én sem dohányoztam soha, így a véleményem nem mérvadó. De ha 13 évig rakódik le a kátrány a tüdődben, akkor annak a tisztulásához - szerintem - hosszabb idő kell.

Jól érzem, hogy bepánikoltál a légszomj miatt?

Ermak Creative Commons License 3 napja 0 0 173061

Ez a tempó (8,1 km) a Te magasságodnál már semmiképpen sem gyalogos- hanem kocogótempó. Ráadásul még bele is gyalogoltál, tehát amikor futottál, akkor legalább 9-10 km/h volt a sebességed.

A 9-10 km/h az én edzőtempóm, amit 15-20 km-en kényelmesen tartani tudok,. Node: 185 centi vagyok, férfi, soha nem dohányoztam, ellenben sokat túráztam és valamennyit még futottam is.

A fentiek alapján én a helyedben legközelebb lassabban futnék, úgy, hogy minél kevesebbszer, sőt lehetőleg egyszer se kelljen belegyalogolni.

A heti 2-3 futás hatását szerintem 1 hónap után már biztosan érezni fogod; tapasztalatom szerint a kényelmesen megtehető táv hamarabb növekszik, mint a kényelmes tempó.

Kismacs34 Creative Commons License 3 napja 0 0 173060

* "két hét után" -t akartam írni.

Kismacs34 Creative Commons License 3 napja 0 0 173059

Kb 13 évig dohányoztam. Most 34 éves vagyok, és szerencsére két után nem hiányzik már a cigi. Szerinted így hogy futok hamarabb regenerálódik a tüdő?

Előzmény: Vendel789456123 (173058)
Vendel789456123 Creative Commons License 3 napja 0 0 173058

Nyugi!

Nem szabad ilyen türelmetlennek lenni. Ez nem vezet sehová.

Egy normális, egészséges szervezetnek is kell legalább 2-3 hónap, amíg megszokja a futás, kocogás okozta terhelést. Te a dohányzás miatt jelentős hátrányból indulsz.

Fontos az, hogy elindultál egy úton, ami jó irányba visz!

Kismacs34 Creative Commons License 3 napja 0 0 173057

Sziasztok!

Ma megvolt a negyedik futásom, illetve inkább kocogás.

Mint írtam, soha nem sportoltam semmit, 2 hete hagytam abba a dohányzást és ülő munkát végzek.

Ez lett a mai eredményem: 8:18 perc alatt 1,12 km-t sikerült lefutnom. Persze ezt sem egy huzamban. Volt közte vagy 3-4 séta. Egyszerre csak 4 percet tudtam kocogni, több nem ment. Utána muszáj volt sétálnom 1-2 percet.

Amúgy nem vagyok kövér. Sőt. A 171 cm-hez vagyok 56 kg.

Szerintetek mennyire gáz ez a teljesítmény így teljes kezdőként??? Őszintén!

Nagyon szeretnék már fejlődni. Hány hét múlva fog nőni a teljesítményem ha mondjuk 2-3 naponta futok egy kezdőknek való edzésterv szerint?

A futás javíthat a légzésen?

Pár hónapja légszomjam van nyugalomban is ami egyik napról a másikra jött. Olyan érzés mintha nem tudnám teljesen teleszívni a tüdőm. Voltam légzésfunkciós vizsgálaton, de semmi lényeges eltérést nem volt.

Amúgy jó érzés futni, de még jobb lenne ha 3-4 perc kocogás után már nem döglenék ki. :-(

Ermak Creative Commons License 4 napja 0 0 173056

Én az alábbi cikkek alapján tettem le az optikai szenzorról:

http://www.wareable.com/sport/optical-heart-rate-tech-the-experts-speak-9763

http://www.wareable.com/sport/heart-rate-monitors-chest-straps-v-wrist

http://www.wareable.com/fitness-trackers/heart-rate-monitor-accurate-comparison-wrist

Röviden:

A mellkaspánt az elektromos jelet érzékel, mint az EKG. Ez viszonylag egyszerű feladat.

Szerencsétlen optikai szenzornak pedig a bőr alatti véráramlás változásából kell megállapítania ugyanezt. Közben a karunk végzi a szokásos futómozgást, de időnként a homlokunkhoz/szájunkhoz emeljük, túrabotot szorítunk vele stb. stb. Ez mind hatással van a véráramlásra, és ebből az információhalmazból kell az óra szoftverjének kiszűrni a pulzust. Csak gratulálni lehet a mérnököknek, hogy ehhez képest csak ekkora a hiba (sőt egyeseknél hibátlanul működik), de garantált megbízhatóságot csak a pulzusövtől várhatunk.

Előzmény: Roger Preed (173054)
Roger Preed Creative Commons License 4 napja 0 0 173055
Előzmény: Roger Preed (173054)
Roger Preed Creative Commons License 4 napja 0 0 173054

Mondjuk néhány DC Rainmaker összehasonlító táblázat alapján nem mondom, hogy pontatlanabb lenne az optikai HR.

Bár ez egy Garmin Fenix3, de nincs szignifiként különbség az optikai és a pántos görbék között.

Előzmény: Ermak (173041)
gyuszmó Creative Commons License 4 napja 0 0 173053

Ti melyik módszert preferáljátok az adatátvitelen belül ? Szerintem az nagyon jó, ha a telóra rögtön át tudom küldeni az adatot. Vagy ez nem annyira fontos ? A Garmin valami stickkel teszi át Pc-re .

Előzmény: gyuszmó (173052)
gyuszmó Creative Commons License 4 napja 0 0 173052

Viszont úgy látom a Bluetooth kapcsolat sok helyen nem adott :(

Előzmény: gyuszmó (173051)
gyuszmó Creative Commons License 4 napja 0 0 173051

Köszi

Én olyan 40 körül vennék használtan is csak a túl nagy a választék

Előzmény: Ermak (173050)
Ermak Creative Commons License 4 napja 0 0 173050

Nekem az elmúlt két-három hét hozzászólásaiból meg az általam olvasott tesztekből (link alább) az jön le, hogy az egy árkategóriába tartozó cuccok NAGYJÁBÓL ugyanazt tudják, apróságokban és a kinézetben van eltérés. Ha számodra az adott apróság/kinézet/szín fontos, dönts az alapján - ehhez viszont Neked kell részletesen végignézned, melyik, mit tud. Ha az ár fontos, azt vedd, amelyik éppen akciós.

http://www.wareable.com/gps-running-watch/how-to-buy-a-running-watch

http://www.outdoorgearlab.com/Gps-Watch-Reviews/Buying-Advice

Előzmény: gyuszmó (173049)
gyuszmó Creative Commons License 4 napja 0 0 173049

Bocs lehet, hogy több is van belőlem :) Garmin Forerunner 610ezt is néztem jobb mint a Tomtom ?

Előzmény: Tompus999 (173048)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!